atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Kā tikt galā ar grēku?
vita33
Iesūtīts: 2007.04.17 11:59:06
Lūdzu palīdzību! Mans grēks ir tāds, ka lasīju sava vīra saraksti portālā Draugiem.lv (viņš bija pats no sākuma iedevis man savu paroli) un tad viņam sāka nākt vēstules no meitenēm, uz kurām viņš labprāt atbildēja un pat diezgan neķītri koķetēja. Ar šausmām secināju, ka vairs nevaru iztikt bez šīs viņu sarakstes lasīšanas, bet man savukārt tas sagādāja šausmīgas sirdssāpes, lasot cik divkosīgs ir mans vīrs. Mēs abi esam kristīti. Savu grēku es apzinos, ka nedrīkst lasīt svešas vēstules un katru dienu lūdzu Dievu dot man spēku tikt galā ar šo grēku un pārvarēt to. Bet kā ir ar manu vīru? Viņš mājās tik skaisti runā par Dievu par nodevību un melošanu, bet ko viņš dara pats šajā portālā. Kad pateicu, ka zinu par viņa saraksti, viņš ļoti noskaitās un grasījās pat šķirties, tad nomierinājās, nomainīja paroli. Tomēr manā sirdī ir palikušas sāpes ar kurām es netieku galā un tad kad viņš ir prom no mājām man visu laiku ir jādomā vai viņš atkal neflirtē ar citām meitenēm.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 .
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.03 16:36:40
Ctulhu, izlasīt un ļaut izlasītajam tevi in-formēt ir atšķirība! Arī dzeju var lasīt un nesaprast, bet ir cilvēki kas saprot, jo ļaujās tai un ierauga to, ko tā zīmē. Nevar gleznu baudīt ar mikroskopu!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.03 16:38:19
>5. Bet varbuut Kristus bija Ļaunā Velna iesūtīts drons? Koa?

Tad gribu būt ļauns!

Redz vārdu spēle nepalīdz. Es gribu būt Kristus draugs un brālis neatkarīgi no tā kādas birkas piekarina neticīgie! Nevar visi realitātes attēlojumi būt pareizi, pareizs ir tikai viens vai neviens!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.03 16:42:41
Ctulhu, pats kritērijs labs/ļauns manā pasaules uztverē tiek definēts caur Kristu! Tb nav kaut kāds abtstrakts "labs/ļauns" bet ļoti konkrēts avots tam. Tavējais labs/ļauns arī ir vai nu tavs tīri subjektīvais viedoklis, vai kādas cilvēku grupas (Cilvēktiesību Hartas autoru) viedoklis par to kas ir labs un ļauns! Redzi mans labā ļaunā avots ir Kristus, kas ir Dievs-Cilvēks, tavējais ir tīri cilvēcīgu konstrukciju produkts - tātad subjektīvs un relatīvs!
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.09.03 16:49:43
Taatad peec definicijas subjektiivs.
---
Nepareizi! Jo mana Būtne hierarhijā ir augstāk par cilvēkiem, un nosaka šīs pasaules darbības kārtību. Tātad attiecībā pret mani tie ir objektīvi kritēriji, savukārt tavējie ir pakļaujami balsošanai un tu vari izrādīties marginālā viedokļa pārstāvis, kas nepieciešami pēc tavas loģikas ir jāatzīst par sliktu un ļaunumu, jo sabiedrības konsensuss tā ir lēmis. Manējais nav atkarīgs ne no kā... jo Dievu nekas neietekmē un neierobežo kā vien viņš pats. Tādējādi es esmu drošs, ka Dieva likumi ir absolūti, jo Dievs ir absolūts.
Taču absolūtus var aptvert kā garīgas/intelektuālas koncepcijas, tamdēļ tas prasa intelektuālo un morālo disciplīnu aptvert šīs kategorijas. Tie, kam vīnogas skābas, labāk rotaļājas ar to, ko spēj aptvert... ar alvas zaldātiņiem.
Labs piemērs ir Scientoloģija... vienkārša sci-fi spēle pārvērtusies par reālu un neteikšu ka pozitīvu spēku!
---
Taisnības labad jāatzīst, ka arī manā morālē ir subjektīvais faktors - es pats! Tb tas arī ir faktors, kas nereti rada ļaunumu pat ja sākotnējais likums ir labs! Taču personīgo subjektīvismu mēs nevaram atmest neatmetot pašu Indivīda dabu!
Otra galējība ir, atmest indivīdu, un tad tavā vietā domā kāds cits, un tu esi drons - bezmugurkaulinieks.
Kristietības mērķis (viens no) ir, ka cilvēka subjektīvais funktieris sakrīt ar Dieva objektīvo... pietam brīvi, nevis piespiesti! Vot tad būs paradīze!
Taču sabiedrības kā morāles devēja faktors neatrisina indivīda subjektivitāti un pakļauj šo faktoru kā jau teicu - balsošanai, jo sabiedrība ir indivīdu kopums, un ikviens indivīds teorētiski ir līdzvērtīgs, tādējādi spējīgs inicēt likuma pārskatīšanu, kas nepieciešami implicē - to indivīdu, kas nepiekrīt, marginalizēšanu! Kur Kristietības gadījumā spēles noteikumi ir nemainīgi un visiem atklāti bez riska, ka tie tiks mainīti rīt!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.04 09:18:26
> Mulders
(C)Tad seko gara un plaša lekcija par cilvēka grēku.
*
nu, ja tu saki "gara un plaša", tad būs vairākas lapas. :-( Jāatver jauna tēma.

(C)Svarīgais ir kas nosaka pāreju no viena stāvokļa uz otru.
*
Nosaka pati būtne, ar savu izvēli.

(C) Kristus to teica partikulāri par sevi un Tēvu, nevis par visu!
*
Kristus teica arī: Es esmu dzīvs Tēvā, tāpat arī tas, kas Mani bauda, būs dzīvs Manī. Tā prasti skatoties, tas ir kā ielīst otrā un tur dzīvot, tipa matrjoška. Vai arī visa saplūšana kopā.

(C) Ticību "neiemācās" un "neizvēlās" bet tā nāk no Dieva.
*
Ja tā, tad atkal nonākam pie tā, ka vieniem Dievs ticību dod, bet citiem nedod. Vai arī pie ticības pieņemšanas uz dullo, pirmo kas iepatīkas.

Kopumā, cilvēkam, kas iet pa šauro taciņu uz ftopku, nav nekādu objektīvu iemeslu noticēt tieši Kristietim, kurš stāv taciņas malā, nevis turpat stāvošam Musulmanim vai Hinduistam? Tu saki, ka tev būtisku lomu spēlē augšāmcelšanās, bet tas taču ir subjektīvi! Tu nevari pierādīt, ka "augšāmcelšanās" ir vērtīgāka par "oriģinālajiem rakstiem", vai "reinkarnāciju", vai vēl ko citu no kāda cita "unikāla komplekta". Ja skats no malas nav iespējams, tad - nonākam pie loterijas?
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.09.04 13:15:21
Tu nevari pierādīt, ka "augšāmcelšanās" ir vērtīgāka par "oriģinālajiem rakstiem", vai "reinkarnāciju", vai vēl ko citu no kāda cita "unikāla komplekta".
Nemaz nerunājot par to, ka būtu jāpierāda `augšāmcelšanās`, `oriģinālo ragscu` vai `reinkarnācijas` fakts. Jebkas no šā faktiski ir jāpieņem apriorā ticība. Sanāk loterija...
viesturs
# Iesūtīts: 2007.09.16 02:00:22
Reizeem ir lietas ko labaak nezinaat. Piemeeram no kaa Desas taisa, vai kaa prajņikus gatavo! Galarezultaats sanaak labs un ir ok! bet te nu ka ir izlasiits ta neko nepadariisi, taa nu ir! Tev jaamaaacaas viņam uzticeeties un cereet kaviņš neflirtē ar citām! Un jaaluudz Dievs lai neļauj viņam to dariit. jo taču daudz speej taisna cilveeka luugšana .... !
Balss
# Iesūtīts: 2007.09.16 22:34:01
Sheksna
Ticība NAV loterija. Tā ir piedzīvojama ļoti dziļi un personiski. Racionāli to nekad nebūs iespējams ne pierādīta, ne apgāzt. Tas ir Dieva darbs tevī, ja Tu esi gatavs patiesi un no sirds atvērties Dievam.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 3 , pavisam kopa bijuši: 3990