atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Katoļu baznīca un morāle.
Kundali
Iesūtīts: 2008.03.09 15:04:41
No DELFI.LV
"Katoļu baznīca pērn kompensācijās seksuālās izmantošanas upuriem izmaksājusi 615 miljonus dolāru"

http://www.delfi.lv/news/world/other/article.php?id=20461000
<< . 1 . 2 . 3 .
AutorsZiņas teksts
*Reksis
# Labojis *Reksis: 2008.03.10 16:21:54
Balss Ak, tā... Kas to būtu domājis?
Balss
# Iesūtīts: 2008.03.10 16:29:44
a_masiks
Nē, ir - ne jau visi viņa grēki - bet pietiek ar dažiem atkārtotiem, kas IR konkrēti zināmi. Tie ir paskaidroti gan viņam pašam, gan draudzei, gan viņa iecirkņa mācītājiem. Bet plašākai publikai nahren to vajag zināt! (Drīz es ne tikai žargonu lietošu, bet varbūt vēl nezin ko? Re, kā maitājas mani tikumi! )
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.10 16:35:55
Balss, vai LELB pieļauj iespēju mācītājiem atgriezties amatā, ja tiek konsatēts, ka šams ir labojies?
*Reksis
# Iesūtīts: 2008.03.10 16:38:34
Glasnostj un perestroika - labi nebeidzas!
*Reksis
# Iesūtīts: 2008.03.10 16:45:11
Es glupuris neaprotu, vai "Valmieras gadījumā" ir vai nav kāds saukts pie kriminālatbildības. Ja nav, tad pamatoti rodas šaubas par to, vai mācītājs ir atļāvies sev dažas vaļības. Ja ir, tad no question - ādu pār kārti! Bet, tikai tad, kad tiesa viņu būtu atzinusi par vainīgu. Vai tad nāves grēku gadījumā nedarbojas nevainības prezumpcija?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.10 16:52:09
Reksis, sajauci Valsti un Baznīcu!

Valsts likums, šķiet, nebij pārkāpts! Kā arī... ja cietušais neuzraksta zajavu, tad Valsts neko darīt nevar!
*Reksis
# Iesūtīts: 2008.03.10 16:57:00
Tā gluži nav, "lietu" ierosina (sāk izmeklēt) arī pēc fakta, ziņām presē, iespējams arī vēl citiem apstākļiem. ... . Minētā gadījumā "cietušais" varēja iesūdzēt tiesā par apmelošanu, goda un slavas laupīšanu jeb kā tur. Tomēr tas izdarīts, liekas, netika.
Balss
# Iesūtīts: 2008.03.10 16:57:39
Mulders
Domāju, ka ja ir atstādināts uz laiku, tad jā. Nezinu, vai tas ir spēkā, ja viņam tiek atņemtas mācītāja pilnvaras... Diezi... Viņš gan arī nav izrādījis ne mazāko vainas apziņu un nožēlu, tikai slēpti draudējis gan kādai no tām (nu jau pilngadīgām) meitenēm, gan citiem cilvēkiem, kas uzdrošinās neturēt viņa kanti.
Arī visas tās viņa izdomātās shēmas, kā apkāst draudzi, ir veikli, tātad iepriekš rūpīgi ar advokātu kopā izplānots nodoms...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.10 17:00:17
a_masiks, arī tad manuprāt, ja cietušais neproducē zajavu, nekas var nenotikt!

Nu tas tā, ka es tev ko nozogu, tu mani iesūdzi tiesā, bet tad mēs ar tevi ārpus tiesas vienojamies, ka es tev zaudējumus atlīdzinu ij vēl pa virsu uzmetu naudiņas... tu izņem zajavu un viss ir čikeniekā! Ne?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.10 17:01:48
Balss, a nevar ar Korāli izrīkoties līdzīgi kā mans Autovadīšanas skolotājs... "Da beidzam ar viņu ķēpāties, lai Valsts ar viņu ķēpājas"?

p.s. valsts exi ar 1o piegājienu noliku
Balss
# Labojis Balss: 2008.03.10 19:18:33
Mulders,a_masiks
Tajā TV intervijā K. skaļi apgalvo, ka viņš neko kriminālu neesot darījis (tikai esot pārkāpis laulību - tā, it kā tas mācītājam būtu tīrais sīkums, apmēram - Ādamam bij` septiņ` dēl, visi dara tā....). Var jau būt, ka tiem meitēniem jau tikko bija palikuši tie 18... Tik dumš jau viņš arī laikam nav, lai riskētu.
Ja sieva par salauzto degunu paņēma atpakaļ iesniegumu - tās bija viņas tiesības... kur lai liekas sieviete ar 5 bērniem? Ne sliktāk kā pie muslimiem...
Viņš ar savu advokātu tik veikli ir piesūcies draudzei caur to Sīmaņa pastorātu, ka ... Un demagogs viņs ir baigs...
Īstenībā baismīgi skatīties un klausīties, cik zemu cilvēks var krist... it kā mācītājs bija. Pamazām ielaistā grēka infekcija viņu ir pamazām, uz āru grūti pamanāmi, pārņēmusi, līdz kamēr izkurtējušā čaulā dominē meli, savtīgums un ļaunums...
Kundali
# Iesūtīts: 2008.03.11 13:08:57
Polijas izmeklētāji pirmdien sāka izmeklēšanu par kāda priestera apsūdzībām, ka katoļu bīskapi noklusējuši par kādu garīdznieku, kurš bērnunamā vairāk nekā 13 gadus seksuāli izmantojis zēnus.
Dominikāņu priesteris tēvs Marcins Mogelskis apsūdzības izteicis rakstā avīzē «Gazeta Wyborcza».
Pēc Mogelska teiktā, viņš izvaicājis četrus bijušos ziemeļu pilsētas Ščečinas Svētā brāļa Alberta bērnunama iedzīvotājus. Visi četri apsūdzējuši namu vadījušo priesteri, ka viņš viņus seksuāli izmantojis 90. gados, kad viņi bijuši pusaudži.
«Gazeta Wyborcza» publicēti fragmenti no sarunām ar cietušajiem.
«Neviens negribēja uzklausīt cietušos vai palīdzēt viņiem,» avīzei sacīja Mogelskis. «Tiem, kas mēģināja šo lietu iznest gaismā, tika pateikts: «Nekaitē baznīcai!».»
Ščečinas tiesa paziņoja, ka sākusi izmeklēšanu par apsūdzībām, ka bijušie nama iemītnieki tikuši seksuāli izmantoti.
Bīskaps Staņislavs Stefaneks, kas ir viens no Mogelska apsūdzētajiem lietas slēpējiem, avīzē aizstāvēja priesteri. «Mēs saskaramies ar milzīgu nepateicību pret nevainīgu cilvēku,» avīzei paziņoja Stefaneks.
Taču Katoļu baznīcas pārstāvis Ščečinā atzina, ka vietējā baznīcas tiesa pirms pieciem gadiem pati sākusi šīs lietas izmeklēšanu.
Jaunākais skandāls noteikti atdzīvinās iepriekšējo gadījumu izraisītās diskusijas katoliskajā Polijā.
2006. gadā 35 gadus vecam priesterim tika piespriests piecu gadu cietumsods par desmit gadu vecas meitenes seksuālu izmantošanu Lubinas ciemā valsts austrumos.
2004. decembrī citam priesterim tajā pašā reģionā tika piespriests divu gadu cietumsods par sešu meiteņu vecumā no astoņiem līdz 13 gadiem seksuālu izmantošanu katehisma mācību laikā.

Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.11 13:24:48
Balss, man īpaši sasmīdināja, kad šamais teica... (mans pārfrāzējums) - da sukas bļa es tak NEZINĀJU ka tā nedrīxt darīt, tad tač vajadzēja kādu ētikas kodeksu BAZNĪCĀ publicēt, a tā kā tāda nav, ko jūs man piesienaties...

Ij tad es padomāju... ka kāds tomēr nobumbulējis un noordinējis totālu frīku ir, ka šitādu sviestu var dzīt. Laigan es ticu, ka tas ir grēka sekas un var labi ieraudzīt kā grēks pārvērš cilvēku... un beigās ir tas Ādama klasika - "TĀ SIEVA, ko TU man Devi... TĀ mani ar vīnogām piedzirdīja"
Balss
# Iesūtīts: 2008.03.11 18:59:31
Mulders
Jā, tie citāti tik tiešām bija tādi kā sātana advokātam!
Tomēr VISI ordinējamie taču ir grēcinieki! Vai tad ir jel viens vienīgs bezgrēcīgs cilvēks pasaulē? Tad jau nedrīkstētu ordinēt nevienu pašu. Bet tas, kurš savu garīgo dzīvi nekopj un paļaujas savām kārībām, dažkārt sāk tā slīdēt, līdz nogāžas un aizripo pa pieskari pa smagu un netīru reni...
Sākumā jau viņš ir bijis daudzsološs, iniciatīvas bagāts (ir tāds vēl tagad!...), harizmātiska personība. Jā, velns jau arī ir visai vilinošs un veikli argumentējošs...
koļka [78.84.249.220]
# Iesūtīts: 2008.03.13 18:04:56
proverk svjazi
<< . 1 . 2 . 3 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 29 , pavisam kopa bijuši: 35610