atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Interesanta štelle
vasara
Iesūtīts: 2008.03.26 10:35:50
Interesanta štelle, kā kādu draudzi atbrīvot no laba luteriskā mācītāja.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Balss
# Labojis Balss: 2008.03.26 14:12:57
Pērs Gints
Savādi gan - ar kādiem paņēmieniem tas būtu panākts un kas tad kontrolētu nepareizo balsošanu? Čeka? Deportācijas? Nagu maukšana?
Darbojas pārliecināšanas faktors! Mācies demokrātiju, draugs, jo zināmā mērā arī Baznīcā valda demokrātija, vismaz dažās tās formās.
P.S. Vilks ne vārda neteica par šo tevis pielietoto apvainojošo terminu.
Pērs Gints
# Iesūtīts: 2008.03.26 14:22:53
Balss ar kādiem paņēmieniem tas būtu panākts Kā teica vienas lielas draudzes priekšnieks, viņš no partijas izstājās 1988 gadā un kopš tās reizes, šādu smadzeņu skalošanu nebija pieredzējis...
Es kaut kad saņemšos un uzrakstīšu rakstu, par mūsu baznīcas kursa maiņu, kopš Vanaga nākšanas pie varas, tāpēc pašlaik īpaši negribas saspringt un vilkt ārā argumentus. Esi pacietīga, būs.
Balss
# Iesūtīts: 2008.03.26 14:47:44
Pērs Gints
Nu, bijušais partijas biedrs ir skumjš liecinieks... Es arī tur biju, klāt stāvēju, medus pār ūsām tecēja... bet piedzīvoju karstas diskusijas, argumentus un pretargumentus un brīvu balsošanu!
Pērs Gints
# Labojis Pērs Gints: 2008.03.26 15:05:04
Balss bijušais partijas biedrs ir skumjš liecinieks... Tas nav īpaši godīgi. 1) Atceries Pāvilu.... 2) nezinu vai atceries savulaik Kavacis ierosināja pieņemt lēmumu ar kuru komunistiskās partijas partorgi nedrīkstētu ieņemt draudzēs vadošus amatus, mācītāju konference to noraidīja kā nekrīstīgu.
medus pār ūsām tecēja.. Ui atvainojos domāju ka esi viņa nevis viņs.
un brīvu balsošanu! Es nesen biju Vācijā uzkāpu reihstāga kupolā un domāju, kā tas nācās, ka nacionālsociālisti nāca pie varas, brīvas vēlēšanas taču bija. Zini cik nacionālsociālistu mītiņu notika vācijā pirms 1933 gada vēlēšnām? Ap 180 000. Secinājumus vari izdarīt pats.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.26 15:05:36
Tā iet, kad organizatoriskus jautājumus un baznīcpolitiku saputro ar Dieva Vēsti un teoloģiju!
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.03.26 16:46:14
Mūsdienās ir maz aicinājumu uz priestera vai mācītāja amatu.
Augstākstāvošie spēki mēģina sadalīt garīdzniekus pa draudzēm. Katrai draudzei patīk garīdznieks , kas interesanti sprediķo , skaisti dzied un nekaunina baznīcēnus. Bet kur tādu dabūsi?
kādam jāsamierinās ar tādu, kas neinteresanti un ilgi sprediķo, kauninot draudzi un greizi dzied. Un vēl kaunina pie grēksūdzes !
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.03.26 17:00:40
tu nezini, kā es es dziedu un kaunināt cilvēkus arī man dažreiz patīk .... un ticība tāda svārstīga
un grēkoju ar daudz ....
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.03.26 17:02:07
un vispār ja neticīgais grib mani par garīdznieku, tad nu es tam amatam galīgi nederu ... neviens super reliģiozais man to nav teicis ...
Balss
# Iesūtīts: 2008.03.26 18:34:27
a_masiks
Kapec tad tu nesadushojies un neaizej uz jau esoshiem labu macitaju spredikjiem? Kapec jagaida tik ilgi, kamer pucei aste ziedees?
Pērs Gints
Turpmak liksu italic visus citatus, gan sakamvardus, gan pasaku citatus... medus par usaam teceeja ir klasisks krievu pasaku noslegums, kur happy end - kazaas - ari stastitajs esot bijis klat: medus par usaam teceeja, tik mutee netika... (Esmu, esmu vinja...)
Balss
# Iesūtīts: 2008.03.26 18:49:30
Ctulhu
Tapec, ka masiks pats pieteicas aiziet uz Brinumsona sprediki, ja shamais klutu par priesteri!
Teofans
# Iesūtīts: 2008.03.26 21:13:34
Nācies gan praksē piedzīvot, ka saplosīta draudze intensīvi lūdz par nākamo mācītāju. Un dabū, ka labāku nevar vēlēties.
Bet par mācītāju "kultiem" - par kurām draudzēm tad vasara runā? Nu nav visi mācītāji vienādi. Tāpat kā, piemēram, ir ārsti vai skolotāji, kas strādā pēc aicinājuma, un ir tādi, kas vienkārši strādā. Un tas ir atšķirīgi.
Kurš tad negrib saviem bērniem labus skolotājus?
Kurš gan negrib savai miesai labu dakteri?
Un visbeidzot - kurš tad negrib savai dvēselei labu ganu? Un, ja tādu atrod, tad pie tā arī ar pateicību Dievam turas.
Merlins
# Labojis Merlins: 2008.03.27 00:33:06
Vilks , varbūt nevajag tik nekritiski visādiem Indriķiem līdzi stabulēt. Pirmkārt, sinodāla iekārta nav tas pats, kas kongregacionāla. Otrkārt, LELB kopš dibināšanas nevienu brīdi nav bijusi ne sinodāla, ne kongregacionāla. Tai no paša sākuma ir bijusi sinodāli episkopāla iekārta. Treškārt, nekāda pāreja uz episkopālu iekārtu nav notikusi, par ko var pārliecināties, izlasot LELB satversmi. To visādā ziņā vajag izdarīt, pirms kaut ko teikt par mūsu baznīcas iekārtu.

Pēr Gint , nu nav tie sinodāļi tik ļoti stulbāki par tevi, kā tu te visu laiku stāsti. Spriežot pēc taviem komentāriem, daudzi no viņiem varētu būt gan zinošāki, gan strādīgāki baznīcas labā. Zaudēt balsošanā nav nekāds kauns, bet pēc tam gausties par balsošanas mašīnu un pataisīt uzvarējušo pusi par izskalotiem bezdomu stulbeņiem, nacionālsociālistiem un komunistiem, ir tāda ne visai pievilcīga kombinācija no augstprātības un lūzerisma.

Vasara , nevaru iedomāties nevienu iemeslu, kādēļ draudzi vajadzētu atbrīvot no laba, luteriska mācītāja. Cik nu man zināms, LELB neviens ne no kāda darba nav atbrīvots sava labuma un luteriskuma dēļ. Vienmēr ir bijuši kādi daudz prozaiskāki un reālāki iemesli. Draudzēm ir iespēja izvēlēties mācītāju, pie nosacījuma, ka ir brīvi mācītāji no kā izvēlēties. Tiesības bagātākajām draudzēm atņemt mācītājus nabagākajām tiešām patlaban tiek regulētas. Ceru, ka Lutera akadēmija reiz dos mācītāju pārprodukciju un draudzes varēs izvēlēties motivētus, zinošus, enerģiskus mācītājus un izbrīvēt laiskos un nezinīšus citiem darbiem.
Pērs Gints
# Iesūtīts: 2008.03.27 08:22:10
Merlins To ka esmu stulbs, man jau tas tika iepriekš darīts zināms Par balsošanas mašīnu iebildes tikka izteiktas turpat pat pirms balsošanas, tā ka nevajag sagrozīt faktus, ser.
Vari saukt baznīcas struktūru kā gribi, realitāte ir tāda ka tagad sinode var lemt tikai par to ko tai piedāvā nevis pati izvēlēties. Tā tāda kontrolēta demokrātija. Kaut kad saņemšos uz aprakstu kā tas strādā un kā bija pirms 15 gadiem. Esi pacietīgs, būs.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.27 16:12:16
Pērs Gints, eu a ko sinode kādreiz vēsturē pati kaut ko izstŗadāja!

Cik zinu tad pat Nīkajas Ticības Apliecību "podsunuļi" no malas, nevis turpat uz vietas balsojot sastādīja textu!

Kaut kādu utopiju tu meklē?

Piekam, cik es sapratu, tad Sinode vienā stiepienā visu Bīskapu kolēģiju var atstādināt ka ne gailis pakaļ nedziedās!
Merlins
# Iesūtīts: 2008.03.27 20:07:44
Vilks, man tomēr liekas, ka vārdiem ir nozīme. Ja lietojam terminus, ieliekot tajos tikai pašiem sev zināmu saturu, tad citiem teikto nav iespējams ne saprast, ne vērtēt.

Vēlreiz varu atkārtot savu viedokli: LELB nekad ne formāli, ne izpausmēs nav bijusi kongregacionāla, sinodāla vai episkopāla, bet gan definīcijā, gan izpausmēs sinodāli episkopāla. Ja runājam par proporciju starp draudžu un arhibīskapu/konsistorijas noteikšanu, tad laikā no Grīnberga līdz Gailītim tā bija daudz "episkopālāka" nekā patlaban.
indriķis
# Iesūtīts: 2008.03.28 10:09:59
Jā, brīžam ir gadījies dzirdēt visādas dīvainības no nesenās baznīcvēstures LELB.
Bet , kopumā tverot, rodas iespaids, ka toreiz ar visu "episkopālismu" luteriskais princips par draudzes aicinājuma prioritāti mācītāja izvēlē tika lielākā godā turēts. Toreiz daudzi LELB mācītāji vienā, divās draudzēs kalpoja visu mūžu, tagad viņiem nemaz nevar izsekot līdzi, kā tādi prīsteri kaut kur parādās un pazūd.
Vecais degvīns [80.70.23.14]
# Iesūtīts: 2008.03.28 21:39:04
Vajadzētu draftēt jaunos mācītājus, kā sportā.
Merlins
# Iesūtīts: 2008.03.28 22:32:18
Mīti, varoņteikas, brīnumpasakas, Indriķi.
Pērs Gints
# Iesūtīts: 2008.03.29 18:28:25
Merlins Tas ir kruta Kas to būtu domājis ka prāv. Janelsītis nokalpojis vairāk nekā 45 gadus Gaijienas draudzē un Kārlis Rubenis Cēsu lauku draudzē 46 gadus, ir mītiskas, varoņteiku un brīnumpasauļu varoņi
Balss
# Iesūtīts: 2008.03.29 20:06:12
Pērs Gints
Toreiz daudzi LELB mācītāji vienā, divās draudzēs kalpoja visu mūžu,
Vai tu skaiti šitā: viens, divi, daudz?
Neesi dzirdējis - Izņēmums apstiprina likumu?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 123 , pavisam kopa bijuši: 34902