atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem kur slēpjas harizmātu fenomens?
Ingars
Iesūtīts: 2007.12.11 12:46:58
pēc daudzām un garām diskusijām ar dažiem harizmatisko un pentakostu draudžu locekļiem, secināju, ka viņiem visiem ir viena kopīga sakne - sagrozīta mācība par jaunpiedzimšanu (pestīšanu, taisnošanu - sauciet, kā gribat)

un no šī tad arī izriet viss pārējais, kas savā pamatbūtībā jau ir biblisks un pareizs, bet viņu izpildījumā iegūst tādu mulsinošu formu.

cik sapratu, viņi nespēj pieņemt, ka jaunpiedzimšana ir tīri Svētā Gara darbs, bet gan kaut kas no cilvēka izvēles un akrivitātes atkarīgs.
tālāk balstoties uz šādu mācību nav grūti pamatot bērnu nekristīšanu, paša kristības sakramenta tikai simbolisku nozīmi, darīt Jēzu par savu Kungu, meklēt vēl papildus garīgus pārdzīvojumus un pārdabiskas Svētā Gara izpausmes, kā obligātas ticīga cilvēka liecinieces, bet tas viss izriet no šī - CILVĒKA IZVĒLE UN AKTIVITĀTE un Dievs viņu uztverē ir kā līdzeklis, kuru var izmantot
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.19 14:39:43
par tevi jau druadziņ ir runa par tevi, Svētajam Garam nekas nenotiks, Viņš ies tālāk Savu gaitu, bet ja būsi Viņu noraidījis, tad arī kailam un aplaunotam nāksies stāties Dieva priekšā - ar savu pliko un samaitāto "taisnību", kura nav ne nieka vērta Dieva acīs

Bet Svētais Gars tev piedāvā ko labāku - paša Dieva Dēla nevainojamo taisnīgumu
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.19 14:54:01
nu tā ir tava, ne Dieva problēma - Viņš ir pasaules radītājs un Viņš visu nosaka, tak što tā vai citādi DIeva taisnība piepildīsies neatkarīgi no tā kā tu to vērtē

un kā kāds teica: „Par to, ka mums ir tādas domas, mēs esam priecīgi, un vai mēs tavās acīs esam lieli vai niecīgi… tas mūs neuztrauc… Tu dzirdi - itnemaz! Neuztrauc! Jā! Neuztrauc.”

Saproti - DIevu tas neuztrauc, kā tu vai kāds cits Viņu vētē, Viņš tik smejas par muļķa pagānu trakošanu.
Vienīgais kas Viņu uztrauc ir tavs liktenis mūžībā - tas gan Viņam rūp, bet nu ko, ar varu jau nevienu Debesīs taču nevilks iekšā
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.19 15:59:10
1) kaadas problemas vinjam nodemonstreet man to paradiizi. ( ja man tur patiks, es tur apmetiisos).

tu to nespētu ne aptvert ne novērtēt

2) kaadas problemas vinja buutu sarunaaties ar mani ,man saprotamaa veidaa?
bļaviens - kur vēl saprotamākā veidā ar tevi kāds runājis - tev skaidrā latviešu valodā sludina paša Dieva vārdus

Un ja `` tā vai citādi DIeva taisnība piepildīsies``, tad kaalab taada bremzeesana? Kaalab ne seit un tagad? - šķiet, ka tādu kā tu dēļ arī Dievs kavējas - Viņš tev dod laiku atgrizties

Un visbeidzot - ja jau dievu neuztrauc, kaa es vinju veerteeju, tad kaadeelj taada slimiiga reakcija uz `sveetaa gara zaimosanu`?

kā jau teicu - tā nav nedz Dieva problēma, nedz arī Viņa slimīga reakcija. daudzi zaimojuši Svēto Garu un neko - Dievs turpina eksistēt, bet kas attiecas uz pašiem zaimotājiem......nu tā jau ir viņu problēma
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.19 16:02:36
Ingars
kur vēl saprotamākā veidā ar tevi kāds runājis - tev skaidrā latviešu valodā sludina paša Dieva vārdus
Bībele un Bhagavad-Gīta ir latviešu valodā, tāpat daži budistu teksti. Korāns nav vēl pilnībā iztulkots, tikai pāris nodaļas, taču ar laiku būs.
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.19 16:09:10
Nee, nee, es, luudzu, gribu bez starpniekiem - dialogs pa tiessjo.

nu i dulls cilvēks - gribi ātru nāvi?

``daudzi zaimojuši Svēto Garu un neko -`` Ja jau vinjam tas nekaitee - tad joprojaam - kaadeelj taada agresija no dieva puses pret siem oponentiem?

tā nav nekāda agresija - tev saka nedzer, indīgs, a vienalga iedzer, kas vainīgs? agresija vērsta pret Dievu pavēršas pret pašu agresoru
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.19 16:09:58
Bībele un Bhagavad-Gīta ir latviešu valodā, tāpat daži budistu teksti. Korāns nav vēl pilnībā iztulkots, tikai pāris nodaļas, taču ar laiku būs.

nu jāatzīst, arī ragainais protams cenšas līdz turēt un nezaudēt savas pozīcijas
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.19 16:13:17
Ingars
nu jāatzīst, arī ragainais protams cenšas līdz turēt un nezaudēt savas pozīcijas
Visās tajās grāmatās - Bībelē, BhagavadGītā un Korānā teikts, ka viņas ir Dieva Vārds. Ir vēl citas grāmatas, kur teikts, ka tās ir no Dieva.
Kā lai es atšķiru, kura īstā?
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.19 16:15:42
un kā tev šķiet?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.19 16:17:39
Ingars
Es nezinu, varbūt visas (aptuveni), bet varbūt neviena. Vai kāda viena.
Kādi ir atšķiršanas kritēriji?
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.21 08:42:26
redz, ja es tev patiekšu, ka bībele - tu man neticēsi, jo tev kā neticīgajam Tomam vajadzīgi pierādījumi. Bet svētīgi tie, kuri neredz un tomēr tic. Es ar kādreiz nevarēju izšķirt, kas ir kas, bet tad vienkārši sāku ticēt

visas reliģijas ir kopīgas vienā lietā - cilvēkam kaut kas jādara lai tiktu pie Dieva, bet kristietība atšķiras ar to, ka DIevs kaut ko ir izdarījis, lai cilvēks tiktu pie Viņa - būs pietiekams arguments?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.21 09:10:35
Ingars
Vienkārši sākt ticēt - tas man nav saprotami. Tā jau var sākt ticēt visam kam, kam iepatīkas.

Citās reliģijās tāpat Dievs ir daudz ko darījis, lai cilvēks tiktu pie viņa.
Tāpat, kristietībā arī ir kaut kas jādara, lai tiktu pie Dieva. Vismaz viens darbs noteikti - jāpieņem, jāpiekrīt. Ja šis NAV paša cilvēka darbs, tātad cilvēks ir vienkārši bandinieks uz liela šaha laukuma, viņam pašam nav brīvas gribas un izvēles.
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.21 14:45:08
tev ir tipiska miesīga cilvēka domāšana, bet garīgas lietas ir garīgi izskaidrojamas, bet miesīgs cilvēks nesatver to kas nāk no Gara, jo ir garīgi miris DIevam, bet dzīvs tikai velnam


kristīgā mācība izšķir divu veidu brīvās gribas - miesīgo un garīgo. garīgo gribu cilvēks pazaudēja ar Ievas un Ādama nepaklausību. tāpēc attiecībā uz DIevu cilvēklam nav nekādas gribas, bet tikai negriba. garīgā griba ir pilnībā pakļauta velnam - NĒ DIEVS - lūk to velns vēlas cilvēku dzīvēs, lai mums pret Dievu būtu tikai šāda attieksme - DIEVA NAV vai DIEVS IR TĀDS KĀDU MĒS TO IZDOMĀJAM

tu varbūt iebildīsi - cilvēki taču tiecas ko pielūgt. Bet tas nav nekas vairāk, kā miesīgā griba, jo garīgā griba ir mirusi, tāpēc arī miesīgā nedzīvo ilgāk par kādiem 100, ja kurš spēcīgs, bet ap 80 jau daudzi mirst.

cilvēks nav bandinieks, nedz marionete, bet Dievs viņā atkal caur Savu Vārdu liek jaunu, dzīvu garīgo gribu un ticību, ka mēs spējam Viņam paklausīt
Saulespuķe
# Iesūtīts: 2007.12.22 16:54:10
KarotesNav
"Citās reliģijās tāpat Dievs ir daudz ko darījis, lai cilvēks tiktu pie viņa."
Var jau būt, ka citu reliģiju dievu paveiktais var likties ar kaut ko uzteicams, taču kristietības Trīsvienīgais Dievs ir darījis daudz, pat nesalidzināmi vairāk.
Kurā gan vēl reliģijā Dievs ir "nolaidies" no saviem augstumiem un piedzimis kā cilvēks, izdzīvojot parasta, pie tam nabadzīga cilvēka dzīvi? Kurā reliģijā Dievs IR NOMIRIS visas cilvēces dēļ, lai caur to cilvēkiem tiktu dāvāta izlīdzināšanās ar Dievu un viņu grēku piedošana?
Katrs cilvēks, kurš savu sirdsapziņu nav pavisam piebeidzis, apzinās, ka ir grēcīgs. Kura reliģija piedāvā GRĒKU PIEDOŠANU? Pie tam - nevis sola, ka, ja labi nodzīvosi šo dzīvi, nākamajā nepiedzimsi vis par kādu dzīvnieku, bet varbūt mazliet labākos apstākļos, bet piedod grēkus Kristus dēļ katru reizi, kad cilvēks to patiesi nožēlo. Un nedraud ar nebeidzamu riņķošanu - nomirstot un pārdzimstot, bet apsola mūžīgu dzīvi pēc nāves (pēc vienas dzīves un vienas nāves) kopā ar Dievu tiem, kas izvēlas ar Viņu dzīvot jau šajā dzīvē. Vai tas vēl ir par maz?
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.23 08:23:12
jā acīmredzot - dažiem ar to ir par maz. Dievs ar niekiem nekrāmējas, bet uzreiz piedāvā vislabāko. Tomēr daži tā pieraduši pie mēsliem, ka neko vairāk nemaz nevēlas saņemt.


un sakiet man kas tas par dievu, kurš nespēj izdarīt neispējamas lietas, kurš ir ar cilvēcisku prātu izpētāms un aptverams? vai maz tāds ir pielūgsmes cienīgs?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.27 10:05:40
Saulespuķe
Kurā gan vēl reliģijā Dievs ir "nolaidies" no saviem augstumiem un piedzimis kā cilvēks, izdzīvojot parasta, pie tam nabadzīga cilvēka dzīvi?
No Dieva viedokļa, visas cilvēka dzīves ir parastas un nožēlojamas. Tas ir kā cietuma ieslodzījums. Nav sevišķas atšķirības starp kamerām, visur ir brīvības ierobežojumi. Plašākā kamerā cilvēks tāpat jūtas ieslodzīts.
Paskaties, daudzas slavenības, piemēram, mūziķi, ir diezgan depresīvi ļautiņi, narkomāni un daudzi beidz dzīvi pašnāvībā. Tie, kas ir bagāti, atzīst, ka ar bagātību laimei ir par maz.
Daudzi filozofi un diži skolotāji brīvprātīgi izvēlējās nabadzību. Piemēram, princis Siddhārta Gautama, dzimis valdnieks, pats brīvprātīgi aizgāja no savas pils un dzīvoja askēta, praktiski ubaga dzīvi.
Diokletiāns pats pameta Romas imperatora troni un līdz mūža beigām nodarbojās ar kāpostu audzēšanu.
Tālāk, kur teikts, ka Jēzus bija nabadzīgs? Tas, ka nebija tirgotājs vai valdnieks, jā. Taču kur uzsvēra nabadzība? Galdnieks ir normāls amats, ar ko var nopelnīt maizi. Tad vēl, jātceras, ka Jāzepam bija arī zelts.

Kurā reliģijā Dievs IR NOMIRIS visas cilvēces dēļ, lai caur to cilvēkiem tiktu dāvāta izlīdzināšanās ar Dievu un viņu grēku piedošana?

Pirmkārt, Dievs nevar nomirt, jo ir nemirstīgs. Te jāprasa - kas ir nāve, un kā tā attiecināma uz Dievu?
Otrkārt, vai vari paskaidrot (no Muldera nesaprotu), kāpēc Dievam ir jāmirst, lai izlīdzinātos un piedotu grēkus? Kāpēc nevar piedot tāpat, bez sevis upurēšanas?

Kura reliģija piedāvā GRĒKU PIEDOŠANU?
Ļoti daudzas reliģijas piedāvā. Un kāpēc lai nepiedāvātu? Kas tur ir tāds īpašs grēku piedošanā?
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.27 13:00:11
No Dieva viedokļa, visas cilvēka dzīves ir parastas un nožēlojamas. Tas ir kā cietuma ieslodzījums. Nav sevišķas atšķirības starp kamerām, visur ir brīvības ierobežojumi. Plašākā kamerā cilvēks tāpat jūtas ieslodzīts.
Paskaties, daudzas slavenības, piemēram, mūziķi, ir diezgan depresīvi ļautiņi, narkomāni un daudzi beidz dzīvi pašnāvībā. Tie, kas ir bagāti, atzīst, ka ar bagātību laimei ir par maz.
Daudzi filozofi un diži skolotāji brīvprātīgi izvēlējās nabadzību. Piemēram, princis Siddhārta Gautama, dzimis valdnieks, pats brīvprātīgi aizgāja no savas pils un dzīvoja askēta, praktiski ubaga dzīvi.
Diokletiāns pats pameta Romas imperatora troni un līdz mūža beigām nodarbojās ar kāpostu audzēšanu.
Tālāk, kur teikts, ka Jēzus bija nabadzīgs? Tas, ka nebija tirgotājs vai valdnieks, jā. Taču kur uzsvēra nabadzība? Galdnieks ir normāls amats, ar ko var nopelnīt maizi. Tad vēl, jātceras, ka Jāzepam bija arī zelts.

nubet par ko tad ir runa - tā nu Dievs nolaidās līdz cilvēka līmenim, izņemot grēku. Tajā laikā galdnieks gan varēja nopelnīt, taču tas nebij kā mūsdienās, kad viņi pelna milzu naudu. Tāpat bij nesamērīgi nodokļi utt. Turklāt ņem vērā, ka Jēzus nekrāmējā ar laicīgiem īpašumiem, jo pārāk maz bij laika, ka viņam nebij laika ne ēst

Pirmkārt, Dievs nevar nomirt, jo ir nemirstīgs. Te jāprasa - kas ir nāve, un kā tā attiecināma uz Dievu?
Otrkārt, vai vari paskaidrot (no Muldera nesaprotu), kāpēc Dievam ir jāmirst, lai izlīdzinātos un piedotu grēkus? Kāpēc nevar piedot tāpat, bez sevis upurēšanas?

Dievs nomira Jēzus Kristus personā - Dievam visas lietas iespējamas tikai tavs prāts ir tik ierobežots, ka nespēj to aptvert
Par katru grēku pienākas nāve, jo grēks nozīmē pazaudēt Dievu un viss, kas ir bez Dieva, ir nāve un miršana, bez Dieva nekas nevar pastāvēt.


Ļoti daudzas reliģijas piedāvā. Un kāpēc lai nepiedāvātu? Kas tur ir tāds īpašs grēku piedošanā?
kura reliģija piedāvā grēku piedošanu BEZ CILVĒKA NOPELNIEM??? Kas tur īpašs? ja tev paliek tavi grēki, tad arī sods paliek, nu nē nav jau nekā īpaša, ja tev tīk vari arī priecāties par grēka algu - mūžīgas ciešanas elles ugunīs, nē nē neuztraucies, nav jau nekā īpaša, ja tevi no elles atbrīvo
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.27 13:10:30
Ingars
nubet par ko tad ir runa - tā nu Dievs nolaidās līdz cilvēka līmenim, izņemot grēku
Tu prasīji par citām reliģijām, kur Dievs nolaižas līdz cilvēka līmenim. Es saku, ka nav būtiskas nozīmes tam, kas ir šis cilvēks - princis vai nabags. Tātad - daudzās reliģijās Dievs pats ierodas un dzīvo starp cilvēkiem.

Dievs nomira Jēzus Kristus personā - Dievam visas lietas iespējamas tikai tavs prāts ir tik ierobežots, ka nespēj to aptvert
Vēlreiz - ko nozīmē nomirt? Kas ir nāve - vai eksistences pārtraukšana, kā to uzskata materiālisti, vai eksistences formas maiņa? Kāpēc nāve ir kaut kas slikts?

kura reliģija piedāvā grēku piedošanu BEZ CILVĒKA NOPELNIEM???
Jautājums - ko nozīmē "bez cilvēka nopelniem"? Vai vēlēšanās nožēlot grēkus un pieņemt Kristu ir cilvēka nopelns?
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.27 13:41:48
Tu prasīji par citām reliģijām, kur Dievs nolaižas līdz cilvēka līmenim. Es saku, ka nav būtiskas nozīmes tam, kas ir šis cilvēks - princis vai nabags. Tātad - daudzās reliģijās Dievs pats ierodas un dzīvo starp cilvēkiem.

Dievs virs zemes bijis tikai un vienīgi Jēzus Krsitus Personā, neviens no citu reliģiju "dieviem" nav sagādājis cilvēkiem pestīšanu, viss ko viņi spēja - uzkraut cilvēku dvēselēm vēl lielākas nastas ar nekam nederīgiem rituāliem un tradīcijām


Vēlreiz - ko nozīmē nomirt? Kas ir nāve - vai eksistences pārtraukšana, kā to uzskata materiālisti, vai eksistences formas maiņa? Kāpēc nāve ir kaut kas slikts?

nāve nozīmē atstumtību no Dieva - viss, kas ir ārpus Dieva ir nāve un miršana. Tāpēc arī Jēzus kliedza - mans Dievs mans Dievs, kāpēc tu mani esi atstājis? Jo Viņš tajā brīdī cilvēka prātam nesaprotamā veidā tika Dieva atstumts un izjuta visu to pašu, ko neatgriezīgie grēcinieki reiz jutīs ellē - Jēzus pārcieta elles mūžīgās mokas un iznīcināja tās ar Savu mīlestības spēku. Tomēr ar varu nevienam šis nopelns netiek uzspiests - ja gribi, tev atļauts iet uz elli, bet Dievs tomēr tevi mīļi aicina atgriezties, lai tev būtu daļa pie mūžīgas laimes un nepārejoša prieka, augstākajā eksistences formā

Jautājums - ko nozīmē "bez cilvēka nopelniem"? Vai vēlēšanās nožēlot grēkus un pieņemt Kristu ir cilvēka nopelns?
šI vēlēšanās ir Dieva nopelns, jo Dievs dod gribu un veiksmi pēc Sava labā prāta. Dievs piedod nevis tavas nožēlas dēļ, bet Sava Dēla nopelnu dēļ un Savas žēlastības dēļ. Citās reliģijās cilvēkam piedošana ir jānopelna, kristietībā tā tiek sniegta par brīvu.
tomēr kā vesels koks vienmēr nes augļus un pēc tā mēs zinām, ka tas ir vesels, tā arī jau apžēlots cilvēks nožēlo grēkus un lūdz piedošanu, bet vispirms nāk Deiva žēlastība un tikai pēc tam mēs esam spējīgi tai atsaukties un to izlūgties
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.27 13:45:52
KarotesNav - ko tu patiesībā vēlies? tu vienkārši pārbaudi kristīgo mācību, vai meklē kaut ko tajā?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.27 13:52:37
Ingars
šI vēlēšanās ir Dieva nopelns, jo Dievs dod gribu un veiksmi pēc Sava labā prāta.

Tādā gadījumā cilvēks ir tikai bandinieks Dieva rokās. Kam Dievs grib, tam iedod vēlēšanos, bet citam neiedod.

Citās reliģijās cilvēkam piedošana ir jānopelna, kristietībā tā tiek sniegta par brīvu.

Diez vai tā būs. Visur cilvēkam ir vispirms jāvēlas piedošanu, un tad to viņam Dievs dod. Tā tas ir arī islāmā, vai vaišnavismā.

KarotesNav - ko tu patiesībā vēlies? tu vienkārši pārbaudi kristīgo mācību, vai meklē kaut ko tajā?
Es mēģinu saprast, taču, jo tālāk, jo mazāk saprotu. :-(
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 41 , pavisam kopa bijuši: 4854