atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem kristīgās kalpošanas aicinājums
Ingars
Iesūtīts: 2007.12.14 12:33:37
ir viena lieta, kad visi apkārtējie tev saka - uz priekšu, tev ir talants, bet kā es varu zināt, ko Dievs vēlas lai es darītu? vai pietiek ar to, ka baznīca mani ieceļ kādā kalpošanā, vai tomēr vajadzīga zīme no Dieva?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Valentīnis
# Labojis Valentīnis : 2011.02.19 22:15:33
Svieks, forum, redzu atdzīvojusies veca diskusija... izdzēsu savu veco komentāru , ierakstīšu jaunu.

kaut kad salīdzinoši nesen dzirdēju apgalvojumu, ka klosterī stājas vai kļūst par priesteri TIKAI aiz mīlestības pret Dievu .
piemērotība darbam nav noteicošais

tālāk manas domas
piemēram, katolis ar psihologa talantu + ēkas apsaimniekotāja talantu + skaistu balsi + vēl kaut kas... tātad priesteris? - nē

vēl ir noteicošs ticība - priesteris pēc iesvētīšanas nedrīkst ne par ko šaubīties! viss jāpieņem ticībā un ja šaubās, tad jāpazūd!
Valentīnis
# Iesūtīts: 2011.02.19 22:25:15
Zinaida Prokofjevna
katram , ziniet savs viedoklis!!!
rainars
# Iesūtīts: 2011.02.20 11:25:55
Mīlestība un želastība pret grēkā kritušiem cilvēkiem.- kristīgās kalpošanas aicinājums.
Rosalie
# Iesūtīts: 2011.02.20 21:45:47
kalpojam katru riitu - meikapojoties/skujoties ... vai augstaak kjeri?
dafne
# Iesūtīts: 2011.02.21 08:29:30
Par to zimi no Dieva..kalposanaa...
Var sakta ar mazumu..telpu uzkopsana,piemeram.
Man skiet tas ta atri nenak..vajadzigs laiks un pirms tam ir daudz kas japaprove,lai saprastu savu isto vieto..un protams,lugsanas.

dafne
# Iesūtīts: 2011.02.21 08:31:16
Mulders
Kā teica Luters - ja vari nebūt, tad neesi mācītājs.

Bet tu varetu but labs macitajs
dafne
# Iesūtīts: 2011.02.21 09:43:54
Zinaida Prokofjevna
redzu,taks redzu...izteicu tik komplimentu
Kristofers
# Labojis Kristofers: 2011.02.21 14:34:23
Ingars Neviens nevar aizvest otru tur, kur pats nav bijis . Mācītāja galvenais uzdevums ir vest cilvēkus pie Kristus. Tātad mācītājam pašam ir jābūt kristietim. Tikai tāds, kurš pats ir kristietis, nevis nomināls kristietis, bet patiesi no augšienes atdzimis kristietis, var sākt domāt par to, kā kļūt par garīgo vadītāju citiem. Ja tā tas nav, tad viņi ir, kā Kristus saka, "Tie ir akli akliem ceļa rādītāji; bet, ja akls aklam ceļu rāda, tad abi divi iekritīs bedrē." (Mt. 15:14)

Valentīnis klosterī stājas vai kļūst par priesteri TIKAI aiz mīlestības pret Dievu .
Es to vēl gribētu papildināt: mēs paši nespējam Dievu patiesi mīlēt. Tikai atdzimis kristietis, kurš pats ir piedzīvojis Dieva mīlestību caur Jēzu Kristu, spēj patiesi mīlēt Dievu, un nest šīs mīlestības siltumu citiem cilvēkiem.

Tikai tāds, kuru Dievs ir aicinājis būt par savu mācekli, par kristieti, var sākt domāt par aicinājumu būt par mācītāju citiem Kristus mācekļiem.

rainars tad provē kādus uzrunāt ar Dieva Vardu un sāc tos veidot par Kristus macekļiem.
Atdzimuša kristieša pazīme ir vēlme par Kristu liecināt citiem, kas viņu vēl nepazīst. Tas nekas, ka paša zināšanas par Rakstiem vēl ir vājas, ka pašam nav gandrīz nekādas garīgās pieredzes. Apvienojot liecināšanu ar lūgšanu, Dieva spēks cilvēka nespēkā varens parādās (2. Kor 12:9)

Ingars Labāk zināt Dieva Vārdu, lai varētu cilvēkiem efektīvāk liecināt, - tādai vajadzētu būt motivācijai, lai iestātos Baznīcas izglītības iestādēs - jauniešu vadītāju kursos, Alfa kursu vadītāju kursos, lektoru kursos, Saldus Sv. Gregora skolā, un visbeidzot - Lutera akadēmijā. Ja Dievs dos spēku iegūt teoloģisku izglītību un vēlme būt par mācītāju nepazudīs - tā ir zīme, ka Dievs varētu būt aicinājis uz sludināšanas kalpošanu.

Bet uz sv. mācītāja amatu Dievs aicina netieši - caur savu Baznīcu. Dieva aicinājums parādīsies caur mācītāju eksaminācijas komisijas un arhibīskapa lēmumu. Var nejauši izkrist kādā parastā eksāmenā, var nejauši izgāzties kādā darba intervijā. Bet ja mēs ticam, ka mūsu Baznīcu vada Dieva Gars, tad ir jātic, ka Baznīcas vadības noraidījums ir zīme, ka Dievs uz mācītāja amatu nav aicinājis.
armilo
# Iesūtīts: 2011.02.21 17:06:26
"vada Dieva Gars, tad ir jātic, ka
Baznīcas vadības noraidījums ir zīme ,
ka Dievs uz mācītāja amatu nav
aicinājis."

Te vēl ir variācija: nav aicinājis pēc būtības, vai nav aicinājis pagaidām, bet var aicināt vēlāk.
sabio
# Iesūtīts: 2011.02.22 20:07:32
ir jau arī tādi attaisnojumi dzirdēti- lūk, esmu resns, esmu slinks utt, a Dievs mani tādu tradījis, tātad man tādam jābūt...

Un vēl- kamēr viens gaida zīmes un iedvesmu, cits iet un dara...
sabio
# Iesūtīts: 2011.02.26 12:11:18
jau cik gadus?
Anita_
# Iesūtīts: 2011.03.04 10:17:17
Jēzus saka par darbošanos:
Mateja 25 nodaļa
vasara
# Iesūtīts: 2011.03.04 20:41:27
Interesanti, ka daudzi to saprot ar kalpošanu tikai sakrālā teritorijā.
Indra.D.
# Iesūtīts: 2014.04.24 23:37:39
Labdien kristieši.Lai Dievs Jūs visus svēta.esmu nolēmusi pilnībā adoties Dievam.Gribu stāties klosteŗī.
skatījums [46.109.251.77]
# Iesūtīts: 2014.04.25 10:56:43
Labdien, Indra.D.

Es arī vēlos izbēgt un izvairīties no šīs grūtās un sasodītās dzīves. Arī gribu nodoties Dievam kalpojot, gavējot un lūdzot. Taču nezinu vai tas ir Dieva prāts priekš manis. Jaunajā derībā es nekur neatrodu, ka kristieši būtu noslēgušies savā dzīvesveidā aizejot no šīs pasaules. Drīzāk pretēji, viņi gāja cauri šīs zemes grūtībām un vēl pa vidam liecināja par Kristu ar saviem vārdiem un savu dzīvesveidu un parādījās kā spīdekļi šajā samaitātajā ļaunumā grimušajā pasaulē.
Kursis
# Iesūtīts: 2014.04.25 13:26:52
skatījums [46.109.251.77] skaties plašāk, aiziešana klosterī 21. gs. nebūt nenozīmē noslēgšanos savā dzīvesveidā.

Man te viens pazīstams poļu mūks, nu jau pabeidzis savu kalpošanu Latvijā, ar savu dedzību Evaņģēlijam nebūt neizskatījās ka kaut kur iekšā noslēdzies. Uz viņa fona tad jau drīzāk pats izskatījos kā noslēdzies savā dzīvesveidā.
skatījums [46.109.251.77]
# Iesūtīts: 2014.04.25 19:17:21
Var jau būt, ka tādi arī ir. Bet ko tad tai klosterī tur dara?
Kursis
# Iesūtīts: 2014.04.28 10:01:34
Laikam jau to pašu ko dzīvojot ārpus klostera - lūdz, ēd, strādā, guļ, ar cilvēkiem satiekas...
skatījums [46.109.251.77]
# Iesūtīts: 2014.04.28 10:45:57
Kursi, noskatījos dokum. filmu bbc par amišiem, nu iepatikās man viņu dzīvesveids, ko lai saka. īsti klosteris nav, bet sava kopiena gan..
Kursis
# Labojis Kursis: 2014.04.28 18:39:05
skatījums [46.109.251.77]
amiši ir īpatns kristietības novirziens, tikai nesaprotu,
kāpēc viņi savā sadzīvē ieciklējušies tai vienā gadsimtā,
bet ne kādā interesantākā, piem. viduslaiku zelta laikmetā?
Būtu romantiskāk.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 42 , pavisam kopa bijuši: 7895