atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Par karmu
Mulders
Iesūtīts: 2008.01.30 14:08:25
Sekojošā gaismā:

http://en.wikipedia.org/wiki/Karma

izceļot koncepcijas

The philosophical explanation of karma can differ slightly between traditions, but the general concept is basically the same. It is usually understood as a sum of all that an individual has done, is currently doing and will do. The results or `fruits` of actions are called karma-phala. Karma is not about retribution, vengeance, punishment or reward; karma simply deals with what is. The effects of all deeds actively create past, present and future experiences, thus making one responsible for one`s own life, and the pain and joy it brings to them and others. In religions that incorporate reincarnation, karma extends through one`s present life and all past and future lives as well.

Ir jautājums, vai Karmoloģijā tiek runāts par cilvēka izvēļu ietekmi uz citiem cilvēkiem?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.01 12:00:06
KN, šāda sistēma man ir saprotama!

Tak kā jau parādīju, Kundalini koncepcija vienalga paredz tiesī to, ko sludina Kristietība... ka viena cilvēka darbības rezultātā, citi var nonākt "nevienādā pozīcijā"... Šķiet Kundalīni tas vēl netraucē, jeb vēl nav šams sapratis to pitfāl savā sistēmā, kas to ne par kapeiku nepadara labāku... tb problēmu izstiepjot pa daudzām dzīvēm, problēma neatrisinās!

Tava koncepcija ir arī garām, tikai tu šo izstiepumu pats sev saputro ar hierahiskām realitātēm un gribas/realitātes parametru attiecību putrošanu, tā radi tikai neskaidrību sev un citiem, bet kernelī tā pati problēma paliek... jo Hierarhiju kontexst ta tāpat ir viens!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.02.01 12:09:37
Mulders
Taču iemācīties mīlēt pasaulē, kurā valda SSieši, tad šī mīlestība būs kaut kas jocīgs!

Vai pats neteici, ka visaugstākā mīlestība ir tad, ja kāds atdod savu dzīvību?

Kenderu pasaulē (ja esi lasījis Dragonlance sēriju) tu diez ko neiemācīsies "nezodz" prasmi!
Neesmu lasījis, bet, ja gribēsi iemācīties "nezodz", tad uz to pasauli mācīties neiesi. Tas būtu kā literatūras stundā mācīties ķīmiju.

Ja existē virtuālā pasaule kur "Atbalsti biedru" realizējas tikai par viņu domājot ... Tad tu apgūsti neadekvātu prasmi un tehniku, ja īstajā pasaulē domāšana par savu tuvāko neko neizraisa...
Konkrēti metode nav svarīga, galvenais ir saprast, ka "biedrs ir jāatbalsta". Pēc tam šo atziņu vari pielietot ĪstajāPasaulē, un nav svarīgi, kādā SpēļuVidē tu to saprati.
Neapgūst prasmes, apgūst atziņas!

tamdēļ var izrādīties, ka, lai es apgūtu sist Taisonus (pieņemsim tā ir tāda super vajadz`bia Īstenībai)
Tev to nekad nevajadzēs apgūt. Varbūt tu apgūsi "novērtē savus spēkus" vai kaut ko tādu. Pie Taisona to var izdarīt ātrāk, bet sāpīgāk. :-)
Tāpēc tālākais tevis rakstītais vairs neskaitās.
Nevienam neko neuzspiež, visi izvēlas paši.
Nu, protams, tādas lietas kā neuzbāzties citiem, varētu būt ka ir spēkā arī ĪstajāPasaule, kā loģisks secinājums no citu tiesību cienīšanas.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.02.01 12:12:51
Mulders
Tava koncepcija ir arī garām, tikai tu šo izstiepumu pats sev saputro ar hierahiskām realitātēm un gribas/realitātes parametru attiecību putrošanu,

Nemanu, man atkal izskatās, ka tu putrojies, un nesaproti, ka augstākā līmenī ir tava brīva izvēle.
Realitātes te neko daudz nenozīmē, jo tiek apgūtas atziņas.
"Mīli savu tuvāko" - kurā realitātē vai Īstenībā tas nedarbojas?
Vai tad Jēzus nepras to pašu - apgūt "mīli savu tuvāko", tieši šeit, nevis paradīzē? :-)
Kundali
# Iesūtīts: 2008.02.01 12:13:40
Esmu vienās domās ar KN - viņa pēdējā postā.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.01 12:15:03
KN, tu pazaudē abstrakciju ko es zīmēju!

Arī tevis rakstītie apgūstamie baušļi "Mīli" "Nezodz"... pieņemsim, ka tie ir šie apgūstamie ( es nesaku ka ir, es prosto spēlējos)... un teixim ir prasme "Taisonu Sišana" kas arī ir svarīga (es abstrakcijās runāju)...

Lūk viss šis prasmju kopums savstarpēji ir saist`tis ar tevi u ĪSTO īstenību ar neredzamām attiecību saiknēm...

Tobiš iemācīties nezagt nozīmē kaut kādas DEFINĒTAS un KONKRĒTAS attiecības starp cilvēku-mantu-cilvēku! Tu envari šo saikni atcelt jebkurā virtuālā pasaulē un cerēt to apgūt. Ja tev tā jāapgūst, tad tev ir jarekonstruē šajā virtuālajā pasaulē TIEŠI tās pašas saiknes kuras ir Īstenībā!

Un TAS nozīmē, ka tu NEVARI brīvi izvēlēties pasaules parametrus, kas ietekmē šīs attiecības un saiknes... Tās tev ir jāpieņem as-is...

Tamdēļ arī "Taisonu Sišanas" prasme nepieciešami IMPLICĒ šos 30%, kurus tu NEGRIBI, bet kuri IR objektīvi uzspiesti no augšas, kurus šī realitāte manto no īstās realitātes, jo citādi tu neapgūsi pareizi šo prasmi...
Tamdēļ es pieminēju Kenderus, tā bij rase, kurai principā nepastāvēja jēdziens "privātīpašums" un viņš naotrez nespēja saprast ko nozīmē "zagt" un kamdēļ tas ir slikti!

BTW ļoti silti iesaku izlasīt "Dragonlance" (iegooglē) tu esi laimīgākais cilvēks, ka tev potenciāli priekšā ir šis ceļojums! Ir tulkots krieviski! Tik jātrāpa pareizā secībā!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.01 12:20:02
"Mīli savu tuvāko" - kurā realitātē vai Īstenībā tas nedarbojas?

Tajā kurā "tuvākais" ir definēts savādāk nekā Īstenībā. Tobiš ja tu BRĪVI izvēlies, pasauli, kur "tuvākais" ir tikai zaļā krāsā... tu neapgūsi tieši šo koncepciju... ja tu izvēlies pasauli kur jēdziens "mīlēt" nozīmē upurēt tam savu pirmdzimto, tu neiemācīsies....

Jo atkal... tas KĀ tu mācīes un KO mācīes implicē attiecības un saiknes starp citiem jēdzieniem un darbībām...

Jā atbalstīt draugu var gan spēlējot zobenu kaujas, gan quake gan strādājot katorgā gan organizējot militāru apvērsumu, bet visi šie gadījumi ir kaut kādā kontextā, bet pamatā paliek visai predefinēta struktūra, kurā kā minimums ir ES-Tuvākais un kaut kādas darbības izrietošas no kontexta... Šo faktu tu nevari izvēlēties brīvi un mainīt,t as tev ir uzspiest "no augšas", to tu neizvēlies, un tieši ŠIS faktors var definēt konkrētas "varbūtības" kuras tu varbūt nemaz negribi, bet tās tev ir jāpieņem NEGRIBOT... Un tad seko tas penteris, kas izriet no tā, kad kāds cits šos truk`turu jauc vai ignorē... vai pārkāpj!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.01 12:21:15
Nu, protams, tādas lietas kā neuzbāzties citiem, varētu būt ka ir spēkā arī ĪstajāPasaule, kā loģisks secinājums no citu tiesību cienīšanas.

Vot vot... un tas jau nav vienīgais... Ir vesela uima citu, no Īstās pasaules uzspiestu likumsakarību. A ja nu tās pārkāpj? Tad kas? Iļi tās nevar pārkāpt principā, tb Griba nav brīva arī pašā augšā?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.02.01 12:30:28
Mulders
"zagšana" varbūt nebija labākais piemērs.
Taču, piemēram, "palīdzi biedram"? Tur "manta" nepiedalās, ir tikai savstarpējas attiecības, komandas darbs, uzdevumu un problēmu risināšana.
Augstākā atziņa, iespējams, ka būtu "mīlēt".

TAS nozīmē, ka tu NEVARI brīvi izvēlēties pasaules parametrus, kas ietekmē šīs attiecības un saiknes...

Jā, brīvi izvēlēties pasaules parametrus, ja viens parametrs - Mērķis ir zināms, nevari. Galvenā parametra izvēle sašaurina pārējo parametru izvēles iespējas.

Tamdēļ arī "Taisonu Sišanas" prasme nepieciešami IMPLICĒ šos 30%, kurus tu NEGRIBI, bet kuri IR objektīvi uzspiesti no augšas, kurus šī realitāte manto no īstās realitātes, jo citādi tu neapgūsi pareizi šo prasmi...

Nē. Vienu un to pašu atziņu vari apgūt daudzos citos veidos. Šis ar Taisonu tikai viens iespējamais. Vari pat visu laiku sēdēt ĪstajāPasaulē, vai izvēlēties citas SpēļuVides, ar maigākiem Taisoniem. Nezinu, kāpēc mēs paņēmām tieši šo, varbūt, lai attīstība būtu ātrāka.

BTW ļoti silti iesaku izlasīt "Dragonlance" (iegooglē) tu esi laimīgākais cilvēks, ka tev potenciāli priekšā ir šis ceļojums! Ir tulkots krieviski! Tik jātrāpa pareizā secībā!
Paldies, šito noteikti izmantošu! :-)
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.01 12:34:58
KN, un noteikti lasi pareizā saceībā, jo beigu atrisinājumi ir tādi, ka maz neliksies... šausmīgi labs... es uzskatu, ka tas ir viens no Fantasy žanra šedevriem, līdzās ar Lords of the Rings, Jūrzemes sēriju (to esi lasījis?), Dune!

Žēl ka man pašam šamās nav, nevaru iedot! Jāmeklē uz galdiem!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.01 12:36:04
KN, bet vai tu piekrīti, ka, lai apgūtu ĪSTAS prasmes, tad near tikt modificētas šīs saiknes, kas šīs atziņas definē...

Kas nepieciešami uzspiež savu "zīmogu" kas, ja pārkāpts, atmet tevi attīstībā!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.02.01 12:45:17
Mulders
Tajā kurā "tuvākais" ir definēts savādāk nekā Īstenībā.
Šai pasaulē taču dažiem izdodas, vai ne? Ne pārāk daudziem...

Tobiš ja tu BRĪVI izvēlies, pasauli, kur "tuvākais" ir tikai zaļā krāsā... tu neapgūsi tieši šo koncepciju...
Šeit pārsvarā ir pamatklases mācības apgūstamas.
Tāda pasaule būtu pirmais solis - "sākumā mācos mīlēt savējos", tad vēlāk pamazām paplašina "tuvākā jēdzienu".

Šo faktu tu nevari izvēlēties brīvi un mainīt,t as tev ir uzspiest "no augšas"
Vienīgais, kas ir "uzspiests", ir būtnes pašas struktūra. Būtne piedzimst tāda, kāda tā piedzimst. Taču - svarīgi, ka būtne ir laimīga tāda, kāda viņa ir. Pašnāvnieciskas tieksmes nav novērotas.
Vispār - ja būtne vēlētos mainīties par citas klases būtni - tad kāpēc ne? Tad pat struktūra nav uzspiesta!
Tad vienīgais "uzspiestais" ir tas, ka būtnei jābūt strukturētai un jādarbojas saskaņā ar kaut kādiem likumiem, citādi būs haoss un būtne izjuks!
Nu, pašus esamības likumus taču nevar uzskatīt par no Augšas uzspiestu ierobežojumu? :-)
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.02.01 12:47:04
Mulders
Fantasy vispār ne pārāk mans iecienīts žanrs, vairāk man patīk SciFi, varbūt dažreiz ar nelielu mistikas piedevu, bet ne vienmēr.

Bet palasīšu.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.01 13:10:49
Tad vienīgais "uzspiestais" ir tas, ka būtnei jābūt strukturētai un jādarbojas saskaņā ar kaut kādiem likumiem, citādi būs haoss un būtne izjuks!

Nu, pašus esamības likumus taču nevar uzskatīt par no Augšas uzspiestu ierobežojumu? :-)


Nu tad beidzot nonācām pie saknes!

Un ko darīt, ja kāds šos likumus pārkāpj/Ignorē/piekrāpj citus, ka šie tos ignorē?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.01 13:12:03
KN, jocīgs exemplārs tu... parasti korelācija starp sci-fi un fantasy patikšanu ir līdzīgas!

Bet nu skaties! Protams, par gaumi jau nestrīdās, ja tiešām fantasy tevi neparauj, tad moš arī pāršāvu pār strīpu reklamējot Skaties pats! Man patīk gan gan...

Perumova darbi patīk tev?
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.02.01 13:18:37
Mulders
Un ko darīt, ja kāds šos likumus pārkāpj/Ignorē/piekrāpj citus, ka šie tos ignorē?

Kā var pārkāpt struktūras likumus? Piemēram, "zivij ir aste". Kā tos var pārkāpt?
Šeit - būtnes īpašība ir vēlme mācīties, apgūt zināšanas un iegūt atziņas.

P.S. Ar to Fantasy un SciFi tiešām kaut kā dīvaini.
Perumovs - ne īpaši, bet Gudkainds ar saviem "Burvja Likumiem" man patika, gan ne pēdējās, tur jau vairs nekā nav, viss izspiests.
Patīk "Ambera Hronikas", "Hiperions", Azimovs, Šeklijs, Lems, Bredberijs.
Tad daudzi Sergeja Lukjaņenko darbi.
Pašlaik piebeidzu Azimova "Akadēmijas" divas pēdējās daļas.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.02.01 13:22:08
KN, nu var ignorēt Gravitācijas likumu... Kas notiek?

Vot ja es piemānu tevi un ieborēju, ka izdzerot litru šņabja, tu varēsi lidot... tu notici, piedzeries un izlec pa logu!

Vai arī garīgs likums, kas uzspiež šīs garīgās saiknes... tā teikt "Mīli savu tuvāko", a es vot brīva būtne un nemīlu! Un iepūt!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.02.01 13:25:56
Mulders
Gravitācijas likums būtu spēkā šeit, kur ir zeme, masas utt.
"Mīli savu tuvāko" ir atziņa, kas jāapgūst.
Vari netiekties to apgūt, un citas lietas, kā izpalīdzību, draudzību...
Tad dzīvosi kādā savā rotaļu pasaulītē, vienmēr septembra pirmklasnieka līmenī. Neapniks?
Kundali
# Iesūtīts: 2008.02.01 13:27:04
Gravitācijas likumu var ignorēt tikai Kundalini, kura ceļās uz augšu, par spīti gravitācijai
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.01 13:43:14
KN, un atkal tieši tāpat kā "zivij ir aste" tu izmanto kā absolūtā esamības likuma piemēru, es izmantoju Gravitāciju kā piemēru... Loģiski, ka mēs varam runāt ar līdzībām!

Tieši tamdēļ arī es saku, ka ir svarīgi saglabāt šīs saiknes, attiecības, lai mēs abstrakcijās varam apjēgt par ko bazars!

Nu vot ir kaut kāds esamības "uzspiestais" likums, kurš ļauj operācijas A,B,C ar tādiem un tādiem parametriem izraisot tādas vai citādas sekas! Lūk un šīs ir tās lietas, kuras pārkāpjot ieberžamies sekās neatkarīgi no tā gribam vai negribam, jo šie esamības likumi trascendē mūsu gribu arī tur augšā! Itogo, ja griba prtojas šiem likumiem, notiek ciešanas PAT tur augšā... un tātad cits var savas rīcības dēļ likt ciest kādam, kas nemaz pat nav domājis likumu pārkāpt!

Skat kārdināšanu paradīzē!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.01 13:44:13
KN, Azimova "Pirmsākumu" (Foundation) esi lasījis?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 7 , pavisam kopa bijuši: 11704