atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Izvēles brīvība
Brīvā meža govs!
Iesūtīts: 2009.10.20 10:41:22
vai mums tāda ir dota?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
Brīvā meža govs!
# Iesūtīts: 2009.10.20 10:42:20
lūdzu, jūsu pārdomas jebkurā griezumā un plaknē.
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.20 10:43:14
Jā ir, izņemot pēdējā tiesas dienā, kad Dievs tiesās visus cilvēkus.
esenif
# Iesūtīts: 2009.10.20 10:44:42
Man ir (skaidri zinu) - bet zinu, ka ir gana daudzi, kas uzskata, ka cilvēkam tādas nav. Iespējams ticības jautājums - mēs nevaram dzīvot tajā, kam neticam.
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.20 10:45:34
Mēs varam dzīvot tajā kam neticam, jo tad dzīvojam neticībā
Svētais
# Labojis Svētais: 2009.10.20 10:46:42
Dievs nekad nepārkāpj mūsu individuālo brīvo gribu, bet visādi sekmē un palīdz nenovirzīties no Dieva gribas, un citreiz tas mums ir sāpīgi. ( Tas gan attiecas uz kristiešiem)
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.20 10:52:04
Brīvā Meža Govs...

Luteriskajā Teoloģijā izšķir 4us cilvēka stāvokļus, par kuriem tad var uzdot šo jautājumu

1. Pirms grēkā krišanas
2. Pēc grēkā krišanas bet pirms atdzimšanas Kristū
3. Pēc atdzimšanas kristū, bet pirms Paradīzēs
4. Pēc augšāmcelšanās jaunajā pasaulē

Kā arī jāizsķir ir par to, vai tu runā par brīvu izvēli ikdienas lietās, šīs zemes lietās vai par izvēles brīvību garīgās lietās, tajās kas vērstas uz Dievu!

Šie sadalījumi ir tādi, tāpēc ka atbildes būs dažādas atkarībā no tā par ko runā!
esenif
# Iesūtīts: 2009.10.20 10:52:07
Svētais
Tavuprāt Dievs cilvēkus šķiro - kristiešiem palīdz, bet nekristiešiem ne???
Brīvā meža govs!
# Iesūtīts: 2009.10.20 10:52:42
Svētais
Mēs varam dzīvot tajā kam neticam, jo tad dzīvojam neticībā
varētu lūgt detalizētāk par šo?
Brīvā meža govs!
# Labojis Brīvā meža govs!: 2009.10.20 10:55:39
Mulders
mani vairāk interesē garīgā brīvība un konkrēti sākot no 3. punkta.

piekrītu, tēmu vajag iešaurināt, lai varētu par kaut ko runāt.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.20 10:59:11
Nedomājiet, ka grēks neskar brīvo gribu... tas vistiešāk ietekmē gribu tāpat kā alkahols vai narkotikas... Tāpēc jau Kristus teica, kāmēr jūs darāt grēku jūs esat grēka vergi... Bet vergiem nav savas gribas, viņi ir pakļauti sava kunga gribai... un grēks un velns nav tas kungs, kas savam kalpam ļaus pašam domāt un izvēlēties un dāvās brīvlaišanu viņa dvēselei un prātam...
Visbriesmīgākais gribas cietums ir būt grēkā, bet domāt, ka tu esi brīvs... Cietumnieks, kurš savu cietumu uzskata par privilēģiju un brīvību, ir zudis... jo tāds pat nemēģinās no savām važām izlauzties... sak tāpat labi!
Brīvā meža govs!
# Labojis Brīvā meža govs!: 2009.10.20 11:01:42
Mulders
tātad brīvības priekšnosacījums ir grēkatziņa? vai grēkatziņa ir mūsu brīvā izvēle?
Sicilia Lemingoviča
# Iesūtīts: 2009.10.20 11:03:27
nu ir dota... bet dažiem vieglāk to neizmantot
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.20 11:04:07
Brīvā Meža Govs, pēc tam, kad esam atdzimuši Kristū un mums ir dāvāts Svētais Gars, tas dod mums spēku un atbrīvo no grēka varas lēnām... Tādējādi mēs esam par tik brīvi par cik esam atbrīvojušies no grēka. Šajā dzīvē neviens cilvēks nevar pilnībā atbrīvoties no grēka ietekmes, bet kā tajā ko Kristus teica, ka mēs esam uzpotēti zari uz dzīvā vīna koka. Mēs esam sakaltuši zari, kas nu ir iepotēti dzīvā koka stumbrā un šī dzīvība "izēd" šo nāves kalti... Un mūsu griba arī atbrīvojas!

Aceries, ko Kristus teica - Viņi atzīs patiesību un patiesība darīs viņus brīvus... Bet kas IR Patiesība? To taču tu zini?

Tādējādi, Dievs mums pakāpeniski atdod mūsu pašu zaudēto brīvību, un mēs varam to paši lietot lai vēl vairāk tiektos pie Dieva... Jūsu tradīcijā ļoti izplatīti ir Svēto kults, palasi svēto dzīves un tu redzēsi kā viņi pakāpeniski tuvojoties Dievam arvien vairāk to SPĒJ!

Tas ir kā tāda spirālveida attīstība... mums top dota griba tiekties pēc Dieva, un tiecoties pēc Dieva mēs vēl vairāk varam satvert viņa dāvanas, kuras savukārt darbojas mūsos tā, ka attīra mūs vēl vairāk un mēs vēl vairāk pie Dieva varam nākt... tāda kā Dieva mazā liesma aizdedzina mazus salmus, kuri pēcāk aizdedzina lielākus žagarus, kas aizdedzina lielus dēļus un galu beigās šāds ugunskurs čūxtēdams var dedzināt pat slapju malku... kas nebūtu iespējams, ja uzreiz mestu to sērkociņu pie slapjās pagales!
esenif
# Iesūtīts: 2009.10.20 11:04:20
Sicilia Lemingoviča
Pievienojos.
Brīvā meža govs!
# Iesūtīts: 2009.10.20 11:04:44
Sicilia Lemingoviča
tu gribi teikt, ir tik gļēvi cilvēki, kuri nevēlas izmantot savu brīvo gribu?
esenif
# Iesūtīts: 2009.10.20 11:05:24
Brīvā meža govs!
drīzāk viņiem ir ērti to nedarīt.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.20 11:07:36
tātad brīvības priekšnosacījums ir grēkatziņa? vai grēkatziņa ir mūsu brīvā izvēle?

Nē... Grēkatziņa rodas no Dieva Vārda, kad tev tiek pasludināta Bauslība. Aceries ko Pāvils saka, ja viņam nebūtu bauslība pasludināta, viņš nemaz nezinātu ka ir grēcīgs, bet Bauslības Vārda pretstatā tu sevī ieraugi to čūsku, kas paslēpusies... un šajā spriedzē, kad tu esi nostatīta pret Dieva spoguli tu ieraugi cik īstenībā nebrīva tu esi... tev ir milzīgas grūtības negrēkot, tikai tad, kad Dieva Vārds tev pasludināts tu spēj apjēgt cik ļoti tu esi saistīta cik ļoti lieli grēka vergi mēs esam!
Bet, protams, Dievs neatstāj mūs šajā bezpalīdzīgajā stāvoklī - viņš dod mum Evanģēliju... Dieva Vārds ir ne tikai informējošs vārds, tas ir darošs vārds - tas dara to, ko tas pasaka... tāpēc Dievs caur savu Vārdu dod tev arī spēku un spēju grēka čuxtētajam diktātam nepaklausīt... Būtībā Dievs tev atgriež izvēli... ka nu tu vari vairs neklausīt grēkam, bet pateikt viņam NĒ... un tamdēļ nenomirt...
Aivars
# Iesūtīts: 2009.10.20 11:07:38
Romiešiem 7:15 Jo es pats nesaprotu, ko daru; jo nevis to, ko gribu, es daru, bet, ko ienīstu, to es daru.
16 Bet, ja es to daru, ko negribu, es piebalsoju bauslībai un atzīstu, ka tā ir laba.
17 Bet tad jau vairs es tas neesmu, kas dara ļaunu, bet manī mītošais grēks.
18 Jo es zinu, ka manī, tas ir, manā dabīgajā miesā, nemīt nekas labs. Labu gribēt man ir dots, bet labu darīt ne.
19 Jo labo, ko gribu, es nedaru, bet ļauno, ko negribu, to es daru.
20 Bet, ja es to daru, ko negribu, tad darītājs neesmu vairs es, bet manī mītošais grēks.
21 Tad nu šādu bauslību es atrodu, ka, gribot darīt labu, man iznāk ļaunais.

Paanilējiet katrs, kādēļ esat ko darījuši, kāpēc esat rīkojušies tā, kā rīkojāties... atklāsies vesela gūzma ieradumu, traumu un kompleksu, un liekas ilūzijas par to, ka griba ir tik brīva, pazudīs.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.20 11:08:50
masiks, būt Dieva Vergam nozīmē būt brīvam... jo Dievs ir kungs, kas dod brīvlaišanu... Taču Dievs nedod to lai tu grēkotu, bet lai būtu labs cilvēks... ja tu savu brīvību atkal izmanto grēkam, nu tad tevi atkal ietupinās grēka cietumā...
Sicilia Lemingoviča
# Iesūtīts: 2009.10.20 11:10:01
Brīvā meža govs!
protams! vienam trūkst apņēmības un vieglāk ir tā kā ir, cits iebaidīts, citam patiešām ir ērti.... kāpēc cilvēkam pūlēties, ja kaut kas taču notiks tāpat.....
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 22 , pavisam kopa bijuši: 34639