atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Svētais Vakarēdiens no kopeja kausa
tigerite
Iesūtīts: 2008.01.16 20:54:37
Kā zināms luterāņu baznīcā Svētā Vakarēdienu bauda visi dievgaldnieki no viena trauka, es tā aizdomājos vai šādā veidā netiek pārnēsātas infekcijas izraisoši baciļi, sevišķi tagad, gripas laikā? Vai nebūtu labāk izvēlēties kādu higieniskāku veidu, kā piemēram, katoļiem?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Balss
# Iesūtīts: 2008.02.07 17:31:21
7.februāris
Dari to - pārrunā savā draudzē vai jaunā tēmā! Šī tēma bija par Sv.Vakarēdienu no kopējā kausa - baciļu sakarā...
Ineta [84.237.215.181]
# Iesūtīts: 2009.05.03 19:17:47
Kur tad paliek Dieva vara un kontrole pār visām lietām? Nav dzirdēts, ka Vakarēdienu saņemot, tiek vēl pie kādas "dāvaniņas"...Ļoti pasaulīga uztvere!
sicilia
# Iesūtīts: 2009.05.03 19:27:08
katoļu mis;ēs es ir pieredzējusi, ka dod vīnu + maize mērcot hostiju vīnā un tad dodot cilvēkam. tas nebūt nav mazās misēs. vairāk laikam atkarīgs no draudzes vai priestera garastāvokļa. ASV bija tā, ka vīnu varēja dabūt tie, kas pa;ši vēlējās. no kopējiem 2 kausiem.... tā bija lielā lieldienu mise. pēc novērojuma, nemaz tik daudz baznīcēni no kausa nedzēra, jo laikam jau šī tradīcija nav izplatīta vai kādam tāpat kā man vīns vnk negaršo (izraisa nelabu dūšu)....
ielūkojos [80.70.23.14]
# Iesūtīts: 2009.05.04 10:28:52
Balsij un Kalniņam- a kurš tad lūpeni nav ēdis?
Papucs
# Iesūtīts: 2009.05.04 17:50:26
sicilia
kādam tāpat kā man vīns vnk negaršo (izraisa nelabu dūšu)
Tu, katoliete būdama, sauc Kristus Asinis par vīnu, piedevām vēl pieļauj iespēju, ka Tās izraisa nelabu dūšu???????
Nnnjāāāā... spēcīga liecība...
чудо
# Labojis чудо: 2009.05.05 00:56:04
baidos sameloties:
labā roka uz kreisā pleca nozīmē - lai garīdznieks tikai pasvētī - piemēram, bieži grēkojoši cilvēki vai tādi , kuri pēc priekšrakstiem netiek pie euharistijas

kreisā roka uz labā pleca nozīmē - tikai hostiju, bez vīna, bet to var arī nezināt... piemēram, principiāli nedzērāji vai tādi , kam jālāpās

bet luterāņi tagad stingri pie draudzēm piestiprināti un par to, ja kāds negrib vīnu, jāpasaka draudzes garīdzniekam un garīdzniekam būs to atcerēties!

aaa un šeit jau atkal var runāt par VB klasisko jautājumu , cik grādīgs bija vīns Bībeles laikos
Papucs
# Labojis Papucs: 2009.05.06 22:30:02
чудо
bez vīna .. principiāli nedzērāji vai tādi , kam jālāpās
Beidz runāt muļķības!!! Vai nu Tu esi kristietis un runā par Sakramentu, kas ir Kristus Asinis, vai arī turpini runāt par vīnu, jo īstenībā Tu esi parasts neticīgais.
чудо
# Iesūtīts: 2009.05.06 23:59:42
Papucs
atrodi sev baznīcu!
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.05.07 07:24:00
чудо
bet luterāņi tagad stingri pie draudzēm piestiprināti un par to, ja kāds negrib vīnu, jāpasaka draudzes garīdzniekam un garīdzniekam būs to atcerēties!

Luterāņiem ir tas pats ar roku uz pleca - tad mācītājs dod tikai svētību bez Sakramentiem.
Kristofers
# Iesūtīts: 2009.05.12 09:24:28
Katoļiem ir mācība par transsubstanciāciju - pēc konsekrācijas vīns pārtop par Kristus Asinīm, tā ka taisnība būs vien Papucim attiecībā uz katoļu izpratni.

Luterāņiem ir mācība par konsubstanciāciju - pēc konsekrācijas vīnā ir sakramentāli klātesošas Kristus Asinis. Var teikt, ka pēc konsekrācijas, tas, kas ir Vakarēdiena biķerī ir 100% vīns un 100% Kristus asinis. (Tas ir līdzīgi, kā ar hipostatisko vienību Kristus personā - Kristus ir 100% Dievs un 100% cilvēks).

Tāpēc luterāni neizbrīna fakts, ka konsekrētam vīnam piemīt visas vīna fizikālās īpašības - to skaitā spēja pārnest kādus slimību ierosinātājus. Tāpēc man personiski patika tā prakse, ko es redzēju luterāņu baznīcās Dānijā - vīns tiek konsekrēts kopējā biķerī. Dievgaldnieks, nākot pie Dievgalda, no galdiņa paņem tīru mazu biķerīti. Biķerim ar konsekrēto vīnu ir snīpītis, lai mācītājs varētu vieglāk ieliet vīnu katram dievgaldniekam viņa mazajā biķerītī. Ejot projām, dievgaldnieki savus tukšos biķerīšus noliek uz otra galdiņa.

Šī prakse man patīk labāk, kā amerikāņu luterāņu prakse, kas ir arī Misūri Sinodes draudzēs - ka vīns tiek saliets mazos biķerīšos pirms dievkalpojuma, un uz altāra tiek konsekrēta paplāte ar biķerīšiem.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.05.12 13:26:16
Pilnībā piekrītu Cibricim.
Stāv arī rakstīts: Marka 14:23 Un Viņš ņēma biķeri, pateicās un tiem to deva. Un tie visi dzēra no tā.
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.05.12 14:46:07
Ctulhu, nee lepniibas gara dikteeta sacelshanaas ir tik augstu tornju celshana (skat baabeles torni) ka to potenciaals un laadinjsh smailee kljusut tik liels, ka zibenis tur grib iespert
Taapeec ZibensNovedeejs ir Dieva zheelastiiba lepnajiem tornjceelaajiem (iipashi bazniicu tornju ceelaajiem)
armilo
# Iesūtīts: 2011.01.28 09:24:29
Vai gripas laikā esat pamanījuši ievērojamu dievgaldnieku sarukumu? Vai atturaties no sakramenta gripas profilakses dēļ?
Aivars
# Iesūtīts: 2011.01.28 09:33:16
armilo
Ne
vilks
# Labojis vilks: 2011.01.28 09:34:08
armilo
nezinu, kā šogad, bet citus gadus dievgaldnieku skaita sarukums gripas laikā bija vērojams vienīgi tad, ja daudzi bija saslimuši un netika uz baznīcu. Varbūt ir atsevišķi cilvēki, kas atturas no dievgalda, baidoties no slimībām, bet daudz tādus neesmu manījusi. Nekad arī Sv. Vakarēdiena kopējo trauku dēļ neesmu ne ar ko saslimusi.

Manuprāt, daudz bīstamāk gripas laikā ir iet uz veikaliem un braukt sabiedriskajā transportā...dievkalpojumu apmeklēšanai un dalībai Vakarēdienā riski ir krietni vien mazāki.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.01.28 09:38:59
vilks
Man jau ar kaut kā šķiet, ka tie, kas guļ ar gripu, parasti ar to nenodarbojas dievnamā.
danar
# Labojis danar: 2011.01.28 09:41:41
armilo
Ne..gripa mani neattur no Sv.Vakarediena.

Un nedomaju,ka gripas del butu kas jamaina...nu,t.i.jaizvelas kads higeniskaks veids
armilo
# Iesūtīts: 2011.01.28 09:57:17
Aivars, vilks, danar

Jūs esat stipri savā ticībā. Jautājums nav par jums. Savukārt tos kristiešus, kurus šādas pārdomas ir atturējušas no piedalīšanās svētajā vakarēdienā, vēlos vēlreiz iedrošināt ar sekojošiem argumentiem:

1. Svētais Vakarēdiens savā pārdabiskajā būtībā ir dziedinošs dvēselei un miesai.
2. Vīns savā dabiskajā būtībā ir dezinficējošs.
3. Sudraba kauss savā dabiskajā būtībā ir dezinficējošs.
4. Kausa maliņa ik reiz tiek noslaucīta ar lupatiņu.

Ēdiet ķiplokus, mazgājiet rokas ar ziepēm, izvairieties no klepotājiem un šķaudītājiem sabiedriskajā transportā un citās ļaužu pilnās vietās. Svētīgu jums Dievkalpojumu!
danar
# Labojis danar: 2011.01.28 10:19:20
armilo
pietiktu jau ar 1.punktu
Paldies!Pac ar turies
Aivars
# Iesūtīts: 2011.01.28 10:32:44
Piekritīšu danar. Tas pirmais punkts ir būtiskais. Pārlieki izvērstas apceres par papildnodrošināšanos var tikai kārdināt biķerī pildīt karstvīnu ar ķiplokiem.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 132 , pavisam kopa bijuši: 1924