atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Marioloģija un Latvija
Voldemārs
Iesūtīts: 2008.01.08 14:41:02
Pie raksta par arhibīskapa sprediķi Rīgas Domā izveidojās diskusija (http://www.lelb.lv/lv/?ct=lelb_zinjas&fu=read&id=319&sta.. rt=&open=1&cmst=1), kuru bija ieteikums pārnest uz forumu. Ieteikuma pamatā ir loģisks spriedums, jo komenti (sākot ar manējo) bija par, manuprāt, nepamatotu Doma nosaukšanu par "Rīgas Sv. Marijas Domu".
Jautājuma būtība skāra Marioloģijas vietu Latvijas luteriskajā kristietībā. Manuprāt, Latvijas kontekstā ar marioloģiju būtu jābūt divkārt uzmanīgam, jo Latvija ir izsenis uzskatīta par "Marijas (Māras) zemi", Latvijā ir aktīva pāvestiešu Marijas kulta praktizēšana (uzskatāmākais piemērs - 15.augusts).
Daži atsaucās uz citiem svētajiem, taču, atkal jau, manuprāt, neviens cits svētā/s kults nav spējis tik plaši un dziļi ietekmēt kristietību, kā Marijas kults.
Te pienākas atkāpe, ka ir bibliska marioloģija, kuru ikvienam kristietim nāktos aizstāvēt, jo tā skar mūsu Kunga un Pestītāja Jēzus Kristus patieso cilvēcību. Taču, ar to būtu jābūt precīzi uzmanīgiem.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Katolis
# Iesūtīts: 2008.01.14 12:52:16
Nu lūk spilgts piemērs....

http://www.catholic.lv/main.php?parent=1763

Jānis Ginters
# Iesūtīts: 2008.01.14 15:44:03
Artos Citāti no trim dažādām diskusijām bez atsaucēm gan nav palīdzoši. Ieteiktu pierakstīt skaidras atsauces, ja vispār šāds tēmas turpinājums piederas diskusijas tēmai par "Rīgas Sv.Marijas Domu".

> par citātiem. Izteiksu savas domas (...) Laikam Luters tos sarakstījis kādā ticības krīzē

Luters taču luterismu nebija mācījies no bērnības, bet bija audzis katoļu ģimenē. Ja viņš būtu dzimis kārtīgā luterāņu ģimenē, viņš noteikti būtu daudz luteriskāks...
Voldemārs
# Labojis Voldemārs: 2008.01.14 17:05:10
Jāni Ginter!
Tu pareizi jautā, es mēģinu atbildēt, tādējādi precizējot šīs diskusijas mērķi utt.:
"1) svēto vārdus nebūtu pareizi pielietot pie baznīcām (Sv.Marijas, Sv.Ģertrūdes utt.)"
Svēto vārdos baznīcas saukt ir pareizi, kaut vai tāpēc vien, lai mēs atcerētos par to, ka šādi svētie reiz ir bijuši. Domāju, Latvijā pārāk maz baznīcas ir sauktas Latvijas svēto vārdos. Latvijas kristietībai ir bijuši pietiekoši svētie (piemēram, Knopkens, Gliks, u.c.), kuru vārdos būtu pareizi saukt, bet nez kāpēc netiek sauktas ne baznīcas ne kādas citas ar kristietību saistītas lietas (avīzes, ēkas utt.).
"2) Sv.Mariju tagadējās paaudzes vairs nevarētu saukt par svētīgu, RKB nepareizās mācības dēļ"
Mariju, Kristus brīnumainās ieņēmšanas, iznēsāšanas un dzemdēšananas dēļ (kā arī tād dēļ, ka viņa, visdrīzāk, pēc būšanas opozīcijā, pievienojusies pirmdraudzei), kristieši arvien sauks par Dieva apžēlotu un svētīgu. Tiesa, Latvijas apstākļos, Marijas vārdu ir tik ļoti atbilbiskojuši, jeb izmanto svešādi bibliskajam lietojumam, ka lēts urāpatriotisms neko labu tur nespēj izdarīt, bet gan vairo sajukumu un problēmas.
"3) Tā kā RKB tik daudz runā par Sv. Jaunavu Mariju, tad mēs nedrīkstam viņiem līdzināties."
Ikviens var līdzināties, kam viņš grib. Mana vēlme ir sekot Rakstiem. Pāvestieši, Marijas jautājumā, maz seko Rakstiem, jo maskējoties aiz skaistiem vārdiem par Marijas slavēšanu, viņi Mariju ir padarījuši un arvien padara par elku. Mans ierosinājums ir arvien palikt pie Rakstiem
rcp10 [85.254.232.107]
# Iesūtīts: 2008.01.14 17:31:36
Voldemār, rakstos ir rakstīts: "labāk ir, ja tu izrauj savu aci un aizmet to prom, ja tā tevi apgrēcina". Vai jūs tā darāt?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.01.14 18:48:59
rcp10, būtu ticība lielāka... darītu...
Ingars
# Iesūtīts: 2008.01.15 20:59:59
jā jā katoli - arī sātanistu kulti un nekristīgās sektas ir ļoti aktīvi un viņiem ir tāds ļaužu pieplūdums, viņi tik daudz un lielas lietas dara

Katoļi varētu būt aktīvāki tīras mācības uzturēšanā savās draudzēs un tad domāt kā paplašināties, nevis samaitāt cilvēku prātus - tad jau labāk ka vispār neiet uz baznīcu, nekā iet un klausīties muļķības, piedlīties Dieva zaimojošos rituālos
rcp10 [87.226.106.240]
# Iesūtīts: 2008.01.15 21:41:06
Es esmu luteraanis, bet redzu, ka luteraanju maaciiba ir paaraak apgraiziita, viss, kas nepiecieshams tur ir, bet mistiskaa izpratne tiek noniecinaata.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.01.15 22:41:25
rcp10 nezinu Luterāņu mācībā ir viss nepieciešamais pestīšanai! Visai labi pestījamies bez "mistikas".

Uz mistiku parasti atsaucas tie, kam vēsts par krustu ir ģeķība. Sak mēs tie gudrie un garīgi augstie personāži, mēs ar mistiku ņemamies a jūs tur sholatiķi apgraizītie pie ratiem pasēžiet...

Vot ij sēžam un topam pestīti bez dajebkādas Marijas palīdzības! Ja jums ar Kristu nepietiek, nu ceriet uz Mariju... mēs ceram uz to, kas pie Krusta sists, nomiris un augšāmcēlies, jo stāv rakstīts, kas uz viņu paļaujas nepaliks kaunā!

Kā tur ar tiem, kas uz Mozu, Mariju u.c. svētajiem paļaujas... nu tad jau tiesā redzēsim kur būs mistiķi un kur sholastiķi!
rcp10 [87.226.106.240]
# Iesūtīts: 2008.01.15 23:03:07
Vai tieshaam Radiitaajam ir tik svariiga muusu ticiibas nianses? Es pieljauju, ka vinsh ir daudz lielaaks par cilveeku sapraatu. Manaa izpratnee ticiiba paliidz dziivot un dariit labus darbus, bet, ka cilveeks tiktu iemests ellee tikai taapeec, ka vinsh nepiekriit luteraanju maaciibai, tas ir diivaini.
Mistiski noskanjotie cilveeki censhas saprast notikumus, buutiibu, vinjiem nepietiek ar aksiomaam.
Saulespuķe
# Labojis Saulespuķe: 2008.01.16 12:10:59
Vēl turpinot tēmu par māte vai dzemdētāja .

"Un Viņa vecāki gāja ik gadus uz Jeruzālemi Pashā svētkos. Kad nu Viņš bija divpadsmit gadus vecs, tad tie pēc svētku ieraduma gāja uz Jeruzālemi." Lk.2:41-42
VECĀKI - vai tad šo vārdu tulko kā dzemdētāji nevis māte un tēvs, šai gadījumā audžutēvs?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.01.16 12:28:20
rcp10, Mistiski noskanjotie cilveeki censhas saprast notikumus, buutiibu, vinjiem nepietiek ar aksiomaam.

Ko nozīmē "saprast notikumus, būtību" kādā paradigmā? Kad lieta tiek uzskatīta par "saprastu"?

Nejau piekrišana Luterāņu mācībai vai tās noliegums pestī. Tomēr ticība Evanģēlijam pestī. Evanģēlija noliegums, pazudina! Tik vienkārši! Tu vari ticēt dajebkam kaut 15 Marijām, bet tas tevi nepestī! Un otrādi es varu neticēt nevienai pašai Marijai un tomēr, ja es paļaujos uz Kristu arī nesaprotot, man ir pestīšanas apsolījums!

Tā teikt demarkācijas līnija ir tur... kas tevi pestī un kas nē. Savukārt bāzt Evanģelija vēstī vēl katra indivīda mistiskos hobijus nevajag...
rcp10 [85.254.232.107]
# Iesūtīts: 2008.01.16 12:54:43
Bet cilvēku sapratne par Radītāju taču mainās. Pirms 10000 gadiem ēģiptieši tā domāja, tad ebreji savādāk domāja, tad kristieši....
Iespējams pēc 500 gadiem mēs savādāk sapratīsim lietas nekā šobrīd. Nav tāda stāvokļa, ka cilvēks var teikt: viss, es zinu patiesību. Cilvēks attīstās un mistiskā izpratne liek viņam domāt, analizēt, veidot savas jaunas teorijas, ar kuru palīdzību cilvēks var labāk aprakstīt notikumus, procesus. Ja kaut kur cilvēks kļūdās mistikā, tad nedomāju, ka Radītājs viņu sodīs, jo mēs dzīvojam pasaulē, kur ir interesanti veidot teorijas. Tāpat kā zinātnē.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.01.16 13:02:03
rcp10, tad kamdēļ tu nevis progresē, bet regresē atpakaļ pie auglības kultiem, Artemīdas kulta u.c.?

Piekam, Raksti mums ir doti, ņem un lasi un ja sapratīsi to minimumu, kas tur dots, tad jau būsi daudz sapratis!

Un to ko tu domā par Dieva tiesu, tas jau nav nekāds arguments, Dievs visai skaidri savos Rakstos izteicies pēc kādiem kritērijiem taps tiesāti cilvēki! Kristus teica - "Mans Vārds spriedīs tiesu".

Teorijas veidot patiešām ir interesanti, un kārdinoši... Un Velna vislabākais ierocis ir tas, ka tu pārstāj ticēt patiesībai vispār, ka tu tici, ka tava teorija un ēģiptiešu teorija un kristiešu teorija ir liekamas uz viena plaukta, ka visas teorijas ir vienādi labas, jo patiesības nemaz nav! Noliegt patiesību ir noliegt to, kurš IR Patiesība!

Tad varbūt vienkārši jāpajautā tev

Vai tu tici tam, ko tu apliecini ticības apliecībā?
rcp10 [85.254.232.107]
# Iesūtīts: 2008.01.16 13:19:55
Ja es gribu ticēt patiesībai, tad man ir jāskatās tikai vienā virzienā un jāatmet mana dzīves pieredze? Esmu pieredzējis daudzas lietas, ticies ar cilvēkiem, kā rezultātā man esmu veidojis savu apziņas struktūru, kura daudzos jautājumos ir atšķirīga no oficiālās baznīcas mācības. Tas nav ne labi, ne slikti, tas tā ir.
Es nevēlos dzīvot tik aprobežotā pasaulē, kur man nav iespēju pašam domāt, bet kur ir jāpakļaujas Rakstiem.
16.janvāris [81.198.190.2]
# Iesūtīts: 2008.01.16 13:28:21
... mēs dzīvojam pasaulē, kur ir interesanti veidot teorijas...
Citāts, kā no skaistas kaut kur jau lasītas grāmatas!

Cilvēka daba diezin vai mainās. Ko saka Raksti? 1.Cilvēks ir atkritis no Dieva. 2.Pagānisms, izdabājot cilvēka dabai, ir ļoti krāsains un kārdinošs. 3.Ir tikai viens atpakaļceļš pie Dieva - Kristus. Šo ceļu Dievs ir izvēlējies - ne cilvēks.

Savukārt, kas mainās? Laiks, vide, apstākļi, informācijas iespējas dzīves pieredze, veselība.
Jau ļoti sen Sālamans teica, ka nekas nav jauns zem saules .
rcp10 [85.254.232.107]
# Iesūtīts: 2008.01.16 13:31:01
16.javāris, Vai tev ir kādas domas/atziņas, kuras nesakrīt ar Rakstiem?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.01.16 13:37:33
Es nevēlos dzīvot tik aprobežotā pasaulē, kur man nav iespēju pašam domāt, bet kur ir jāpakļaujas Rakstiem.

1 Bet čūska bija visviltīgākā no visiem lauku zvēriem, ko Dievs Tas Kungs bija radījis. Tā teica sievai: "Vai tad tiešām Dievs ir teicis: neēdiet ne no viena koka dārzā?"
....
6 Un sieva redzēja, ka koks ir labs, lai no tā ēstu, un ka tas jo tīkams acīm un iekārojams, ka dara gudru. Un viņa ņēma no tā augļiem un ēda, un deva arī savam vīram, kas bija ar viņu, un viņš ēda.

Vai tad Ievai bij jāatsakās no savas pieredzes un jāatraujas no tā ko viņas acis redzēja. Arī Ievai pasaule šķita pārāk šaura, kurā nedrīxt pats domāt, bet jāpakļaujas Dieva pavēlēm!

Tādēļ, kas šķietas stāvam, lai pielūko, ka nekrīt. (1 Kor 10:12)
rcp10 [85.254.232.107]
# Iesūtīts: 2008.01.16 13:43:32
Mulder, vai tev ir kādas domas/atziņas, kuras nesakrīt ar Rakstiem?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.01.16 13:45:13
rcp10 Protams!

rcp10 [85.254.232.107]
# Iesūtīts: 2008.01.16 13:47:45
Mulder , vai tu vari pateikt kādas domas/atziņas tev ir?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 26 , pavisam kopa bijuši: 33300