atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem gadu skaitīšana...no Kristus dzimšanas
Ingars
Iesūtīts: 2008.01.04 11:57:24
interesanti, ka pasaule oficiāli Dievu neatzīst un tomēr lieto gadu skaitīšanas sistēmu kopš Kristus dzimšanas, visa pasaule neapzināti akceptē simbolisko 1000 gadu Kristus valstību, jeb baznīcas laikmetu virs zemes. Nevis kādi pasaulīgi notikumi, ne humānisma rašanās, nedz filozofu sasniegumi, bet gan Kristus dzimšana nosaka gadu skaitīšanu, vai nav interesanti?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.01.10 11:58:35
Pieņemsim, ka mums ir 2 izšķiramas OS instalācijas uz vienādiem datoriem. Atšķiras tikai saģenerētie nejaušie skaitļi.
Vai tādas divas OS ir vai nav vienādas?


Ja OSos ir iebūvētas funkcijas, kas determinē OS darbības patternu pēc šiem RND skaitļiem, tad pēc 100 gadu darbības rezultāti būtiski atšķirsies!

Tavs scenārijs darbojas, ja tiek atņemta brīvā griba. Jo tu tač pats teici - viss atkarīgs no tā ko PATS cilvēks izvēlas. Tātad vai divi vienādi SB pie tevis proponētajiem apstākļiem vienmēr izvēlēsies vienu un to pašu? Ja nē, tad kāpēc nē? Kas ir tas, kas determinē atšķirīgas izvēles pie jakobi vienādiem apstākļiem. Ja kaut kas tāds ir, tātad nevienādība jau ir pašā pamatā... ļiba apstākļos, ļiba gribas aģentā!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.01.10 11:59:18
KN, sports arī ir māxla!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.01.10 12:00:11
Mulders
Šeit man gribot negribot jāpiekrīt Ctulhu, ka intelekta (es teiktu vieduma) parametrs būtu daudz tuvāks ko propogandēt un aicināt.
Jā, ja cilvēks nu nekādi nevar atbrīvoties no "gribu būt pac labākais", tad jā.
Protams, te ieskaitās arī dažādu mākslas darbu radīšana.

Tak uzrodās interesants jautājums: vai drīkst attīstīt AI? Radīsies spēcīgāks intelekts, kas visu darīs labāk par mums - labāk pētīs, gleznos, rēķinās, raks grāvjus, utt.
Kam mēs būsim tad vajadzīgi?
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.01.10 12:00:24
KarotesNav
Te sportu var apskatīt bezmaz kā mākslu.
A izcilu kaunterstraika vai WoW spēlēšanu?

Mulders
Taču čista subjektīvi uzskatu to par vienu no konstruktīvākajiem, labākajiem un ētiskākajiem pašapliecināšanās veidiem. Šeit gan vārds "Radīt" ir visai plašā nozīmē, ne tikai ražot materiālas lietas...
Es jau TAM neoponēju... tikai izsaku apgalvojumu, ka radīšana vai tam pielīdzināmas darbības varētu nebūt vienīgās, kas dara cilvēkus laimīgus.
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.01.10 12:01:04
KarotesNav
Kam mēs būsim tad vajadzīgi?
A kam mēs vispār esam vajadzīgi?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.01.10 12:03:58
Mulders
pēc 100 gadu darbības rezultāti būtiski atšķirsies!
Rezultāti atšķirsies, bet vai atšķirsies paši OSi?

divi vienādi SB pie tevis proponētajiem apstākļiem vienmēr izvēlēsies vienu un to pašu? Ja nē, tad kāpēc nē?
Nejaušības?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.01.10 12:04:38
Es jau TAM neoponēju... tikai izsaku apgalvojumu, ka radīšana vai tam pielīdzināmas darbības varētu nebūt vienīgās, kas dara cilvēkus laimīgus.

Protams. Taču te atkal... ir defektīvi cilvēki kas jūtās laimīgi, darot citus nelaimīgus! Figņa kaut kāda sanāk! Kurš tad definēs kādas laimes iegūšanas metodes un pathweyi ir akceptējami un kādi nē? Neizbēgami ir jāapelē pie trascendentāliem morāles likumiem, jo jebkuri likumi kas ir cilvēku darbības rezultāts jeb funkcija nekad nevar tikt paziņoti par absolūtiem, bez absolūta pamatojuma!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.01.10 12:06:26
Sheksna
A izcilu kaunterstraika vai WoW spēlēšanu?
Arī var. Tik tā būs zemāka līmeņa māksla, nespējīga dot tik augstu patikas līmeni kā, piemēram, mūzika.

A kam mēs vispār esam vajadzīgi?
Mums pašiem. Zemnieks vajadzīgs, lai būtu ko ēst, ārsts lai ārstētu, utt.
Ja to visu daudz labāk un ātrāk izdara robots, tad mums vairs neatliek, ko darīt. Pazūd mūsu pašu nozīmība.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.01.10 12:09:56
divi vienādi SB pie tevis proponētajiem apstākļiem vienmēr izvēlēsies vienu un to pašu? Ja nē, tad kāpēc nē?
Nejaušības?


Tota... itogo mēs iegūstam ko... ka Karma mani soda, jo maita nejaušība man spieda izvēlēties tev galvu noraut? Tak lai remontē nejaušību, nevis liek ciest man! Kaut kā tā!

Šī nejaušība un nupat zinātniekiem zināmā patiesība, ka pati realitāte ir viena nejaušību burbuļošana, nosaka, ka "vienlīdzība" Karmoloģiskajā izpratnē ir utopija ar izrietošajām sekām!

Tādējādi šī vienlīdzība ir jāmeklē pavisam citā līmenī! Un manuprāt tāds jēdziens kā "Mūžīgā dzīvošana" ir garants šai vienlīdzībai pat pie ļoti atšķirīgiem mūžīgajiem dzīvotājiem! Taču, šādā situācijā neizbēgami ir jālikvidē destruktīvie impulsi, kas šo mūžību deģenerē neatgriezeniskā nelaimē... No šejienes izriet duālistiskā mūžības daļa - laimīgie un nolādētie!

Karmoloģija principā nepieļauj mūžīgu lāstu, taču pat darbojoties karmoloģiskajam principam tas ir neizbēgams... tik parādās tas citā formā... kā mūžīga ciklēšanās karmas ritenī bez iespējas izrauties, jo šī nejaušību virkne ir kolapsējusi pati uz sevi gan tā, ka pats nevar, gan tā, ka noraida palīdzību no ārpuses!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.01.10 12:11:38
Ja to visu daudz labāk un ātrāk izdara robots, tad mums vairs neatliek, ko darīt. Pazūd mūsu pašu nozīmība.

Rodas jautājums, kas esam "mēs paši" un kamdēļ Robots ir kaut kā atšķirams no šī "mēs paši", ja runa iet par to, ka šis dara to pašu ko mēs. Vai tas nav tāds savdabīgs "rasisms"?

Nu tas kā tai anekdotē...

Pēc Karpova un Deep Blue šaha partijas godpilnais tituls "Deep Blue" tagad peider Karpovam!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.01.10 12:14:17
Mulders
Sheksna
Radītā līmeni var atšķirt pēc vienas pazīmes. Ja radītais ir tiešām labs, tad tas nekad neapnīk.
Ja tev patīk simfoniskā mūzika, tad tev tā pēc laika neapniks. "Klausījos es te pirms gadiem to Bēthovenu, a, tagad apnika...". Vai nu tu viņš tev nekad nav paticis, vai nu arī patīk visu laiku.
Counterstraiki tādā ziņā ir daudz zemākas raudzes māksla nekā klasiskā mūzika.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.01.10 12:16:32
KN, varbūt extrapolēšu... Radītā vērtība mērās ar laiku... Jo vērtīgāks, jo ilgāk viņš ir vērtīgs... laix testē.
Tamdēļ Rakstos Dievs aicina uz lietām, kam ir mūžīga vērtība, bet laicīgā godība nāk un aiziet. Tamdēļ varbūt tādus Mocartus, Bēthovenus, Mikelandželus Dievs sūtīja lai tie radītu patiesi mūžīgas vērtības... ?

Un no šejienes viena inteersanta konsekvence... Dievs rada mūžībai! Ultimate radīšanas mērķis kāreiz ir mūžīgai existencei... jautājums... kādā kvalitātē šī existence tiks pavadīta?

Tamdēļ, laba atbilde uz ateistu jautājumu "Ko ticīgie darīs Paradīzē" būtu - nodarbosies ar radīšanu... mūžīgu vērtību radīšanu!

Kā arī tiexme radīt un spēja radīt ir tas viens aspekts, ko cilvēks ir mantojis no Dieva, tā ir viena no tām lietām, kas iederās tajā Dieva tēlā un līdzībā.
Nekas cits pasaulē nespēj radīt, tikai divas zināmas būtnes - cilvēki un Dievs.
Dzīvnieku "radīšana" ir preprogrammēta... Putnu ligzdas kādas bij pirms 10000 gadiem tādas ir tagad!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.01.10 12:22:13
Mulders
Karma mani soda, jo maita nejaušība man spieda izvēlēties tev galvu noraut? Tak lai remontē nejaušību, nevis liek ciest man! Kaut kā tā!

Ieejot Spēlē, tu tiki iepazīstināts ar visiem tās aspektiem. Spēles mērķis ir viens - iegūt dažādas izjūtas.
Atkal - ļoti iespējams, ka Spēle patiesībā ir Attīstība. Tad viss paliek citādāk, pazūd tā spēli pavadošā nenopietnība.

mūžīga ciklēšanās karmas ritenī bez iespējas izrauties
Ja ir Attīstība, tad dzīves ir mācību stundas. Mācībās progress ir vienmēr, pat ja knapi manāms.
Ja ir Spēle, tad noteikti ir paredzēts kaut kas, lai bezcerīgi neieciklojas. Augstākajā līmenī taču spēlētājs stāv pāri visiem tiem lāstiem un karmām.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.01.10 12:26:02
Mulders
Vai radīšanai netraucē tas, ka kāds cits rada labāk un ātrāk? Tas ir, tava paša radīšanas nevajadzība?

Tagad mēs radām, jo ir vajadzība - āmurus, pīrādziņus ...
Vai vienkārši savam priekam - gleznas, skaņdarbus...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.01.10 12:30:12
Mulders
Nekas cits pasaulē nespēj radīt, tikai divas zināmas būtnes - cilvēki un Dievs
Un kur tad ID, kura daba ir nezināma ? ;-)

Un kā tad MI?
Datori kaut kādas tur grāmatas rakstot.
Zīmēt, gleznot arī prot.
Vai arī tā pagaidām tik tāda "gudra ota"?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.01.10 12:30:49
Ieejot Spēlē, tu tiki iepazīstināts ar visiem tās aspektiem. Spēles mērķis ir viens - iegūt dažādas izjūtas.
Atkal - ļoti iespējams, ka Spēle patiesībā ir Attīstība. Tad viss paliek citādāk, pazūd tā spēli pavadošā nenopietnība.


Neuvjazočka sanāk!
Pastāstīšu kāpēc, par to arī Augustīns cepās!

1. Ja attīstība, tātad tu ieej spēlē neattīstīts, tas sit pa "Visums/Dvēsele ir Mūžīga" doktrīnu! Jo ja tu mūžībā vēl joprojām neesi attīstījies līdz absolūtam, sprašivajetsa, kas dod cerību, ka vēl pēc 2kāršas mūžības kas mainīsies? Tb infinitātes problēma parādās. Kas noved pie secinājuma - Dvēsele ir tapusi radīta, jeb sākusi reiz existenci laikā un existē visumā galīgu laika periodu. Tātad vienā brīdī sāka existēt, tajā brīdī sākās arī dvēseles "spēle", pietam neprasot dvēselei atļauju, jo nevar paprasīt, tam kas neexistē!

2. Ja runa ir par superattīstītā dvēselēm, kas ponta pēc grib paspēlēt durakus, tb pabūt nelaimīgas, tad tā ir kaut kāda īpatnēja laimes izpratne, ka laimīgas būtnes jūt vēlmi būt nelaimīgas, lai iemantotu laimi! Paradox, un manuprāt loģiskā pretruna! Tb sprašivajetsa, kas bij tas cēlonis, kas superlaimīgās pilnīgās dvēseles pārvērta nelaimīgās dvēselēs?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.01.10 12:34:41
Vai radīšanai netraucē tas, ka kāds cits rada labāk un ātrāk? Tas ir, tava paša radīšanas nevajadzība?

Ja man ir mūžība dota, tad atkrīt šis ierobežojums! Pietam es ticu cilvēku dažādībai, vienā brīdī šī diverģence parādītos arī radīšanā un tīri vienkārši mani nesaistītu tevis radītais softs, jo man incētu cits softs. Tu radi web aplikācijas, bet man incē radīt lunahodu vadības sistēmas... Ir brīdis radīšanā kad vairs salīdzinājums neder... Nevar sal`dizināt kas labāk rada... vai pavārs vai gleznotājs!

Un kur tad ID, kura daba ir nezināma ? ;-)

Es šobrīd nerunāju kā ID proponents.

Savukārt MI un datori ir citu radošu būtņu radīti daikti. Šī radīšanas spēja nāk no ultimate radītāja, un zemākos līmeņos kļūst ierobežota par tik par cik radītājs to ierobežo.
Tā Datori var radīt kādu mūziku, bet ierobežoti... un tikai tāpēc, ka viņu pašu radītājs prot radīt mūziku!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.01.10 12:47:27
Mulders
1. Jā, šis variants der.

2. Šis variants arī der.
Paspēlēties nenozīmē būt nelaimīgam. Jebkura spēle taču tevi ierobežo, tad kāpēc tu vispār kaut ko spēlē?
Ir laime, ko izjūt būtne, nespēlējot, ir viens laimes veids.
Spēle, iekļaujot aizmiršanos, piedāvā citus laimes veidus:
1) laime, kas rodas no dažādu šķēršļu pārvarēšanas
2) laime, kaut ko piedzīvojot pirmo reizi
3) laime, kas nāk no apjausmas par to, kas patiesībā esi, salīdzinot a to, ko iedomājies.
4) laime no uzvaras spēlē.
utt.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.01.10 12:50:17
Mulders
Ja man ir mūžība dota, tad atkrīt šis ierobežojums!
Es domāju - Dievs vienmēr radīs labāk un ātrāk. Jebkas, ko tu dajebkad varētu radīt, nāk līdzi ar piegaršu, ka tā ir tikai rotaļlieta - jo Dievs to varētu radīt vēl labāk.
Kāpēc tu vispār radi? Vai nu lai izmantotu praksē (āmuri, pīrādziņi), vai nu lai priecātos par to (gleznas).

Nevar sal`dizināt kas labāk rada... vai pavārs vai gleznotājs!
Dievs atkal visiem priekšā.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.01.10 13:03:31
KN par #2 izsakoties, tu spried par "absolūto laimi" no viedokļa, ka tas izslēdz šīs apakšlaimes. Tā tu nevari spriest...
Pateikšu kāpēc... tev šķiet (arī ateistiem tā gadās), ka "absolūta laime" ko sola Kristietības paradīze nozīmē esošās laimes atņemšanu! Taču atceries pats savu bērnību, kas tevi darīja toreiz laimīgu... piemēram rotaļas ar klucīšiem, vai pasēdēt ilgāk pie TV... Vai šodien, kad tas viss tev ir un ir vēl vairāk, nozīmē, ka tev šī bērnības laime ir atņemta un vietā ir palicis tukšums?
Okey, šajā dzīvē, kur grēks valda, patiešām varētu gribēties atgriezties vidusskolā un izbaudīt to laimi vēlreiz, vai atgriezties pie pirmās kāzu nakts un izbaudīt to kaisli un laimi... Taču tā ir skatīšanās pagātnē ar domu, ka nākotnē un tagadnē nekas adekvāts tam nav iespējams. Bet tā ir neticība laimei vispār, nevis objektīvs fakts, ka tev ir atņemta kaut kāda laime un tev ir sevi jāierobežo lai to atkal izbaudītu!

Tādējādi šī spēles koncepcija, ka laimīga dvēsele varētu gribēt sevi ierobežot, lai izbaudītu kādu citu laimi, kas ir nepieejama šajā laimīgajā stāvoklī lido feisā pašai laimes koncepcijai kā tādai imho! Ne?

Pietam atkal... ja dvēsele SĀK existenci, tad viņa JAU ir spēlē ar post-factum feisingu ar esošo iekārtu, dvēselei nav izvēles pieņemt spēles noteikumus, tai ir izvēle tikai tos noraidīt, bet tad tā nozīmē, pieņemt alternatīvu - ārpusspēles existenci vispār nekurienē - Visuma mēslainē! Ne par velti Kristus to salīdzināja ar Jeruzālemes svalku - Gehennu!

Tādējādi es uzskatu, ka "aizmiršanās" nedara dvēseli laimīgāku, JA dvēsele jau apriori ir laimīga. Savukārt ja dvēsele ir apriori nelaimīga un attīstās uz laimīgumu, tad mums paceļas jautājums par šīs nelaimes cēloni + parādās brīvās gribas neizbēgamā funkcija - elle!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 26 , pavisam kopa bijuši: 33050