atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Baznīcas nodeva
Mods-1
Iesūtīts: 2008.04.16 17:05:03
Foruma lietotājs katolis uzdeva sekojošu jautājumu: LELB tiek iekasēta baznīcas nodeva vai nodoklis. Kas tas par izgudrojumu?
<< . 1 . 2 . 3 .
AutorsZiņas teksts
skolnieks.
# Iesūtīts: 2011.06.08 06:56:57
Mārtiņš Ko nu muldies.

Vienkārši rakstu to ko redzu. Un muldēšana ... Vai nevari izvērst savu teikumu?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.06.08 09:38:39
skolnieks.
Ko gan man izvērst? - tik vien kā komentēju muldēšanu.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.06.08 10:20:55
Ingars
Jums tur draudzē daudz tādu nesmuku piemēru ar bagātiem mācītājiem?
Kaut kā, klausoties Tavas runas, neticās, ka no Tevis tur būtu kāda artava to bagātību vairojusi. Šiem gadījumā nav tas mītiskais naudas pūķis, kas mantu nes?

Man tiešām ir grūti nopietni uztvert šādus skaļus paziņojumus, jo redzu, ka tie piedzimst nevis no tā, ka Tevi kāds apgrēcinājis ar savu alkatību, bet gan, ka Tavā sirdī mīt liela vēlme nopelt citus, kādēļ ne vienmēr redzi realitāti skaidri.
Redzi, tas, ka pensionāram Bērziņam ir vairāku tūkstošu alga un pārdesmit zemes gabali, normālam cilvēkam gan neizraisa aizspriedumus pret katru pensionāru līdzās, ka lūk tas draņķis tikai tēlo pieticību, liekulis tāds. Ja Benija Hinna greznība Ingaru ieļauno pret brāli Kristū līdzās, atliek vien nopūsties un just līdzi.
Ingars
# Iesūtīts: 2011.06.20 15:33:41
Raimonds
Aivars

Es nesaku, ka esmu atdevis ziedojumā pēdējo, taču droši varu teikt, ka ziedoju, bet nejau tas man dod tiesības izteikties. Es vienkārši dalos ar atziņām, kuras esmu smēlies no citiem nobriedušiem kristiešiem, patiesībā pats nekad par to tā nebiju aizdomājies. Es apzināti cenšos izvairīties runāt konkrēti par kādu konkrētu garīdznieku, bet par situāciju kā tādu vispār - tā prakse nav bibliska. Jaunajā Derībā gandrīz visi no pilna laika kalpotājiem ir apustuļi, bet vietējās draudzes vecaji un diakoni parasti ir laicīgu darbu strādājošie vietējās draudzes vīrieši.

Jebkurā gadījumā - no konteksta ir skaidrs, ka kalpotājam neklājas dzīvot greznu dzīvi par saziedotajām dāvanām. Pāvils mums rāda ļoti uzskatāmu piemēru, kādai jābūt kalpotāja attieksmei - lai tikai pēc iespējas mazāk viņš būtu kādam uz kakla.


Kas attiecas uz mācītājiem – Jaunā Derība redzam pavisam citu praksi, nekā mūsdienās.

1) Pārsvarā vienīgie pilna laika kalpotāji ir apustuļi (misionāri), kuriem gluži fiziski nav iespējas sevi nodrošināt materiāli. Var būt arī pilna laika vietējās draudzes kalpotāji, taču tie īpaši gadījumi, īpašām kalpošanām, īpašās situācijās, īpašiem aicinājumiem

2) Jaunajā Derībā nav tādas viena mācītāja vai mācītāju komandas ar virsmācītāju vadītas draudzes. Ir vienkārši no vietējo brāļu vidus izvēlēti garīgi nobriedušākie un iecelti draudzē par vecajiem. Viņus mēdz saukt arī par mācītājiem, ganiem un bīskapiem, bet tie visi ir apzīmējumi vienai un tai pašai funkcijai – draudzes vecaji. Vienā draudzē tādi ir vairāki un viņi parasti ir laicīgu darbu strādājoši un sevi apgādājoši

3) Nebija arī speciālu baznīcas ēku, kuru uzturēšana, starp citu, prasa visai ievērojamus līdzekļus

Līdz ar to visi šie līdzekļi varēja tikt izmantoti evaņģelizācijai, dažādām kalpošanām, labdarībai, apustuļu (misionāru) atbalstam utt. Īsti nezinu par 10 tiesu, bet šķiet, ka šo praksi arī Jaunās Derības draudzes nepiekopa, taču nevar teikt, ka viņi tāpēc bija nabadzīgāki, jo mazāk ziedoja, tieši otrādi – viņi ziedoja vairāk, nekā mēs šodien, ir rakstīts, ka katrs draudzes loceklis atdeva VISU un viss visiem bija kopīgs. Šodienas situācijā, protams, tas šķiet neiespējami, jo kristiešu starpā nav tādas attiecības, kādas bija pirmajā Draudzē, taču mēs esam uz to aicināti – Dievs nav Savu Draudzi atstūmis, Draudze ir atstūmusi Dievu.
<< . 1 . 2 . 3 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 51 , pavisam kopa bijuši: 1417