atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi aizsardzība -> bailes no kā?- diskusija Nr 1
p.l.dassy
Iesūtīts: 2008.11.08 15:41:07
Vai cilvēkam vajadzētu aizsargāties/distancēties/baidīties no citiem cilvēkiem?
ja jā - No kādiem?
ja nē- Kāpēc?
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.11.08 15:56:40
ir taču izvarotāji, krapnieki un maniaki!
p.l.dassy
# Labojis p.l.dassy: 2008.11.08 16:04:52
a_masiks
pēc Tevi teiktā izriet, ka tāds cilvēks nekad netiek sāpināts? vai tas ir iespējams?
vai tāds cilvēks nav vientuļš? un vai distancēšanās->nesāpināsana ir tā vērta?
vai tādi "nesāpināti" cilvēki parasti nav pesimisti?
p.l.dassy
# Labojis p.l.dassy: 2008.11.08 16:43:39
wow...

1)nē, netiek 2)tas ir iespējam
es tad laikam nepazīstu nevienu cilvēku, kurš nekad nav bijis sāpināts!

3)skatoties ko saprotam ar "vientuļš". Un no kristieša puses tāds jautājums vispār ir augstākajā mērā nepiedienīgs.
man neinteresē teorija no tavas puses(jo Tu tač esi ateists), bet kā tas ir praktiski!? reāli dzīvē...

4) ir tā vērta
es uzskatu, ka nav vērts! Nesāpinās tas no kura distancēsies, tad dzīve pati cilvēku sāpinās... un manas egoisms man neizraisa sāpes?! arī prvātīpašnieciskums?!

5) pesimisti kā reizi ir sāpināti cilvēki.

nedomāju. ja Tu teiktu sāpināti cilvēki ir bēdīgi un noskumuši cilvēki, tad piekristu! bet cik novēroju, tad pesimisti visu laiku kaut ko sevī glabā & daudz paši sadomājušies(savārījušies savā sulā), nevis pajautā, lai uzzinātu kā ir! jo bieži tas ko pats domā nemaz nav pareizi...!

protams, ja runā par vardarbīgo/agresīvo grupu, ko Brīnums pieminēja, tad varētu tev šajā kontekstā piekrist visos jautājumos, bet ne jau par normāliem cilvēkiem.. vai tad tavā skatījumā visi cilvēki ir manjagi un vēl tikai otram ļaunu?! Tad laikam man ir paveicies un dzīvē neesmu sastapusi šādus cilvēkus...

protams ir gadījies, ka civēkam ko pasaku & viņš izplāpājas, un tas mani sāpina bet otreiz, tad es viņam vairs nestāstu tāds lietas.. bet ne jau aizsargājos/distancējos/baidos... var tač runāt par kaut ko citu!
Solveiga
# Iesūtīts: 2008.11.08 17:47:04
a_masiks
Nekas tā nesāpina ka paša personīgie bērni vai paša dzīvesbiedrs. No tā tu neko nejēdz, samierinies ar to.

Ar to nav jāsamierinās, par to ir jāpriecājas
p.l.dassy
# Labojis p.l.dassy: 2008.11.08 17:58:03
es nesaprotu vairs par ko Tu īsti runāji sanumurēdams...

tāpēc jau arī nepazīsti, ka tevi nelaiž tuvumā.
es domāju, ka cilvēki sakrāso melnāku nekā tā ir! un tas visu sarežģī

dzīve pati nesāpina.
man novērojums ir, ja Tu kādus sāpini, tad Tevi kāds cits atsāpinās agrāk vai vēlāk...

Sāpina vilšanās. Ja viļās pac sevī? Tad sevi jāpārvērtē.

šito galīgi nesaprotu... tas ir domāts domāju par sevi labi, bet sanāca sliktī? man atkal šitas liekas, ka tā ir dzīves pieredze, nevis vilšanās

Tb- tu te neiespējamu paradosku sabrūvēji.
nedomāju!

Kaut vai tuvus radiniekus, piemēram.
visu ir iespējams ir izrunāt un otru saprast... bet problēma bieži vien ir:
*negrib runāt - jo tas var sāpināt (visādā ziņā- uzzinot otra domas vai pasakot savas...)
* viens visu laiku vaino otru
* neredz un nevēlas saskatīt un atdzīt savas kļūdas
...

Nekas tā nesāpina ka paša personīgie bērni vai paša dzīvesbiedrs.
varbūt tā ir nespēja piedot & mīlēt?
vai gribēt no otra to, kas viņš nevar būt, uzliekot laktiņu sazin cik aukstu?! bet vai pats cilvēks, kurš ir sāpinās nav sāpinājis tos tuviniekus? ar tuviniekiem ir tā, ka mainoties pats Tu maini viņus(ja ne viņus, tad vismaz viņu attieksmi pret sevi)..
Balss
# Iesūtīts: 2008.11.08 19:08:06
Zināmā mērā distancēties (iekšēji) varbūt vajag no cilvēkiem, kas ir pievīluši tiem dāvāto uzticību. Var palikt pieklājīgi draudzīgās attiecībās, bet tikai līdz zināmai robežai. Neesmu ļaunatminīga, bet nevaru vairs tādam cilvēkam ļaut pienākt sev pārāk tuvu.
Pat ja tās ir tikai pļāpas. Varbūt tāpēc man vienmēr ir bijis labāks kontats ar vīriešiem, jo viņi parasti nav pļāpas (ar dažiem zināmiem izņēmumiem, hm...)

Zināmā mērā Masikam taisnība. Svešinieks var tevi apvainot, sakaitināt, bet tā īsti ievainot var tikai tas, kas tev ir tuvs.
Tāpēc mums, kristiešiem, ir šis brīnumlīdzeklis - Dieva tuvums, kas dod mums spēku un vēlēšanos piedot un lūgt piedošanu, izlīdzināties.
sicilia
# Iesūtīts: 2008.11.08 19:11:18
Jā cilvēkam sevi ir jāsargā ibo ir teiciens - sargā pats sevi un Dievs tevi sargās.
Jāsargā ne tikai no nepazīstamiem cilvēkiem, jo mēs nezinām, kas viņiem aiz ādas un ar kādu mērķi viņi jums pielien, jo mazums blēžu šai pasaulē, bet arī dažādās dzīves situācijās jābūt uzmanīgiem.

Sica ir prātīgs radījums un riskēt nemāk, iespējams tāpēc, ka man jau bērnībā paziņoja, ka nekāds labums no manis nav, jo nemāku pareizi sist (es kaujoties kā meitene un tā varot salauzt plaukstas pamatni)
Balss
# Iesūtīts: 2008.11.08 19:13:34
sicilia
Tas tik ir vērtējums! Nekur nederi, jo kauties nemāki!!!!!!!
sicilia
# Iesūtīts: 2008.11.08 19:17:21
Balss

protams kā tu domā vai tad citādāk var būt..... kā tad sevi aizstāvēt
Hmmmm man bija bērnībā bail pa sava kvartāla ielu iet, jo tur bija māja, kur uzšķērda džeku, kas bija gadu vecāks par mani.... liekas viņā bija 13 dūrieni vai... īsāk zārkā bija tikai ga;va un pēdas a pārējais ar dēļiem aizsegts
Balss
# Iesūtīts: 2008.11.08 19:22:35
sicilia
Jāā, pēc šitādas traumas... nav brīnums. Es tad laikam staigātu ar riktīgu dunci azotē.
Toties šādi notikumi mūs skubina meklēt aizstāvību un apsardzību tur, kur tā tiešām ir iespējama, jo ne jau mūsu prasmes un spēks mūs nosargās.
Nesen, laikam Liepājā, nosita kādu cīņas sporta (karatē) čempi...
Pazīstu puisi, kam bija bija melnā josta un kas bija valsts junioru čempis savā sporta veidā, un smagi dabūja ar pudeli pa galvu no bomža...
sicilia
# Iesūtīts: 2008.11.08 19:25:40
Nu nez nez.... Bīskaps Justs mums savulaik teica - šiatis rajons (katoļu iela maskačkā, kur atrodas katoļu seminārs un agrāk skola, kur tagad mācās Trilo) ir bīstams. Pa vienam labāk nestaigājiet.
Redz pat viņam uz ielas piesējušies alkāni un viņus nav atbaidījis fakts, ka Bīskaps bij savā sutanā un laipns kā saulīte smaidīja. Kamēr nedabūj no viņa 2 latus (tas bij pirms 10 gadiem) neatkāpās
Balss
# Labojis Balss: 2008.11.08 19:36:20
sicilia
Jā, tas ir īsti riebīgs rajons... tur tiešām jābūt uzmanīgam. Es netālu, Maskavas ielā, pavadīju pirmos 9 sava mūža gadus, taču vakaros nekur tālu nestaigāju. I tad man reiz piesējās pedofīls...
sicilia
# Iesūtīts: 2008.11.08 19:38:05
Balss
nu es uzaugu tuvcāk stacijai.,... bet tā baznīca bija manas otrās mājas
Donachka
# Iesūtīts: 2008.11.08 19:55:34
Balss
Vai tad tavaa berniibaa vispaar zinaaja, kas ir pedofils?
Masikam var piekrist, tikai ir taada laba krievu dziesma, kur ir tadi vardi - i jelji vi nje zhivjotje, to vam i njeumeretj
Balss
# Iesūtīts: 2008.11.08 20:00:06
Donachka
Nu re, tad jau masiks gandrīz vai mūžīgs!
Nē, es ne vārdu, ne pat jēgu toreiz nesapratu, tikai sajēdzu, ka iedzērušais vīrietis, kas man, naudu solīdams un teikdams, ka man nekas slikts nebūšot, aicināja mani iet sev līdz, tomēr ļāva man saprast, ka košeri tas viss nav...
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2008.11.08 21:56:19
Varbūt tāpēc man vienmēr ir bijis labāks kontats ar vīriešiem, jo viņi parasti nav pļāpas (ar dažiem zināmiem izņēmumiem, hm...)

vīrieši taču ir lielākās pļāpas par sievietēm attiecīgās situācijās....


Svešinieks var tevi apvainot, sakaitināt, bet tā īsti ievainot var tikai tas, kas tev ir tuvs.

kāpēc, lai svešinieki mani apvainot? sakaitināt?
un kāpēc, lai mani tuvinieki gribētu mani ievainot? varbūt es pirmstam esmu viņus ievainojusi?
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2008.11.08 22:02:51
kas viņiem aiz ādas un ar kādu mērķi viņi jums pielien, jo mazums blēžu šai pasaulē, bet arī dažādās dzīves situācijās jābūt uzmanīgiem.

bet no dzīves faktus vari minēt - kā tas notiek!?
Balss
# Iesūtīts: 2008.11.08 22:03:49
p.l.dassy
vīrieši taču ir lielākās pļāpas par sievietēm attiecīgās situācijās....
Nezinu, ko tu domā ar - attiecigās situācijās.
Cilvēks (vienalga, vīrietis vai sieviete) vai nu ir vai nav pļāpa.

Nav tev gadījies, ka tevi tramvajā vai veikalā kāds svešinieks bez iegansta nolamā, pagrūž, apvaino?
Tuvie var ievainot dažādi - ar nevērību, ar egoismu, meliem u.c.
Pa īstam sāp tikai no tev tuviem cilvēkiem...
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2008.11.08 22:08:00
Es dzīvoju kādus 2-3 gadus tajā(īsti riebīgajā) rajonā un man vienreiz tikai čigāni piesējās, bet gadījās, ka viņiem neveicās... un viss beidzās laimīgi!
p.l.dassy
# Labojis p.l.dassy: 2008.11.08 22:43:31
Balss

bet tie cilvēki, kuri man nodara pāri paši nav laimīgi un apmierināti ar sevi un ja nesaskatu viņu teiktajam pamatojumu neņemu viņus vērā un cenšos pret viņiem izturēties, cik iespējami (tajā situācija) varu

protams, ja cilvēks dara visu, lai es no viņa distancētos vai nekontaktētos( tāds man ir tikai viens cilvēks !)
bet tad ir jārīkojas nekrietni, lai es nekontaktētos - citu priekšā jāpasaka, kas slikts par mani; jāpasūta rēķinu pirms es neesmu izdzērusi savu sulas glāzi; nav jāatbild uz maniem jautājumiem; daudzas lietas jānoraida bez izskaidrošanas; noteikti jāsaprot viss pa savam, nevis jāpajautā kā ir... un jānosaka, kad man iet un kad nākt!jaaizturas augstprātīgi un jāmelo(noklusējot patiesību), lai izskatītos labāk nekā ir! neosoda, ko es esmu darījusi ne tā kā visi vai nekrietni, sevi neredzot un par savu slikto rīcību nav jārunā un nav jāatvainojas... un visādi citādi nav mani jāciena kādu gadu un vairāk!
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 134 , pavisam kopa bijuši: 34751