atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem vai kristība atkarīga no ūdens daudzuma?
Ingars
Iesūtīts: 2007.12.08 15:05:07
paraugs bībelē ir nepārprotams - tātad luterāņi krista nepareizi?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>
AutorsZiņas teksts
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.11 17:49:40
bet baptisti jau tie šķēpu lauzēji pacēla šo tēmu

pareizi tu saki - no jēgas izriet forma - pagremdēšana, apslacīšana, mazgāšana, apliešana
starp citu vārdam baptizo, ja nemaldos ir ne tikai "pagremdēt" nozīme bet arī citas iepriekš minētas
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.11 17:57:12
tieši tā mortiz un ja būtu mana teikšana tad arī visā luterāņu baznīcā vienprātības dēļ kristītu tikai šādi, bet kā jau minēju - tas nav vienīgais pareizais veids un arī paši baptisti mēdz pagremdēt tikai ķermeņa augšdaļu

nu patiesībā jau jebkurā gadījumā, ja skatamies dziļāk - pagremdēt lai apņemtu ar ūdeni, tāpat arī uzlejot cilvēks tiek pagremdēts tikai mazākā ūdens tilpumā, bet tās jau tikai vārdu spēles.

principā runa jau tad ir - kāpēc luterāņu baznīcās nav baptistēriju? ja būtu, tad arī kristītu pagremdējot. nu vēl var piesieties - kristiet vasarā, brīvā dabā upes un ezeri mums pietiek Latvijā - labs arguments, tomēr arī šeit parās dažādi apstākļi. kāds varbūt grib tapt kristīts tūliņ, tagad ziemā
moritz :)
# Iesūtīts: 2007.12.11 17:58:02
Ingars
interesanti...
***
3 Jeb vai jums nav zināms, ka mēs visi, kas Jēzus Kristus Vārdā esam kristīti, esam apslaciiti Viņa nāvē?
4 Jo mēs līdz ar Viņu kristībā esam apslaciiti nāvē, lai, tāpat kā Kristus Sava Tēva godības spēkā uzcelts no mirušiem, arī mēs dzīvotu atjaunotā dzīvē.
moritz :)
# Iesūtīts: 2007.12.11 17:59:19
Ingars
mees kristiijam augu gadu, un nekad nav bijis gadiijuma, ka nevar samekleet vietu, kuraa nokristiit pagremdeejot... kas meklee (grib), tas atrod...
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.11 18:00:12
nu paga paga, kāpēc nepaņēmi tās rakstuvietas, kur arī rakstīts - apslacīti savās sirdīs, izliet Svēto Garu, mazgāti utt.
mortizzzzz - neķeries pie negodīgiem paņēmieniem, sarunāts
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.11 18:01:57
interesanti, kur jūs tagad kristījaties? nu ka tas i, ka tu spītējies - tā ir tikai forma. ir baznīca, ir mācītājs, ir ūdens - kam vēl meklēt baseinu?
moritz :)
# Labojis moritz :): 2007.12.11 19:05:51
Ingars
vasaraa - valjeejaas uudenstilpnees... paareejaa laikaa iireejam saunas baseinu... nereti vechi satrakojas un ielien aalingjii... un nekaadas neertiibas tas nav radiijis...
***
kāpēc luterāņu baznīcās nav baptistēriju? ja būtu, tad arī kristītu pagremdējot.
***
sdazhas tiek celtas, dazhas renoveetas... var jau uztaisiit...
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2007.12.11 19:09:30
moritz bet ko Tu darīsi aiz polārā loka, mūžīgajā sasalumā? Dažkārt arī tuksnesī var atrast tikai dziļu aku... Vai tad paliksim nekristīti?
moritz :)
# Labojis moritz :): 2007.12.11 19:12:02
lēnprātīgais
kaa dievs teicis: kas meklee, tas atrod, kas luudz, tas dabuu... par sho neesi domaajis?
ir daudz taadu un liidzigu situaacijaa tavaa dziivee aiz polaaraa loka vai tuksnesii gadiijushies?
Balss
# Iesūtīts: 2007.12.11 19:32:35
Hm, ir gadījies redzēt freskas no pirmajiem gadsimtiem, kur attēlota cilvēku kristīšana lielos traukos vai baseinos... Pie kam, katoļu zemē, kur tā kā baptistu iespaids nebūtu...
Protestants
# Iesūtīts: 2007.12.11 20:41:53
Ūdenim un ūdens kristība (kristīšana Jēzus vārdā, in the name if Jesus, ....nejaujt ar Logos) ar jaunpiedzimānu nav nekāda sakara. Jaunpiedzimšana notiek ticībā, caur sludināto evanģēliju, nevis laistoties ar ūdeni vai citām cilvēku darībām.
Ja kādam tas grūti saprotams, apskatiet šo, kur ļaudis jau bija saņēmuši Sv.garu un tikai pēc tam viņus kristīja Jēzus vārdā (in the name of Jesus):
ApD10:45 Un ticīgie apgraizītie, kas Pēterim bija līdzi, izbijās, ka Svētā Gara dāvana bija izlieta arī pār pagāniem,
46 jo viņi tos dzirdēja mēlēs runājam un Dievu teicam. Tad Pēteris atbildēja:
47 "Kas gan varētu liegt ūdeni šo ļaužu kristīšanai, kas dabūjuši Svēto Garu tāpat kā mēs?"
48 Un viņš pavēlēja tos kristīt Jēzus Kristus Vārdā. Tad tie lūdza, lai viņš dažas dienas pie tiem paliktu.
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.12 09:47:25
mortiz, nu jau tu esi aizgājis no Dieva pavēlēm pie cilvēku rekomendacijām

Ūdenim un ūdens kristība (kristīšana Jēzus vārdā, in the name if Jesus, ....nejaujt ar Logos) ar jaunpiedzimānu nav nekāda sakara. Jaunpiedzimšana notiek ticībā, caur sludināto evanģēliju, nevis laistoties ar ūdeni vai citām cilvēku darībām.

lūk tipiski sektantiska domāšana, kad vienu rakstvietu izrauj no konteksta - kā nav kauna stādīt bībeles pantus vienu otram pretī, tādējādi norādit, ka Dievs ir pretrunīgs

Pāvils rakstīja, ka kristība glābj. kristībai ir visciešākais sakars ar jaunpiedzimšanu. Kristībā Dievs dod grēku piedošanu un Svēto Garu - nav teikts, ka kristības brīdī, pirms vai pēc tās, bet tikai ka dod un viss. Kristība ir Svētā Gara darbs, kurā DIevs dara kristāmo par Savu bērnu


bet tā jaunpiedzim`sana, kuru sludina baptisti, pentakosti un harizmāti balstās nevis Dieva Svētā Gara darbā, bet paša cilvēka darbā - pieņemot Jēzu par savu Kungu. šī mācība ir pretrunā ar Jēzus vārdiem

neviens nenāk pie Manis, ja tas nav viņam Tēva dots
tas ir Dieva darbs, ka jūs man ticat
ne jūs Mani bet es jūs esmu izredzējis

noliedzot kristības saistību ar jaunpiedzimšanu tu noliedz Svētā Gara darbību kristībā - uzmanies, ka nezaimo Viņu

moritz :)
# Iesūtīts: 2007.12.12 13:25:03
Ingars
noliedzot kristības saistību ar jaunpiedzimšanu tu noliedz Svētā Gara darbību kristībā - uzmanies, ka nezaimo Viņu
***
uzraadiisi kaadu komentu, kuraa es noliedzu jn.3:1-7???
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.12 13:27:01
moritz, nu un kā atbilde šai lūgšanai un meklēšanai kāreiz ir mierinājums, ka svarīgais ir tas KO saņem kristībā nevis KĀ to saņem... Tādējādi gan aiz polārā loka gan tuxnesī var cilvēks tapt pestīts, ja ir kaut nedaudz ūdens!
moritz :)
# Iesūtīts: 2007.12.12 13:32:31
Mulders
vai esmu iebildis pret KO? vai nav gana svariigi pie ko arii kaa? vai vecaa cilveeka nomirshanu un jaunaa augshaamcelshanos muuzhiigai dziivei lai noniveleejam liidz trauku mazgaashanas liimenim? vai galminieks nokaapa uudenii bez mierinaajuma?
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.12.12 13:40:52
moritz, tā nu tu nespēj redzēt Dieva varenību, kas kļūst varena vienkāršībā...

Parasts ūdens savienots ar Dieva Vārdu dara mūžības brīnumu! PARASTS ūdens PARASTĀ traukā ar NEPARASTU Dieva Vārdu Dievam nevajag specefektus un pompozas izrādes, raspaļcovkas ar kalnu tricināšanu un uguns liesmu mētāšanu bij pagātnē, šodein Dievs dāvina visdārgāko caur visvienkāršāko!

Parsts vīns ar parastu neraudzētu maizīti savienots ar neparastu Dieva Vārdu dāvā pašu Dievu mums! Atkal bez pompozām izdarībām, bez zīmēšanās...

Kam ticība maza, kas vairāk uzticās materiālām lietām, tam lai top daudz ūdens, tam lai top īpaši smalki vīni īpaši smalos traukos ar pasniegtu īpaši ceptu maizi īpašas mūzikas pavadībā!

Jo tava kristība ūdenī līdz ausīm nav ne par kapeiku iedarbīgāka vai labāka nekā manas 3 saujas ūdens manā zīdaiņa vecumā no tāda mācītāja rokas, kas Pāvestam klausa

Jo Dievs to dara, ne cilvēks, Dieva Vārds to dara ne ūdens!

Un "Tavi grēki tev piedoti, še ņem Svēto Garu" jēga nemainās vai tu to uzraksti ar uguns burtiem pāri visām debesīm vai klusu klusu iečuxti bērnam silītē, ja vien vārds nāk no Tā, kas ar vārdu "Lai Top" radīja Realitāti!
moritz :)
# Labojis moritz :): 2007.12.12 13:48:13
mulder, davai pameegini izlobiit, ko es meeginu pateikt... taatad: ja vien mees neesam aiz polaaraa loka, tuksnesii, kaujas laukaa, pie paralizeeta cilveeka, ko nedriikst kustinaat utt utjpr, ir veerts pielikt puules kristiities taa, kaa to cilveeki dariija pirmdraudzee... par jau mineetajiem ekstreemajiem apstaakljiem: dievs deva maizi, dos arii zobus - vienmeer var luugt padomu no dieva un atrast risinaajumu, tachu - ja nav citas iespeejas, tad saidjot taapat... mees varam vienoties par formu kaa adiaforu, bet... tas, ar ko nodarbojies tu - tad tikai ar savas konfesijas t.s.rel.briiviibas paaugstinaashanu... tas, kaa tas skan no juusu traktaatiem ir augstpraatiigi un lepni pret pagremdeetaajiem, kas no sirds veelas dariit taa, kaa to dariija vinju kungs, njemot veeraa, ka pashi piesaucat adiaforu... tu man paarmeti rom.14.nod.ignoranci, bet iskataas, tev pasham baljkjis acii - es pagremdeeju (ietverot shajaa darbiibaa arii jaunatdzimshanu) deelj sava kunga un punkts... draudzee, kuras piederiigais es esmu, mees, kameer buus iespeeja, vienmeer kristiisim pagremdeejot deelj kunga... ja kaadam ir kaare diskuteet par to tikai, lai aplogjeetu aizpolaaraa loka apstaakljus, vai taisnotos, kaapeec vinjam kaajas neklausa aiziet liidz 1.uudenstilpnei, tad vinjam ir tiesiibas mekleet citu draudzi... ekstreemos apstaakljos mees luugsim padomu no kunga, un vinjs, kurs grib glaabt, dos risinaajumu... dieva vareniiba nedemonstreejas slinkumaa un atrunaas, bet tad, kad mees ticiibaa paljaujamies uz kungu un daraam vinja praatu... izprintee sho un turpmaak, diskuteejot ar mani, vadies peec shiis klauzulas...
moritz :)
# Labojis moritz :): 2007.12.12 13:58:00
Mulders
Jo tava kristība ūdenī līdz ausīm nav ne par kapeiku iedarbīgāka vai labāka nekā manas 3 saujas ūdens manā zīdaiņa vecumā no tāda mācītāja rokas, kas Pāvestam klausa
***
soore, ir gan... taveejaa ir tikai, kaa tu pats saki, vakuums...
moritz :)
# Iesūtīts: 2007.12.12 14:00:11
Ingars
par sho: Iesūtīts: 2007.12.12 09:47:25
man liekas, tu mani sajuci ar protestantu...
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.12.12 14:04:23
Mulders
Jo tava kristība ūdenī līdz ausīm nav ne par kapeiku iedarbīgāka vai labāka nekā manas 3 saujas ūdens manā zīdaiņa vecumā no tāda mācītāja rokas, kas Pāvestam klausa
***
soore, ir gan... taveejaa ir tikai vakuums...




Beidzot izlīda tā āža kāja!

Iekopēju, lai tu nejauši savu postu nenodzēs!

Es nekad neesmu pārmetis, ka jūsējie dara nepareizi. Baptistu kristīa ir īsta un iedarbīga, jo tāpat tā ir pēc Dieva Pavēles 3vienīgā Dieva Vārds savienots ar Ūdeni!

Bet tu gan pateici skaidri ko tu domā par Dieva Darbu manā kristībā! Tu to par vakumu uzskati! Tā kā... kādu vēl liecību vajag par anabaptista mācību? Kur tā der, ja tā noliedz Dieva Darbu Vakums!


Ne par velti tieši šīs 3 lietas - attiexme pret kristību, vakarēdienu un Dieva Vārdu ir kā lakmusa papīrs ticībai... Visu skaisti var iepakot skaistos vārdos un māžoties ar formām, bet līdzko mācība tiek konfrontēta ar to, kur pats Kristus ir klātesošs, tā... viss nāk gaismā!

Patiesi prieks, par šiem taviem vārdiem... jo tie vien visu parāda skaidri un gaiši... un kā teica gudrie... ne jau kristības neesamība nolādē, bet kristības nicināšana nolād!

Ja kristības nosaukšana par vakumu nav Kristus zaimošana, tad kas ir?

Vakums ir tāda mācība, kas pieļauj šādu zajavu!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 56 , pavisam kopa bijuši: 5080