atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Eksistences jēga.
Brīvā meža govs
Iesūtīts: 2008.11.12 10:45:32
tātad mēs visi piedzimstam, augam, progersējam - kāda mērķa un idejas vadīti?
<< . 1 . 2 . 3 .
AutorsZiņas teksts
Balss
# Iesūtīts: 2008.11.13 11:47:16
KarotesNav
Dzīves jēga ir atrast maksimālu baudu maksimāli ilgam laikam. :-)

Vai max lialākā bauda nav atrodama sirdsmierā, priekā par labo, nesavtīgo, vērtīgo, skaisto? (Tas ietver arī šīs zemes priekus, protams.)
Labums kristiešiem ir tas, ka šī bauda nebūs ilgāku laiku, kurš, lai cik ilgs, reiz beidzas, bet bez beigām!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.11.13 11:53:46
Balss
Vai max lialākā bauda nav atrodama sirdsmierā, priekā par labo, nesavtīgo, vērtīgo, skaisto?
Jā, tā arī biju domājis! Ne jau tās primitīvās baudas, bet kādas augstākas. Nesavtīgi kādam palīdzēt ir augstāka bauda nekā pa piektdienām piedzerties krogā. Tikai līdz tādai baudai vajag izaugt.
Tas apmēram kā no simfoniskās mūzikas var gūt lielāku baudu nekā no pop-roka. Hmm ... man neizdodas ...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.11.13 11:54:28
Ctulhu
Uhu, tā definīcija der visiem! :-)
Kristieši un citi ticīgie jau arī tikai meklē sev baudas un neko vairāk.
Balss
# Iesūtīts: 2008.11.13 12:18:14
KarotesNav
Nesavtīgi kādam palīdzēt ir augstāka bauda nekā pa piektdienām piedzerties krogā. Tikai līdz tādai baudai vajag izaugt.

Tas nemaz nav grūti. To pazīst un praktizē arī nekristieši.
Vnk Dievs ir visa šī labuma avots. Vai Tu negribi atrasties šī avota tuvumā? Un stāstit arī citiem, kādu vienreizēji labu avotu esi atradis, un katrs var tur būt un palikt? Ka Dievs uz to aicina un gaida?
Balss
# Iesūtīts: 2008.11.13 12:19:08
Ctulhu
Ja tas BŪTU iespējams. Kristus pats TUR ir bijis un stāstījis. Tad nu bumba ir tur... atliek reaģēt laikam.
Balss
# Iesūtīts: 2008.11.13 12:38:28
Ctulhu
Paldies par piedāvājumu! Tu jau gandrīz mūsējais!!!
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.11.13 20:16:56
Jo vairāk iepazīstu Dievu, jo vairāk iesaistu Viņu savā dzīvē, jo vairāk jēgas visam atrodu. Gan spriežot ar prātu, gan rodot atsauci sajūtās. Secinājums - atbilde uz tēmas jautājumu ir "Dieva nosprausta mērķa un idejas vadīti".
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2008.11.13 23:13:50
Brīvā meža govs ,

katram iespēja izvēlēties savas dzīves mērķi un ideju.

Mans dzīves mērķis ir piedalīties pie Dieva darbiem, tuvinot Viņa mērķi - Valstību, kurā pirmie ir pēdējie un pēdējie ir pirmie (proti, nevis apgriezta hierarhija, kā to daudzi skaidro, bet gan - mīlestības aplis, kurā visiem ir dotas vienādas iespējas, un visiem vienāda līdzdaļa gan pie prieka, gan ciešanām).
Tas ir mērķis, kuru nav iespējams ātri sasniegt. Es neredzēšu tā piepildīšanos savas dzīves laikā. Bet es zinu, ka Vārds par Valstību turpinās vienmēr aizkustināt cilvēku sirdis, un tā vietā, lai notriektu savus spēkus vienīgi savai izklaidei, vienmēr būs kādi, kuriem gribēsies pielikt roku pie Dieva aicinājuma. Un es zinu, ka pienāks brīdis, kad patiešām mērķis būs sasniegts. Un tad arī mēs - kas liekam varbūt vēl tikai pamatus, tiksim aicināti piedalīties pie lielā Kāzu Mielasta...

Par šīm lietām var runāt vienīgi tēlos. Bet pati ideja ir ļoti praktiska, dzīvelīga un īsta.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.11.14 12:03:36
Noasveidīgais, baidos ka nevaru piekrist tavam pirmajam apgalvojumam... Vismaz ne no Kristieš viedokļa!

Jo tāpat kā mēs, radot lietas, dodām tām objektīvu jēgu - āmuram sist naglas, mikroskopam mikroskopēt, knīpstangām knīpstandzēt... Tāpat, ja mēs atzīstam Dievu kā Radītāju, mēs saprotam, ka ne mēs paši nosakām savu jēgu, bet mūsu Radītājs!

To labi var parādīt iedomājoties, ja automašīnām būtu Intelekts, bet tās neticētu savam Radītājam... tad tās varētu izdomāt, ka tās ir labas kokakolas kastes. Cita mašīna labi izdomātu, ka tā varbūt ir labs radiators, jo kad darbojas var sildīt pasauli. Taču tikai Radītājs var objektīvi noteikt savas radības jēgu!

Tāpēc arī nepiekrītu šim apgalvojumam, ka mēs varētu paši sev izpīpēt jēgu, nerēķinoties ar to, ko Dievs mums ir devis par jēgu radīdams mūs!

Citādāk varētu būt tā, ka Dieva dotā jēga ir visai augsta līmeņa, un mums tad dota brīvība šīs augstās jēgas ietvaros. To tagad nespriežu!
<< . 1 . 2 . 3 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 76 , pavisam kopa bijuši: 10002