atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Par bērnu radīšanu
esenif
Iesūtīts: 2009.10.19 11:32:35
Tēma no ikdienas sarunām: par to, cik liela loma tajā procesā ir Dievam un cik kristīga ir cilvēka iejaukšanās tajā.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 21 . 22 . >>
AutorsZiņas teksts
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.19 14:52:53
esenif Bet... pretrunas sākas tad, kad cilvēks uzskata, ka Dievs nav gana kompetents, lai to dzimstību regulētu, tāpēc tas jādara pašiem. Kāpēc uzreiz pretrunas, pēc tavas ticības lai notiek , 2,3,4,5...cik vien vēlies bērni
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.19 14:53:00
Lieta taada, ka var izsekot, korsj softa modulis Ct bortsisteemaa ir kaada aveidaa radiits.

Jaaa... un kursh mamma vai teetis monitoreeja tavu augshanu puncii?? Ilji tu uzskati, ka jebkuru kalkulatoru par Kosmosa Kugja vadiibas serveri var saprogrammeet, ja tik labi kodee?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.19 14:55:38
Bet... pretrunas sākas tad, kad cilvēks uzskata, ka Dievs nav gana kompetents, lai to dzimstību regulētu, tāpēc tas jādara pašiem.

Nav gan pretrunas!

Pretrunas rodas tad, ja uzskata, ka Dievs neko nekad nedara izmantojot pashu cilveeku "sapraatu". Bet Veesture liecina, ka Dievs kaareiz ljoti reti kad darbojas "garaam" cilveekiem... Paarsvaraa vinjsh ir darbojies nu darbojas caur cilveekiem un izmanto pashu cilveeku veelmes, noslieces un tiexmes lai piepildiitu savus plaanus... Dievam nav jaalauzh cilveeki, vinjsh vienkaarshi tos sakaarto taa, lai tu joprojaam vareetu buut tas kas tu esi, bet tava rosiishanaas buutu Dieva plaanaa ietverta!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.19 14:58:39
lai saprastu - vienbrīd sistēma kolapsēs. Jo nav pašpietiekama.

Tikai kolapsees KAA???

Tu uzskati, ka sabruks. Es uzskatu, ka notiks kvalitatiivs leeciens... Piemeeram, pati ideja, ka zemnieciiba ir jaasubsidee ir stulba! Disbalanss ir redzams jau tagad!

No vienas puses zemnieks sarazho tik daudz, ka visi nespeej apeest, no otras puses ti eedaaji zemniekam aizdod naudinju, lai shis vareetu pirkt traktorus un razhot veel vairaak!

Nezinu kas tur ar ekonomikas teoriju, bet man shitaa matene shkjiet garaam...

Ja paarstaatu subsideet tos zemniekus, paaudzes laikaa ekonomika noreguleetos... zemnieki razhotu tik cik var apeest un maxaatu tas tik cik var atljauties par to maxaat!

Es gan neesmu sapratis to funktieri, kaapeec paarpalikumu nesuutiit bada cieteejiem, lai shie vareetu nevis kurneet tuxnesha viduu, bet putru saeedushies uzbliezt ko konstruktiivu tai tuxnesii!
esenif
# Iesūtīts: 2009.10.19 14:59:06
diez vai tas būs nekristīgi, ja, apzinoties ar veselības sarežģījumu risku, kristīgi laulāti draugi izvēlās kontracepciju uz kādu laiku, nevis problēma atrisinās ar komplicētas grūtniecības izraisītu pāragru sievas nāvi.
viss ir ticības jautājums - ir gana dzirdēts, kur sievai aizliedz grūsnēt un dzemdēt draudot ar sazin ko, bet tāpat to dara un rezultāts bez problēmām.
Tik pat labi var jautāt, vai ir pareizi taisīt abortu, ja ārsti apgalvo, ka bērns būs ar anomālijām...

masiks [212.93.96.2]
nabadzība ir ļoti plašs jēdziens - vienam tā ir, ja jābrauc ar VW nevis Porshe, citam, ja jāmirst bads. Man zināmās daudzbērnu ģimenes traku trūkumu neciešs. Lielākais skaits, ko zinu bija ar 15 - visi normāli izauguši un viņiem vēl katru dienu nāca bariem cilvēki pēc padoma un aizlūgšanām - tak tos ar vēl pabaroja.

Mulders
Kaapeec tev nebuutu pienjemams taads risinaajums, ka cilveekam ir dota kaut kaada autonomija shajos vairoshanaas jautaajumos, un Dievs vienkaarshi akceptee cilveeka gribu...
Tas, ka akceptē gribu, vēl nenozīmē, ka tā sakrīt. Tb ne viss, ko Dievs pieļauj ir pēc Viņa prāta, lai kā cilvēkiem nepatiktu tā domāt.

Partikulaarais - jaaskataas katraa konkreetaa gadiijumaa, jo Bibliski mees redzam, ka dazhreiz Dievs var aiztureet augliibu!
pag - es jau ne par to, ka visiem traki jādzemdē. Es par to, vai dzimstības kontrole no cilvēka puses nav pret Dieva gribu. Ja reiz pēc tās ir tiešām vajadzība, tad vai pašam Dievam ar to nevajadzētu nodarboties tb vk nedot tos bērnus vairāk. Vēl jau vienmēr ir iespēja pa tiešo lūgt, lai vairāk nedod. Ar savu patreizējo saprašanu, es laikam pēdējo izvēlētos.
esenif
# Iesūtīts: 2009.10.19 15:00:13
Svētais
cik vien vēlies bērni
redz- atkal cik cilvēks vēlas. A ja nu Dievam ir savs nodoms tajā - kāpēc ne, cik Dievs vēlas???
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.19 15:00:40
esenif, citiem vaardiem

Ikreiz, kad tu kaut ko dari nav taapeec jaatriic un jaadreb no seerijas - vai tik tas ir saskanjaa ar Dieva plaanu
Ja tas nav greeks, tad tu to driixti droshi dariit sasakanjaa pati ar savu gribu. Ja tas kautkaadaa makaronaa buus pret Dieva plaanu, tai pat laikaa nebuus greeks, gan Dievs pats ierobezhos... Bet ja tu negreeko, tad nevajag ziileet kafijas biezumos, vai tas ir saskanjaa ar Dieva gribu... to kas NAV saskanjaa ar Dieva gribu, gan vinjsh pats izregulees... tev nevajag Dieva vietaa domaat un plaanot...
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.19 15:01:36
esenif Pēc tavas ticības lai notiek . Un būs cik Dievs vēlas ?!?!?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.19 15:01:43
redz- atkal cik cilvēks vēlas. A ja nu Dievam ir savs nodoms tajā - kāpēc ne, cik Dievs vēlas???

Un kaapeec tu vienmeer uzskati, ka cilveeka veelme nevar buut saskanjaa ar Dievu? Kaa jau teicu, ja Dievs ko negribees... pac izregulees... Bet tev taapeec nav jaameegjina uzmineet Dieva praats, ko vinjsh var patureet pats pie sevis!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.19 15:03:37
Tas, ka akceptē gribu, vēl nenozīmē, ka tā sakrīt. Tb ne viss, ko Dievs pieļauj ir pēc Viņa prāta, lai kā cilvēkiem nepatiktu tā domāt.

Kas svariigi, tas veel nenoziimee, ka nesakriit
DIevs pat Velnam liek kraameet akmenjus Dieva Nama celtnieciibaa... Dievs nav mazais zeens, vinjsh pat Nebukadnecaru sauc par savu kalpu un izmanto pagaanus lai piepildiitu savu Dievishkjo plaanu!

Man domaashana ir vienkaarsha
1) Ja es negreekoju
2) Ja Dievs neliek shkjeershljus
Tad es varu riikoties... un Dievs pats ja gribees visu sakaartos kaa vajag...

Maacies paljaaviibu uz Dievu! Svariigi - lai ko tu dariitu, Dieva plaanu tu nesachakareesi!
Aivars
# Iesūtīts: 2009.10.19 15:04:06
esenif
Cik man zināms, tad neviena kontracepcija nav 100% droša, tā kā, ja Dievs būs gribējis, tad nekas netraucēs. Cita lieta, ka noder arī pašiem gribēt pie tā piestrādāt
esenif
# Iesūtīts: 2009.10.19 15:07:49
Mulders
kaapeec tu vienmeer uzskati, ka cilveeka veelme nevar buut saskanjaa ar Dievu?
ja konkrētās tēmas ietvaros tās vēlmes sakrīt, tad jau nafig kaut ko regulēt pašiem. Es par paļāvību - vai cilvēks spēj noticēt, ka Dievs ir gana spējīgs kontrolēt viņa dzīvi.

Bet tev taapeec nav jaameegjina uzmineet Dieva praats, ko vinjsh var patureet pats pie sevis!

Atkal jau - imho Dievs savu prātu ir gana pateicis iekš to Bībeli - tb es tiešām nekur neredzu kaut minimālāko norādi par to, ka Dievs sagaida, lai cilvēki dzimstību regulētu. Tā tāda pēdējo laiku mode. Un kopumā ņemot - Dievs tomēr aicina mūs meklēt Viņa gribu it visā.
esenif
# Iesūtīts: 2009.10.19 15:10:56
Man domaashana ir vienkaarsha
1) Ja es negreekoju
2) Ja Dievs neliek shkjeershljus
Tad es varu riikoties... un Dievs pats ja gribees visu sakaartos kaa vajag...

Uz lietām var dažādi paskatīties - tā kā es nekur neredzu, ka dzimstības regulēšana būtu Dievam tīkama (kā zināms bij kadri, kas par šito beidza ar nāvi), tad izrietoši tas ir pret Dieva gribu un vai tik nebūtu kā nepaklausība tb grēks traktējams.
Svētais
# Labojis Svētais: 2009.10.19 15:11:19
Jā, tik ļoti būtu izdevīgi, ja Dievs visu kontrolētu, tad arī Viņš par visu taču varētu uzņemties atbildību, taču lai gan Viņš zin visu, bet tomēr nav tas, kas kontrolē visu!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.19 15:12:45
Es par to, vai dzimstības kontrole no cilvēka puses nav pret Dieva gribu.

Atkariibaa no taa KAADA ir taa kontrole un AR KAADU MEERKJI!

Citaadi shitaa tu vari aiziet liidz visai absurdiem secinaajumiem, ka ikvienam viirishkjim tagad buutu jaaopaa visas nepreceetaas sievietes, jo ja vinji taa endariis, tad tas buus pret Dieva Gribu

Dievs taapeec jau smadzenes ir devis, lai tu vinja paveeles pildiitu sapraatiigi... Nevajag Dieva paveeles novest liidz absurdam!

Ja reiz pēc tās ir tiešām vajadzība, tad vai pašam Dievam ar to nevajadzētu nodarboties tb vk nedot tos bērnus vairāk.
Bet veel Dievs vareetu uzrunaat kaadu praatiigu cilveeku, kuram praata ienaaktu ideja par prezervatiiviem vai hormonaalaam tableteem. Kaapeec tu gribi, lai Dievs riikojas kaut kaa konkreeti taa kaa tu esi iedomaajusies. Ljauj Dievam nodarboties ar vinja plaana realizaaciju taa kaa vinjsh to uzskata par pareizu...

Protams, ka Dievs vareeja muus visus radiit ar spaarniem, lai mees vareetu lidot. Bet Dievs izveeleejaas suutiit braaaljus Raitus un tamliidziigus viirus, kas izgudroja lidmashiinu. Vai tas noziimee, ka lidmashiinas ir pret Dieva gribu, jo tach mees varam taapat kaa tu argumenteet - ja jau Dievs gribeetu, lai cilveeki lido, tad dotu vinjiem spaarnus - taapeec, lidmashiinas ir Velna dota riiciiba!

Dievs cilveekiem ir devis Sapraatu un caur to arii daavaa veselu leerumu risinaajumu kurus bezatbildiigi cilveeki gribeetu, lai Dievs vinju vietaa visu izdara...

Saku jau... var dot spaarnus, zhaunas un ieviest cilveekam vairoshanaas periodus kaa dziivniekiem... Bet 3 lietu vietaa Dievs cilveekam devis vienu - Sapraatu - kas ir daudz universaalaaks instruments... un taa kaa Cilveeks ir sapraatiiga buutne, tad arii Dievam ir daudz vieglaak darboties caur sho sapraatu, nekaa kattreiz fiziku un biologjiju paarprogrammeet!

Padomaa par to... cilveeki un vinju sapraats ir Dieva universaalais instruments kaa realizeet Dievishkju plaanu!

Dievs arii Reformaaciju tak vareeja izdariit pa tiesho... bet vinjsh izdomaaja suutiit M. Luteru...

Paveero VD... Dievs tach vareetu sadot pa kjobi visaadiem Baala priesteriem pa tiesho... bet vinjsh suuta vienu cilveeku - Eliju!

Dievs tachu vareeja ar uguniigiem burtiem debesiis uzrakstiit - Sha naaks Kristus, bet vinjsh izveeleejaas suutiit cilveeku - Jaani Kristiitaaju - kursh VISPAAR nevienu pashu briinumu nedariija! Un neko... vinja nopelns milziigs... vinjsh pat saukts par lielaako VD pravieti!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.19 15:14:57
Uz lietām var dažādi paskatīties - tā kā es nekur neredzu, ka dzimstības regulēšana būtu Dievam tīkama (kā zināms bij kadri, kas par šito beidza ar nāvi), tad izrietoši tas ir pret Dieva gribu un vai tik nebūtu kā nepaklausība tb grēks traktējams.

Tas jau ir voluntaarisms!

Dievs greeku ir defineejis LJOTI konkreeti!

Ja tu shaadi riikosies, tad tev aarpus Dievishkjaa ir jaapasludina kaa jau teicu - lidmashiinas, elektriiba, braila raksts... un viss tas, kas Rakstos nav piemineets!

Tachu Dievs ir gudrs... vinjsh pasludina un novelk robezhas, pasakot to kas NAV Atljauts... paareejais ir atljauts... bet Dievs briidina - viss tev atljauts, bet ne viss Der... taalaak jau Dievs ar partikulaaraam regulaacijaam pac nodarbojas!

Mulders
# Labojis Mulders: 2009.10.19 15:16:45
Es par paļāvību - vai cilvēks spēj noticēt, ka Dievs ir gana spējīgs kontrolēt viņa dzīvi.

Jaaa...

Tachu jautaajums ir vai tu akceptee VEIDU kaa Dievs to dara? Piemeeram caur prezervatiivu izgudroshanu un taada praata doshanu cilveekiem, ka vinji to speej dariit?

Shkjiet, ka tev ir gruutiibas pienjemt, ka Dievs darbojas caur cilveekiem paarsvaraa, bet ugunjus un duumus laizh no kalna vienu reizi 3000 gados un pa uudeni staigaa 1x 6000 gados!
pich007
# Iesūtīts: 2009.10.19 15:28:38
der pie šīs tēmas:
kaut kad dzirdēju, ka vatikāns aizliedz izmantot prezervatīvus, kā rezultātā, piemēram, āfrikā ļoti izplatās hiv. vīrs nevar mīlēties ar savu inficēto sievu, jo tad pats saslims, un prezi arī nedrīkst vilkt...
varbūt kāds zin, kādi ir vatikāna argumenti šādam aizliegumam?
esenif
# Iesūtīts: 2009.10.19 15:31:42
Dona Ribaka
Āfrikas problēma nav dzimstība. Tur pamatproblēma ir nabadzība, kas pirmkārt, ir dēļ nemitīgajiem militārajiem konfliktiem un dēļ attīstīto valstu mantkārības (ziemeļu - dienvidu konflikts). Sekas ir slimības un augstā mirstība, kas ar ietekmē augsto dzimstību - lai būtu jebkāds ieguvums.

Mulders
Dievs greeku ir defineejis LJOTI konkreeti!
Vai ta nepaklausība nebūtu grēks?

Atkariibaa no taa KAADA ir taa kontrole un AR KAADU MEERKJI!

lai neaizrautos ar galējībām, piebildīšu, ka imho pašsaprotami ir ka mēs runājam par attiecībām savstarpējās laulības ietvaros. par kontroli - vai cilvēka kompetences ietvaros vispār ir jautājums par to, cik daudz bērniem būs dzimt.
Dievs rada bērnu un lemj par to, kuram būs dzimt (kā zināms vairums grūtniecības nebeidzas ar bērna piedzimšanu, bet izbeidzas agrīnā stadijā) Brīdī, kad cilvēks uzņemas tādu pašu uzdevumu imho jams mēģina ieņemt Dieva vietu...
Joprojām - kā jau minēju man ļoti interesētu kādas rakstu vietas, kas apstiprinātu ka bērnu skaita regulēšana ir no Dieva puses akceptēta - pagaidām, es tik pretējos esmu pamanījusi. Kāds varētu mani apskaidrot...

Bet veel Dievs vareetu uzrunaat kaadu praatiigu cilveeku, kuram praata ienaaktu ideja par prezervatiiviem vai hormonaalaam tableteem.
Es jau iepriekš minēju, ka jēdzīgas kontracepcijas tā ar nav izgudrota. Par jēdzīgāko varētu uzskatīt prezervatīvu, bet šai sakarā daudzi iebilst, ka tas ir pret ideju, ka vīrs un sieva kļūst par vienu miesu tb barjera. man tai aspektā nav viedokļa. Bet ir arī fakts, ka ir cilvēki, kam no tās lietiņas metas alerģija un citas problēmas. kaut kā pārāk nepilnīga, lai to dievišķajiem atklājumiem piedēvētu. Hormonālās tabletes ir ļoti destruktīvas un veselību negatīvi ietekmējošas. Un vispār lielākā daļa kontracepcijas pamatprincips ir neļaut ieligzdoties zigotai nevis nepieļaut apaugļošanos. Izrietoši tās ir abortatīvas nevis grūtniecību novērš.
Te nu mēs nonākam pie tā, ka ja reiz Dievs bija ieplānojis, ka ar šo gana būtisko jautājumu (dzimstības regulēšanu) cilvēkiem pašiem jātiek galā, tad kāpēc ar nedeva instrumentus ar ko to realizēt???
esenif
# Iesūtīts: 2009.10.19 15:32:36
pich007
Āfrikā HIV neesot tikai nevainīgajai daļai. Nezinu par Vatikānu bet nu ne jau prezervatīvi tur ko uzlabot varētu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 21 . 22 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 62 , pavisam kopa bijuši: 2321