atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi melošana
p.l.dassy
Iesūtīts: 2008.10.27 22:44:17
vai cilvēks drīkst melot?
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2008.10.27 22:44:39
kurš teiks, ka drīkst?
Eshkola
# Iesūtīts: 2008.10.27 22:49:49
1Kor 6:12 Viss man ir atļauts, bet ne viss der.

1Kor 6:9 Jeb vai jūs nezināt, ka netaisni neiemantos Dieva valstību?

Ja cilvēks grib nonākt ellē, tad tādam gan drīkst, gan der
p.l.dassy
# Labojis p.l.dassy: 2008.10.27 22:51:56
un kā tas ir, ja piemēram kāds vācietis meklētu (toreiz hitlera laikos) ebreju nošaut un prasītu, kur viņš ir? vai melotu?
Eshkola
# Labojis Eshkola: 2008.10.27 22:58:02
p.l.dassy
Tev ko - binladens pagrabā nosplēpts?

Domāju, ka pietiekami daudz runājam nepatiesības un puspatiesības arī bez šādiem ekstrēmiem gadījumiem. Šādas situācijas nav attaisnojums tam, ka pieļaujam "baltos melus". Esmu pārliecināta, ka Dievs pats dod atbildi šādās reizēs un runā Savus vārdus caur mums.

p.s. bauslis nav "tev nebūs melot", bet - tev nebūs nepatiesu liecību dot par savu tuvāko . Tur ir liela atšķirība. Luters labi skaidro katehismā, ko tas īsti nozīmē
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.27 23:10:59
dassy, luters arii teica, ja nevari negreekot, tad greeko droshi un paljaujies uz Kristu veel droshaak! Tas buutu tas gadiijums ar ebreju un vaacieti!
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2008.10.27 23:17:24
Eshkola
un kā ar netikli Rahābu, kura meloja?
p.l.dassy
# Labojis p.l.dassy: 2008.10.27 23:17:52
Mulders
nedomāju vis
tā var attaisnot jebkuru grēku unpadarīt to par ne grēku!
Eshkola
# Labojis Eshkola: 2008.10.27 23:40:59
p.l.dassy
un kā ar netikli Rahābu, kura meloja?

man dzīvē nav bijušas tādas situācijas, neesmu tik svarīga persona, kā Rahāba.
Bet, diemžēl, melojusi esmu daudzkārt.
Taču, kā jau teicu - esmu pārliecināta, ka šādos gadījumos, kā Rahābai un tml. Dievs pats dod gudrību, kā rīkoties.
Un vēl man liekas, ka, ja cilvēks patiešām cenšas dzīvot taisnu dzīvi, Dievs pasargā no šadām bezizejas situācijam.
p.l.dassy
# Labojis p.l.dassy: 2008.10.27 23:51:42
Artos
ak Tu gudrinieks
Tu glābtu arī arī noziedznieka dzīvību?
p.l.dassy
# Labojis p.l.dassy: 2008.10.27 23:51:59
Eshkola
neesmu tik svarīga persona, kā Rahāba
nu cik viņa bija svarīga .. varbūt vienīgi svarīga kā netikle!

šī tēma man liekas interesanta, lai par to padomātu un meklētu pareizo atbildi. es piemēram domāju melot drīkst tad, kad tas kādam glābj dzīvību, bet nevis kādu pasargā no pelīta soda!

Tev neliekas, ka ir labi meli-> kas nav grēks un ir slikti meli-> kas ir grēks?
Eshkola
# Iesūtīts: 2008.10.28 00:01:11
p.l.dassy
Rahāba bija svarīga nevis kā netikle, bet kā persona, kas glāba Dieva kalpiem dzīvību.

Jā, man neliekas ka ir labi meli. Neviens grēks nav labs.
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.10.28 00:10:48
es nevaru bez melošanas ....
p.l.dassy
# Labojis p.l.dassy: 2008.10.28 00:12:30
Artos
hm.. es laikam esmu sieviete ar savu līdzjūtību un īstenībā apstājos pie šitā jautājuma...
padomā Sauls bija itkā noziedznieks(kaut gan ķēniņš), bet Dāvids viņu pie izdevības nenogalināja... es protams neesmu Dāvids, bet es domāju par to principu? jo pirmajā mirklī jau šķiet tas noziedznieks nāvi pelnījis, jo dara sliktu! un te pieminu, ko tiko Eshkola teica par gudrību no Dieva...
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2008.10.28 00:16:42
Eshkola

mēs tač katrs esam svarīgs kādā situācijā... Rahēba taču neko nezināja - domā viņas darbība bija ļoti apzināta? (es nezinu... un nevaru ar pateikt, ja man prasītu)

man gan liekas, ka Rahābas meli bija labi
Eshkola
# Iesūtīts: 2008.10.28 00:35:20
p.l.dassy
Dāvids Saulu nenogalināja tāpēc, ka Sauls bija Dieva svaidītais
VD ļauži šajā ziņā bija daudz gudrāki par mums
A pārējos noziedzniekus u.c., kas pa kājām maisījās, Dāvids bez žēlastības kāva nost
Balss
# Iesūtīts: 2008.10.28 00:43:17
Visi zinām, ka melot ir slikti, un tomēr kādreiz samelojamies. Svarīgi laikam to būtu nepalaist garām neievērotu, bet klāt vaļā Dievam. Un ja vajag, arī cilvēkiem.
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2008.10.28 00:53:45
Eshkola
tur Tev taisnība! nemz nebiju šitā salīdzinājusi! jā laba doma!

Balss
bet ja tavimeli izglābj piemēram vēstnešus kā Rahābas gadījumā? un Rahāba līdz ar to pati arī izglābās ticībā!?
Balss
# Iesūtīts: 2008.10.28 01:02:00
p.l.dassy
Šis jautājums jau tā kā tika atbildēts, lai arī šī dāma nav neko viennozīmīga. Kādi bija viņas motīvi slēpt ienaidnieka spiegus? Lai pati izglābtos!
sicilia
# Iesūtīts: 2008.10.28 07:35:33
teorētiski nedrīkst, tas ir slikti. psihologu pētījumi liecina, ka melojam mēs visi. uz pasaules esot tikai 10 % cilvēku, kas nekas nekad nemelo... un psihologi tos uzskata par dīvaiņiem.
No lieliem meliem mošs arī cenšamies aturēties a melojam mēs tik nenoz;īmīgos sīkumos, ka to pat nepamanam.....
Balss
# Iesūtīts: 2008.10.28 07:52:33
Pieklājība jau arī bieži vien ir labi meliņi. Lai gan iepazīšanās ar kādu cilvēku tevi varbūt nemaz neiepriecina, tu, pasniedzot roku, to tomēr neteiksi, vai ne? Bet gan - priecājos iepazīties...
Arī noklusēšana ir savā ziņā melošana. Nē?

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 9 , pavisam kopa bijuši: 36533