atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Evaņģēlisti
vasara
Iesūtīts: 2007.05.07 10:16:39
Man ir radies sekojošs jautājums: kā var iesvētīt evaņģēlista amatā [LELB] cilvēku, kurš ir izglītojies tikai baptistu seminārā?
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
vasara
# Iesūtīts: 2007.05.07 10:19:06
Pēc kādiem kritērijiem vispār notiek iesvēte šajā amatā, kas pēc būtības ir gandrīz mācītāja amats un cieši saistīts ar svarīgiem mācību jautājumiem? Kā zināms baptistiem un luterāņiem ir daudz atšķirību svarīgos jautājumos - kaut vai, piem, par Sakramentiem.
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.05.07 10:41:33
Nuuu... a par Arch Biiskapu mums iesveetiits cilveeks kas izgliitojies par kjiimikji Kaa viens traucee otram? Kjiimijai arii ir atshkjiriigs skatiijums uz Luteraanju sakramentu! Vai tad shis evangjelizee preteeji LELB maaciibai?
Kas taa jums te par modi piesieties radioaparaata razhotaajam nevis tam, ko shis runaa?
vasara
# Iesūtīts: 2007.05.07 10:47:01
Es runāju par to, ka konkrētais cilvēks nav saņēmis nekādu luterisku izglītību. Vai tas patiešām nemaz nav svarīgi luteriskajā Baznīcā? Tad jau ļausim par evaņģēlistiem iesvētīt tos, kas izglītojušies [tikai] jehoviešu kursos, [tikai] baptistu semināros, [tikai] romas katoļu katehēzēs... Tā ja?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.07 10:50:47
Kā jau teicu, kas tev svarīgi radioaparāta ražotājs vai tas ko šis radioaparāts pauž? Tā saucās ģenētiskā sofistika, ka tu uzbrūc runātāja izcelsmei nevis tam, ko viņš saka. Ja šis dzen tuftu, tad šis kā korķis jāizmet, bet ja viņš pauž luterismam atbilstošu mācību, tad kamdēļ viņu dzīt no pjedestāla tikai tamdēļ, ka šis no necienīga ciemata cēlies?
vasara
# Iesūtīts: 2007.05.07 11:07:19
Nomierinies! Es neuzbrūku, es jautāju un interesējos. Tas pirmkārt. Un otrkārt, es runāju par to, ko zinu. Esmu bijusi šā cilvēka vadītā pasākumā, esmu personiski runājusi ar viņu. Ja viņa pārliecība un sludinātā mācība būtu tīri luteriska, tad es šo jautājumu nebūtu pacēlusi. Mani satrauc, ka LELBā ir kādi, kas ievazā baptisko mācību. Un es nerunāju par to, kas cilvēkam ir pamatprofesija. Jo kā labi zinām, viens mācītājs ir ķīmiķis, cits - karavīrs, vēl cits - laukstrādnieks. Tas viss ir labi. Bet runa ir par teoloģisko izglītību un pārliecību.
-=AH=- [203.218.152.8]
# Iesūtīts: 2007.05.07 11:07:53
Izcilajam līdzību meistaram Muldera kng-m
Tomēr radioaparāta ražotājam ir nozīme. Ja sākumā arī kāds ķīnas pagrīdē ražotais izdod normālu runu, tad drīz vien viņa skaņa var sākt tā čarkstēt, ka nevienu vārdu nevar skaidri saprast.) un nav garantijas
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.05.07 11:17:14
AH, nu redzi, kad sāk čerkstēt, tad arī jāmet laukā. Jo galu galā visi mēs esam grēkos dzimuši, un ikviens no mums var sākt čerkstēt! Jātiesā ir pēc fakta konstatācijas nevis tikai tamdēļ, ka ir potenciāls, ka šis ko sajauks. Jo ielikt otrā cilvēkā pašizdomātus motīvus un maldus ir viegli un mest pār kārti tikai tamdēļ, ka pastāv iespēja, ka šis nepareizu mācību mācīs. Bet kā fakti labi liecina arī pašu Luterāņu mācītāji reiz var novērsties no patiesības un sākt maldus runāt, tad ko, tagad arī luterāņus nelaidīsim, jo ir arī tādi, kas reiz bijuši labi, tagad ir slikti?
Nu neesat jūs dievi un nevarat iztiesāt to, kas vēl nav noticis. Bet ja ir noticis, tad neklusējiet, bet sludiniet to no māju jumtiem. A tā sanāk, ka muti brūķēt visi naski, bet runāt skaļi un pēc adresāta, tā izrādās, ka visi fakti ir "viena tante teica".
Vasara, ja ir fakti, liec priekšā draudzē, prāvestam - galu galā sinodē, sauc vārdus, datumus!
-=AH=- [76.105.128.69]
# Iesūtīts: 2007.05.07 11:23:26
Vai labāk nav, tomēr, pirms kādu radioaparātu pirkt parlircināties, ka ražotājs ir sevi jau parādījis kā uzticamu savā jomā, ne kaķi maisā?
vasara
# Iesūtīts: 2007.05.07 11:25:06
Mulder, uzzināju to pavisam nupat, ka šis cilvēks nu ir ticis evaņģēlista amatā un zinot, ka šeit apgrozās arī no konsistorijas, gribēju vispirms pajautāt šeit pirmdienas rītā. Taču noteikti klausīšu Tavam padomam un vērsīšos arī augstāk.
Sieviete
# Iesūtīts: 2007.05.07 11:32:30
-=AH=-
Vai tad mums to evaņģēlistu ir tik daudz, ka varam lepni izvēlēties kā supermārketā - kuru šodien ņemsim, kuru nē? Vai nevajag ar pateicību pieņemt patiesu kalpošanu, nevis sākt meklēt utis kažokā ? Protams, brends dod lielāku cerību, ka nebūs brāķis, bet pilnīga garantija jau nav iespējama nekad.
-=AH=- [88.191.35.37]
# Iesūtīts: 2007.05.07 11:35:22
sievietei
Ja slimnīcā pitrūikst ārsu, vai tad arī par ķirurgiem pieņem tos, kas labi izskatās un asola, ka grizīs pareizi, nepārliecinoties vai šis maz māk ar skalpeli rīkoties?
Sieviete
# Iesūtīts: 2007.05.07 11:39:23
-=AH=-
Kara laika lazaretē pat sanitāru pieņem par ķirurgu! Kur tad nu vēl ne tādu ķirurgu, kas mācījies kaimiņvalstī un runā ar akcentu!
Drīz tas pavisam reāli notiks Latvijas lauku slimnīcās. Bet tad jau labāk sanitārs, nekā pūšļotājs, piekrīti?
-=AH=- [213.132.44.209]
# Iesūtīts: 2007.05.07 11:57:09
Ok sieviete.

Novedīsim līdzību līdz absurdam. Ir zināms gadījums kad sanitārs bez medicīniskās izglītības kara laikā veiksmīgi amputēja kāju slimniekam ar neglītu dzimumzīmi, noturot to par gangrēnu, nu un?
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.07 12:14:02
Iebilde: Kļūda vest līdzības kaut kur! Līdzība parāda noteiktu aspektu. Tās nav jāanalizē detaļās.
-=AH=- [212.202.233.2]
# Iesūtīts: 2007.05.07 12:25:16
kaut, iebilde: manuprāt, nevietā
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.07 12:52:07
AH, Vovo... man ar tā ažiotāža ar Ambroziju, kad šo iecēla par bīskapu kristītam neesot, šķiet dikti aizdomīga! AH, nevar izņēmumus par likumsakarībām padarīt. Tā joprojām ir ģenētiskā sofistika, pietam Baptists salīdzinot ar Luterāni diez vai ir tas pats kas sanitāru ar ķirurgu salīdzināt. Runa var iet par dažādi praktizējošiem ķirurgiem, kur varbūt gluži nevajag kuru katru pie muguars smadzeņu operācijām laist, bet izgriezt aklo zarnu var arī parasts ķirurgs, kas tikai baptistu seminārā apguvis ķirurģiju! Tākā jūsu līdzība vairs nav analoģija, bet gan straw-man!
-=AH=- [193.224.70.6]
# Iesūtīts: 2007.05.07 13:13:52
mulder, kādus gan izņēmumus es par likumsakarībām gribu pataisīt? Neponjal? Vai, tad nav otrādi, ka esmu pret izņēmumu likumsakarīgošanu praksē? Kārtība pieprasa izglītību un tā ir labi un svētīgi, lai vēlāk nebūtu jāuztraucas: kāpēc mums tā baznīca tāda un tāda? Es jau nezinu konkrēto gadījumu, tāpēc manas līdzības tāda tieša analoģija nemaz nava, es tā vispārīgāk par to evaņģēlistu kārtu. cool down.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.07 13:41:38
Man funktieris vienkaarshs... evangjeelists var buut arii traktorists, kaameer vinjsh nesaak dziit tuftu. A ja dzen tuftu, tad arii tas, ka shis buutu pats Apustulis Paavils, neko nedod. Svarīgi ir mācība, kas tiek pausta... protams, ka ne savējais ir jāpaliek zem daudz štengrākas kontroles un pārbaudes.
,,,,,,, [62.85.120.63]
# Iesūtīts: 2007.05.07 15:23:09
Ja cilvēks, mācoties baptistu seminārā, ir kļuvis par luterāni, kāpēc viņš nevarētu būt evaņģēlists? Luterisma pamatus tur iemāca.
Gan jau tie, kas ir atzinuši viņu par piemērotu ievešanai ev. amatā, ir pārliecinājušies, ka viņa izglītība ir atbilstoša.
Varbūt vairāk uzticēsimies saviem garīgajiem vadītājiem!
Mirga
# Labojis Mirga: 2007.05.07 21:26:57
Varbūt viens otrs jautājums šajā diskusijā, kā arī jau dažā citā agrāk, nerastos, ja ievērotu LELB izpratni par garīgo amatu .
Priekšstats par apustuļa Pāvila aprakstītu draudzi kā dzīvu organismu, kas darbojas saskaņoti, tikai traucē.
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 4 , pavisam kopa bijuši: 1001