atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Aizvesto piemiņas diena
Balss
Iesūtīts: 2009.06.14 09:20:53
Vai jums liekas pareizs mēdijos tiražētais apgalvojums - beigsim pieminēt pagātni?
Vai ebreji ir aizmirsuši pieminēt savus nogalētos tautas brāļus?
Vai arī mums jāaizmirst to nevainīgo upuru ciešanas un nāve badā un salā, un no lodēm, kuri tika sadzīti lopu vagonos un aizvesti uz Sibirijas plašumiem verga eksistencei vai drīzai nāvei?

Īpaši tāpēc, ka tās varas mantinieki, kura to darīja, nebūt netaisās atzīt un nožēlot savu miesīgo un garīgo tēvu noziegumus?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.06.15 12:12:01
Ctulhu
Bet tad jau peec Tavas logikas pareizais risinaajums ir restaureet latviesju ( balstu) senaas religijas, ko arii dara visaadi dievturi utt.

Nē, es norādu uz šādu mēģinājumu apriori neveiksmi un veiksmes neiespējamību, kur galvenais iemesls ir, ka šie mēģinājumi nav saistīti ar Dzīvo Dievu, bet nevis cilvēku nespēja uzcept jaunu vīziju par vecajiem dieviņiem.
Latvieši aiz škrobes, ka krustnešu bandīti aizsegušies ar Kristus vārdu, to nespēj piedot nevis šiem bandītiem, bet gan tam, kura vārds ir apmelots, proti, pašam Dievam.
Ingars
# Iesūtīts: 2009.06.15 12:18:28
Ctulhu
Nevis atjaunot, bet iznīcināt un aizmirst. Latviešu tautas folklora vienmēr ir bijusi tās posts. Labestība un tikumīga, kas nebalstās uz Dieva atklāsmes pamata, ir tikai izkārtnes. Jo, piemēram, tradicionālo "Jāņu" svētku kultā ietilpst netikla un amorāla rīcība
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.06.15 12:25:16
Ingars
Nevis atjaunot, bet iznīcināt un aizmirst. Latviešu tautas folklora vienmēr ir bijusi tās posts. Labestība un tikumīga, kas nebalstās uz Dieva atklāsmes pamata, ir tikai izkārtnes. Jo, piemēram, tradicionālo "Jāņu" svētku kultā ietilpst netikla un amorāla rīcība

Tu pārspīlē. Zināšanai: tautasdziesmu Dieviņš (tas pats baltais tēvs, kurš nekādi neiederas Laimas, Pērkona u.tml. personu lokā), ir kristīgais Dievs, kur dainu stilā ir pasniegta Kristus labestības, žēlsirdības, mīlestības vēsts. Vajag nevis iznīcināt, bet celt ārā vajadzīgo, derīgo, mūžīgo. Un atstāt noputēšanai iznīcīgo.
Ingars
# Iesūtīts: 2009.06.15 12:30:03
Трилобите
Nu tādā ziņā es tev piekrītu. Taču tad lai arī tie, kuri visu izlabos un uzlabos tad lai arī nodarbojas ar primārajām lietām, nevis ar Padomju tēla spodrināšanu, nacionāla rakstura jautājumiem, divvalodības likumprojektiem un skolu antireformām, kas viss ir lieka laika un naudas šķērdēšnana. Bet ir jāattīsta pelnošās nozares, uzņēmējdarbība, kas kaut ko reālu ražo un jāstiprina Latvijas ekonomiskā un enerģētiskā neatkarība no nestabilā kaimiņa Krievijas, kas par katru štruntu mums var uzlikt sankcijas.
A par pieminekļiem un citiem sekundāriem jautājumiem tiešām būtu uz pāris gadiem jāaizmirst un jānogriež finansējums
Ingars
# Iesūtīts: 2009.06.15 12:32:14
Mārtiņš
Patiesības-melu sajaukums ir vēl bīstamāks par tīriem meliem. Es domāju, ka ir jānosauc atklāti vārdā, kas ir kas, taču, protams, tas jādara korekti, bauslības stingrajai rokai jābūt mijiedarbībā ar evaņģēlija mierinošo balsi
Ingars
# Iesūtīts: 2009.06.15 12:33:01
Ctulhu
Kādā ziņā?
Ingars
# Iesūtīts: 2009.06.15 12:35:38
Ctulhu
konkrētāk
Ingars
# Iesūtīts: 2009.06.15 12:38:57
Трилобите
Nu luterāņiem arī tas netikvien kā netiek pieprasīts, bet pat rekomendēts. galugalā - kā mēs varam spriest vai runāt ar citiem cilvēkiem, ja mēs nepārzinām šīs jomas? Lai varētu to labo paturēt no latviešu tautas dziesmām un sengrieķu filozofijas - loģiski, ka tās tēmas ir jāpārzina kaut cik līmenī. taču ir jāsaprot, no kurienes tas viss nāk. Pāvils arī ir teicis, lai neviens jūs nemaldina ar tukšu prātošanu
Ingars
# Iesūtīts: 2009.06.15 12:40:28
Ctulhu
Jo Latvijā bezprincipiālu cilvēku kļūs arvien vairāk, tad mūsu tauta arī izputēs un pakaļ neviens neraudās
Ingars
# Iesūtīts: 2009.06.15 12:45:25
Ctulhu
pag pag, paanalizēsim tevi pašu. te vienā diskusijā izteicies par dzērāju kastrēšanu un vēl citas dažādas fašistiskas idejas no tavas puses nākušas. Ja tev nav izpratnes par to, kas ir un kas nav ļaunums, tad labāk nemaz nebūtu runājis. Citādi jau zagšanas, laupīšanas un slepkavošanas nosodīšanu arī varētu nosaukt par fanātismu.

Otrkārt - vai es aicinu uz vardarbību? vai es aicinu uz agresiju?
Ingars
# Iesūtīts: 2009.06.15 12:46:43
Ctulhu
Nu tad pierādi un pamato, ka mani principi ir destruktīvi, aplami un ļauni

Tavējie gan, jo tehnokrātija un tevis iedomāta pasaules kārtība, kurā cilvēka dievs ir paša saprāts, arī izraisa pasaulē esošo ļaunumu.
Ingars
# Iesūtīts: 2009.06.15 12:47:27
Трилобите
Mēs varam to nepieļaut un sludināt tautai evaņģēliju
Ingars
# Iesūtīts: 2009.06.15 12:53:51
Ctulhu
Visi dzērāji ir destruktīvi un nelabojami? Un kā ar tiem dzērāju bērniem, kuri ir talantīgi un daudz dzīvē sasnieguši? Tu pats tā iestājies par labestību un sadarbību, bet cilvēkiem, kuri savu dzīvi sačakarējuši, nevis mēģināsi palīdzēt, bet sačakarēsi to cilvēku vēl vairāk.

Tu aicini veersties pret noteiktas religijas praktizeetaajiem, kas nav destruktiivi.

Kāda nekonsekvence - es neaicinu vērsties pret cilvēkiem, bet gan pret nekristīgajām religijām, to mācībām un ideoloģijām. Turklāt - ne ar miesīgām un laicīgām metodēm, bet ar Dieva vārda sludināšanu, lūgšanām un mīlestību.
Ingars
# Iesūtīts: 2009.06.15 13:01:06
1) Ingars veersjas pret nedestruktiivaam paraadiibaam, kaadas ir religijas, piemeeram dievturiiba. ( ja es taa veerstos pret kristietiibu, kas ir tikai cita religija, Ingars pirmais breektu).

Tātad vismaz saprati, ka ne pret cilvēkiem, bet pret "parādībām" vēršos. Bet kristietība atšķirībā no visām citām reliģijām nav destruktīva, visas pārējās ir destruktīvas, jo kultivē nepareizas attiecības ar Dievu vai arī attiecības ar citām radītām būtnēm un lietām, kādas pienākas uzturēt vienīgi ar Dievu

2) Ingars piedaavaa `mind control` - kontroleet cilveeku paarlieciibu/uzskatus, taa ir veersanaas pret sirdsapzinjas briiviibu.

Kurā momentā tad tas bija? Pareizi sludināt kristietību nozīmē nevienam ar varu neuzspiest un necensties saviem spēkiem pierunāt, bet vienkārši ar vārdiem un labiem darbiem sludināt un liecināt, bet Svētais Gars atdara cilvēkiem saprašanu

3) Ingaram nav nekaadas konstruktiivas programmas, vienas religijas propagandeesana un citu apkarosana nav konstruktiiva programma.

Konstruktīva programma ir Jēzus Kristus un Viņa mācības sludināšana, kalpošanas nozaru attīstīšana un kristīgo vērtību mācīšana un praktizēšana.

Lai uzceltu ko jaunu un labu, jānojauc "vecais" un "ļaunais", taču protams nevar apstāties pie cīņas pret pretinieku (velnu un dēmoniem), galvenais mērķis nav velna sakāve, bet gan Dieva valstība
Ingars
# Iesūtīts: 2009.06.15 13:03:49
Трилобите
Ne jau manam piemēram ir jāiespaido, bet gan Svētajam garam un Dieva vārdam. Bet ja tu runā par liecību ar kristīgu dzīvesveidu un attieksmi - labi, es atzīstu, ka neesmu tas labākais piemērs un nemaz nepretendēju uz to, bet vai tu uz to pretendē? Vai esi paraugkristiete?
Ingars
# Iesūtīts: 2009.06.15 13:06:10
Ctulhu
tev jau nu draudziņ ir dažādi cilvēki dažādos veidos un piemēros sludinājuši, bet skepse un naidīgums, kā nepazūd tā nepazūd. toties tu gan ar savu piemēru radi vēl lielāku riebumu pret ateismu
Ingars
# Iesūtīts: 2009.06.15 13:38:48
Ctulhu

1) Ingars spriezj par citaam religijaam no saveejaas religijas pozicijaam. Tas nav korekti.

Te nu arī nonākam strupceļā, jo tev Svētie Raksti nav autoritāte un tu spried par šīm lietām no sava personīgā viedokļa pozīcijām

2) ``bet vienkārši ar vārdiem un labiem darbiem sludināt un liecināt,``

Nu un ko Ingars te forumaa dara?


es atzīstu, ka bieži esmu bijis neiecietīgs, nekonsekvents, agresīvs utt., bet savas kļūdas es atzīstu un nožēloju, reāli cenšos mainīties. Kristieši nav perfekti, bet viņi aug un nobriest.

3) Nu tad tikpat konstruktiivi ir atjaunot dievturiibu, buuveet mosejas, organizeet raganu sabatus. Katrs piekopj savu religiju, visiem labi.

Nevar nosaukt par konstruktīvu rīcību destruktīvu reliģiju "celšanu"

Domaaju, ka Tavi teksti noveersj no kristietiibas vairaak un kvalitatiivaak, nekaa vesela bara saatanistu kveelas runas

Es atzīstu šo kritiku un ņemšu to vērā, taču lietas būtība jau no tā nemainās, man vienīgi jāmaina pasniegšanas forma un veids. Jā iekaršana un pašapliecināšanās ir manas problēmas, man vairāk jārunā Dievam par godu un ar mīlestību un iecietību. Bet tomēr ir katrā laikā un vietā savs veids, kā runāt. Ir laiks, kad jānorāj, ir laiks, kad laipni jāpamāca, ir laiks korektumam un ir laiks nesaudzīgai atklātībai. Ir laiks, kad jāpagaida un ir laiks, kad lietas jānosauc īstos vārdos. Varbūt esmu sajaucis laikus - iespējams, taču labāk tā, nekā teikt ko pretēju savai sirdsapziņai lai tikai kādam izpatiktu. Tas, ka tev kristīgā nostāja šajos jautājumos nepatīk, ir saprotami, taču tas nenozīmē, ka tava bezprincipiālā nostāja ir pareiza
Ingars
# Iesūtīts: 2009.06.15 15:02:39
Es te tagad domāju - kas konkrēti jūs abus saniknoja
uzbrauciens latviešu folklorai
uzbrauciens kreisi orientētajiem politiskiem spēkiem

Trilo, piedod, ka esmu nekorekts un tā nesaudzīgi paužu savu viedokli, bet tas jau lietas būtību nemaina, esmu tevī vīlies, ka tev ir tik bezprincipiāla nostāja. Ja tu mani kristizētu par nekorektumu, agresivitāti, ja teiktu, ka man vajag to visu pasniegt pazemīgā mīlestībā utt., tad es tiešām tev piekristu, bet, ka tu kristiete būdama noliedz kristīgas patiesības, nu ļoti žēl, ka tā.

Ctulhu
varbūt būtu korekti un konstruktīvi veikt pirms tam aptauju, nevis vienpersoniski tā izlemt

Es personīgi cenšos piemēroties katrai cilvēku grupai un attiecīgi būt korekts, bet šeit bij pavisam cita situācija - es ne konkrēti dievturim vai folkloristam sludināju, bet vispārīgi paudu savu viedokli.
Ingars
# Labojis Ingars: 2009.06.15 15:08:40
Трилобите
2.Mozus grāmata (Exodus) 20. nodaļa

1 Un Dievs sacīja visus šos vārdus:
2 "Es esmu Tas Kungs, tavs Dievs, kas tevi izvedis no Ēģiptes zemes, no vergu nama.
3 Tev nebūs citus dievus turēt Manā priekšā.
4 Netaisi sev elku tēlu vai kādu atveidu nedz pēc tā, kas ir augšā debesīs, nedz pēc tā, kas ir virs zemes, nedz pēc tā, kas ir ūdenī zem zemes.
5 Nezemojies to priekšā un nekalpo tiem, jo Es, Tas Kungs, tavs Dievs, esmu dusmīgs Dievs, kas tēvu grēkus pie bērniem piemeklē līdz trešam un ceturtam augumam tiem, kas Mani ienīst,
6 un dara žēlastību līdz tūkstošajam augumam tiem, kas Mani mīl un tur Manus baušļus.

Tas attiecībā uz latviešu folkloru
----------------------------------------------

13 Tev nebūs nokaut.
15 Tev nebūs zagt.
16 Tev nebūs nepatiesu liecību dot pret savu tuvāku.
17 Tev nebūs iekārot sava tuvāka namu. Tev nebūs iekārot sava tuvāka sievu, nedz viņa kalpu, nedz viņa kalponi, nedz viņa vērsi, nedz viņa ēzeli, nedz ko citu, kas tavam tuvākam pieder."

un šis attiecībā uz komunismu un Padomju varu, kā arī uz tagadējo Krievijas ārpolitiku un praksi
Ingars
# Iesūtīts: 2009.06.15 15:19:07
Ctulhu
Un vai tad Viņa dusmas nav taisnīgas? Dieva dusmas nav kā cilvēka dusmas, jo Dievs ir svēts, bet cilvēks - grēcīgs
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 74 , pavisam kopa bijuši: 34853