atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Kvalitāte
S.R...
Iesūtīts: 2008.05.08 13:04:59
cilvēcisko īpašību kvalitāte. kas ir labs cilvēkā?
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
S.R...
# Iesūtīts: 2008.05.08 13:06:26
atvainojiet par nesakarīgo jautājuma - diskusijas tēmas uzstādījumu, bet galugalā jūs tāpat aizrunāsieties vai nu līdz atomfizikai vai citplanētiešiem.
S.R...
# Iesūtīts: 2008.05.08 13:13:56
Ctulhu
jau sen mēs zinām, ka cilvēka gudrība nav priekšnoteikums viņa kvalitātei. agrāk tā domāja - gudrs=labs. atbilde netiek pieņemta.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.08 13:18:45
Ctulhu
Kā tad ar gudrajiem mērgļiem, ļaunajiem ģēnijiem? Dr Mengelēm u.c.?
S.R...
# Iesūtīts: 2008.05.08 13:20:16
vilks
Tas, ko Dievs viņam dāvina
labestība, laipnība, līdzjūtība, prieks, sirsnība, miers, atturība, pacietība, labprātība, uzticamība, lēnprātība, mīlestība.

bet visvairāk man patīk, ja cilvēkam ir laba sirds.

kas ir laba sirds?
kā tad īsti ir? tas ir cilvēkā? - tas ir viņa īpašums? izkopjams, ar gribu sasniedzams vai tomēr no cilvēka paša maz atkarīgs - cik lielā mērā šīs īpašības viņā būs? dāvana - tas jau ir nepelnīta balva, vai kā? kādēļ viens cilvēks ir krietns, bet cits nekrietns? kas to nosaka - kādas cilvēka spējas u.tt.?
S.R...
# Iesūtīts: 2008.05.08 13:22:22
Ctulhu
tātad ļauns nevar būt gudrs. tā? tātad augsti attīstīts intelekts bez labdarbības nav gudrs,ja?
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.05.08 13:24:44
a_masiks
Labs cilvēks ir tāds, kurš pret TEVI izturas labi /nav obligāti lai tas būtu TAISNĪGI/, toties kā viņš izturas pert citiem, svešiem, - tas nav būtiski. Svarīgs ir TAVS ego.
Aha. Labs vienmēr būs subjektīvs vērtējums, un cilvēkam, kurš pret Tevi būs labi, Tu biezā slānī piedosi cūcības pret 3. personām.
S.R...
# Iesūtīts: 2008.05.08 13:46:17
Ctulhu
Defekts. Bojaats intelekts. Slimiiba.

Atskiriiba sekojosa: Var buut sabojaats intelekts, tad kaadas taa daljas veel straadaa normaali, bet citas ne. Tie ir sizofrenikji, maniaki, arii Mengeles utt. ( starp citu Mengele nav labs piemeers - tur veel var striideeties).

Bet ja intelekts ir zems vispaar, tad meerglis buus ar garantiju. Piemeers: nav labu dzeeraaju, labu narkomaanu.

zināmu daļu "gudro`mērgļu varētu norakstīt uz slimības rēķina - šizo, maniaki u.tt. bet ko darīt ar tā saucamajiem "pieskaitāmajiem"gudrajiem mērgļiem - manuprāt nupat tādi ir saviesušies biezā slānī. kaut kā nesanāk vilkt vienlīdzības zīmi ar gudrs un labs.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.08 13:52:49
Ctulhu
Defekts. Bojaats intelekts. Slimiiba.
Drīzāk - par pamatiem ir pieņemtas lietas, kas nav patiesība. Vai - varbūt tieši otrādi - ir patiesība, bet pieņemts uzskatīt, ka nav, un kļūdās visi pārējie?

Problēma tāda, ka šie pamati ir morāli - ētiski, un ļoti bieži ar intelektu neizspriedīsi, vai šitas ir labs vai slikts.
Te būtu tā "sirds gudrība", kas pasaka priekšā. Nu, Sv.Gara vadība, Sirdsapziņa, iepriekšējo dzīvju atziņas, utml.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.08 13:53:27
Nu manī piemēram labs ir skaistums, gudrība, kautrība un pazemība Ar humora izjūtu gan man tā... tā...
Donachka
# Iesūtīts: 2008.05.08 13:55:04
Chtul, nepiekriitu, ir pilna ar labiem cilveekiem, kuri ir dzeeraaji, protams, ir arii tevis domatie vardarbiigie degjenerati, bet ne visi. Vnk ir cilvekeu grupa, kura nespeej nest sho dziivi, varbuut tas ir gljeevums, varbutu kas cits, kas liek vinjiem atvieglojumu smelties pudelee. Bwt taa busu vardarbiiba pret sevi, pret pakarteejiem vinsh var buut pat ljoti labs.
Biibele jau saka skaidri - neviens nav labs, kaa tikai Dievs.
Donachka
# Iesūtīts: 2008.05.08 13:57:40
Kaa biedrs Lenins teica, ka komunisms ir padomju vara + visas zemes elektrifikacija, taa izejot no Cht teiktaa vareetu izvirziit domu, ka labs cilveeks ir intelekts minus jebkura veida atkariiba.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.08 14:01:06
Ctulhu, nu manu viedokli tu zini... cilvēka morālais labums nekorelē ar cilvēka intelektu... Tāds ir mans uzskats, var būt morāli labi un mīloši cilvēki, kas nav gudri un var būt arī gudri ļaundari "ļaunie ģēniji"... Varbūt tur pie absolūtiem... tur tas vienādojas, bet šeit praksē... gudrs un labs nav viens un tas pats!
S.R...
# Iesūtīts: 2008.05.08 14:13:21
Ctulhu
Nesprotu, tiesi kaadu cilveeku grupu Tu domaaji? Piemeeri?
nuu, es domāju to ļaužu slāni, kuri likumīgi(un arī nelikumīgi) veic dažādas darbības, lai iedzīvotos labumos uz darbaļaužu rēķina! es runāju par vispārēju mūsu sabiedrības morāles pagrimumu - tas ir par vispārēju sabiedrības stulbumu. kas tad ir labums un kas ir gudrība? vai tā nav augstu morālo standartu ievērošana?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.08 14:17:05
Ctulhu, nu nepiekrītu tev...

Acīmredzot mums jāvienojas ka nevaram vienoties!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.08 14:25:53
Ctulhu Jo redzi, visas taas agapes/labestiibas/sirdsgudriibas ir augsta liimenja ljoti sarezgiiti algoritmi, kur njemas veeraa dafiga mainiigo utt.

Ā nu reku ir tā šaize! Nepareizs pieņēmums, kas noved pie nepareiza secinājuma!

Kad es savai vecmāmiņai prasīju, kamdēļ tava rīcība ir tāda... viņas atbilde bij "Mani tā audzināja"

Tas ir TAVS pieņēmums, ka agapēt var tikai tas, kurš zin kāpēc jāagapē, bet ja paskatās uz bērniem un kaut vai veciem cilvēkiem (mūsu vecvecākiem) tad viņu intelekts ir inkapabls aprakstīt un "izvest" labas uzvedības formulu, taču tas netraucē viņiem darboties savā ziņā pat instinktīvi - cilvēks nelaimē -> cilvēkam palīdzam! Tieši Intelektuālis sāx funktierēt - a nafig palīdzēt, a ja nu es pac apdraudu sevi, a vai man no tā labums kāds, a vai no tā vispār kāds labums, a moš viņam tā arī vajag, a moš viņa ciešanas ir lielākam labumam... etc. etc. etc. Esmu ievērojis, ka tieši Intelektuāļi daudz labāk māk izvairīties un atrunāties no morālas rīcības, izdomājot visādus racionālus iemeslus... bet viņiem var būt n-tie grādi un izpratne par kaut kādām lietām! A par elementāru uzvedību - nā! Viena sirmmammiņa ar 4 klašu izglītību var paveikt daudz morālākus darbus nekā tāds Intelektuālis, kurš vienmēr mācēs racionalizēt savas iegribas, neatkarīgi no morāles!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.08 14:50:37
Ctulhu, tev ir vienkārši kaut kāda ačgārna intelekta definīcija! Un vecmāmiņa kā jau teicu - bij audzināta acīmredzot kārtīgi! Bij viņai pareizas uzvedības softs, bet viņa nevarēja softu re-enginērēt!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.08 15:06:47
Ctulhu
Mulders

Var būt arī tā, ka intelekts rullē tikai līdz zināmai robežai. Tālāk jau viņš vairs nevar novērtēt "labi / slikti". Nākas rīkoties "pēc sirds".

Piemērs: Samaksāt kādai nabadzīgai afrikāņu ģimenei $500 par vienu bērnu, kuru izmantojam eksperimentos. Tad afrikānim ir ar ko pabarot atlikušos 8 bērnus. Pretējā adījumā izdzīvotu tikai 2 no bērniem, pārējie nomirtu badā.
Mans Intelekts rēķina, ka 8 > 2, un pieņem lēmumu "pirkt".
Taču mana Sirdsapziņa rēķina, ka "nepirkt". Nevaru paskaidrot, kāpēc.

Pienemsim, ka notiek balsošana internetā, vai pārdot šo bērnu vai nē.

Jūsu atbildes?


Sheksna
# Iesūtīts: 2008.05.08 15:09:18
KarotesNav
Samaksāt kādai nabadzīgai afrikāņu ģimenei $500 par vienu bērnu, kuru izmantojam eksperimentos.
Jautājums - KĀDOS eksperimentos.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.08 15:12:41
Sheksna
Jautājums - KĀDOS eksperimentos
Kā nu kuru reizi, bet nekas patīkams.
Jaunu zāļu izmēginājumi, cilvēka izturibas robežu pārbaude utml. Arī psiholoģiski eksperimenti tai skaitā.
Eksperimentu rezultāti var dot reālu labumu citiem cilvēkiem.
S.R...
# Iesūtīts: 2008.05.08 15:13:09
piedāvāju citu variantu - paņemt 500 $ , bet bērnu paslēpt un nedot eksperimentiem - visi paliek dzīvi.

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 120 , pavisam kopa bijuši: 7832