atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi kristīgas filmas
vilks
Iesūtīts: 2008.09.19 09:21:12
Kas ir kristīga filma un kas to nosaka?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Briinumsons
# Labojis Briinumsons: 2008.09.21 23:24:08
Vilks
"mācība par anonīmajiem kristiešiem"
kas to izveidojis? es visu laiku uzskatiju, ka tas ir ļoooooti slikti, ka neviens nezina, ka tu esi kristietis. Ir taču jāsludina, jāinformē vismaz, ka es esmu kristietis, ja gribi, varam aiziet kopā uz baznīcu ...
vilks
# Iesūtīts: 2008.09.21 23:26:17
Balss
Luisa interpretācija man tā patīk, lai gan formāli tas piederas pie jautājumiem, par kuriem Bībele tieši nerunā.
Pamatā es domāju, ka Dievs šos jautājumus izlems bez manas līdzdalības. Tikmēr lietoju visu (nu labi, ne pilnīgi visu), kas akurāt nav aizliegts un nenāk par ļaunu un neliedzu to darīt citiem. Tas, manuprāt, klasificējas zem kristīgās brīvības (Rom. 14 un citur)
Paralēli paļaujos uz to, kas ir atklāts konkrēti - ka Dievs ir mīlošs un taisnīgs un Kristū visiem dāvina jaunu dzīvību. (bet par tiem, kas nav ar Kristu, Viņš pieņems lēmumu, nevis es. es varu tikai stāstīt par visām labajām lietām, ko iegūstam ticībā Kristum un ka bez Viņa mēs īstenībā esam diezgan nīkulīgi.)
vilks
# Iesūtīts: 2008.09.21 23:34:13
Briinumsons
Ja pareizi izprotu lietas, tā ir mācība, ka visās tautās un reliģijās mēdz būt cilvēki, kas dzīvo ļoti dievbijīgu dzīvi, bet nav kristieši. Viņi dabiskās atklāsmes ceļā ir nonākuši pie Labā izpratnes. To dod Svētais Gars, tā kā var gadīties, ka tiks pestīti arī nekristieši. Tomēr pestīšanas garantiju RKB dod tikai uzticīgiem un paklausīgiem Romas katoļu Baznīcas locekļiem.
vilks
# Iesūtīts: 2008.09.22 13:10:59
Manuprāt kristīgajā filmā ir jāizskan pestīšanas vēstij. Ir jātop pasludinātam evaņģēlijam. Neviena pasaka un filma, pat vislabākā un vispamācošākā, nevar tikt klasificēta kā kristīga filma, jo tās visas būs tikai bauslības pasludinājums.

ļoti īsi un precīzi pateikts.
Balss
# Iesūtīts: 2008.09.22 13:14:01
Ja ne gluži par kristīgu, tad par Kristum tuvāk vedošu, uz Kristu norādošu var uzskatīt dažu labu no šeit minētajām filmām.

Piem., tā vecā par Sauli un Mēnesi (par Sv.Francisku), lai gan mīļa, tomēr bija tā laikmeta produkts, mazliet smieklīgi panaiva... lai gan notiekti kristīga.
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2008.10.07 15:06:24
Ja filma raisa mieru, prieku, mīlestību, tad man tā ir kristīga. Šī ļooti jau gara, orki un golluma vieplis nudien nogurdina, bet kopumā - cīna ar ļaunumu (vispirms sevī- gredzens kā varaskāre!), vēsts par Labā uzvaru jau tā pati, mūžīgā.
Mani visvairāk fascinēja aktieri, ipaši V.Mortensens. Kādas viņam acis! Redzu tur Jēzus atspulgu, citu neko, viņš būtu vienreizēji labs Jēzus lomā:
http://www.youtube.com/watch?v=Q_DSyqD53vY

Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.10.07 15:08:05
vēl laba filma "Amadeus" par Mocartu un Soljērī!
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2008.10.07 15:11:06
Manuprāt kristīgajā filmā ir jāizskan pestīšanas vēstij. Ir jātop pasludinātam evaņģēlijam. Neviena pasaka un filma, pat vislabākā un vispamācošākā, nevar tikt klasificēta kā kristīga filma, jo tās visas būs tikai bauslības pasludinājums.


Noteikti nepiekritīšu. Ja vien filmā ir Mīlestība (pazemība, piedošana utt. utml.), tad tā ir augstākajā mērā kristīga. Pēc savas dziļākās būtības kristīga. Un noteikti jau nu kristīgāka par dažu labu dogmatiski nevainojamu bet garlaicīgu gabalu, ko aizmirst jau tūlīt pēc beigu titriem.


precizēju : Ir - kristīgas filmas un - ir filmas par Kristu . Ja kristīgumu vērtētu pēc Evaņģēlija pasludināšanas, tad mēs drīkstētu skatīties labi ja kādas pārdesmit tikai.
Kur nu vēl visas mākslinieciskās izmaiņas scenaŗijā - rezultātā dabūjam ko? - dabūjam sagrozītus evaņģēlijus, kas jau tīrie zaimi un jeresis ! aha, tapēc neskatamies neko...
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.10.07 16:00:58
vilks
Kurš gan ir teicis, ka kristieši drīkst skatīties tikai kristīgas filmas? :P
Nu ja, ne jau tas, kas cilvēkā ieiet, viņu apgrēcina, bet gan tas, kas no viņa iziet (© telšu izgatavotājs).
lambi [81.198.238.146]
# Iesūtīts: 2008.10.07 16:07:58
es savā kristīgajā dzīvoklī, sēžot uz sava kristīgā dīvāna, uzkožot kādu kristīgu snacku, vakaros mēdzu paskatīties arī pa kādai kristīgai filmai....
p.s. manuprāt, pārāk daudz ikdienā dzirdam vietā un nevietā piekarinātas "kristīgas" birkas. ibo - vienmēr jāatceras: "Tev nebūs nelietīgi valkāt sava Dieva Vārdu!" (c) JHWH
-Jona-
# Iesūtīts: 2008.10.07 16:10:23
vilks
Ja nopietni, tad pret-kristīgas mani nemaz ar neinteresē. Nu, tādas pa īstam pretkristīgas. Lai viņi tur mau*jas, nodod, pārdod, tikai bez manis..
Kāpēc mana vis- vis- joprojām ir F.Dzefirelli "Jesus of Nazareth"? Jo tur ir viss - gan Vēsts, gan Mīlestība, resp., gan par Jēzu, gan ar Jēzu.
Magdalēna
# Iesūtīts: 2008.10.07 18:52:05
lambi [81.198.238.146]
sēžot uz sava kristīgā dīvāna, uzkožot kādu kristīgu snacku, vakaros mēdzu paskatīties arī pa kādai kristīgai filmai....

Laps!

Tēmas sakarā - kristīga filma var būt jebkura, ja vien tā nes Dieva Vārdu gan tieš,i gan netieši.
Izņēmums varētu būt filmas - es tagad ēdu , dzeru...sava veida modernisms.
incognito
# Iesūtīts: 2008.10.07 20:15:20
Tātad kopumā ir 3 viedokļi par to, kas ir kristīga filma:
- Bībeles ekranizācijas piemēram Dzefirelli Jēzus no Nācaretes, Pazolīni Mateja evaņģēlijs vai Mela Gibsona slavenais opuss.
- filma, kurā tiek izmantotas bibliskas tēmas, piemēram Dogma, Omens, Konstantīns vai Da Vin`či kods.
- filmas, kas sludina "kristīgas vērtības", piemēram Gredzenu pavēlnieks

Vēl varētu piedāvāt 4. viedokli, proti - kristīgas ir filmas, kuras ir foršas, sekojot uzskatam, ka Tas Kungs ir radoša būtne un filmas, kurās patikami pārsteidz radošās izpausmes, līdz ar to ir To Kungu slavinošas.
Johny(Jony)
# Iesūtīts: 2008.10.07 20:25:02
incognito Ir vēl viens variants...kristīgas filmas ir tās, kuras uzņēmis kristīgs režisors
incognito
# Iesūtīts: 2008.10.07 20:31:31
Johny(Jony)
Tas ir maldīgs uzskats, ka filmas uzņem režisors. Patiesībā pie pilnmetrāžas filmas strādā vesela komanda, varbūt pat vairāki simti cilvēku un ir visai maza iespēja, ka 100% būs kristieši.
Johny(Jony)
# Labojis Johny(Jony): 2008.10.08 08:19:34
incognito Nu tad autors kristietis, pēc kura darba tiek veidots scenārijs...vārdu kristīgs var pievienot da jebkur
Papucs
# Iesūtīts: 2008.10.08 10:02:53
incognito
Visvairāk piekrītu 4.viedoklim ar nosacījumu, ka radošs tiešām nozīmē radošs .
-Jona-
# Iesūtīts: 2008.10.08 10:16:11
incognito
Gibsona slavenais opuss... nodomi jau droši ka vislabākie, bet nu praktiski visu filmu neredzēt Jēzus acis... nu bibliski jau visnotaļ pareizi izmocīts/sakropļots... bet te nu ir tas gadījums, kad Vēsts/augstākās patiesības labad varēja arī pakoriģēt vēsturisko.
Ja nebūtu atmiņu ainu, kur Jēzus ar Mariju un macekļiem, nu tad vispār...

Par Jesus of Nazareth uzņemsanu interesanti palasīt:
http://www.katedrale.lv/index.php?id=4858
un - pat aktieris (Robert Powell) tieši 33 gadus vecs (mja, tādas nejaušas sakritības vienā laidā ...
Papucs
# Iesūtīts: 2008.10.08 10:19:23
-Jona-
Vai Gibsona filmas augļi (atgrieztie, dziedinātie, vienkārši stiprinātie cilvēki) var tikt uzskatīti par kritērijiem?
Faktiski jebkuras citas filmas arī?
-Jona-
# Iesūtīts: 2008.10.08 10:23:00
Papucs
Nē, es nekādā gadījumā nesaku, ka šai filmai nav augļu. Jā, augļi ir kritērijs, faktiski - vienīgais patiešām īstais kritērijs.

P.S. Viena no kristīgākajām grāmatām, kādu vien zinu, ir tā par lācīti Pūku
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 77 , pavisam kopa bijuši: 3547