atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi melošana
p.l.dassy
Iesūtīts: 2008.10.27 22:44:17
vai cilvēks drīkst melot?
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
sicilia
# Labojis sicilia: 2008.10.28 08:04:52
noklusēšana ir melošana. Turklāt bieži vien šāda noklusēšana var radīt pēcāk lielus skandālus vai vismaz nepatīkamas situācijas. tā kā arī ne vienmēr noklusēšana ir labi meli
incognito
# Iesūtīts: 2008.10.28 08:42:28
Es cenšos nemelot, bet Siciliai taisnība - tas ir ļoti grūti, gandrīz neiespējami.
Pirmkārt - ir gadījumi, kad melo pilnīgi automātiski, teiksim, kad tev prasa "Nu, kā klājas?`, tu atbildi "Labi", vienkārši tāpēc, lai neieslīgtu garākās diskusijās par šo tēmu. Vai kad prasa "Nu, kā tev patīk mana jaunā frizūra?" - nu skaidrs, ka grūti atbildēt patiesību, ka tu neredzi nekādu atšķirību starp šo frizūru un iepriekšējo.
Otrkārt, protams - gadījumi, kad melo apzināti, lai izvairītos no nepatīkamām situācijām. Piemēram, priekšinieks prasa, vai esi sācis darīt kaut kādu darbu un tu atbildi, ka esi, lai gan biji par to jau aizmirsis.
Donachka
# Iesūtīts: 2008.10.28 08:56:23
sicilia
Sica, aga, pilniigi piekriitu par to nokluseeshanu, no taas meloshanas - nokluseeshanas esmu stipri cietusi. Manaa dabaa nav neko nokluseet un diivaini satikt cilveeku, kuram tas ir asiniis un, kursh noklusee tev svariigas lietas.
Bet no otras puses - katrs mees esam taadi kaadi esam un vieniigais cilveeks, kuru varam mainiit -esam mees pashi
incognito
taa ir ar tiem automaatiskajiem meliem, kuri nemaz nelikas meli, kaut gan, ja taa padomaa - tad meli vien ir
sicilia
# Iesūtīts: 2008.10.28 09:06:45
Donachka

Vispār es nesaprotu cilv;ēkus, kas noklusē. OK mošs biznesa partnerim nepateiksi - tu esi maita...., bet ja šāda noklusēšana sākas ģimenē vai divu cilvēku savstarpējās attiecībās, tas mani var satracināt. Agri vai vēlu tas nāks gaisā un tad būs daudz sāpīgāk, nekā tā patiesība, kas tika slēpta (tjip lai pasargātu)

Dēļ tiem automātiskajiem meliem arī pishologi apgalvo, ka ir tikai tiem 10 % cilvēku, kas nemelo... bet tos viņi nav sapratuši... tie ir tādi īpašie... īpašie dīvaiņi jeb kā teica viens psihologs, kas pēta tieši melus un cilvēku melošanas paradumus - pridurki

Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.28 09:19:35
tā var attaisnot jebkuru grēku unpadarīt to par ne grēku!

Iebildes pie Lutera!
Donachka
# Iesūtīts: 2008.10.28 09:19:54
sicilia
Es arii nesaprotu, kaa var melot savstarpeejaas attieciibaas, bet domaaju, ka tie, kas melo - tiem ir pietiekoshi racionaals pamatojums tam.
Nu jaa, par tiem automatiskajiem - iedomaajies, iepaziistoties taads priduroks tev sniedz roku un saka - man nemaz nav patiikami ar jums iepaziities
sicilia
# Iesūtīts: 2008.10.28 09:25:38
Donachka

nu tad vismaz būtu jautri.... un skaidrs, ka nav mums patiesībā bieži vien nav patīkami ar kādu iepazīties:p
Solveiga
# Iesūtīts: 2008.10.28 11:13:32
p.l.dassy
un kā tas ir, ja piemēram kāds vācietis meklētu (toreiz hitlera laikos) ebreju nošaut un prasītu, kur viņš ir? vai melotu?

Kāda gan jēga šajā gadījumā vispār kaut ko atbildēt? Tu domā - ja pateiktu, ka nezina, tad vācietis apgrieztos un aizietu, pagrabu nepārmeklējis?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.10.28 11:35:21
Vēl, var kādreiz melot, ja tas palīdz vājam, nepārliecinātam cilvēkam. Piem, pateikt, ka "tev labi izdodās", cilvēks notic, un viņam tiešām labi izdodās.
Vai, ja sliktā ziņa kā pēdējais piliens patreizējā stāvoklī var novest līdz pašnāvībai utml.
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2008.10.28 12:03:05
Balss
un tomēr viņa riskēja ar savu dzīvību!


par pieklājību: es nekad nesaku, ja nedomāju, ka man ir prieks iepazīties...
var taču pateikt citas lietas... piemēram, uzdot kādu jautājumu par pilsētu - ja tas ir no citurienes vai ko citu neitrālu!

sicilia
domāju, ja sākas meli savstarpējās attiecībās, tad tās ir attiecību beigas - agrāk vai vēlāk!
Donachka
# Iesūtīts: 2008.10.28 12:06:21
p.l.dassy
taa ir tikai teorija. Prakse biezhi vien pierada preteejo.
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2008.10.28 12:06:25
Solveiga

priekštam ir dubultās sienas, nevis pagrabi

Ctulhu KarotesNav
man liekas, ka melot, ja netiek nodarīts ļaunums
sicilia
# Iesūtīts: 2008.10.28 12:07:21
p.l.dassy

nezin vai.... jo ir cilvēki, kuriem savstarpēja melošana - noklusēšana ir normaļna, jo viņi taču PASARGā otru.....

bet ir cilvēki, kuriem ne. un ja satiekas viens no vienas otrs no otras sugas, tad attiecības ir bezcerīgas
p.l.dassy
# Labojis p.l.dassy: 2008.10.28 12:09:55
Donachka
vajadzīgs treniņš...
es piemēram neatceros, kad es pēdējo reiz meloju
vārds interesanti vienmēr izpalīdz pieklājībai!
piem. Kā patīk mana jaunā ....?
ja tas ir nepazīstams cilvēks un man nepatīk tas ko viņš rāda es saku : interesanti! lai neaizveinotu viņu! un nav melots, jo tā lieta var būt interesanta pati par sevi!
pazīstamajiem iesaku, ka varbūt labāk būtu tas un tas!
Donachka
# Iesūtīts: 2008.10.28 12:11:06
p.l.dassy
Tas jau vecs panjeemiens ar to " interesanti". Pat vienaa zhurnaala alasiiju - ja jums nepatiik draudzenes jaunaa frizuura, sakiet, ka taa ir interesanta
sicilia
# Iesūtīts: 2008.10.28 12:11:55
p.l.dassy

ai man jau leikas ka tu samelojies sakot, ka neatceries, kad meloji.,..... jo mēs patiesi nepamanam savuis mazos sīkos meliņus.... OK lielos vilcienos mošs sen neesi melojusi, bet sīkie meli gan jau ir
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2008.10.28 12:12:08
sicilia
atkarībā no kā Tu sargā
- glābjot savu ādu - domāju nav vērts
- glābjot cita ādu - jāskatās attiecīgs gadījums atseviķški!
sicilia
# Iesūtīts: 2008.10.28 12:13:53
p.l.dassy
nu protams...bet pat ja gadījums N 2, kad meli nāk gaisā (OK noklusējums)... vai tas otrs nebūs sāpināts vēl vairāk, jo
1. bija gadījums kaut kāds gadījums (bieži vien nepatīkams vai tīkams tikai noklusētājam)
2. viņam meloja par to (turklāt apzināti)
Donachka
# Iesūtīts: 2008.10.28 12:16:53
sicilia
nezin vai.... jo ir cilvēki, kuriem savstarpēja melošana - noklusēšana ir normaļna, jo viņi taču PASARGā otru.....

bet ir cilvēki, kuriem ne. un ja satiekas viens no vienas otrs no otras sugas, tad attiecības ir bezcerīgas
***
tAS GAN LAIKAM TAA IR. Meljiem veelams veidot attieciibas ar tadiem pashiem pasargaataajiem
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2008.10.28 12:18:07
Donachka
vajag atrast visam pareizos vārdus
aņuks:
Pēc ilgāka laika satiekas divas jauno draudzenes.
Viena jautā: "Nu kā tad tev iet?"
"Nu... Vīriņš kažoku par 1000 uzšuva..."
"Satriecoši!"
"Vēl arī mājiņu uzcēla pie jūras..."
"Satriecoši!"
"Jaunu Mercedes nopirka..."
"Satriecoši!"
Līdzīgā veidā saruna turpinās diezgan ilgi, līdz beidzot:
"Un kas tad tev jauns, dārgā?"
"Nu, es iestājos te vienos kursiņos..."
"Un ko tad tur dara?"
"Redzi, piemēram šodien iemācīja mums vārdu "Ko tu `````?" vietā izmantot vārdiņu "Satriecoši!""

<< . 1 . 2 . 3 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 53 , pavisam kopa bijuši: 4866