atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Izvēles brīvība Nr.2
Brīvā meža govs!
Iesūtīts: 2009.10.22 09:17:13
atvainojos visiem, kuri bija iesaistījušies diskusijā nr.1. bet man tās attīstība(pareizāk teikt, nobīde no tēmas) šķita vedam prom no GJ, tādēļ to klapēju ciet.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
Brīvā meža govs!
# Iesūtīts: 2009.10.22 09:22:37
iespējams, ka neko jaunu vai citu neviens negribēs un nevarēs piebilst, bet tomēr interesanti.
Brīvā meža govs!
# Labojis Brīvā meža govs!: 2009.10.22 09:25:25
kas tad ir brīvība? kas ir griba? kas ir izvēle? kas ir patiesība?
kristieši mēdz citēt JK, atzīstiet PATIESĪBU un TĀ darīs jūs brīvus.

vai patiesība ir tā, kura izvēlas mūs, vai mēs izvēlamies patiesību? vai patiesībai ir neskaitāmas sejas, cik laikmetu, tik patiesību?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.22 10:03:47
Brīvība = iespēja nedarīt to, ko tu negribi. Jeb - darīt to, ko tu gribi. Protams, absolūtas brīvības nav, jo gribēt var pārāk daudz ko.

Izvēle = ir sarakstiņš ar visām iespējamām darbībām, priekšmetiem, utt. Izvēle ir paņemt vienu no tām.

Griba = tieksme, vēlēšanās izdarīt izvēli.

Protams, te jāpiebilst, ka izvēlei un gribai jābūt taisnīgām, godīgām. Tas ir, izdarītām bez viltus vai piespiešanas. Nu, pavisam godīgai izvēlei vajadzētu arī vēl, lai cilvēkam būtu pilna, pārbaudāma informācija, un lai cilvēks izprastu, "kas ir kas".
Tas ir, ka patiesība dara brīvus. Jo vairāk patiesības ir zināms, jo izvēle ir brīvāka. "Brīvāks" te praktiski snāk tas pats, kas "godīgs".

Patiesība = apgalvojumi, informācija, kas pareizi, precīzi apraksta Realitāti. Atkal jau - absolūta patiesība ir ļoti reti sastopama, bieži vien vienkārši tāpēc ka cilvēks var daudz ko nespēt saprast. Tāpēc ir visādi līmeņi, kuros atklājas tikai daļa patiesības, un tajā brīdī tā ir "vislabākā patiesība", jo augstāku patiesība cilvēkam vēl nav saprotama. Tas būtu par patiesības daudzajām sejām.
Piem, skolā sākuma klasēs nedrīkst lielākus skaitļus atņemt no mazākiem, tad vēlāk atkal nedrīkst vilkt kvadrātsaknes no negatīviem skaitļiem. Tā ir patiesība skolēnu izpratnes līmenī.

izlog.S.R [95.68.36.153]
# Iesūtīts: 2009.10.22 10:07:01
EzītisMiglā
tātad ezītis apgalvo, ka katra indivīda patiesība ir līdzvērtīga viņa izpratnei par to?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.22 10:08:24
kas tad ir brīvība? kas ir griba? kas ir izvēle? kas ir patiesība?
kristieši mēdz citēt JK, atzīstiet PATIESĪBU un TĀ darīs jūs brīvus.

vai patiesība ir tā, kura izvēlas mūs, vai mēs izvēlamies patiesību? vai patiesībai ir neskaitāmas sejas, cik laikmetu, tik patiesību?


Nu tu uzrakstīji!
Jakobi Kristiete, bet toč kā Poncijs Pilāts... stāvi Patiesībai tieši pretī un jautā "Kas ir Patiesība?"
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.10.22 10:10:18
Protams, te jāpiebilst, ka izvēlei un gribai jābūt taisnīgām, godīgām. Tas ir, izdarītām bez viltus vai piespiešanas. Nu, pavisam godīgai izvēlei vajadzētu arī vēl, lai cilvēkam būtu pilna, pārbaudāma informācija, un lai cilvēks izprastu, "kas ir kas".

Divpusgriezīgs zobens.
Imo gribas darbības lauciņš kāreiz ir fuzzy informācijas apstākļos! Tb griba un izvēle aptver plašāku operāciju zonu nekā to, par kuru tev ir infa... Bet nu jāpārlasa Dekarts, šams par to labi bij izteicies, es tik kā vienmēr jau aizmirsis!

Ezīt, un to, kas ir Patiesība, tas Kristiešiem ir atbildēts... un šī atbilde atšķirās no tevis dotās! Jo jebkā apraksts vienmēr atšķirsies no pašas lietas, tādējādi, tas nevar būt patiess... pilnībā! Tikai Dieva Vārds var būt patiess, jo Dievs ar "lai top" rada realitāti... tādējādi Dieva Vārds ir patiesība... un mums ir prikols, ka šis Dieva Vārds ir iemiesojies Kristū, tāpēc Kristus sakot "Es esmu Patiesība..." nemelo, bet paceļ šo izpratni par patiesību un tās brīvdošanu pavisam jaunā līmenī!
izlog.S.R [95.68.36.153]
# Iesūtīts: 2009.10.22 10:10:50
Mulders
atvaino, bet man patīk ne tikai redzēt, es gribu arī kaut mazliet saprast.
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.10.22 10:12:23
S.R.

Izlasi manu atbildi Ezītim! Un redzēt arī nozīmē saprast... ne jau fiziski redzēt... Nezinu kā lai tev vēl labāk to pasaka par to, kurš to jau ir pateicis!
izlog.S.R [95.68.36.153]
# Iesūtīts: 2009.10.22 10:16:32
Mulders
ja JK ir Patiesība, tad kas darbina cilvēka labo gribu to atzīt? kādēļ tik daudzi labi cilvēki to nespēj izdarīt?
Svētais
# Labojis Svētais: 2009.10.22 10:20:03
kas tad ir brīvība?

Brīvība ir tad, kad tevi atbrīvo Jēzus no grēkiem, un tu kļūsti Viņa kalps/one.

Jāņa 8:36 Ja nu Dēls jūs darīs brīvus, jūs patiesi būsit brīvi.


kas ir griba?

Griba ir tā ar kuras palīdzību tu vari veikt savas izvēles.

kas ir izvēle?

Izvēle ir pareizas vai nepareizas lietas tavā dzīvē, un tas kam tu dod priekšroku nosaka to, kā tava dzīve norit. Pareizu vai nepareizu izvēļu rezultātā tava dzīve iet to gājumu un atrodas tieši tajā punktā, kur tā atrodas pašbrīd.

kas ir patiesība?

Patiesība ir Jēzus un visi Viņa vārdi un veselīgā mācība, kas balstīta Bībelē.


Vai patiesība ir tā, kura izvēlas mūs, vai mēs izvēlamies patiesību? vai patiesībai ir neskaitāmas sejas, cik laikmetu, tik patiesību?

Patiesība ir tikai Viena un tā ir Jēzus un Viņa Vārdi.

Jāņa 17:17 Svētī tos patiesībā; Tavi vārdi ir patiesība.


Ef. 1:13 Viņā arī jūs esat dzirdējuši patiesības vārdu, savas pestīšanas evaņģēliju, un, Viņam ticēdami, esat saņēmuši Svētā Gara zīmogu pēc apsolījuma,


Kol. 1:5 tās cerības dēļ, kas jums nolikta debesīs. Par to jūs jau agrāk esat dzirdējuši, kad klausījāties evaņģēlija patiesības vārdu,

Jēk. 1:18 No brīvas gribas Viņš mūs ir dzemdinājis ar patiesības vārdu, lai mēs būtu Viņa radījumu pirmaji.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.22 10:20:09
ja JK ir Patiesība, tad kas darbina cilvēka labo gribu to atzīt? kādēļ tik daudzi labi cilvēki to nespēj izdarīt?

Jaanja 6:65 Un Viņš sacīja: "Tāpēc Es jums esmu sacījis, ka neviens nevar nākt pie Manis, ja tas viņam nav Tēva dots."

Laba griba un pestīšana ir Dieva iniciatīva. Dieva žēlastība, ne tava izšķiršanās! Tav izšķiršanās pieņemt Dievu ir sekas tai dzīvībai, ko Dievs tevī ielej. Tāpat kā bērna kliedziens pēc piedzimšanas nav dzīvības cēlonis, bet sekas tai dzīvībai kas ne pēc bērna gribas ir iesākusies jau pirms 9iem mēnešiem!

Cilvēks sevi nevar no zaņķa izvilkt kā Minhauzens...
Brīvā meža govs!
# Labojis Brīvā meža govs!: 2009.10.22 10:23:18
Mulders
hmm... nezinu,nezinu. manuprāt Dieva iniciatīva glābt cilvēku ir pār ikvienu no mums. un šī dāvana ir dota visiem. bez izņēmuma.
cits jautājums - vai mēs to pieņemam. protams, to nevaram satvert bez Sv. Gara palīdzības, bet pieņemt varam.
daudz ir aicināto, maz izredzēto.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.22 10:25:34
S.R. Un ar patiesību ir tā īpatnēji... jo tu vairāk to pieņem, jo vairāk tu to vari pieņemt... Pati patiesība sevi atpazīst un "iesūc" darot to par tavas būtības daļu... Kā Kristus teica - "Manas avis dzird manu balsi un seko man... "

Aceries arī Pēteri, kad Kristus jautāja - ko jūs sakāt, kas es esmu... un Pētera atbilde. Pēc tam Kristus teica - tas nav no tevis, bet mans Tēvs to tev atklāja... Tātad tas nebij Pētera nopelns, ka viņš atpazina Kristu, bet Dieva darbs Pēterī... Dieva Žēlastība... dāvana tam, kurš nemaz to nav pelnījis...

Tāpēc jau Pāvils raksta visai interesantus vārdus:

Rom 9:16 Tātad ne no cilvēka gribēšanas vai skriešanas, bet viss no Dieva žēlastības.

Dievs neatstāj mums iespēju "izglābties" pašiem, jo tad Cilvēks savā grēkā atmestu DIevu, sak, es pats sevi izglābu Kristus man nav vajadzīgs... Bet Dievs atņem mums visas mūsu "pats pats pats" un dāvā pestīšanu žēlastībā... dod mums to, kas pēc likuma mums nepienākas!

Trilobīte te kaut kur iemeta Kristietības vienu no lielākajiem paradoxiem, ko neticīgie (un daudzi ticīgie) nespēj saprast un pieņemt - Vislielākā Brīvība ir Pilnīga Atkarība no Dieva! Palasi jūsējos - svētos - viņi to labi sapratuši! Nav jums tur tikai galvā tērēti Pāvesti... ir arī patiešām lieli vīri un sievas, kurus ir vērts palasīt, lai saprastu viņu ticību uz Kristu!
Brīvā meža govs!
# Labojis Brīvā meža govs!: 2009.10.22 10:30:30
Mulders
iespējams, mēs runājam par vienu to pašu tikai no citas puses. es nesaku, ka varu sevi pestīt. nebūt ne. saku tikai to, ka pestīšana ir paredzēta visiem . Dievs nav skopais onkulis, kurš končas izdala uz deguniem skatoties.
es neapstrīdu to, ka pilnīgu Brīvību varu iemantot tikai pilnībā paļaujoties uz Kristu. tas manuprāt ir vairāk vai mazāk visiem zināms.
pich007
# Iesūtīts: 2009.10.22 10:30:44
Svētais
tava demagoģija sāk apnikt...
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.22 10:31:11
hmm... nezinu,nezinu. manuprāt Dieva iniciatīva glābt cilvēku ir pār ikvienu no mums. un šī dāvana ir dota visiem. bez izņēmuma.

Bet daudzi to noraida... jo tā nav VIŅU iniciatīva, bet Dieva dāvana... Viņi grib paši kaut ko uzsākt tur, kur viņi neko nespēj darīt... Kristus taču nebūt melojis iekš Jāņa 15:5 sakot - ... jo bez manis jūs nenieka nespējat darīt!

Aceries, ir atšķirība vai mēs runājam par cilvēka iniciatīvu, gribu un spējām pirms Kristus darba vai pēc. Protams, pēc tam, kad esam Kristū atdzimuši, kad beidzot Dieva Darbs ir skāris arī mūsu apziņu, ka tā arī saprot, kas notiek... tad jā... tad mūsos tā patiesība sāk pati sevi audzēt... mēs savienojamies ar Kristu... savienojamies ar Patiesību un tāpēc to sākam lēnām atpazīt un arvien vairāk sevī uzņemt... Tas ir kā sniega bumba... sākumā tevī ir maz patiesības un veļoties pa pasauli tu mazāk patiesības "pielipini" bet tomēr tā palielinās... un jo vairāk tu dzīvo Kristū, jo vairāk pašu Kristu tu sevī uzņem... Kā Pāvils kaut kur teica... Līdz Kristus jūsos izveidosies!

cits jautājums - vai mēs to pieņemam. protams, to nevaram satvert bez Sv. Gara palīdzības, bet pieņemt varam.
daudz ir aicināto, maz izredzēto.

Es tač tev saku - nevaram... Kāmēr Sv. Gars nav pie mums darbojies... kāmēr mēs paši viņu dzenam prom, tikmēr mēs Dievu nevaram pieņemt...

Kā Pāvils un Jānis raksta - Mīlēsim, jo viņš pirmais mūs mīlējis. Mūsu spēja mīlēt ir sekas Dieva mīlestībai... ne no mums pašiem... Mūsu spēja gribēt labu ir Dieva labums! Ne mūsu pašu!

Tu nevari pieņemt Kristu pirms Kristus ir pieņēmis tevi

Tas ko neatdzimis cilvēks dabīgi no sevis spēj... ir pretoties Dievam... to gan viņš var uz savu galvu un ar savu spēku!

Bet Dievs... darbojoties caur Vārdu un Sakramentu izmaina cilvēkus... un ja tā var izteikties "Nozog Velnam", laigan īstenībā nevis nozog, bet atgūst savu īpašumu...
Aivars
# Iesūtīts: 2009.10.22 10:33:08
Brīvā meža govs!
Vispirms žetons par diskusijas nosaukumu! Līdz tam ir jāaizdomājas

to nevaram satvert bez Sv. Gara palīdzības, bet pieņemt varam.
daudz ir aicināto, maz izredzēto.


Ja jau pats Dieva Vārds mūs neuzrunā un nepārliecina, tad štruntu mēs tur varam pieņemt. Lai gan protams, tas ir arī jautājums par to vai uzlūkojam ainu tās pilnībā, vai dziļi personiski. Subjektīvi jau mēs to izjūtam tā, ka `kļuvu par kristieti, pievērsos Dievam, utt.." Pat par laulības dzīvi mēs sakām `apprecējos`, nevis `mani noprecēja`, lai gan ir skaidrs, ka process ir sarežģītāks
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.22 10:33:26
iespējams, mēs runājam par vienu to pašu tikai no citas puses. es nesaku, ka varu sevi pestīt. nebūt ne. saku tikai to, ka pestīšana ir paredzēta visiem . Dievs nav skopais onkulis, kurš končas izdala uz deguniem skatoties.

Jā Pestīšana paredzēta visiem... VIsiem ir miljons bankā... bet ne visi tam tic un tāpēc ne visi pēc tā miljona aiziet! Tāpēc daudzi paliek nabagi savas neticības dēļ! Jo NORAIDĪT Dievu cilvēks var bez problēmām... un noraidīt Dievu ir riskanti... jo tā kā pati pestīšana un šis miljons ir nepelnīts... tas mums piešķirts ne mūsu kvaltiātes dēļ, bet Kristus labuma dēļ... tad tas tik pat viegli var tikt paņemts prom... atstājot sirdi nocietināšanai... tā ir nāves spriedums pirms nāves... baiss un šaušelīgs Dieva tiesas spriedums jau te šajā dzīvē!
Brīvā meža govs!
# Iesūtīts: 2009.10.22 10:38:51
Mulders
tātad ticība. vai mēs ar to piedzimstam, iemantojam dzīves laikā vai tā nāk kādā mirklī kā zibens spēriens no skaidrām debesīm? kādi ir kritēriji, lai saņemtu Dieva dāvanu - Ticību?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.22 10:46:01
Mulders
šī atbilde atšķirās no tevis dotās!
nu tas pats jau vien ir, tikai tie apgalvojumi un informācija tev sanāk SB.

jebkā apraksts vienmēr atšķirsies no pašas lietas
Kā būs matemātikā?

Tātad ne no cilvēka gribēšanas vai skriešanas, bet viss no Dieva žēlastības. ... ne visi tam tic un tāpēc ne visi pēc tā miljona aiziet!

Te atkal tas joks ar izdalītajām konfektēm parādās. Tad jau cilvēks pats neko nevar, vispār neko? Tai skaitā pat pieņemt to, ka viņiem IR miljons? Vai tad ne pats cilvēks to dara? Tā nav darbība - piekrist?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 176 , pavisam kopa bijuši: 2392