atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Par karmu
Mulders
Iesūtīts: 2008.01.30 14:08:25
Sekojošā gaismā:

http://en.wikipedia.org/wiki/Karma

izceļot koncepcijas

The philosophical explanation of karma can differ slightly between traditions, but the general concept is basically the same. It is usually understood as a sum of all that an individual has done, is currently doing and will do. The results or `fruits` of actions are called karma-phala. Karma is not about retribution, vengeance, punishment or reward; karma simply deals with what is. The effects of all deeds actively create past, present and future experiences, thus making one responsible for one`s own life, and the pain and joy it brings to them and others. In religions that incorporate reincarnation, karma extends through one`s present life and all past and future lives as well.

Ir jautājums, vai Karmoloģijā tiek runāts par cilvēka izvēļu ietekmi uz citiem cilvēkiem?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
Kundali
# Iesūtīts: 2008.02.01 11:01:41
Nu skaidrs. Diez vai tas ir iespējams, jo mēs visi darbojamies saskaņā ar savu karmu, vai citu karmu. Bet nesaprotu to vajadžību pēc šādu izpausmju izskaidrošanas. Kapēc nevēlies darīt cilvēkiem labu, tā taču arī ir karma, tikai pozitīvā
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.01 11:05:30
Kundali, pirmkārt es neteicu, ka es nevēlos darīt labu!

Es vēlos viņiem darīt labu, ļaut viņiem, piemēram, nomaxāt karmu, tamdēļ eju uz ielas un radu cilvēkiem ciešanas, lai viņi ātrāk savu karmu iztaisno. Es savukārt pildot šo svarīgo uzdevumu pildu savu karmu!

Es prosto norādu uz to, ka tava sistēma, nepaskaidrojot lietas un nesaliekot morālās demarkācijas līnijas ir nelietojama praksē. Skaisti var teoretizēt, bet izejot uz ielas ko man darīt? Sist vai Žēlot, jo abos gadījumos var izrādīties, gan ka es daru labu, jo dzēšku karmu, gan ka es daru ļaunu, jo neļauju kādam citam viņa karmu dzēst! Praksē bezjēdzīga sistēma sanāk!

Un tu atkal neabtildēji, vai es tavā interpetācijā varu radīt ciešanas citiem, kas paši nav savu ciešanu vaininieki? Iļi es nevaru nevienam nodarīt pāri, ja viņš to nav pelnījis, no kā izriet tas, ka ja es tomēr kādam nodaru pāri, tad viņš to ir pelnījis un mani par to nevar sodīt, jo es tikai viņa karmu piepildu! Nevar sodīt gravitāciju tikai tamdēļ, ka tā liek priekšmetiem krist saskaņā ar grand likumu!
Kundali
# Iesūtīts: 2008.02.01 11:13:27
Darot ļaunu, radot haosu, arī pats darītājs nodara sev postu.
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.02.01 11:15:42
Mulders
atkal atgriežamies pie tā, ka mani nevar vainot par to, ka es radu ciešanas citiem, jo viņi šīs ciešanas GRIB! Un dabon! Kāpēc mani soda par to?
Kas tevi "soda"? Tu "sodi" sevi pats. "Sodīšana" nav obligāta, bet nu sanāk tā, ka izaugot līdz zināmam līmenim, tu pats brīvprātīgi meklē ceļus, kā atdot parādus. Tā dara visi normāli cilvēki - ja ir kļūdījušies, tad labo kļūdas.
Vai daži ļauni bērni - tas pats Edmunds no "Narnijas hronikām". Kas viņu sodīja un kā?
Tu nekādi nevari tikt ārā no sods=sods=atriebība=taisnīgums.

Iļi tu apgalvo, ka es GRIBU arī ciest?
Jā. Tikai ciešanas šeit ir divu veidu: vienas ir tādas kā sportista treniņu ciešanas, paša izvēlētas un normālas. Tās tu tiešām gribi.
Otras ir tās, kas rodas no dalībnieku nepilnības un kļūdām.
Tu gribi mācīties intensīvos apstākļos, gribi varēt kļūdīties un ietekmēt ar to citus. Vienlaicīgi, ja tu gribi būt godīgs, tev ir jāļauj citiem darīt to pašu. Tā nav tik patīkama gribēšana, bet drīzāk kā gribēšana iet pie zobārsta. Vai gribēšanai vienmēr ir jābūt saistītai ar tūlītēju baudu?

Sorry, bet tas ir pilnīgs absurds! Jo Budisms tieši grozās ap to, lai ciešanas mazinātu!
Maikla Ņūtona sistēma nav budisms. Budisms/hinduisms apskata šo vietu kā kļūdainu izvēli, bet Ņūtons - kā mācību klasi.

tātad ja mana griba nodrošina man 1:1 tādu pasauli kā es gribu, tad pričom te ciešanas vispār?

Tas, ko tu saki, ir izklaides vieta. Tur nav ciešanu, bet arī neko nevar iemācīties. Šeit ir mācību klase, kas nav paredzēta izklaidēm. Acīmredzot, tu izvēlējies tieši mācīties. Tad neraudi, ka te ir grūtības un nemeklē vainu citos.
Vai bez šķēršļu pārvarēšanas (t.i. ciešanām) ir iespējams kaut ko iemācīties? Sevišķi, ja mācies savstarpējās attiecības.

vienā pasaulē nevar nonākt spēlētāji ar konfliktējošām gribām,
Nevar. Šeit nonāk tikai tie, kuri grib mācīties. Ilūziju Imperatoriem varbūt ka ir sava pasaulīte, kura viņiem pagaidām vēl nav apnikusi, bet apniks, jo tajā nevar attīstīties.

zrādās, ka gribas jau īstenībā nav, viss ir pirms tam iestudēts scenārijs, grand teātris... a huļi tad mēs te mācamies, ja viss jau ir nolikts?
Kādas problēmas? Viena mācību stunda skolā tāpat ir ar scenāriju, un viss tur ir nolikts. Tāpēc neiesi mācīties, ka ir stundu saraksts un mācību viela sadalīta nodaļās?
Pie tam, viss nav cieti nolikts arī mācību stundā. Kā tieši notiks stunda, kuri skolēni ko darīs un kas sanāks - tas taču nav cieti noteikts.

Tava sistēma ko pieļauj gribēt loģiski pretrunīgas pasaules.
Loģiski neiespējamas lietas var gribēt, bet nevar dabūt. Var dabūt tikai virtuālas imitācijas. Tikai - kam tās vajadzīgas?
Kāda ir tavas gribēšanas dziļākā būtība tavos piemēros? Nožēlojamas izklaides musulmaņu paradīzes stilā? Var jau būt, ka ir arī tādas iespējas - personīgas pasaulītes ar botiem (nu, varbūt kāda SB būs ar mieru piedalīties tavā spēlītē, visdrīzāk ar mērķi tevi no tās atrunāt, cik nu būsi viņai atstājis iespējas).

Tātad jēga mācīties ir tikai tad, ja es mācos kaut cik pietuvinātos apstākļos Īstajai pasaulei...
Ne vienmēr. Tu iemācies KautKo. Tu to vari iemācīties arī ekstremālā vidē daudz ātrāk, nekā savējā mīkstajā vidē ļoti ilgā laikā.
Piemēram, KautKas = spēja piedot. Tā ir vajadzīga visiem, arī ļoti augsti attīstītām būtnēm paradīzē. Tak iemācīties to ātrāk varbūt ir šeit, kur lielākas grūtības.
Edmunds palika labāks ekstremālos apstākļos, bez tiem viņš tā arī būtu palicis sīks mūdzis ļoti ilgi.
Attāli līdzīgi kā labāk iemācīsies matemātikas paņēmienus, ja risināsi āķīgākus, grūtākus uzdevumus.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.01 11:16:52
Kundali, ibio, vai tiešām visi karmologi ir viegli pasisti?

Es jautāju vienkāršu jautājumu!

Vai tu vari izraisīt ciešanas citiem cilvēkiem, kuras nav viņu pašu karmas sekas?

Man neitneresē kas ar pašu izraisītāju pēc tam būs... tas man neitneresē... Man interesē vai tavā inteprerācijā, ja es mēģināsu tev iesist, bet tava karma neparedz tev ciešanas no sitiena, tad
a) Šis cits cietīs nepelnīti?
b) Tu nemaz nevari izraisīt citiem ciešanas, kuras nav viņu pašu karmas rezultāts!

Vari uz šo vienkāršo jautājumu atbildēt?
Kundali
# Iesūtīts: 2008.02.01 11:23:19
Var protams Tapēc jau tā karma pasliktinās, ka tā dara....DDD
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.01 11:25:35
Ne vienmēr. Tu iemācies KautKo.

Atkal šrinkojam!

Šis "Kaut Kas" ir ĪSTS vai NEISTS? Tb pielietojams īstenībā, vai tikai spēles kontextā?

Pieņemu, ka ĪSTS!

Tātad... lai apgūtu ĪSTU mantu, arī apstākļiem vismaz kaut kādā mērā ir jābūt ĪSTIEM, tātad tam mappingam starp trenniņnometni un īstenību ir jābūt visai tuvam, jo tuvāks, jo labāk apgūta skola, jo tālāk, jo sūdīgāka skola!

No šā izriet, ka jo tuvāk īstenībai, jo efektīvāka apmācība jo MAZĀK iespējas izvēlēties pasaules brīvos parametrus...

Robežas būtu tādas
1:1 atbilstība Īstenībai, kur tad arī apmācība būtu maximāli efektīva, tb jo simulators tuvāk īstenībai, jo labāk apgūtās zināšanas
Pilnīga neatbilstība: Tad arī apgūtās iemaņas ir pilnīgi bezjēdzīgas!

Tik atkal.... pirmajā gadījumā neko nevar izvēlēties no varbūtībām, tās ir predefinētas un tā teikt... man ir NEGRIBOT tās jāpieņem, jo tāda ir īstā pasaule, kurā es neprasīju lai mani rada, bet man ar to jārēķinās un ir jāapgūst šajās virtuālajās pasaulēs prasmes, kas nepieciešamas existencei Īstejā pasulē

Otrajā gadījumā es patiešām esmu atbildīgs par IKVIENU virtuālās pasaules parametru un ciešanām, bet nu tad ir skaidrs, ka es neko enapgūstu derīgu, tik nu tā... toč izklaidējos bez jēgas un satura! Jautājums, vai ciešanas tad ir īstas vai virtuālas?

Tādējādi mums ir divi extrēmi! Kur attiecīgi arī sanāk... atbildība par manu pasaules izvēli ir relatīva... izsakāma ar stundas/spēles virtuālo attālumu no īstās īstenības! Jo tā ir tuvāka īstenībai, jo mazāk man iespējas variēt pasaules varbūtības un tātad lielāka iespēja, ka kāds cits man izraisa ciešanas... Jo virtuālā atbilstība mazāka, jo vairāk es atbildīgs par to kur es iebrienu!

Bottomline... jo tuvāk spēle īstajai īstenībai un tātad apmācības lietderības koeficients lielāks, jo "netaisnīgāka" tā pasaule ir, jo tajā es nekontrolēju pasaule sparametrus, tātad tie man ir jāpieņem tādi kādi ir, lai tā atbilstu īstenībai, kuru es nearu izvēlēties!

q.e.d.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.01 11:26:16
Kundali, paldies!

Tātad tu un KN runājat par dažādām sistēmām!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.02.01 11:26:17
Mulders
Vari uz šo vienkāršo jautājumu atbildēt?
Kunadlini sistēmā ar karmu ir tā, ka tu un jebkurš ir pelnījuši ciešanas, tur ir garš, garš saraksts. Tāpēc jebkas, kas tiks nodarīts, ir pelnīts. Atradīsies, par ko.
Taču - karmu vajag uzlabot, vajag darīt labus darbus, līdz ar to pašam un citiem paliekot labākam. Ja tu pat pārvērtīsi sevi par "atriebības eņģeli", aģentu 007 ar tiesībām nogalināt, tad:
1) dabūsi par to samaksāt, tavā sarakstā parādīsies jauni punkti
2) kļūsi pats arvien ļaunāks, un sāksi ģenerēt mīnus punktus lielākā ātrumā.

Kundali
Vai pareizi es sapratu?
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.02.01 11:27:20
KarotesNav, te atkal mums ir problēma ar hipotētisko Ādamu un Ievu... Vai šie sāk existenci jau ar pantu? Iļi nē? Ja nē, tad kā radās pirmais ieraksts karmā?

Kunadlini sistēmā ar karmu ir tā, ka tu un jebkurš ir pelnījuši ciešanas, tur ir garš, garš saraksts. Tāpēc jebkas, kas tiks nodarīts, ir pelnīts. Atradīsies, par ko.

Kā arī... ja kāds ir PELNĪJIS savas ciešanas, tad man nevar uzkabināt karmu par to, ka es izpildu karmas likumu. Tas ir tas, ka nevar sodīt gravitāciju, ka tās darbības dēļ kāds cits, kurš pirms 20 dzīvēm sācis kritienu!
Kundali
# Iesūtīts: 2008.02.01 11:30:58
Te laikam vajag konkrētus piemērus. Tos var tipa tādi kā Edgars Keisijs uzrakstīt. Kādas ir mūsu darbu sekas ilgākā laika periodā.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.02.01 11:33:10
Mulders
"spēja piedot", "neskaust", "mīlēt" kā tu domā, kur ir pielietojami? ;-)

Nav pareizi tavi spriedumi par spēles tuvumu īstenībai, šoreiz tu jauc zirgu ar knīpstangām.

Tu gribi, lai Spēlē apgūtās iemaņas būtu derīgas Īstenībā - tas ir, tava Spēlē apgūta meistarība zobena vicināšanā noteikti būs vajadzīga Īstenībā. Taču patiesībā izrādās, ka esi apguvis "atbalsti komandas biedru".

Jautājums, vai ciešanas tad ir īstas vai virtuālas?
Ciešanas vienmēr ir īstas, jo tās ir pārdzīvojums.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.01 11:34:53
Kundali, kudī intersantāk ir tas, ka manas darbības rezultātā ciet TU, un līdz ar to runāt par "Visiem ir vienādās iespējas" ir bezjēdzīgi, jo šo vienādibu var nojaukt kāds cits!
Rezultātā cilvēka starta kapitāls ir nevienlīdzīgs CITU ļaunas darbības rezultātā!
Jo cik zinu, tad Karmologi kāreiz pārsvarā cepās par šo taisnīguma lietu, ka jābūt visam vienlīdzīgam. Taču kā es te pierādīju, tas nav iespējams, ka jāds cits sačakarē... teixim nozog tavu starta kapitālu!

Jautājums, vai tad kāds cits (ja cits zog) var tev šo starta kapitālu kompensēt? Tas arī būs tā, ka nevis taas darbības rezultātā tu iegūsti atkal savu starta kapitālu, bet kāds tev to kompensē tamdēļ, ka tev tas tika negodīgi atņemts! Tādējādi taisnību panākot vēlāk!

Un vēl kas interesanti, vai tava sistēma pieļauj to, ka šis citais "Kāds" kompensē VAIRĀK nekā tev nozaga?
Kundali
# Iesūtīts: 2008.02.01 11:39:54
Nu bļin...Te tādi "interesanti" jautājumi panesās Teorētiski ja kāds otru visu laiku "čākarē" , tad pēc tam viņam būtu visu laiku labi darbi jādara tam otram, lai izpirktu savu vainu. Var arī nėatdarīt tam otra°m, bet darboties "vispārības" labā, darot labu citiem cilvēkiem. Spilgts karma-jogas piemērs ir Māte Terēze. Kura gan it kā dzīves beigās tomēr esot vīlusies Dievā.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.02.01 11:42:31
kā radās pirmais ieraksts karmā?
Par pirmo ierakstu - tas nav viegls jautājums.
Viena atbilde - sākumā būtnei bija tāda vēlēšanās ielīst paspēlēties materiālajā pasaulē, ielīda te iekšā un tad viss sākās.

Mulders
ja kāds ir PELNĪJIS savas ciešanas, tad man nevar uzkabināt karmu par to, ka es izpildu karmas likumu.
Kas tevi iecēla par konkrētā likuma izpildītāju? Tad jau tu zini visu, kāpēc katrā gadījumā kas notiek?
Kāpēc tu izvēlējies izpildīt "pa muti viņam", nevis "pīrādziņu viņam", jo nopelnījis viņš bija abus? Pa muti viņš varbūt dabūtu mežā ar zaru, bet tu iejaucies, un iekrāji sev kontā vienu "pa muti man".

P.S. Es te visur par "Kundalini karmu".
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.01 11:43:15
KN, es sapratu ka runa jau iet par šīm garīgajām vērtībām...
Taču iemācīties mīlēt pasaulē, kurā valda SSieši, tad šī mīlestība būs kaut kas jocīgs!

Kenderu pasaulē (ja esi lasījis Dragonlance sēriju) tu diez ko neiemācīsies "nezodz" prasmi!

Tātad, ja pasaule ir tāla no Īstenības, tad apgūtā patiesība būs kaut kas cits... atšķirīgs!

Lai šis "Atbalsti biedru" būtu mappojams uz ĪSTENĪBU, tad šai virtuālās pasaules kaut kādiem parametriem ARĪ ir jāatbilst īstenībai, tātad tu nevari patvaļīgi izvēlēties pasaules parametrus un iegūt šo mappingu!

Rādu ar piemēru!

Ja existē virtuālā pasaule kur "Atbalsti biedru" realizējas tikai par viņu domājot, un viņs uzreiz sajūt spēku pieplūdumu... Tad tu apgūsti neadekvātu prasmi un tehniku, ja īstajā pasaulē domāšana par savu tuvāko neko neizraisa...
Savukārt "atbalstīt biedru" vienmēr SĀKAS ar domāšanu par viņu, bet īstenībā ar to nekad nebeidzas!
Saprotu, ka piemērs aiz ausīm pievilkts, es tik mēģinu rādīt šo nepieciešamību tiem parametriem, kuru kontextā apgūst mācību, būt tuviem īstajai īstenībai, kas automātiski implicē to, ka tie nav patvaļīgi tavas gribas rezultāts, bet gan predefinēti un tavai gribai nepakļaujas, tamdēļ var izrādīties, ka, lai es apgūtu sist Taisonus (pieņemsim tā ir tāda super vajadz`bia Īstenībai) man IR jārēķinās ar 30% salauzta žokļa un nevis savas Gribēšanas dēļ, bet tamdēļ, ka bez šiem 30% nav iespējams apgūt Taisonu sišanu! Tie ir savstarpēji saistīti... Tāpat kā savstarpēji saistīts ir PI vērtība un rinķa līnijas īpašības... tu nevari vēlēties Rinķi ar tām pašām īpašībam kas visur bet PI vērtību citu, kā dažkārt ezotēriķi stumj!

Tas savukārt implicē to, ka "klases izvēle" ne vienmer visos savos aspektos attēlo manu Gribu! Tā var attēlot Īto Īstenību pret kuru es varu vērst "Es to neizvēlējos" un tālāk seko visi mani argumenti kāpēc šāda sistēma vienalga ir "netaisnīga" pēc tava standarta!

A tas izriet no tā ka "IStā Īstenība" un "Virtuālā Īstenība" tomēr ŠĀRO daļu Īstās Īstenības, ja nešārotu vispār, nebūtu arī nekādas apmācības! Bet šis Šārings kāreiz implicē to daļu, ko tu neizvēlies, bet kas tev tiek uzspiesta "No Augšas"...

Tādējādi šī "virtualitātes" argumetns ir bēgšana no ēnas...
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.02.01 11:45:01
Kas tevi iecēla par konkrētā likuma izpildītāju? Tad jau tu zini visu, kāpēc katrā gadījumā kas notiek?

Pa muti viņš varbūt dabūtu mežā ar zaru, bet tu iejaucies, un iekrāji sev kontā vienu "pa muti man".


Pretrunu neredzi?


Un zin kas no šitā izriet... atkal kārtējais!

Znač zemestrīces, cunami un vulkāna izvirdumi ir pašu cilvēku pelnīts sods... Tie kas tur cieš, to ir pelnījuši... un vispār taisīt Humāno palīdzību nav nepieciešams... jo tu ir noticis taisnīgs akts... dots pret dotu!

Tātad nedodoties turp es karmu nebojāju, tieši tāpat kā es nebojāju karmu ja es tevi neklopēju, bet gaidu kad tevi klopēs zars!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.01 11:47:24
Kundali, a vot, ja vēlāk šis neko negrib tam otram darīt... ja pirmā akta rezultātā cilvēki automātā ir pazaudējuši savu "starta pozīciju" un tā kā senči stāsta bērniem kā viss notikās un tā... tad izejot no šīs "sabojātās pozīcijas" cilvēki turpina darīt ļaunu!

Pietam izrādās, ka visi tāpat jau ir pelnījuši ļauno sev!
Kundali
# Iesūtīts: 2008.02.01 11:52:33
Un te nu mēs radzam rezultātu: Dhor Kali Jūga, jeb Tumsas Laikmeta pati briesmīgākā, jeb beigu stādija pirms tā saucamā "pasaules gala" un Jēzus Kristus Otrās Atnākšanas Un pārejas Debesu Valstībā.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.02.01 11:54:41
Mulders
Znač zemestrīces, cunami un vulkāna izvirdumi ir pašu cilvēku pelnīts sods... Tie kas tur cieš, to ir pelnījuši... un vispār taisīt Humāno palīdzību nav nepieciešams... jo tu ir noticis taisnīgs akts... dots pret dotu!

Jā, viņi to bija pelnījuši. Un vienlaicīgi bija pelnījuši, ka viņus kāds izglābj.
Kāpēc tu atkal iedomājies, ka labāk zini, kas tagad bija jādara?

Ar labiem darbiem tu uzlabo savu karmu. Kaut vai egiosma dēļ pacenties darīt labu citiem. :-)

P.S. "Kundalini karma"
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 131 , pavisam kopa bijuši: 11448