atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi kas ir ciešanas?
** + mīlētā
Iesūtīts: 2008.12.07 23:24:13
dzīvē katrs cilvēks ciešs
ir dažāda veida ciešanas: kādas ir labas un kādas nav labas ciešanas?
ja nav noslēpums, par ko mēs ciešam?
un no kā rodas ciešanas?


Ja Tu kādam izraisi ciešanas, kā Tu rīkojies?
Vai ir atšķirība, vai ciešanas izraisa kristietis vai nekristietis?
(lūdzu diskutēsim par tēmu)

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
S.R...
# Iesūtīts: 2008.12.09 10:09:58
incognito
blēņas, tu nemaz nezini, kurš tur tiks iekšā un kurš nee. iespējams, tie būs lieli pārsteigumi.
viss būs atkarīgs no mūsu sirds stāvokļa.
Miervaldis Gotiņš
# Iesūtīts: 2008.12.09 10:19:49
S.R...
blēņas, tu nemaz nezini, kurš tur tiks iekšā un kurš nee. iespējams, tie būs lieli pārsteigumi.
To nezin NEVIENS

viss būs atkarīgs no mūsu sirds stāvokļa.
Kas tas tāds?
S.R...
# Iesūtīts: 2008.12.09 10:23:48
Miervaldis Gotiņš
mmm... kā lai es labāk Tev to pastāstu. tas ir tāds stāvoklis, nuuu... tāds. viņš var būt labs vai slikts.
jo Dievs neuzlūko ārējo cilvēku, bet gan viņa iekšējo būtību. tā teikt - cilvēka sirds stāvokli.
incognito
# Iesūtīts: 2008.12.09 10:36:46
Patiesībā, lai apmierinātu visus, būtu vajadzīga nevis viena Debesu valstība, bet daudzas. Viena katoļiem, cita pareizticīgajiem, vēl cita protestantiem, musulmaņiem šiītiem un musulmaņiem sunnītiem.. un tā tālāk. Citādi tur neatšķirtos nekas no zemes dzīves - visi turpinātu plēsties.
Gaida Sniedziņa
# Iesūtīts: 2008.12.09 13:33:33
artos-a
Ciešanas ir cilvēka gribas auglis.
nezinu kā Tu to domāji, bet man tas saistās ar masika teikto: Bez ciešanām nav baudas bez baudas - nav ciešanu.

bet šādam apgalvojumam es nepiekrītu! tāpat kā bez naida nav mīletība! Ir mīlēts bez naida un tas ir skaisti
Gaida Sniedziņa
# Iesūtīts: 2008.12.09 13:37:19
Olita
Nevar būt labas ciešanas, kā gan var būt labi, ja kādam ir slikti?

"brūces bez kāda pamata" - tā Salamans noformulē sliktas ciešanas un es viņam piekrītu!
labas ciešanas ved uz atgriešanos:
3 Bet ne vien par to: mēs teicam sevi laimīgus arī savās ciešanās, zinādami, ka ciešanas rada izturību,
4 izturība - pastāvību, pastāvība - cerību,
5 bet cerība nepamet kaunā, jo mūsu sirdīs izlieta Dieva mīlestība ar Svēto Garu, kas mums dots.
Gaida Sniedziņa
# Labojis Gaida Sniedziņa: 2008.12.09 13:45:15
S.R...
viss būs atkarīgs no mūsu sirds stāvokļa . varbūt vari iedot Rakstu vietu

es gan biju domājusi, ka no ticības un darbiem, kas izriet no ticības

Gaida Sniedziņa
# Labojis Gaida Sniedziņa: 2008.12.09 13:50:40
Tā nu nebūs viss. Tb - skaisti var būt ka tā ir, bet šitais dabā nav nekad novērots.

Mīļais ateist,a_masiks, ja Tu šo neesi piedzīvojis, tad es vismaz runāju no pieredzes! un es saku, ka tas ir skaisti!
un bez Dieva tas nav iespējams! vai arī tad cilvēkam ir jābūt ļoti labai sirdsapziņas balsij, kurai viņš kalusa nevis egoistam! jo vai tik dižais rainis neteica - dodot gūtais neatņemams

Ā re! Saprati gan!
Fuj! un es nemaz negribu, lai Tu mani mīli
Gaida Sniedziņa
# Labojis Gaida Sniedziņa: 2008.12.09 14:02:49
a_masiks
ja es kādu mīlu, tad cenšos izprast otru cilvēku...
hm...
bet par grēku es dusmojos(ja cilvēks mani nokaitina vai sadusmo) nevis ienīstu! bet pirms tam cenšos brīdināt, lai tā nedara....! ja vien viņš mani nav pirms tam apvainojis!

pag es teicu: negribu , lai Tu mani mīli
jo tas nozīmē, ka Tu mani nīsti! šausmas! jo man tāds priekštats, ka nīšana sagādā ciešanas!
ar manu kristīgo mīlestību viss ir kārtībā - nesatraucies! - citādi jau es no Tevis distancētos
Gaida Sniedziņa
# Labojis Gaida Sniedziņa: 2008.12.09 14:24:21
a_masiks
nebija tāds mērķis...
bet padomā gan kā tur ir ar to mīlēšanu!
jo, redzi, Tu varbūt savu necienīgo uzvedību pret mīlamo persnu TIKAI attaisno!(kas mīl, tas nīst)
ar mājas/ģimenes tuviniekiem tas notiek visredzamākā formā! jā, vot bija laiks, kad es ar necienīgi izturējos...(labāk neatcerēšaos... jo tagad viss ir oK izlabojos! arī tad kad man mamma zvana un man negribas runāt.... eh)
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2008.12.10 13:51:16
artos-a
Bet tas, kurš negrib neko, tas dabū visu.
Negribēt neko nav iespējams. Var gribēt ļoti maz.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2008.12.10 14:09:52
Memento mori - nāve ne vienmēr ir ciešanas. Biežāk tā ir lielākas ciešanas tiem, kas paliek dzīvi.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2008.12.10 14:43:58
a_masiks
Es vairāk saprotu nāves ciešanas kā mokas, kas parasti pavada nāevs cēloni - piem, slimības mokas, spīdzināšanas, utml. Nāve, protams ,ir tikai moments.
Tomēr, nāve nav obligāti saistīta ar ciešanām, pat ne ar bailēm. Ne visi baidās no nāves.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2008.12.10 15:06:13
a_masiks
Vēl ir tādi daži, kas klīniskas nāves pārcietuši, tei nebaidās. Tad tādi, kas nāvi gaida kā atbrīvošanu. Vēl ir gudrie, kā Sokrats.
Nu jā, tādu nav neko daudz, un lielākā daļa baidās.

P.S. Es te sēžot pie datora, arī nebaidos nāves. Man tik būtu žēl to palikušo.
EzītisMiglā
# Labojis EzītisMiglā: 2008.12.10 15:18:18
a_masiks
nebaidās VĀRDOS, bet savā būtībā nāvīgi baidās visi.
Kā tu zini, ko katrs jūt?

Ja man nav taisnība - pakaries! Tūlīt pat!
Kāpēc ta uzreiz jākarās? Tas tāds neatgriezenisks process.

Vēlreiz - nāve ir eksistences izbeigšanās. Kāpēc no tā būtu jābaidās?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2008.12.10 15:32:55
a_masiks
empīriska pieredze.
Pa visiem??? Sokrats, tipa izlikās, vēsā mierā izdzerot indes kausu?
Vēl ir tāda klase - fanātiķi pašnāvnieki. Kādam tur valdniekam bija ierīkots slepens dārzs ar skaistām sievietēm u.c. kas tur pēcnāves dzīvē bija musulmaņiem apsolīts. Tad nu cilvēciņu iemidzināja, tad viņš pamodās tai dārzā. Tipa, šim iedeva tādu pēcnāves "demo versiju". Rezultātā ieguva fanātiķus, kas pildīja tā valdnieka gribu, un droši gāja nāvē, jo "zināja", kas tas ir.

nu ja jau nebaidies - tad kāpēc tevi attur, ka tas ir neatgiezenisks process?
Vai tad tikai bailes attur no neatgriezeniskā? Ir tak tīri prātīgi aprēķini.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2008.12.10 15:39:26
a_masiks
Izdzēra aiz neko darīt, jeb tāds bija parlamenta lēmums?
A pričom te iemesls? Jautājums bija - baidījās no nāves vai nebaidījās, nevis kāpēc bija jāmirst.

Jā, tikai bailes. Prātīgas ir tikai atrunas savām bailēm.
Nu, pamest savus aprupējamos vienus pašus - tās ir bailes vai kas?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2008.12.10 16:05:06
a_masiks
Sokrāta nebaidīšanās no nāves varētu būt parlamenta (vai kā to tur jampampiņu saietu sauca) apzināta izaicināšana uz kašķi.
Nebaidīties, lai ieriebtu citam? Tas ir - izlikties, ka nebaidās?

Jā, un kā ar pilsoņiem - piečakarētajiem fanātiķiem, un tiem no klīniskās nāves? Tie arī izliekas, ka nebaidās?

Ij kā mēs zinām - aprūpējamie līdz ar tavu nāvi neies bojā. Viņus aprūpēs citi.
Cilvēku aprūpē kā bērnu un kā vecu cilvēku. Bet pa vidam pats cilvēks aprūpē bērnus un vecos. Es esmu pa vidam.
Otrs iemesls - nezinu, kas būs pēc nāves. A ja nu viss turpinās, un es esmu sačakarējis procesu? Nav saprātīgi.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2008.12.10 16:16:49
a_masiks
No klīniskās nāves - tie baidās. Savādāk pēc tam nemaz nedzīvotu.
Nea, daudzi no viņiem dzīvi uztver kā pildāmu uzdevumu. Kā pienākumu.

Tātad - baidies. A muldēji kā Minhauzens, zinies...
Nu viena lieta ir baiļu sajūta, bet otra ir apsvērumi. Bailes - tā ir emocija. Apsvērumos nebūt ne obligāta.
Miervaldis Gotiņš
# Iesūtīts: 2008.12.10 16:21:00
Veči, viss ir vienkārši kā mājas stūris. Cilvēks ir dzīvnieks, kuru cita starpā vada izdzīvošanas instinkts. Nospiest šo instinktu protams, var, bet reāli nāves draudi rada INSTINKTĪVAS bailes, neatkarīgi no uzskatu sistēmas vai ticības.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 78 , pavisam kopa bijuši: 34857