atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi ikdiena
Harry
Iesūtīts: 2008.11.27 00:06:42
nu savaa gariigajaa praksee man rodas visaadi jautaajumi,kuri daljai no jums jau sen ,noteikti,ir skaidri
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Harry
# Iesūtīts: 2008.11.27 13:24:51
taa jau saka,pie ticiibas nevar nonaakt ar praatoshanu

ticiiba ir davana
Mulders
# Iesūtīts: 2008.11.27 13:26:19
bet sanaak,ka Dievs šoceļu tomeer ir noteicis?lielaakaa vai mazaakaa meeraa?


Zināšanas nav tavas rīcības cēlonis. Dievs zin tavu rīcību jo tu to izvēlies darīt. Protams, Dievs zin visu ko pats ir ieplānojis...

Ja tu atskatīsies pagātnē, tad tā ir taisna strīpa... Tas tev šķiet, ka tu izvēlēties vari dajebko, bet tad kad tu izvēlies, tu izvēlies tieši to ko tu izvēlies, tu nevari izvēlēties kaut ko citu! Katra tava nākamā izvēle ir iepriekšējās kontextā, tu nevari divreiz vienā upē iekāpt!

Tāpat... ja es no kalna skatos ka tu ar mašīnu bez bremzēm lielā ātrumā tuvojies aizai, es ZINU ka tu ielidosi bezdibenī, bet manas zināšanas nav cēlonis šim notikmam! Tieši otrādi, tava bezatbildīgā rīcība ir cēlonis manām zināšanām!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.11.27 13:27:24
taatad taisne pamataavar nebuut viena,bet vairaakas,tomeer mees izveelamies vienu,tas ir noteiktu,ceļu.
nu laikam es sapratu


Nepareizi... Taisne vienmēr ir taisna... Viena! Tas ka VAR BŪT Daudzas tā ir ilūzija Tu pats zīmē savu ceļu, nevis izvēlies jau uzzīmētus Atskaties dzīvē un tu redzēsi vienu taisnu ceļu, nevis koku
Harry
# Iesūtīts: 2008.11.27 13:30:58
njaa,nu ir viena.

karo4,diezgan nopietns,nesaprotams un daljeeji saprotams jautaajums.

vismaz man.

karo4

es dzimstu
saaku uznjemt savu kursu,un Dievs redz manu visu peldeejumu,no ostas liidz ostai.

taa es to saprotu.
Harry
# Iesūtīts: 2008.11.27 13:33:20
bet te atkal jautaajums par to briiwo gribu,un tomeer es aliakm sapratu.

Mulders
# Iesūtīts: 2008.11.27 13:44:52
es dzimstu
saaku uznjemt savu kursu,un Dievs redz manu visu peldeejumu,no ostas liidz ostai.

taa es to saprotu.


Nuja... bet ir skatījums no tava viedokļa un ir skatījums no Dieva viedokļa
Redzi Kristus arī Pēterim pateica kādu daļu no tā ko Kristus redzēja, bet Pēteris nē... Pēteris tomēr nodeva Kristu... tā bij Pētera izvēle, nevis Dieva izvēle priekš Pētera, jo Dievs nevar sevi aizliegt. Vienkārši... līdzīgi kā Matrixā - tu savu izvēli jau esi izdarījis, tev tā tikai ir "jāpārdzīvo" Tb pašam jāsaprot!

bet te atkal jautaajums par to briiwo gribu,un tomeer es aliakm sapratu.
Nav vienkārši!
Jo kad jautā "Brīvā Griba" tad loģiski ir jāpajautā - "Brīva No kā"
Harry
# Iesūtīts: 2008.11.27 13:54:41
ok,šis viss man veel jaapcer .hehe
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2008.11.27 14:22:44
Mulders
Ej nū? Tb bez Kristus tu līdz tam nevari aizdomāties? Nezinu... Platons aizdomājās!
Cik cilvēku ir "Platona grupā"?
Otrkārt, ja aizdomājas kāds tur Platons, tas nav tas pats, ja to pasaka Dievs. Maz ko tur filozofi prātuļo.

vai tad tu tāds balts un pūkains vari nebūt ideāls
Cilvēka neideālisms tak ir acīmredzams! Ja kāds to par varēm grib neievērot, tas jau ir ārstu darbības lauciņš!

Lūdzu iepazīstini mani ar kaut vai VIENU cilvēku no šīs grupas. Tobiš tāduc ilvēku kurš "Būtu izglābies, ja zinātu šo informāciju, bet neizglābās, jo nezināja"
Ne jau tā to rēķina. Ja pēc Kristus kāds izglābās, jo viņam ir zināms viss par baušļiem, tad - tādi cilvēki bija arī pirms Kristus.
Nav pamata teikt, ka pirms Kristus bija savādāki cilvēki.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2008.11.27 14:30:10
Mulders
Roc dziļāk. Cilvēks NETIC, ka Dievs viņam piedod Kristū un pieņem un atjauno.
Drīzāk, cilvēks netic, ka viņam kaut kas ir jāpiedod, un nesaprot visas tās upurēšanas.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.11.27 14:32:22
Cik cilvēku ir "Platona grupā"?

Nevis CIK, bet VAI Ja ir kaut viens, tātad viss ir kedās, infa ir, ir pieejama, viss notiek! Nekas nav noslēpts, nekas nav noklusēts.

Otrkārt, ja aizdomājas kāds tur Platons, tas nav tas pats, ja to pasaka Dievs. Maz ko tur filozofi prātuļo.

A ja nu šie izprātuļo ko patiesu? Dievs jau arī runā caur cilvēkiem un visā VD to vien tik darīja kā caur Praviešiem runāja... un ja palasa Justīnu Mocekli, Augustīnu, tad vīreļi būdami lieli filosofijas mīlētāji, Praviešus turēja par lielākajiem Filosofiem. Tā kā... Dievs jau neklusē, bet kā Rakstos teikts - izkaisījis tautas pa visu Zemi, lai tās meklētu un varētu nojaust Dievu, jo tas nav tālu nevienam!

Cilvēka neideālisms tak ir acīmredzams! Ja kāds to par varēm grib neievērot, tas jau ir ārstu darbības lauciņš!
Nu... tad par ko raudam? A tu saki, ka tur vajag nezinu Pērkoni un Brīnumus no Debesīm lai līdz tam aizdomātos. Nu ja tas ir acīmredzams, tad viss ir kedās! Infa ir acīmredzama, pat tautoloģiska! Tam nevajag Kristu! Pietiek ar sirdsapziņu un to konfliktu ko tā rada, kad cilvēks dara ļaunu zinādams kas ir labs!

Ne jau tā to rēķina. Ja pēc Kristus kāds izglābās, jo viņam ir zināms viss par baušļiem, tad - tādi cilvēki bija arī pirms Kristus.

Ā sapratu! Varu nomierināt. Neviens nav izglābies, tāpēc, ka ir sapratis ka ir grēkojis un pat ne tad, kad nožēlo šo grēku... vislabākā ikona šim apgalvojumam ir Jūda!

Nav pamata teikt, ka pirms Kristus bija savādāki cilvēki.
Bij tādi paši!

Izglābt var ticība uz Kristu, pirms Kristus, tas būtu ticība uz Dievu jeb uz Kristu kas vēl nāks. Mums tā ir ticība uz Kristu kas atnāca! Tev līdz Kristum laikā ir tik pat tālu kā kādam Ābrahamam! Un tomēr gan tu gan Ābrahams varat tikt glābti ticībā uz Viņu! Ābrahams tika glābts savas ticības dēļ... tagad tava kārta!

Ēnohs vispār bij kaut kādā 6ajā paaudzē pēc Ādama un Ievas, tb līdz Kristum viņam kā zapiņam līdz saulei, un tomēr... viņš ir pirmais un viens no diviem Rakstos, kas savas ticības dēļ pat nāvi nepārdzīvoja bet pa tiešo pie Dieva tika aizrauts!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.11.27 14:34:31
Drīzāk, cilvēks netic, ka viņam kaut kas ir jāpiedod, un nesaprot visas tās upurēšanas.

Tu tač teici, ka grēkatziņa ir acīmrdzama! A te izrādās vispār tu prikolīgi - saproti, ka neesi ideāls - tātad runāsim skaidri - esi noziedznieks - bet piedot tev neko nevajag - jo tāpat jau viss labi Nunu! Tas tikai man šķiet, vai kā... bet tu regresē savā garīgajā attīstībā... vai tā būtu tumsa pirms rītausmas?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2008.11.27 16:04:39
A te izrādās vispār tu prikolīgi - saproti, ka neesi ideāls - tātad runāsim skaidri - esi noziedznieks
Nē, tikai nepilnīgs.

bet piedot tev neko nevajag - jo tāpat jau viss labi
Ko piedot? Piedot kaķim, ka tas neprot lidot? Tas tak muļķīgi!
Ja mums ir "nepilnīgs Cilvēks", tad mēs viņu taču nevērtēsim pēc likumiem "pilnīgs Cilvēks"!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2008.11.27 16:17:01
Mulders
Nevis CIK, bet VAI Ja ir kaut viens, tātad viss ir kedās, infa ir, ir pieejama, viss notiek! Nekas nav noslēpts, nekas nav noklusēts.
Ir noklusēts, ja jau pašam jāaizdomājas.
Arī - viens nav rādītājs. Tās pašas stereogrammas - ja viens redz, tad citi arī redz? ;-)

A ja nu šie izprātuļo ko patiesu?
A ja nē? Kur garantija? Taču, ja Dievs pasaka, tad ir garantija!

Infa ir acīmredzama, pat tautoloģiska! Tam nevajag Kristu!
To, ka nav ideāls, to saprot. Taču par labošanās iespējām, tur jau var būt daudzi varianti.

Bij tādi paši!
Nu, lūk, kas arī bija jāpierāda! :-)
Ja bija tādi paši, tad starp viņiem bija tādi, kas nepareizi saprata baušļu nozīmi, un paši nespēja līdz tam aizdomāties. Viņiem pietrūka informācijas, paša Dieva teiktā par ka baušļiem.

pirms Kristus, tas būtu ticība uz Dievu jeb uz Kristu kas vēl nāks
Odnako, tādā veidā, kā to saprot kristieši, tai laikā jau reti kurš saprata. Ko ebreji saprata ar Mesiju?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.11.27 16:39:31
A ja nē? Kur garantija? Taču, ja Dievs pasaka, tad ir garantija!

Nav... Tu taču netici!

Odnako, tādā veidā, kā to saprot kristieši, tai laikā jau reti kurš saprata. Ko ebreji saprata ar Mesiju?

A no saprašanas nekas nav atkarīgs!

Dievs saka, ka no Bērnu un Zīdaiņu mutes viņš sev slavu sagādājis un bērniem ir atklājis to, kas ir apslēpts šīs pasaules gudrajiem!

Tā kā tu joprojām neesi sapratis vienkāršu lietu, ka ticība Dievam nevis Dieva saprašana pestī! Lai ticētu, nevajag saprast. Bet lai saprastu, tur gan vajadzīga ticība!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2008.11.27 17:12:04
Mulders
Nav... Tu taču netici!
Nu bet daudzi citi taču tic!
Domā tak plašāk, ārpus Ctulhu un Ījaba diapazoniem! :-)

A no saprašanas nekas nav atkarīgs!
Nu labi, no pieņemšanas tādā gadījumā. No autoritātes. Bet jautājums tas pats - Dievs ne konesaka, un daži cilvēki paši aizdomājas. Otrā variantā - Dievs saka, un tad ir vairāk cilvēku, kas tiek līdz baušļu patiesajai nozīmei. Vienalga, vairāk cilvēku!
incognito
# Iesūtīts: 2008.11.27 19:17:32
Harry ...un esmu sapratis,ka bez Dieva paliidziibas tas galiigi naw iespeejams...
Tas ir interesants jautājums. Es esmu pārliecināts, ka tikpat atzīstamus rezultātus kā kristieši, var sasniegt arī citu reliģiju pārstāvji - muslimi, hinduisti un pat budisti, kas nepieņem Dieva radītāja koncepciju. Jebkurš garīgais ceļš padara cilvēku labāku.
Vai tas ir iespējams, pateicoties cilvēka paša pūlēm jeb vai cilvēks saņem palīdzību no ārpuses - grūti teikt. Esmu pārliecināts, ka cilvēka paša piepūle ir būtiska, lai ko arī Mulders nerunātu par to, ka cilvēks pats neko nav spējīgs darīt.
Šajā ziņā es drīzāk piekrītu Jēzum Kristum, kas esot teicis:"Lūdziet, tad jums taps dots; meklējiet, tad jūs atradīsit; klaudziniet, tad jums taps atvērts," tādējādi mudinot cilvēkus būt aktīviem.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2008.11.28 09:21:53
incognito
Vai tas ir iespējams, pateicoties cilvēka paša pūlēm jeb vai cilvēks saņem palīdzību no ārpuses - grūti teikt.
Bija tāda līdzība par bedrē iekritušu cilvēku - pats saviem spēkiem tas ārā netiek. Dievs ir tas, kurš padod striķīti, pa kuru var izrāpties ārā. Taču pašam cilvēkam jākustina rokas un kājas, un jārāpjas pa to striķi.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.11.28 10:25:28
Nu labi, no pieņemšanas tādā gadījumā. No autoritātes. Bet jautājums tas pats - Dievs ne konesaka, un daži cilvēki paši aizdomājas. Otrā variantā - Dievs saka, un tad ir vairāk cilvēku, kas tiek līdz baušļu patiesajai nozīmei. Vienalga, vairāk cilvēku!

Dievs vienmēr saka Tā "paši aizdomājas" jau ir no Dieva! Kā Kristus Pēterim teica, ka ne jau viņš pats aizdomājās kas Kristus ir, bet Tēvs atklāja!

Tāpat arī visos laikos un vietās Dievs atklājas cilvēkiem, kas uz viņu cer, meklē un neaizver savas ausis un sirdis nenocietina!

Kā stāv rakstīts:

Ap D: 17
26 Viņš licis visām tautām celties no vienām asinīm un dzīvot pa visu zemes virsu un nospraudis noteiktus laikus un robežas, kur tiem dzīvot,
27 lai tie meklētu Dievu, vai tie Viņu varētu nojaust un atrast, jebšu Viņš nav tālu nevienam no mums.
28 Jo Viņā mēs dzīvojam un rosāmies, un esam, kā arī daži jūsu dziesminieki sacījuši: mēs arī esam Viņa cilts.


Vai Romiešu 1:
19 Jo, ko par Dievu var zināt, tas viņiem ir atklāts: Dievs pats viņiem to atklājis.
20 Kopš pasaules radīšanas Viņa neredzamās īpašības, gan Viņa mūžīgais spēks, gan Viņa dievišķība, ir skaidri saredzamas Viņa darbos, tāpēc viņiem nav ar ko aizbildināties.
21 Jo, zinādami Dievu, viņi to nav turējuši godā kā Dievu un Viņam nav pateikušies, bet savos spriedumos krituši nīcības gūstā un savā sirds neprātā iegrimuši tumsā.
22 Saukdami sevi par gudriem, tie kļuvuši ģeķi
23 un apmainījuši neiznīcīgā Dieva godību pret iznīcīgam cilvēkam un putniem, lopiem un rāpuļiem līdzīgiem tēliem.
24 Tāpēc Dievs viņus viņu sirds kārībās nodevis izvirtībai, kurā viņi paši sākuši sagandēt savas miesas,
25 tāpēc ka viņi dievišķo patiesību apmainījuši pret meliem un sākuši dievināt un pielūgt radību, atstājot novārtā Radītāju, kas ir augsti teicams mūžīgi, āmen.

Tā kā... visi tavi pieņēmumi ir tukšība! Dievs ir atrodams kopš pasaules sākuma, bet tu pats pie sevis vari redzēt kā tieši notiek Dieva noraidīšana... jo ja negrib, tad vienmēr atradīs iemeslus pretoties... Labs piemērs tie satversmes grozījumi par Saemas atlaišanu... var labi redzēt, ka tad, kad negrib, tad vienmēr atradīs visādas atrunas, iemeslus un šķēršļus kāpēc to nevar!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2008.11.28 11:05:19
Mulders
Tobiš, NAV neviena cilvēka, tāda, kas mēģina pildīt baušļus, jo tā viņam ir mācījuši. Viņš izmisīgi mēģina, mēģina, bet jūt, ka aut kas nava kā vajag. Un tad atrod pats no sevis pareizo ceļu! Neskatoties uz to, ko viņam saka Rakstu Mācītāji!
Tad jau vēsturē būtu jābūt pilnam ar dumpiniekiem - ja jau tie vienāds skaits cilvēku nonāk pie pareizās atziņas par baušļiem. Toreiz oficiāli nemācīja, PareizoBauslību, tagad māca. Ja cilvēki, kas nonāk pie PareizāsBauslības, ir tikpat gan pirms, gan pēc Jēzus, ir tikpat %, tad mums ir jāredz tie dumpinieki kuplā skaitā. Kur ir tādi?
Reālā bilde, kā jau parasti - pamatmasa seko Mācītājiem, kā avis ganiem. Redzami arī daži neapmierinātie - redzami tik lielā mērā, cik konkrētā ticība atļauj brīvdomāšanu.

Tu gribi teikt, ka jaunā Jēzus atnestā informācija praktiski neko nemainīja? Ka līdz tai pareizie cilvēki paši būtu aizdomājušies?

Bet tos - aitas, kas seko vadonim, tos tu neierēķināji? Tie ir cilvēki, kas pieņem esošo populārāko skaidrojumu. Nu, ir baušļi nepildīšanai, OK, pieņemam, ka tā ir, klausām, ko Dievs Mācītāju personā saka. Nu, ir baušļi pildīšanai, OK, pieņemam, ka tā ir, klausām, ko Dievs Mācītāju personā saka.
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.11.28 11:11:12
EzītisMiglā
vai tavuprāt ķēniņš Dāvids bija dumpinieks?
tikai nesaki, ka psalmos nevar izlasīt gan bauslību, gan nespēju to pildīt, gan atbrīvojošo un mierinošo evaņģēliju

Toreiz oficiāli nemācīja, PareizoBauslību, tagad māca
nesteidzies apgalvot tā.
Doma pavisam vienkārša, bauslis ir vienlaicīgi likums un solījums.
Tev nebūs "to un šito"
1 - aizlieguma pavēle, kau ko darīt
2 - solījums, jo "nebūs" ir darb.v. nākotnes forma, ka pienāks laiks, ka es tiešām to nedarīšu aiz tā, ka nevēlēšos to darīt.
2 iespējams tikai ticot un paļaujoties uz Dievu, un to jau nu gan mācīja VD laikā. Tas ir mācīts vienmēr no pašiem sākumiem.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 91 , pavisam kopa bijuši: 11111