atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Svētais Vakarēdiens no kopeja kausa
tigerite
Iesūtīts: 2008.01.16 20:54:37
Kā zināms luterāņu baznīcā Svētā Vakarēdienu bauda visi dievgaldnieki no viena trauka, es tā aizdomājos vai šādā veidā netiek pārnēsātas infekcijas izraisoši baciļi, sevišķi tagad, gripas laikā? Vai nebūtu labāk izvēlēties kādu higieniskāku veidu, kā piemēram, katoļiem?
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Ingars
# Iesūtīts: 2008.01.17 09:35:57
ir iespēja saņemt vakarēdienu atsevīšķi, ja tā vēlies
Mulders
# Iesūtīts: 2008.01.17 10:17:28
Nekad nav sanaacis ieberzties gripas baciljos pat pagaajushaa gada gripas epideemijas laikaa! Varbuut taapeec, ka pirms katra malka mala tiek noslauciita ar tiiru lupatinju?
Katolis
# Iesūtīts: 2008.01.17 10:24:35
vai nebūtu labāk izvēlēties kādu higieniskāku veidu, kā piemēram, katoļiem?

Katoļiem gan viss ir labi pārdomats.....un bez grēku sudzēšanas priesterim, neviens netiek pielaists pie Dievgalda...
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.01.17 10:33:40
Katolis
bez grēku sudzēšanas priesterim, neviens netiek pielaists pie Dievgalda..
Vai bībelē tāda prasība imeecco?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.01.17 10:34:32
Sheksna
Vai bībelē tāda prasība imeecco?
Bībelē vispār ir tāds "Dievgalds"?
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.01.17 10:36:39
KarotesNav
Bībelē vispār ir tāds "Dievgalds"?
Baidos, ka nav, bet ira norāde `ikreiz, kad sanākat kopā, ēdiet un dzeriet mani pieminēdami, iekāms es atkal nāku` (© Jēzus).
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.01.17 10:39:15
Sheksna
ikreiz, kad sanākat kopā, ēdiet un dzeriet mani pieminēdami, iekāms es atkal nāku
Tad tas jādara katru reizi, kad notiek kādas kopā sanākšanas ar ēšanu un dzeršanu. Te būs pieskaitāma arī lūgšana pirms ēšanas.
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.01.17 10:41:52
KarotesNav
Tad tas jādara katru reizi, kad notiek kādas kopā sanākšanas ar ēšanu un dzeršanu
...kas arī ritualizēti notiek dievklapējumos.
Kristofers
# Iesūtīts: 2008.01.17 11:00:00
Cik es zinu, tieši šis bija tas praktiskais iemesls, kādēļ katoļi atteicās dot vīnu lajiem Vakarēdienā. Mācība par sakramentālo konkomitanci tika izveidota pēc tam, lai pamatotu šādu praksi.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2008.01.17 12:02:02
Nu, par tām epidēmijām, tā vien hipotēze ir, bet savā 20 gadu mācītāja praksē vēl ne reizi nav gadījies kādas infekcijas pārnēsāšanas fakts tādā veidā. kaut kur te bija jautājums par sulu, tand nu te tāds blakusmotīvs, ka alkohols tomēr ir dezinficējošs.

Bet Dānijā ir tāda prakse, ka sētiņas iekšpusē ir piemontēts plauktiņš, uz kura tiek sarondoti mazītiņi piņeroti un katrs to vīnu sa`men no sava piņgerots. Jauns galds - jauni piņgeroti, kuros tad atkal no kopēja biķera salej. Visumā ļoti komiska, turklāt garlaicīga padarīšana.
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.01.17 14:03:45
pastāv vēl viena problēma.
Alkoholu (lai cik maz tā nebūtu) visiem baznīcēniem nevar dot!
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.01.17 14:08:28
Par Katoļiem ,
laikam jau jums zināms , bet dažreiz dod vīnu , tas gan nav Misēs , kad visvairāk apklētāju.
laikam deva aptuveni kā luterņiem, tikai , bija pašiem jāpieiet... visas nianses nezinu, jo no alkahola izvairos un grēkoju ļoti daudz , tāpēc pie Dievgalda tieku reti.
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.01.17 14:25:08
Jānis Kalniņš
savā 20 gadu mācītāja praksē vēl ne reizi nav gadījies kādas infekcijas pārnēsāšanas fakts tādā veidā.
Ja tāds fakts būtu noticis, vai Tu būtu to piefiksējis?
Balss
# Iesūtīts: 2008.01.17 15:26:47
1) Parasti Sv. Vakarēdiena biķeris ir no sudraba;
2) Biķera mala pēc tam, kad pagriežot mazliet to tālāk, ir apgājusi riņķī, tiek apslaucīta ar salvetīti, kas dažkārt pat ir spirtā mitrināta.
3) Mēs, kristieši, dzīvojam paļāvībā uz Dievu. Vēl nekad man nav gadījies dabūt kādu infekciju, kuras saķeršanu varētu saistīt ar Sv.Vakarēdienu.
4) Pat ja tā notiktu, es esmu ar mieru to pieņemt - tā tad nebūtu bijusi nejaušība.
Balss
# Iesūtīts: 2008.01.17 16:30:25
Ctulhu
Tīšu ļaunprātību? Kam tas būtu vajadzīgs? Mēs jau neproponējam, ka automātiski viss, kas tiek darīts un notiek Baznīcā, ir kā īpaši ārpus dabiskajām norisēm. Tomēr mēs dzīvojam ticībā un paļāvībā.
Balss
# Iesūtīts: 2008.01.19 15:27:41
Gara spēku neizmērīsiet!
Ja Dievs kāda īpaša iemesla gribēs, izdziedinās arī no mēra. (Nemaz nebūs jāliek trauciņš uz altāra!)
Zaurs
# Iesūtīts: 2008.01.19 17:15:21
Vakarēdiena saņemšana jau ir arī dažados veidos - piemēram, iemērkšana - kad maizīti iemērc biķerī un nedzer no kopējā arī.
vilks
# Iesūtīts: 2008.01.19 18:25:34
Vilks domā,ka,ja tiek ievērota higiēna kā sudraba trauks un kausu pagriež un noslauka (un tā visur arī ir),tad viss ir ok.Ja kāds ir slims vai domā ka varētu būt slims,tam tiek ieteikts nedzert tai reizē vīnu,bet ņemt tikai maizi,kas arī ir iespējams. Cilvēki jau vairumā gadījumu piedomā,lai citiem nepielaistu slimību.
Bet,galu galā,kāda garantija,ka to gripas bacili dabu tieši Vakarēdiena laikā? Gripa pārvietojas arī pa gaisu un citiem kontaktiem ne vien baznīcā,bet arī sabiedriskajā transportā,uz ielas un visur citur.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.01.19 20:42:31
nu i var arī iemērkt maizi vīnā
Zaurs
# Iesūtīts: 2008.01.27 03:19:32
Un, par šo pašu tēmu runājot, ne jau gripa visvairāk traucē, bet lūpukrāsa. Ko no kausa tā uzreiz vis nevar dabūt nost. Tāpēc Zaurs iesaka meitenēm nekrāsot lūpas, ejot pie Dievagalda.
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 149 , pavisam kopa bijuši: 33473