atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Izglītība un maģija.
Varbūt
Iesūtīts: 2008.04.10 18:57:25
Nezinu, varbūt šeit ir apspriests šis jautājums(slinkums meklēt), bet noskatījos krievu raidījumu "pustj gavarjat", kur runa gāja par cilvēkiem, kas nokļuvuši tā saukto dziednieku nagos...nav izārstēti un vēl aptīrīti(naudas ziņā). Protams, tur tika samesti visi dziednieki vienā čupā-gan tie, kas izmanto(vai drīzāk neizmanto)kaut kādus spēkus, gan arī tie, kas izmanto zālītes, masāžas utt. Nu lūk...un tur izskanēja tāda doma, ka tas viss ir saistīts ar zemo kultūras un izglītības līmeni krievijā. Tad nu man ir tāds jautājums- Vai izglītība tiešām spēj pasargāt no šarlatānisma?

Godīgi sakot, mani māc šaubas, jo iekrīt diezgan izglītoti cilvēki.No nabaga un neizglītota neko daudz nenoslauksi.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.04.11 00:14:16
Godīgi sakot, mani māc šaubas, jo iekrīt diezgan izglītoti cilvēki.
Atkarīgs no izglītības profila. Par šādām lietām fiziķi būs grūtāk apšmaukt, nekā mākslas vēsturnieku...
Varbūt
# Iesūtīts: 2008.04.11 08:41:20
Nu par akmeņu ietekmi es nemaz nešaubos Jo smagāks jo labāks
Rausītis
# Iesūtīts: 2008.04.11 08:43:49
Sheksna Par šādām lietām fiziķi būs grūtāk apšmaukt
redz, ir droši vien brīži, kad arī fiziķi ļoti gribētu noticēt pārdabīgajam, lai tiktu izārstēti paši vai tuvinieks. tā nav parasta situācija, bet izmisums. un fiziķi nav imūni pret izmisumu
Varbūt
# Iesūtīts: 2008.04.11 08:51:01
Sheksna
Atkarīgs no izglītības profila. Par šādām lietām fiziķi būs grūtāk apšmaukt, nekā mākslas vēsturnieku..(C)

Nu nepiekritīšu...tur bija viens medicīnas doktors, kurš medicīnā nostrādājis 40 gadus, bet uzskata, ka vēzi var izārstēt ar ts. enerģijām un citām manipulācijām...galvenais ir ticība. Un vēl...vai uz šīs pašas ticības nebalstās ts. kristīgās dziedināšanas, velnu izdzīšanas, utt?
S.Rrrr....
# Iesūtīts: 2008.04.11 08:51:41
Rausītis
mjā. mani bieži pārsteidz tas, ka cilvēks meklē dziedināšanu pie radībām, ne Radītāja.
Varbūt
# Iesūtīts: 2008.04.11 08:56:34
S.Rrrr....= pret arstiem(radības)?
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.11 08:57:03
Varbūt Tas pats dr. Zālītis ārstēja taisnās zarnas vēzi ar psihotehniskām metodēm. Izārstēja ne vienu vien pacientu. Iztika arī bez pesteļošanas un vēršanās pie pārdabiskiem spēkiem, bet tas jau bija vēl tumšajos un neizglītotajos padomju laikos.
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.04.11 08:58:34
S.Rrrr....
mani nepārsteidz, bet biedē ... faktiski lielākā daļa no šiem cilvēkiem, iespējams, pirms nelaimes ir tikai parēkuši par dziedniekiem, bet izmisuši ķeras klāt pie katra salmiņa. un ja nu blakus nepagadās neviens kristietis, kas norāda uz Dievu un arī bīstamību doties dzidnieku rokās, ko tad.
mēs kādreiz Bībeles stundā pārrunājām, ka svarīgs ir arī ieradums, respektīvi, ko piesauc, kad ikdienā kaut kad slikts vai biedējošs notiek. nu tie, kas nepiesauc tādās nelielās lietās Dievu, neiet pie Viņa arī lielās bēdās.
Vēl, cilvēkiem ļoti gribas ātrus rezultātus, un dziednieki to arī sola, viņi arī rada sajūtu cilvēkos, ka par slimniekiem vismaz kāds rūpējas ... tas ir ļoti cilvēcīgi ... man arī protams gribas, lai viss notiktos ātri, bet ticība prasa paļauties un gaidīt uz Dievu, un manuprāt, tikai Dievs var dot tādu pacietību un izturību ciešanās
Rausītis
# Iesūtīts: 2008.04.11 09:00:10
a_masiks
nav tāda izmisuma, kurš nevarētu "īstu fiziķi" padarīt par "šamani" vai davest līdz dziedniekam
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.04.11 09:00:47
Es ikdienā apgrozos (darbs tāds) diezgan izglītotu ļaužu lokā, kuriem izglītības līmenis ir kā minimums iesākta augstākā, t.i. studenti, bet vairums ar inženiera vai bakalaura grādu.
Jāsaka, ka māņticības līmenis šajās aprindās noteikti nav zemāks kā starp mazāk izglītotiem. Izskatās pat, ka pateicoties lielākam intelektuālismam un rocībai, pat rafinētāks. Biju tiešām pārsteigts, uzzinot, ka rīcība svarīgos momentos tiešām tiek saskaņota ar astrologiem, cik daudz tiek ņemts vērā visādu šarlatānveidoīgo viedoklis.
Varbūt
# Iesūtīts: 2008.04.11 09:09:14
a_masiks
Moš gēni vainīgi
S.Rrrr....
# Iesūtīts: 2008.04.11 09:10:29
Varbūt
nee, es par ārstiem. bet ja Dievs nedos savu akceptu - tad vienalga nelīdzēs.
Varbūt
# Labojis Varbūt: 2008.04.11 09:12:40
S.Rrrr....
nee, es par ārstiem. bet ja Dievs nedos savu akceptu - tad vienalga nelīdzēs.(C)

Vai tad var būt arī savādāk? Vai Dievs var nedot savu akceptu?
S.Rrrr....
# Iesūtīts: 2008.04.11 09:14:14
Rausītis
jā,jā - es šitam esmu izēdusies cauri līdz mielēm. kapēc Dievs nedziedina? čiki-briki - un viss kārtībā! viss notiek lielākam mūsu labumam - arī sliktais.
S.Rrrr....
# Iesūtīts: 2008.04.11 09:15:11
Varbūt
jā, var būt - tas celiņš uz dziedināšanu var vest cauri visai dzīvei...
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.04.11 09:19:03
a_masik pārējā pasaules daļa nav Tavi kloņi.
protams, ka nē ... ir tādi , kas paļaujas uz saviem spēkiem un gudrību .... tikai es minēju izmisumu un tas nozīmē, ka šis "spēka kambaris arī ir izsmelts tukšs"... kas tad vēl atliek situācijā "between the devil and the deep blue sea"
padalies, kā tad "īsti vīri" rīkojas izmisuma brīžos, kad, piemēram, tuvs cilvēks smagi saslimis ... runā par fiziku?! un realitāti, ka nekas vairs nav iespējams
Varbūt
# Iesūtīts: 2008.04.11 09:20:34
S.Rrrr....
jā, var būt - tas celiņš uz dziedināšanu var vest cauri visai dzīvei...(C)

Nezinu...kādā diskusijā izskanēja doma, ka īstens kristietis ir laimīgs ,veselīgs un visādi citādi veiksmīgs cilvēks...Dievs taču neļaus ciest
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.04.11 09:24:47
Man šķiet, ka viens no problēmiemesliem ir tajā, ka izglītots un kaut kādā ziņā veiksmīgs cilvēks savā augstprātībā sāk būvēt savu pasaules modeli nevis pieņemt esošu. Intelektuāli ne tik spēcīgie biežāk padodas kaut kam gatavam, jo atzīst savu nepietiekamo gudrību (ko viņiem jau no skolas gadiem iedzen).
Tad nu šis gudrais kaut ko ir padzirdējis, visādus pieredzes gadījumus, visādus vēsturiskus faktus, kādas prātuļošanas žurnālos, TV u.c. un viņa funktieris uzzīmē kaut kādu pasaules bildi. Caurumi tiek aizmālēti kā nu kuram - atkarībā no misticisma un materiālisma dominantes vai proporcijas. Kā izziņas avoti un ietekmes šajā bildē savu vietu ieņem mistiskie spēki (--> dziednieki, burvji, zīlnieki u.tml.) vai materiālistiskie (--> piem., pārspīlēta psihoterapijas nozīme).
Mums jau še pat arī ir tādi piemēri, kas mēģina būvēt savu pasaules bildi, izdomā (pielāgo) visādus smalkus terminus tās aprakstam, taču visu laiku uzduras ārpusbildes faktiem/sakarībām un tad par to strīdās un ņemās sazin ko pierādīt.
Izskatās arī, ka vairumā gadījumu šī bilde tiek zīmēta tīri teorētiski, t.i., bez prakses - jo lielajai izziņai tas ir lieki/riskanti/slinkums/... Kad pienāk pietiekami nopietnas praktiskas grūtības, tām seko izmisums un grābšana pa labi pa kreisi - ka tik ir jebkas, kas var palīdzēt. Un Sātans tik viltīgi smaida, tas maitas gabals to tik vien ir gaidījis. Iepriekš sačakarētais prāts ir izmisis un ņem priekšā visu pēc kārtas.
Tāpēc, draugi, ir svarīga ticība. Tas ir ilgtermiņa ieguldījums, kas augļus nes nākotnē. Tā ir dzīves arhitektūra un mūsu esamības stūrakmens.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.04.11 09:26:01
>Nezinu...kādā diskusijā izskanēja doma, ka īstens kristietis ir laimīgs ,veselīgs un visādi citādi veiksmīgs cilvēks...Dievs taču neļaus ciest.

Tā domāt nozīmē Dievu kārdināt.
S.Rrrr....
# Iesūtīts: 2008.04.11 09:26:11
Varbūt
īstens kristietis ir laimīgs ,veselīgs un visādi citādi veiksmīgs cilvēks...Dievs taču neļaus ciest
>>>
principā man patiešām nekā netrūkst, pat ir ar kaudzīti...
ir ko citiem dot.
bet kāpēc Jēzus cieta? Viņš, kurš bija bez grēka?
manuprāt lieta ir samērā vienkārša - ciešanās mēs - cilvēki pieaugam - pieaug mūsu cilvēcība.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 14 , pavisam kopa bijuši: 7995