atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem pilnmēness
S.Rrrr....
Iesūtīts: 2008.03.20 15:17:57
Kāda ir tā iedarbība uz cilvēka psihi? varbūt ir kādi novērojumi? un! vai pilnmēness drīkt ietekmēt kristieti?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
S.Rrrr....
# Iesūtīts: 2008.03.22 09:13:35
*Duksis
Basij
"Tavas ausis ir kā divas lilijas -
Visapkārt balts un iekšā dzeltens.
Tavas acis ir kā divas zvaigznītes -
Viena augstāk, otra zemāk."
>>>
vareni! ta bija augstākā pilotāža - no Tavas puses.
S.Rrrr....
# Iesūtīts: 2008.03.22 09:53:44
tad jautājums mazliet savādāks - ja cilēks tic un ir kristīts vai tādu var uzskatīt par "slimu"?
S.Rrrr....
# Iesūtīts: 2008.03.22 10:08:46
ahā! tātad cilvēks ,kurš ir garīgi slims, bet tic un top kristīts ir veselāks par tā saucamo `veselo`, kurš netic un nepieņem Jēzu. interesanti, ko par to teiktu psihiatri un piemēram kaut vai Ctulhu?
vilks
# Iesūtīts: 2008.03.22 21:36:53
S.Rrrr....
ja cilēks tic un ir kristīts vai tādu var uzskatīt par "slimu"?

ja man ir paaugstināta temperatūra, tad es taču esmu slima arī ja esmu kristīta un ticu. ar dvēseles slimībām ir tāpat. Ticība un kristība mūs automātiski neatveseļo no visām miesas un dvēseles vainām. Tikai dara mūs garīgi dzīvus.
S.Rrrr....
# Iesūtīts: 2008.03.23 09:23:21
vilks
Tev jauks kažociņš!
es gan vairāk cerēju no kāda saņemt izsmeļošāku atbildi par šo -
>>>
tātad cilvēks ,kurš ir garīgi slims, bet tic un top kristīts ir veselāks par tā saucamo `veselo`, kurš netic un nepieņem Jēzu. interesanti, ko par to teiktu psihiatri un piemēram kaut vai Ctulhu?
>>>
es redzu lielu atšķirību starp iesnām, temperatūru un "garīgām"slimībām. nezinu, varbūt nemāku savu domu izteikt pietiekami skaidri, jeb Tu vienkārši to ignorē.
vilks
# Iesūtīts: 2008.03.23 09:34:00
es redzu lielu atšķirību starp iesnām, temperatūru un "garīgām"slimībām.

droši vien, ka es tīšām cenšos to ignorēt, jo man ir nepieņemama attieksme, kas nereti sabiedrībā parādās pret garīgi slimiem cilvēkiem kā nepilnīgiem. Un tad es domāju - ja mēs cilvēku, kam ir klepus, neuzskatām par nepilnīgu, tad arī citus, kas savādāk nav veseli, mēs par tādiem nedrīkstētu uzskatīt.

bet man nepatīk arī termins "garīgi slims", jo, ja ņem vērā cilvēka trīsdaļīgo uzbūvi (gars, dvēsele, miesa), tad tas, ko mēdz saukt par garīgajām slimībām, īstenībā ir dvēseles slimības. Un garīgo dzīvību/veselību/nāvi nosaka cilvēka attiecības ar Kristu. Šādā sistēmā man nemaz nerodas jautājums, ar ko atšķiras ticīgs, bet psihiski slims cilvēks no psihiski vesela, bet garīgi miruša cilvēka, kas Kristum netic.
S.Rrrr....
# Iesūtīts: 2008.03.23 09:57:23
vilks
patiesībā manas domas ir stipri līdzīgas tavējām - vienkārši es cenšos izprast to pamatojumu - ir samērā grūti iekļauties kaut kādā loģikā varbūt arī nemaz nevajag. kādreiz pie izdevības iedošu Tev materiālu(ja vēl tādu neesi lasījusi) par Francijā esošas kopienas "Šķirsts"darbību - ļoti interesantas lietas. tur tieši par šo tēmu ir daudz prakses un atziņu. paradoksāli - šie "slimie`cilvēciņi ir daudz gaišāki, atvērtāki, mīlošāki nekā mēs - tā saucamie "veselie".
S.Rrrr....
# Iesūtīts: 2008.03.23 10:04:38
viegla saslimšana protams ir viegla saslimšana - es runāju par cilvēkiem ar smagām psihiskām novirzēm - cilvēkiem ar Dauna sindromu u.tt.
protams, es nevaru to pašu attiecināt uz cilvēku, kura dvēsele, prāts ir mirusi -eksistē tikai miesa. tāds ir tikai `gaļas`blāķis. bet arī to mēs nevaram zināt....
vilks
# Labojis vilks: 2008.03.23 16:02:49
S.Rrrr....
dvēsele nav tikai prāts. Prāts ir daļa no dvēseles, bet ir jau arī vēl jūtas/emocijas, griba, un kas nu viss vēl cilvēkā ir nemateriāls. Cilvēki ar Dauna sindromu mierīgi var būt un ir kristieši. Viņi gan domā, gan jūt, tikai dara to savādāk kā vairums citu cilvēku. Pazīstu vienu jaunu sievieti, kas strādā pie šādiem jauniešiem (kas ar dažādām psihiskām saslimšanām ir pansionātā) - un viņa saka, ka daudzkārt viņi ir sirsnīgāki un "cilvēcīgāki" par "veselajiem".

a_masiks
es domāju - ja cilvēks bez nepārtrauktas pieslēgšanas pie sistēmas var dzīvot, tad, jādomā, viņš ir smagi slims, bet dzīvs. Ja vairs tikai pie sistēmas un nepauž savu gribu nekādā veidā - varbūt ļaut viņam mierīgi aiziet. Eksperimenti pie tam nekādā ziņā nevar tikt uzskatīti par normālu dzīves situāciju. Neredzu nepieciešamību apspriest mākslīgi konstruētas situācijas, kas nevienam klātesošajam nav personīgi aktuālas.
Balss
# Iesūtīts: 2008.03.23 20:16:37
Vai gravitācijas spēks drīkst ietekmēt kristieti? Tik pat, cik pilnmēness, man šķiet. Tās ir dabas norises, uz kurām mūsu organisms reaģē - cits jūtīgāk, cits mazāk jūtīgi.
Nav šaubu, ka arī "garīgi" silmi jeb attīstībā atpalikuši cilvēki var būt un ir Dieva bērni ticībā. Pati pazīstu vienu Dauna slimnieku, kura lielākās ilgas ir nevis TV, bet gan iešana uz dievkalpojumu.
Par šo slimo cilvēku sirds mīļumu jau stāstīja arī Reģu kopēji un tuvinieki...

vilks
# Iesūtīts: 2008.03.24 20:40:13
pēcnāves dzīve ir reāla tiem, kas tai tic. Tai ir ļoti liela ietekme uz pārējiem uzskatiem kristīgajā pasaules skatījumā. (Kā, piemēram, cilvēktiesībām ir liels iespaids uz Rietumvalstu likumiem.) Savu attieksmi pret cilvēku ilgstošu uzturēšanu ar sistēmām esmu jau pateikusi. Ja Tevi interesē anatomiskas detaļas - laipni lūgts tās risināt kādā anatomijas mīļotāju pulciņā, nedomāju, ka tas varētu būt aktuāli daudziem cilvēkiem šai forumā.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.03.24 21:02:14
pēcnāves dzīve ir reāla tiem, kas tai tic. Visumā materialistisks uzskats, katrā ziņā nav pretrunā ar to. "Apziņa ne tikai atspoguļo realitāti, bet arī rada to." *V.I. Ļeņins, Raksti 38.sēj., lpp. gan esmu piemirsis)
vilks
# Iesūtīts: 2008.03.24 21:28:23
*Duksis
principā postmoderns uzskats. Lai gan tas neizslēdz arī to, ka tā būs reāla arī tiem, ka snetic, tikai sobrīd tās realitāti apzinās tikai ticīgie.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.03.24 21:45:39
Hmm... ar sievietēm nestrīdos.




vilks
# Iesūtīts: 2008.03.25 14:11:26
nu, morāli ētiskos jautājumus parasti izlemj, pieņemot lēmumus par principiem, nevis sīki aprakstot detaļas. man vismaz tā šķiet. Bet mans vārds jau šeit nav nekāds likums.
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.03.26 15:27:05
Kāda ir tā iedarbība uz cilvēka psihi? varbūt ir kādi novērojumi?
1) Aktivizējas izkliedētās apziņas plūsma - incants un pagaidām vēl maz pētīc fenomens (©).
2) No savām alām ārā izlien visādi frīki...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.26 15:33:21
Sheksna
Kas tā tāda - izkliedētās apziņas plūsma?
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.03.26 15:35:14
Kas tā tāda - izkliedētās apziņas plūsma?
Frīku intelektuālās darbības rezultāts
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.26 15:37:22
Sheksna
Tas būtu kas līdzīgs kolektīvajai zemapziņai / bezapziņai?
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.03.26 15:39:14
Tas būtu kas līdzīgs kolektīvajai zemapziņai / bezapziņai?
Var teikt arī tā... lai nu kā - šis fenomens nav to vērts, lai tam veltītu veselu diskusiju
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 72 , pavisam kopa bijuši: 5483