atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Humānā soda teorija #2
Mulders
Iesūtīts: 2008.01.28 13:00:51
http://klab.lv/users/mulders/

Šeit ir tulkotais!

Nesodiet īpaši, bet šķiet, ka galveno domu un kaut cik tuvu textam ir izdevies notulkot! Tad arī parunāsim!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 11 . 12 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.01.28 16:40:30
Ctulhu, Humanitārā Sistēma paredz sodu nevis Pārvaldes sistēmu! Pie pārvaldes nāk tie kas nāk... A Soda sistēma paliek tāda kāda tā ir! Runa jau iet par to, ka šo sistēmu Humānisti ŠODIEN piedāvā, ŠODIENAS pārvaldes vidē... Tu kaut kur nookrātiju pie mums redzi? A vot Humanitārās soda sistēmas vēsmas jau Rietumos var novērot... Ko tu darīsi, ja Humanitārā soda sistēma ieradīsies pimrs Nookrātijas... piemēram reizē ar Rietumu ISlamizāciju?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.01.28 16:42:41
Nu labi, bet ja sabiedrība nodefinē taisnigumu kā "ārstēšana", tad taču nav problēmu? Sabiedrība (hmm, eksperti vai tauta, vai abstrakcija?) taču var noteikt sodus par nodarījumiem, kā grib?

Protams ka var, un Humānisti pagaidām iet caur šo Sabiedrības čakarēšanas ceļu. Šobrīd patiešām jebkura grand ideja ir jāizstumj cauri sabiedrībai, bet kad tā būtu izstumta, tad Sabiedrība kļūtu par savas muļķības upuri. Tamdēļ arī Autors beigās saka... pret šo sērgu ir jācīnās visur un vienmēr. Nedrīxt Sabiedrība izlaist no savām rokām pārvadles un taisnīguma grožus. Sabiedrības sirdsapziņu nedrīxt nodot "expertu" rokās... jeb citiem vārdiem, Sabiedrība ir pati savas morāles un taisnīguma definētāja nevis experti. Savukārt Sabiedrības morāles normas izriet Autorprāt no Dabas Likuma!
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.01.28 16:47:14
`` un es zinu, ka terapija prasīs 1 gadu, nav problēmas... ``Arii tad ne, ja Tu zini, ka terapija pilniibaa izmainiis tevu personiibu un peec tam Tu visu muuzju jutiisies slepkava?

Kā es nejutīšos? Es būšu dziedināts bez personības izmaiņām kā man te sola KN! Citādi jau tomēr te neiet runa par terapiju, bet par ilgstošu sodu! Kā arī, labi zināms, ka vainas apziņa pati par sevi var vest pie destruktīvas rīcības, tamdēļ implantēt "salabotajam cilvēkam" vainas apziņu ir ļauni un riskanti!

Esi dzirdējis par kognitīvo dissonansi. Tava sistēma nedrīxt tādu pieļaut! Savukārt, ja cilvēks ir "izlabots" un tai pat laikā jūtās kā slepkava, tad tieši to tu panāksi... viņš sajuks prātā un tad tu toč nekontrolēsi... nafig tev bumbu ar laika degli?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.01.28 16:48:18
Mulders
Sabiedrības sirdsapziņu nedrīxt nodot "expertu" rokās... jeb citiem vārdiem, Sabiedrība ir pati savas morāles un taisnīguma definētāja nevis experti.
Tad kāpēc, kad es tev prasīju, kā konkrēti izpaužas sabiedrības aktivitātes, tu man atbildēji, ka vienalga visu darīs eksperti?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.01.28 16:51:40
Davai, nejūdz ratus zirgam priekšā! Nevar realizēt sodu neierobežojot cilvēktiesības. Kā tu realizēsi nāves sodu ievērojot cilvēktiesības dzīvot? Cilvēktiesību ierobežošana iet komplektā ar lielāko daļu visu veidu sodu. Nevari arī savu atriebību=atmaksu realizēt /sorry, man arī patīk saukt lietas īstajos, riebīgajos vārdos/ neierobežojot noziedznieka cilvēktiesības. Jeb tev ir ilūzija par pretējo?


Tas tu jūdz ratus priekšā Zirgam!

Tiesības ierobežot var tikai un vienīgi tad, ja noziedznieks to ir PELNĪJIS! Tātad vispirms ir jābūt šim te sarakstam... kādas tiesības par kādu noziegumu tiek ierobežotas. Ne vairāk un ne mazāk! Un tad arī sods tiek pildīts... Tieši šī tiesību ierobežošana IR Sods!
Kāmēr nav atbilstības starp nodarījuma smagumu un atmaksu, tikmēr nevar tiesības ierobežot.

Humanitārā sistēma uzreiz... konstatē Defektu... BABĀC... čupa tiesību tiek atņemtas, un tad mēs arī skatāmies ko un kā ārstēt un ar kādām metodēm... Un mums tiek ierobežotas tieši tās tiesības, kas vajadzīgas, lai terapiju izveiktu... piemēram Cilvēka Tiesības uz brīvo gribu tiek ar narkotikām noslāpētas un tad viņu verbāli programmē uz konkrētu rīcību konkrētos gadījumos un iestrādā neciešamas sāpes pie katras vēlmes zagt... skat Mehānisko Apelsīnu!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.01.28 16:52:33
Mulders
Kā es nejutīšos? Es būšu dziedināts bez personības izmaiņām kā man te sola KN! Citādi jau tomēr te neiet runa par terapiju, bet par ilgstošu sodu! Kā arī, labi zināms, ka vainas apziņa pati par sevi var vest pie destruktīvas rīcības, tamdēļ implantēt "salabotajam cilvēkam" vainas apziņu ir ļauni un riskanti!
Labāk vispirms pats atbildi uz šo jautājumu! Kad Jēzus tevi atprogrammēs, tad tevi tava vainas apziņa nenokaus?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.01.28 16:53:29
Tad kāpēc, kad es tev prasīju, kā konkrēti izpaužas sabiedrības aktivitātes, tu man atbildēji, ka vienalga visu darīs eksperti?

Sabiedrības aktivitātes izpaužās politiskā darbībā - vēlēšanās, ja vajag, protestos un mītiņos. Humanitārajā sistēmā, neapmierinātība ar esošo sistēmu var tikt kvalificēta kā slimība, kas ir jāārstē nevis kā cilvēktiesības! Viss atkarīgs no Valdošās Ctulhu Padomes sabojātības pakāpes! Jo VIŅUS nekas nekontrolē, statistika un skaitļi ir viņu rīcībā! Un to, ka nekontrolēti mītiņi mēdz pāraugt revolūcijās, to zina katrs skolnieks, tātad tie ir jāierobežo!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.01.28 16:54:40
Mulders
Cilvēka Tiesības uz brīvo gribu tiek ar narkotikām noslāpētas un tad viņu verbāli programmē uz konkrētu rīcību konkrētos gadījumos un iestrādā neciešamas sāpes pie katras vēlmes zagt... skat Mehānisko Apelsīnu!
Atkal salmu cilvēks?
Tā ārstēšana būs līdzīga tai, ko Jēzus ar tevi izdarīs pēc tavas nāves - visu slikto izņems ārā. Tad tu būsi mehāniskais apelsīns?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.01.28 16:56:41
Mulders
Tā teikt, nav grūti man pasēdēt 1u gadu ja es varu tev atriebties...
1 gads nevis pasēdēt, bet izmainīt personību. Ja tu zini, ka pēc tam nosodīsi šodienas rīcību, tad kur tavs labums parādās?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.01.28 16:59:01
ncanti -atkārtošu jautājumu - kas tavā atriebes sistēmā nodrošina taisnīgu nozieguma izmēra noteikšanu? Princips -zobs pret zobu? Kā tad būs ar to mašīnistu električkā? Nāvessods 10 reizes?

Autors par to rakstīja, to es atbildēju jau KN.
Tas ir Sabiedrības morāles jautājums. Tā ir morāles problēma, nevis expertu problēma! Ja sabiedrība uzskata ka giljotinēšana ir pārāk bargs sods par nepakļaušanos varai, tad agri vai vēlu tiesneši vairs nepiespriež šo sodu un notiek tiesību aktu revīzija!
Faktiski likumu kodeks ir Sabiedrības morāles spogulis, kur katram cilvēkam būtībā ir teikšana... tas protams nav ideāls, jo cilvēki nav ideāli, taču paredzot šo taisnīguma principu, taisnība vēl var pastāvēt. Tad kad vairs nav noziegums/atmaksa, tad mēs iegūstam "slimību" un "terapiju" kura tāpat ir gan obligāta, gan ar tiesību ierobežojumiem, gan sāpīga, pazemojoša un visāda citāda, kā dēļ sods attur no nozieguma, taču tai vairs netiek prasīts būt taisnīgai... tiek prasīts, lai tā ir efektīva! Sabiedrība vairs nenosaka taisnīgumu, bet efektivitāti nosaka statistika un iepriekšējo experimentu rezultāti! Tā teikt, ja giljotinēšana attur, piemēram, Jauno Laiku no mutes brūķēšanas pret Kalvīti, tad ir leģitīmi giljotinēt Repši un vēl pāris JL deputātus un viņi klusēs un visi būs paklausīgi kā jēriņi!
Vēsture tieši šo sistēmu ir ne reizi piedzīvojusi! Vai to tu gribi?

Taču, ja sods ir nesamērīgi bargs vai maigs pret nodarījumu, agri vai vēlu Sabiedrība ņem taisnību savās rokās... Par ko tad te bij tās Lietussargu revolūcijas un tās saukšanas pēc tiesiskuma mūsu valstī... Sabiedrība redzēja, ka atklāti noziedznieki un zagļi netiek sodīti, tiek sodīti margināli nīkuļi... etc...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.01.28 17:01:59
Mulders
Tev pašlaik ir kādi iebildumi pret to, kā ārstē psihiski slimos?
Un pret to, ka izārstētos palaiž uz brīvām kājām?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.01.28 17:03:44
Mulders
Faktiski likumu kodeks ir Sabiedrības morāles spogulis,
Kāpēc neatjaunoja nāvessodu?

Kas ir sabiedrības likumu noteicējs?
a) mistiska, neizprotama tautas balss, nenoķerama un netverama
b) tautas vēlmju vidējais statistiskais
c) eksperti
d) ?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.01.28 17:03:51
Ak tā.... kaimiņš izvarojis un nositis tavu sievu.... bet kamēr nav tiesa viņu adzinusi par vainīgu - viņš mierīgi dzīvo tur pat, jo viņa cilvēktiesības ir neaizskaramas ibo nav noteikta atbilstība starp nodarījumu un sodu. Pa tolaiku viņam iepatīkas arī tava meita. Bet tas būs citas tiesas prāvas kompetencē... tā kaut kā? Tu uz to paraksties?

Redz tieši šī kļūda tika konstatēta gadījumos ar Automašīnas konfiskāciju un dzēruma konstatēšanu uz ielas. Izrādījās, ka tikmēr, kāmēr nav notikusi tiesa, šamais var braukāt uz nebēdu! Tur laikam bij, ka šis dzērumā bij notreicis cilvēku... kāmēr tiesa nebij notikusi, šim netika ierobežotas tiesības vadīt automašīnu!

PRaksē pēc nozieguma smaguma arī ir dažādas tiesību ierobežojošas rīcības! Kā arī pašaizsardzība arī ir īstenojama... es likumīgi varu tādu noziedznieku uz vietas nosist vai sagūstīt bez tiesas sprieduma, jo man ir tiesības spriest tiesu pēc morāles... Humanitārajā sistēmā es nedrīxtu bez licences ārstēt noziedznieku, varu salaist dēlī visu! Mani pašu var sodīt!

Šo kuriozu piedzīvoju Austrālijā (ne pats) kur ziņās bij tāds kuriozs bēdīgs, kad viens cilvēks bij piekāvis noziedznieku, kas bij viņa mājā ielauzies lai apzagtu. Vēlāk noziedznieks tika brīvs, bet mājas saimniekam bij noziedzniekam jāsamaksā daudzi desmiti tūkstoši par miesas bojājumu nodarīšanu, kā arī vēl jāsamaksā daudzi desmiti tūkstoši noziedznieka mātei, kura aiz morālām mokām bij cietusi un bēdājusies, kāmēr dēls bij slimnīcā! Pamatojums tāds, ka cietušajam bij tiesības tikai izsuakt policiju, bet nedrīxtēja noziedznieku aiztikt, pat savā privātā teritorijā!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.01.28 17:04:47
KarotesNav, man nav iebildumi pret to kā ārstē psihiski slimos. Man ir iebildumi pret to, ka noziegumu mēģina kvalificēt kā psihisku slimību! Ja starp noziegums un slimība ir vienādības zīmē, tad sistēma ir pakaļā!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.01.28 17:06:00
Kāpēc neatjaunoja nāvessodu?
Es nezinu! Es esmu PAR nāvessodu visādu Čikotillo gadījumā!

Kas ir sabiedrības likumu noteicējs?
a) mistiska, neizprotama tautas balss, nenoķerama un netverama
b) tautas vēlmju vidējais statistiskais
c) eksperti
d) ?


Noteikti ne eksperti vai tu vai es vai Ctulhu! Dabas Likums! Sirdsapziņa! Nav svarīgi, tā kā nevari komunicēt ar šo trascendnto morāles devēju, tad tev paliek tikai Sabiedrība un tās viedoklis...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.01.28 17:06:31
Mulders
Izrādās, ka viņam nav morālais konflikts, ja viņa tuviniekus nogalina kāds, un pēc īsa perioda viņš ir dziedināts un vairs nemēģina kādu slepkavot!
A tev būtu morāls konflikts, ja tavs kaimiņš nosistu tavu suni, un samaksātu par to dažus desmitus latu?
Un sistu katru tavu suni nost - nu, nepatīk viņam suņi, ko padarīsi.
Ja tev nav bijis kāds mājdzīvnieks, tad tu šo jautājumu nesapratīsi...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.01.28 17:08:24
Mulders
Dabas Likums! Sirdsapziņa! Nav svarīgi, tā kā nevari komunicēt ar šo trascendnto morāles devēju, tad tev paliek tikai Sabiedrība un tās viedoklis...
Kā tas realizējas praksē? Lūk, par zagšanu, teiksim, 6 mēneši cietuma. Kurš noteica, ka 6 - tautas balss vai kādi daži konkrēti eksperti?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.01.28 17:10:35
a_masiks, Nu kāmēr mums pastāv saikne starp nodarījumu un atmaksas(terapijas) izmēru, samērojamību, kāmēr nodarījumam ir saikne ar taisnīgumu, tikmēr viss OK. Neiebilstu!
Autors iebilst pret KN un Ctulhu aizstāvēto sistēmu, ka noziegums ir slimība, kas ir jāārstē. Nu un nevar būt taisnīga vai netaisnīga ārstēšana. Var būt efektīva vai neefektīva ārstēšana. Ja konkrēta slimība prasa konkrētu rīcību, tad rīcība nevar būt citādāka! Tā teikt, ja tev ir jāizder 20 ampulas lai izārstētu angīnu, tad tu nevari dzert 10 ampulas, ja tev ir tikai viena mandele iekaisusi... Antibiotikas jāiziet viss kurss!
Analoģiski ar noziedzību, ja dakters paraksta konkrētu terapiju pret zādzībām, tad tev tā ir jāiziet gribi tu to vai negribi, neatakrīgi no tā cik nepatīkama vai ilglaicīga ir terapija!
Tā teikt, nav svarīgi cik ilgi tu sēdi, svarīgi lai tu sēdētu tikmēr kāmēr kvalificēti speciālisti nepateiks, ka tu esi laižams ārā! Ja tiek konstatēts, ka tava tieksme zagt baltmaizi nav mazinājusies, tad tu sēdēsi 10,20,30 gadus kāmēr vairs negribēsi/nevarēsi zagt! Jo mēs ārstējam nevis sodām! Tu saņem nevis pelnīto sodu, bet nepieciešamo ārstēšanu tevis paša labā... gribi to vai nē!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.01.28 17:12:08
A tev būtu morāls konflikts, ja tavs kaimiņš nosistu tavu suni, un samaksātu par to dažus desmitus latu?
Un sistu katru tavu suni nost - nu, nepatīk viņam suņi, ko padarīsi.
Ja tev nav bijis kāds mājdzīvnieks, tad tu šo jautājumu nesapratīsi...


A ko suns un radinieks ir viens un tas pats?

Mulders
# Iesūtīts: 2008.01.28 17:15:18
Kā tas realizējas praksē? Lūk, par zagšanu, teiksim, 6 mēneši cietuma. Kurš noteica, ka 6 - tautas balss vai kādi daži konkrēti eksperti?

To noteica Vēlēta expertu grupa, kas ir experti lokālās sabiedrības morālē nevis medicīnā (teixim netika pieaicināti Islama tiesību experti, kas būtu leģitīmi Humānisma sistēmā) un šo grupu ievēlēja Parlaments, kas ir tautas vēlēts...

Skat politiskos pēdējos notikumus, ja Tiesa sāk spriest negodīgus spriedumus pēc sabiedrības uzskatiem, sabiedrība sašūmējas un tiesneši lido no savām vietām laukā! Pagaidām Parlaments un Tiesa tomēr IR vēl sabiedrības kontrolē! Humānisms no tā atsakās... Humānisms uzstāj kā Ctulhu saka - uz Ctulhu Padomi, kur expertu grupa spriež kas tev garšo un kas ir kaitīgs Ja tev ir pretenzijas, uz psiheni, laboties! Vakar BTW par to bija filmā "Amerikānu Maskava" tur vēlme dzīvot Amerikā tika kvalificēta kā nenormālibā un pacients tika ievietots psihenē... tā ir REALITĀTE nevis utopija, tieši tā notika Padomju laikos... nepareizi politiski uzskati = slimība, kas jāārstē!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 11 . 12 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 33 , pavisam kopa bijuši: 9548