atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem vai kristība atkarīga no ūdens daudzuma?
Ingars
Iesūtīts: 2007.12.08 15:05:07
paraugs bībelē ir nepārprotams - tātad luterāņi krista nepareizi?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>
AutorsZiņas teksts
moritz :)
# Labojis moritz :): 2007.12.12 14:09:57
atkal jaatgriezhaas pie diskusijaam par ziidainju kristiishanu... kaa jau reiz teicu, juusu trakteejumi mani nepaarliecina par paveeli kristiit ziidainjus... kas tic, un top kristiits... cik redzam Rakstos, tad ticiibai liidzi gaaja apliecinaajums... luuk, pie taa arii paliekam... taalaakais jau buutu diskusija ne par ziidainju, bet beernu kristiibu...
***
par taam 3 lietaam zaalju skapiitii... mees ar tevi par vakareedienu diskuteejushi neesam... izskaties, ka tu vadies peec galvaana leetaa referaatinja... visi no sarunas ar vinju kratiijaas valjaa, beigaas kaads tomeer aizgaaja un, diemzheel, saaka runaat nevis par lietas buutiibu, bet skaldiit matus... bet tas man paliidzeeja redzeet, ka ir braalji, kuriem izpratne per lietaam klibo un vajag vinjiem paliidzeet... nav gluzhi taa, kaa vinjs to ir atspoguljojis...
***
da par to vakuumu necepies... pastaav jau termins "laimiigaa nekonsekvence"... degshana bez izpratnes nav nosodaama...
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.12 15:05:45
mortiz bet Jēzus vārdi - laidiet bērniņus pie Manis - arī tev ir pie kājas, tāpat, kā nevis tavas apzinīgas izvēles dēļ tiec pestīts, bet no Svētā Gara žēlastības tev tiek dota ticība - tas ar tev pie kājas, tāpēc, ja pat Svētajam Garam pretojies, tad ko gan mēs mirstīgi tev varam ieskaidrot
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.12 15:09:31
moritz, a ko es vainīgs ka Dieva Vārds tevi nepārliecina... nu nepārliecina, nekristī zīdaiņus!

Es nemēģinu Dievu tiesāt, daru ko liek!
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.12 15:16:43
un nav vajadzīga nekāda augsta gudrība, lai to visu saprastu - nevajag miesīgi spreidelēt un zaimot, bet gan ticībā pieņemt to, ko Dievs teicis

un tik tiešām mortiz - tas par to vakuumu, gandrīz vai Svētā Gara zaimošana. paskaties vārdnīcā - cik vārdam "baptizo" ir nozīmes

cik bībelē ir analoģijas - vai tad tikai pagremdēšana un aprakšana? vai nav arī apslacīšana, mazgāšana un apliešana?

bet kur tad bībelē dota instrukcija, ka tika tikai pagrmdēti, bet nekad ūdens liets uz galvas. Un kas bij kad Jēzus mācekļiem kājas mazgāja?

tie visi strīdi par formu ir absolūts stulbums, jo Dievs neskatās uz āreini, bet lai Viņa pavēle tiktu izpildīta, i ja pie rokas ir tikai pāris saujas ūdens, ka nevar iegremdēties - arī tas skaitās pagremdēšana tikai mazākā ūdens daudzumā, ja tev tā patīk, jo nozīme nevis ārējai formai bet nozīmei - un ar to nozīmi baptistiem gan pieklibo un tik nesaki u nenoliedz, kas ir viņu pašu rakstiski un mutiski apstiprināts, ka kristība jums ir tikai simbols, kaut kaut gan bībele māca tieši pretējo.

Pāvils rakstīja ka kristība glābj, kā arī kas tic un top kristīts, tas taps svēts, nevis, ka tas simbolizē, tāpat arī - liecieties kristīties ikviens, lai saņemtu piedošanu, nevis lai simbolizētu
moritz :)
# Labojis moritz :): 2007.12.12 15:28:25
Ingars
ja pat Svētajam Garam pretojies, tad ko gan mēs mirstīgi tev varam ieskaidrot
***
1) soore, no diskusijas izriet, ka es tikai luteriskaas ticiibas aplieciibas dazhus punktus nepienjemu, jo nepiekriitu to Rakstu trakteejumam...
2) simbolus neesmu piesaucis,
3) neuzskatu luterisko TA (LC) par pilniigu Rakstu trakteejumu,
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.12 15:42:56
moritz, a tu sāc vispirms piekrist tam ko saka Sv. Raksti, pie LTA nonāks pēc tam!

Vēl jau tu neesi noticējis Dieva Vārdam, tad kur nu vēl Luteriskajām Ticības Apliecībām!
moritz :)
# Iesūtīts: 2007.12.12 15:45:41
Mulders
luudzu, pieraadiijumus tam, ka es neticu dieva vaardam?
no kurienes tava DV interpretaacija, ja ne no LC? ("kaspars, tamdēļ TA ir ļoti laba lieta - tur es varu iebaxtīt ar pirxtu un teikt - šitā es ticu! Un tu savukārt vari baxtīt šajā TA un teikt, reku rakstīts tā un šitā, kāpēc tu runā un dari savādāk... un man mute būs ciet, vai jābaxta citā vietā lai paskaidrotu tā vai citādi!
Gadījumā, ja tu pret mani met kādu stereotipu, kas neatbilst patiesībai, tad es varu vai nu atkārtot tos pašus vēžus ko jau pirms 490 gadiem sadzejoja Luterāņi, vai vienkārši iebaxtīt TA un teikt - tavs stereotips ir nepareizs, reku ir pareiza interpetācija! Un tad vainot varēsi savu stereotipu nevis LTA!"
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.12.12 15:48:18
moritz, kurš vārds "1 Pet 3:21 Tas attēlo kristību, kura tagad arī jūs glābj. " ir no LC?

A tu pasaki, tici tam vai nē?

Jā/Nē?

Mat 21:16 "Dzirdu gan. Vai jūs nekad neesat lasījuši: no bērniņu un zīdaiņu mutes Tu Sev slavu sagādājis?"

Vai zīdaiņi var Dievam slavu sagādāt? Vai neticīgie sagādā Dievam slavu? Jā/Nē?

"Patiesi Es jums saku: ja jūs neatgriežaties un netopat kā bērni, tad jūs nenāksit Debesu valstībā. Tāpēc, kas pats pazemojas kā šis bērns, tas ir lielākais Debesu valstībā.

Pārfrāzēsim!

"Patiesi Es jums saku: ja jūs neatgriežaties un netopat kā neticīgie, tad jūs nenāksit Debesu valstībā. Tāpēc, kas pats pazemojas kā šis neticīgais, tas ir lielākais Debesu valstībā.

Tas ir tas ko Baptisti sludina!
moritz :)
# Labojis moritz :): 2007.12.12 15:51:11
Mulders
jaa!
neesi nu naivs un nespekulee ar leetiem trikiem... nu gan tu nodemonstreeji izcilu shaurpieriibu... tur rakstiits sekojosjhi:
21 Tas attēlo kristību, kura tagad arī jūs glābj. Tā nav miesas netīrības mazgāšana, bet ir labas sirdsapziņas izlūgšanās Dievā caur Jēzus Kristus augšāmcelšanos... un tagad izskaidro man sho rakstvietu un pasaki, ko tu njemi par pamatu savam skaidrojumam... ???
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.12.12 15:52:58
moritz, Redzi, brāl... nespēj tu pateikt - Ticu Dieva Vārdam, jo tu netici!

Tas arī bij pirādījums!

Es ticu ikvienam burtam šajā pantā!

Tu nespēj ticēt, ja nesaproti! Es spēju!

Es spēju ticēt nesaprotamajam neizskaidrojamam Dievam! Tu nespēj ticēt Dievam, kas ir lielāks par tavu izpratni! Tamdēļ, tev Dievs ir jāpamazina līdz tava prāta līmenim!
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.12 15:53:16
prikols jau tāds, ka šitie trakie luterāņi papūlējās lai TA pilnībā atbilstu rakstiem, tā lūk visiem tādiem vēja dzītiem un miesīgu filozofiju mīlētājiem mutes aizbāztas.
moritz :)
# Labojis moritz :): 2007.12.12 15:55:31
Mulders
baigi viegli saakt spiest uz personiigo... tici/netici - atradies tiesaataajs... vai nu tava tronja preikshaa staaveeshu, un vai LC buus taa graamata, kuras ziimogi tiks atveerti?
PS kaa paliek ar to panta turpinaajumu? un trakteejumu? un trakteejuma bazi?
moritz :)
# Labojis moritz :): 2007.12.12 15:57:40
Ingars
mosh tu tomeer arii papuuleesies visu 21 pantu izskaidrot? a mosh tur 2 dazhaadas nesaistiitas teemas sapiitas? nekaa nesaprotu...
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.12 16:00:02
mortiz tevis citētā rakstuvieta nenoliedz to, ko Mulders citēja
Mat 21:16 "Dzirdu gan. Vai jūs nekad neesat lasījuši: no bērniņu un zīdaiņu mutes Tu Sev slavu sagādājis?"
grozi kā gribi, bet kas rakstīts tas paliek nemainīgs

un starp citu tas, ko tu citēji jau arī pret tevi pašu vēršas - uzsvērta tiek jēga nevis forma, turklāt šeit ir runa par mazgāšanu.

starp citu vienā tulkojumā ir - nevis caur bet pamatojoties uz Jēzus Kristus augšāmcelšanos, kas arī norāda kristības būtību - mums tiek dāvāts Kristus Jēzus nopelns, kura dēļ tad arī tiek uzklausīta lūgšana pieņemt mani par Savu bērnu

moritz :)
# Iesūtīts: 2007.12.12 16:02:55
Mulders
Mat 21:16 "Dzirdu gan. Vai jūs nekad neesat lasījuši: no bērniņu un zīdaiņu mutes Tu Sev slavu sagādājis?"
Vai zīdaiņi var Dievam slavu sagādāt? Vai neticīgie sagādā Dievam slavu? Jā/Nē?
1) nu, kaa tad jamie sagaadaaja? skreeja siikie a priekshu un bljaava: oziannaa! un veel, jeezus teica: ja shos apklusinaas, tad akmenji breeks... un veel teikts: bez valodas lops utt... prichom te ziidainju kristiibas? apskaidro mani...
***
"Patiesi Es jums saku: ja jūs neatgriežaties un netopat kā bērni, tad jūs nenāksit Debesu valstībā. Tāpēc, kas pats pazemojas kā šis bērns, tas ir lielākais Debesu valstībā.
2) vai nav gana skaidri izskaidrots: kaadi tad beerni ir? apaksh vecaaku varas... kaa centurions saka par sevi, atsaucoties uz jeezu? arii es esmu apaksh varas... kur te beernu kristiibas???
***
Pārfrāzēsim!
"Patiesi Es jums saku: ja jūs neatgriežaties un netopat kā neticīgie, tad jūs nenāksit Debesu valstībā. Tāpēc, kas pats pazemojas kā šis neticīgais, tas ir lielākais Debesu valstībā.
3) a shis jau ir sunja murgi... piedo...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.12 16:04:02
moritz, a ko skaidrot!

Vispirms tiek pateikts, ka kristība tāpat kā Noasa šķirsts objektīvi glābj. Bet pēc tam tiek paskaidrots, ka tā nav plunčāšanās ūdenī un ka ūdens nav būtiskais, bet Kristus upuris kura augļus mēs šajā kristībā saņemam!

Tak jautājums ir vai TU tici, ka kristība glābj?

Vari uz šo jautājumu atbildēt vai nē!

Un tiesāts tu tiksi tieši pēc šī paša Dieva Vārda ne pēc Muldera!

Mulders neko tev neprasa no sevis. Mulders tev parāda Dieva Vārdu kur skaidri un gaiši rakstīts - un paprasa - vai tu tici tam, ko Dievs par krsitību saka?

Viss tavs vipendrjožs atbild loud and clear, tu NETICI!

Ja ticētu, tad teiktu - jā ticu, ka Kristība glābj!
Bet tu to nevari! Tad kamdēļ tu man pārmet un māci kā Dievam ticēt, ja tu pats viņam netici!
moritz :)
# Iesūtīts: 2007.12.12 16:04:13
Ingars
ingar, es jau saaku dusmoties - es iesaaku diskusiju par jeegu, no kuras izriet forma, juus ar mulderu man degunaa gruuzhat formu, kas ir paaraak par jeegu...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.12 16:06:03
moritz, vai bērni var ticēt?

Mēs abi zinām to ko tu ar to saki!

Tātad Kristus šos ticēt nespējīgos bērnus liek par piemēru pieaugušiem Jūdaismā briedinātiem apustuļiem - ticīgajiem!

Tā kā... atvaino, suņa murgus dzen tu, un kārtējo reizi atkal racionalizē Rakstus nespēdams pieņemt to vienkāršo ko tie vēsta!

Tas ka tu nesaporti KĀ zīdaiņi slavē Dievu, nu nekādīgi nepadara Dieva Vārdu par meliem! Tā kā... sēdies 2!!!
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.12 16:08:23
nē mortiz - runa ir par to, ka tu noliedz jebkādu citu formu

un starp citu par formu, kura izriet no jēgas jau tika izrunāts, ka jēga tiek attēlota vairākos veidos, ne tikai kā pagremdēšana

runa ir tikai un vienīgi par to - kā tu interpretē rakstus? katru pantu atsevišķi vai visu bībeli kopā? tur jau tā atšķirība, par ko visi dusmo uz luterāņiem, ka mēs lūk balstamies tikai uz pašizceptām TA, bet lieta tāda, ka TA atspoguļo rakstu kopējo izpratni
moritz :)
# Iesūtīts: 2007.12.12 16:09:31
b]Mulders
1) par noa shkjirstu un 8 dveeseleem teikts: caur uudeni...
2) es ticu, ka kristiiba glaabj... es ticu, ka tie, kas tic un top kristiiti... viens pats neatcelj otru... peeteris neatcelj jeezu...es visu laiku saku - jeega, tu man gruud purnaa - forma... apmierinies, jaunkundz...
3) patlaban es tieku tiesaats tikai peec muldera un LC (teiksim taa - muldera LC izpratnes), mulders man censhaas piespiest ticeet peec LC...
4) kaa tur ir par tiem, kas teidzaas ar pasludinaashanu par bezdievi?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 50 , pavisam kopa bijuši: 36407