atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Vīra atoritāte pār sievu
Brīvā meža govs!
Iesūtīts: 2009.10.22 09:48:47
jauki būtu dzirdēt ģimenes cilvēku viedokli. nebūtu peļams arī teoloģiskais skaidrojums.
<< . 1 . 2 . 3 .
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.22 12:09:01
ja sieva manās acīs ir izpelnījusies cieņu, tad viņa ir mana autoritāte? no šīm diskusijām var izsecināt, ka labāk būs, ja sieva nav autoritāte

Sieva tad ir tava autoritaate... Tu vinju uzklausiisi kaut kaados jautaajumos, tu pat vinjai paklausiisi daudzos jautaajumos... un dazhreiz, kad notiks leemumu pienjemshana, var izraadiities, ka paklausiit sievai ir ljoti pat praatiigi!

Normaalaa gjimenee abi partneri iemaacaas sadaliit sho autoritaati un sieviete labpraat grib lai viirietis ir autoritaate vienos jautaajumos, bet viirietis grib lai sieviete ir autoritaate citos jautaajumos...

Ja viens grib visu, tad sanaak fufels!
mārrutku vilks
# Labojis mārrutku vilks: 2009.10.22 12:11:09
pich007
tāpēc sievai viņš nav jāuztver kā autoritāte
es arī ar vārdu autoritāte saprotu to, ko teica Dona Ribaka, līdz ar to man prātā nebūtu nācis precēt cilvēku, kurš man kaut kādā ziņā nebūtu autoritāte, t.i., cilvēks, kuru es cienu un kura viedoklis man šķiet vērā ņemams.

Tāpat es arī skatos uz tēmu kopumā (īpaši piekrītot Sicai) - ja vīrietis rūpējas un mīl, tad nav runas nedz par paklausību, nedz nepaklausību - abi vienkārši dzīvo un darbojas saskaņoti. Finansiālais un praktiskais nodrošinājums (kas drīzāk ir svarīgs, jo dod drošības sajūtu) arī nav mazsvarīgs. Pat ja sieva ir spējīga sevi vai pat visu ģimeni uzturēt pati, ir foŗši, ja tas nav jādara par katru cenu.

Vispār Bībelē teikts, ka vīriem būs mīlēt sievas kā sevi pašu - un tādam, kas tevi mīl kā sevi, nav grūti paklausīt, tieši otrādi, otram pat nekas nav jāsaka un viss notiek tā, kā viņam labāk patīk.

ā, un par to Muldera teikto - ir forši, ja vīrs uzņemas lēmumu pieņemšanu nozīmīgās situācijās. Mani ļoti sajūsmina, ja man nav jāpieņem ģimenei nozīmīgi lēmumi, bet ja to izdara vīrs - protams, ņemot vērā arī manas domas (skat. par sievas mīlēšanu kā sevi pašu).
pich007
# Iesūtīts: 2009.10.22 12:14:55
tad jau tā autoritāte tāds izstiepts jēdziens- šajā lietā tu man esi autoriāte, bet šajā nē (tur es tev esmu autoritāte).
šodien viens ir autoritāte, jo ieplānoti svarīgi darbi, kamēr rīt jau otrs būs autoritāte...
varbūt vienkārši izvairīties no šāda vārda kā tāda, bet tā vietā izmantot- mīlestība, cieņa un pienākumu dalīšana?
mārrutku vilks
# Iesūtīts: 2009.10.22 12:17:01
pich007
tā vietā izmantot- mīlestība, cieņa un pienākumu dalīšana?

tā arī var
vārda "autoritāte", manuprāt, Bībelē nemaz nav.
Sicilia Lemingoviča
# Labojis Sicilia Lemingoviča: 2009.10.22 12:22:17
a_masiks
par to vai vīram jābūt Cilvēks, kam ir liela ietekme, kas ieguvis vispārēju uzticību, cieņu. sievas acīs
mārrutku vilks
# Iesūtīts: 2009.10.22 12:24:49
a_masiks
a kuru var interesēt lupata, bez nekādas ietekmes, kuram nevar uzticēties un kurš nav cieņas vērts pat sievas acīs?

uij, labs :*
Sicilia Lemingoviča
# Labojis Sicilia Lemingoviča: 2009.10.22 12:28:00
a_masiks
nūuuuu ļubofs zla, poļubišs i čudoviše t.i kozla
īsāk dzīvē visādi gadās.. bet tā nav norma
Sicilia Lemingoviča
# Iesūtīts: 2009.10.22 12:33:19
a_masiks
nu... kā jau teicu dzīvē gadās visādi un ir visādi pāri ar visādām jūtām vienam pret otru... mums perversija, viņiem normālas vīra- sievas attiecības un laime spošnaja
viuks
# Iesūtīts: 2009.10.23 12:02:50
Viens ir skaidrs - vīram jānes pilna atbildība par savu sievu un viņas vajadzībām. No turienas arī šī parasība pēc paklausības.
Tātad vīram pēc definīcijas jābūt sievas aprūpētājam, bet ja viņš ir lupata, tad vai viņš ir vīrs. Jo Raksti saka: "Sievas, esiet paklausīgas saviem vīriem kā Tam Kungam." Tie nesaka - paklausiet lupatām, kā Tam Kungam, jo lupata nerīkojas kā Tas Kungs, negādā par savējiem.

Tāpēc, meitenes, labi padomājiet pirms precēt kādu apburošu, sexīgu un stilīgu jaunieti, jo kas šodien ir modē, rīt var izrādīties nederīga lupata.
sica. [78.84.129.196]
# Iesūtīts: 2009.10.23 12:26:16
Dona Ribaka
neapburoši, neseksīgi, nestilīgi veci onkuļi
sica. [78.84.129.196]
# Iesūtīts: 2009.10.23 12:33:03
masiks [212.93.96.2]
man bail, ka tu vēl esi par jaunu
sica. [78.84.129.196]
# Iesūtīts: 2009.10.23 12:40:19
tas tev jāprasa rad;ibai viuks

bet moška der arī jauni Onkuļi, kas atbilst visiem krit;ērijiem
sica. [78.84.129.196]
# Iesūtīts: 2009.10.23 12:41:49
Dona Ribaka
tak mēs te par vīriešiem nevis vecmazbērniem
Kombuļu Fans
# Iesūtīts: 2009.10.26 21:57:56
vajag lai zobrati ieiet sazobē Trilo
mārrutku vilks
# Iesūtīts: 2009.10.28 09:06:53
Gnidrologs
Ja iet runa par patriarhālo sabiedrību, kur ``autoritāti`` defoltā piešķir vecākajam tēviņiem
ja Tu būtu lasījis citu cilvēku sacīto šai tēmā, tad varbūt būtu pamanījis, ka par to kā reizi šai diskusijā runā neiet..
mārrutku vilks
# Labojis mārrutku vilks: 2009.10.29 22:51:54
Gnidrologs
Autoritāte piemīt tikai tam, kas šo autoritāti ieguvis ar darbiem un prāta spējām
a mēs jau augstāk konstatējām, ka precēt tādu, kas nav šo autoritāti ieguvis ar darbiem un prāta spējām, ir, maigi sakot, nesaprātīgi.
Balss de Vīra
# Iesūtīts: 2009.10.30 00:56:34
Man vnk patīk, ka augstākā autoritāte ģimenē ir vīram. (Tā ir pēdējā instance, kur sūtīt bērnus mammas lēmuma pasludināšanai - pie tēta. Ja bērni mammai pretojas. )
<< . 1 . 2 . 3 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 7 , pavisam kopa bijuši: 612