atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem kur slēpjas harizmātu fenomens?
Ingars
Iesūtīts: 2007.12.11 12:46:58
pēc daudzām un garām diskusijām ar dažiem harizmatisko un pentakostu draudžu locekļiem, secināju, ka viņiem visiem ir viena kopīga sakne - sagrozīta mācība par jaunpiedzimšanu (pestīšanu, taisnošanu - sauciet, kā gribat)

un no šī tad arī izriet viss pārējais, kas savā pamatbūtībā jau ir biblisks un pareizs, bet viņu izpildījumā iegūst tādu mulsinošu formu.

cik sapratu, viņi nespēj pieņemt, ka jaunpiedzimšana ir tīri Svētā Gara darbs, bet gan kaut kas no cilvēka izvēles un akrivitātes atkarīgs.
tālāk balstoties uz šādu mācību nav grūti pamatot bērnu nekristīšanu, paša kristības sakramenta tikai simbolisku nozīmi, darīt Jēzu par savu Kungu, meklēt vēl papildus garīgus pārdzīvojumus un pārdabiskas Svētā Gara izpausmes, kā obligātas ticīga cilvēka liecinieces, bet tas viss izriet no šī - CILVĒKA IZVĒLE UN AKTIVITĀTE un Dievs viņu uztverē ir kā līdzeklis, kuru var izmantot
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Balss
# Iesūtīts: 2008.05.19 01:01:59
a_masiks
Hm, man likās, ka esi gudrāks un labāk proti novērtēt cilvēkus.
Ņirgāšanās nevietā ir būtībā viss, kas apņirdz. Pat ja tas ir smieklīgi.
Tai skaitā blondīņu jociņi arī, kurus, protams, mēdzu gan klausīties, gan stāstīt arī es pati. Vai tu mani uzskati par tik šaurpierīgu, kas nespēj pasmieties par sevi un savu dzimumu? (Tieši tāpat kā arī par tavējo.)
Vienkārši pavēro pats sevi - redzēsi, ka gaišie smiekli ir izsmiešanās no sirds, kas atstāj priecīgu noskaņu tevī pašā. Bet tas nenotiek pēc sarkastiskajiem jokiem - īgnums kā bijis, tā paliek.
P.S. Esmu kādreiz līdz asarām smējusi par taviem komentāriem.
Donachka
# Iesūtīts: 2008.05.19 08:57:28
Piekriitu tam, ka katram ir sava humora uztvere. Tomeer ir lietas par kuraam nevajadzetu smieties...viens piemers - debiilaa citas politikas reklaama ar himnas izkjeemoshanu.
Balss
# Iesūtīts: 2008.05.19 09:02:01
a_masiks
Jā, Dievam vienkārši nenākas rāpot uz ceļiem un mainīt ticību.
Ne jau es apvainošos. Man būs žēl, ka tu izsmej to, ko nepazīsti un kas ir apbrīnas, nevis smieklu cienīgs.
Apmēram tā: Nobeļa prēmijas laureātam pasniegšanas ceremonijā mati izspūruši. Un tu sāksi par to skaļi zviegt. Tā apmēram man liekas ar jokiem par Dievu.
Kurš no tevis pieprasa politkorektus jokus? Tādi kādreiz izdodas ultrasupernopietnajam un pareizajam Artosam...
Donachka
# Iesūtīts: 2008.05.19 09:12:32
Nobelja preemijas pasniegshanaa aizliegts smieties par preemijas sanjemeejiem, par pareejiem - cik sirds kaaro
Donachka
# Iesūtīts: 2008.05.19 09:14:19
a_masiks
Vissmieklīgākā taču ir tieši pārspīlēta nopietnība vai uzpūtība
Piekriitu. Un ar sho paarspiileeto nopietniibu kristietiiba ljoti biezhi aizbiedee mekleejoshas dveeseles.
Donachka
# Iesūtīts: 2008.05.19 09:21:49
a_masiks
Kritietībai par nelaimi - ar mani noticies ir tieši pretējais.
Ka pretejais? Tevi uzputiigi kristieshi veicina mekleet Dievu?
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.05.19 11:39:22
Kur gan slēpjas pašas "pievilcības" būtība, tās īpašais maģiskais spēks neatkarīgi no paša "pievelkošā objekta"? Viens no iespējamiem atbildes variantiem: "Kur nav noslēpumainības, nav arī pievilcības." /A. Franss/ Noslēpumainība, nezināmais, neizzinātais, neizbaudītais pieredzē... . Pēc kautkā tāla, nezināma sirds ilgojas, jel ilgojas... un pirkstiņi paši bāžas elektrības rozetē... .
apjukusais [80.233.216.75]
# Iesūtīts: 2011.09.07 00:28:23
Diskusijas sakumu izlasiju, bet talak nepietika speka. Pašlaik esmu liela apjukuma stavokli par pestisanas jautajumu. Pilnigi sevi saskatu Muldera rakstitaja teksta: „ Vai tiešām esi darījis visu pareizi, vai tiešām esi Kristu pieņēmis, vai tiešām nav tā, ka esi tikai sev iestāstījis, ar pašsuģestiju sevi piemānījis" Drosi vien tapec, ka loti daudz esmu klausijies baptistu spredikus un tik pat daudz luteranu, tagad viss ir sagajis viena putra.

Sevi identificeju ari ar Ingara tekstu: „Es personīgi nezinu - kurā brīdī jaunpiedzimu, jo te ticēju, te neticēju, visādi gāja. Un ko tad man ierakstīt harizmāta evaņģēlista pasniegtajā bukletiņā ailē "pieņēmu Jēzu....datums"?”

No vienas puses ir sajuta, ka kaut kam ir janotiek, kaut kam peksnam, negaiditam, kaut kadai atklasmei, lai varu pateikt tada un tada datuma tiku glabts, un vel dzilaka purva dzen sajuta, ka tas nenotiek un saubas, ja notiktu, ka zinatu, k
apjukusais [80.233.216.75]
# Iesūtīts: 2011.09.07 00:29:39
ka zinatu, ka tas ir patiesi. No otras puses ir loti gruti pienemt, ka „glabsanas process” ir jau noticis, jo esmu kristits berniba. Mana ticiba ir gauzam vaja un ir sajuta, ka ar to nepieteik. Nemaz neesmu parliecinats, ja tagad nomirtu, nonaktu debesis.
Gnidrs [213.102.158.213]
# Iesūtīts: 2011.09.07 00:47:20
Eh bi man tādas problēmas.
Atvasaras Balss
# Iesūtīts: 2011.09.07 04:09:37
apjukusais [80.233.216.75]
Ar tiem datumiem tā ir tāda vienpusēja lieta. Ir cilvēki, kas ir piedzīvojuši spilgtu savas atgriešanās brīdi no grēkiem - tie var pat minēt datumu, kad tas ir noticis. Bet pazīstu cilvēkus, patiesus kristiešus, kas pamazītēm, domājot un meklējot, lasot, klausoties, lūdzot in nonākuši pie dziļas, patiesas ticības. Varbūt reizēm pat dziļākas, nekā kāds urrā ticīgais.

Tāpēc lai Tevi nemulsina šie konkrētie datumi. Turpini meklēt Dievu, runā ar Viņu par visu, kas tev uz sirds - arī par šo lietu. Dievs klaudzina pie Tavas sirds. Viņš atbild, atsaucas ikvienam, kas Viņu patiesi un no sirds meklē.
παλαιό ανόητος
# Iesūtīts: 2011.09.07 08:56:41
Nepazīstu harizmātus, bet šajā forumā sastopamais Svētais, liekas, tāds ir. Man pie viņa ļoti patīk, ka viņš nopietni uzskata Rakstus par instrukciju savai dzīvei, nevis nodala ticību no dzīves. Nu piemēram, Jn.13:34 ir teikts " Jaunu bausli Es jums dodu, ka jūs cits citu mīlat, kā Es jūs esmu mīlējis, lai arī jūs tāpat cits citu mīlētu." Nu un Svētais cenšas būt laipns pret visiem kristiešiem, arī tiem, kas tic savādāk, nekā viņš. Un pat laipns pret nekristiešiem.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.09.07 09:42:14
ka zinatu, ka tas ir patiesi. No otras puses ir loti gruti pienemt, ka „glabsanas process” ir jau noticis, jo esmu kristits berniba. Mana ticiba ir gauzam vaja un ir sajuta, ka ar to nepieteik. Nemaz neesmu parliecinats, ja tagad nomirtu, nonaktu debesis.

Tieshi taapee ir jautaajums nevis par zinaashanu bet vai par ticeeshanu!

Vai tu tici, ka tad, kad Dievs tev teica "Apjukushais, es tevi Kristiiju Dieva Teeva, Dieva Deela un Sveetaa Gara Vaardaa", ka tad Dievs nemeloja?

Ja tu tici shiem Dieva vaardiem... tad viss ir kedaas... Ibo Dievs Nemelo!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.09.07 09:43:34
suns, jautaajums ir vai Sveetais to dara taapeec, lai taptu pestiits, vai vinjsh taa dara, taapeec ka IR pestiits?

Tobish kas shajaa gadiijumaa ir sekass un kas ceelonis!
svētais
# Iesūtīts: 2011.09.07 10:36:16
apjukusais [80.233.216.75]
tad, kad tu sirdī ticēji un ar muti apliecināji Jēzu par kungu tu tapi glābts. Tālāk vairs nav tik svarīgi ko tu piedzīvoji, pārdzīvoji savā ticības ceļā, brīžos kad tava ticība kļuva vājāka vai stiprāka. Glābšana tavā dzīvē ir notikusi tikai tāpēc, ka Dievs tā ir apsolījis, nevis tāpēc, ka tu vienu reizi jūties glābts un citu reizi nejūties.

Tāpēc šajā jautājumā nav jābalstās uz pēkšņām negaidītām sajūtām un atklāsmēm , bet uz Dieva vārda patiesību, kas ir garīgā realitāte un īstenība, kurai mums ir jātic. Tas nav svarīgi, kā mēs uz to skatāmies, bet ir svarīgi, ka mēs atzīstam to, kā Dievs uz to skatās un ir mums to pateicis savā Vārdā. To sauc par ticību. Pat ja mūsu atziņa vai atklāsme vai ticība ir nepilnīga, Dieva darbs tomēr pie mums notiek saskaņā ar Viņa vārdu, sirds ticību un mutes apliecināšanu tam, ko Jēzuz Kristus mūsu labā ir izdarījis.

Tāpēc nemeklē sevī pareizās vai nepareizās sajūtas un atklāsmes, bet paskaties ko par to saka Dieva Vārds, kas ir patiesība un īstenība.

9 Jo, ja tu ar savu muti apliecināsi Jēzu par Kungu un savā sirdī ticēsi, ka Dievs Viņu uzmodinājis no miroņiem, tu tiksi izglābts. 10 Jo ar sirds ticību panākama taisnība un ar mutes liecību pestīšana,

Un tu to esi darījis.

Tāpat tu esi tas ikviens , ka piesauc Jēzus Vārdu un glābjas tāpat kā es un citi.

13 Jo ikviens , kas piesauc Tā Kunga Vārdu, tiks izglābts.

svētais
# Iesūtīts: 2011.09.07 10:38:44
Jošs Mulders
Es daru tāpēc, ka esmu pestīts un nekad tāpēc lai iegūtu pestīšanu, jo ar darbiem pestīšanu iegūt nav iespējams. tas ir Dieva žēlastības darbs mūsu labā, ko mēs pieņemam ar ticību savās dzīvēs sev par labu.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.09.07 13:21:54
Sv, kaapee tu man to saki... tas jau sunim bij jautaajums par to.
apjukusais [80.233.216.75]
# Iesūtīts: 2011.09.07 18:37:13
ja ar ticibu ir gauzam vaji Jošs Mulders es nezinu vai godigi varu pateikt, ka ticu. tas mainas dazados apstaklos. izmisuma dzen tas, ka ar to cinos daudzus gadus, tikai sobrid nezinu kapec sis sajutas ir saasinajusas.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.09.07 20:23:05
apjukushais... Redzi Dievs ir teicis ne tikai "Apjukushais, Es tevi Kristiiju...." bet vinjsh rezi teica arī vārdus "Lai Top..." Abos gadījumos vārdu ir teicis Dievs, realitātes autor... Tad līdzīgi kā Kristus... bet lai jūs ticētu, ka Cilvēka Dēlam ir vara piedot grēkus, viņš lika tizlajam celties un nest savu gultu sabatā... un šamais cēlās un nesa.

Tad nu tu... lai ticētu vārdiem "Es tevi Kristīju..." notici viņa vārdiem "Lai top... " un to savukārt var izdarīt... stipri ar kāju iebliežot pa kādu laukakmeni... lai tu jūti, cik ciets ir Dieva Vārds... neatkarīgi no tā vai tu tici vai nē

Nebaidies... Dievs ir Runājis... tev atliek vien tikai paņemt, to kas jau pieder tev, jo Kristus to tev ir nopelnījis...
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2011.09.07 21:25:34
reksis...

Nu lūk, tādējādi, ka tev nav skaidrs viens no svarīgākajiem Krisitetības konceptiem, tad nav brīnums, ka pārējais tev ir "maz ticams". Nu tur neko nevaru palīdzēt... lūdz, tad taps Dots... Mulders tur maz ko spēj. Esmu tikai messanger. Par velti saņēmu, par velti, dodu tālāk!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 96 , pavisam kopa bijuši: 2886