atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem par teoloģisko izglītību
Ingars
Iesūtīts: 2007.12.07 10:04:34
kādas ir iespējas Lutera akadēmijā apgūt padziļināti kristīgo mācību, ja mērķis nav kļūt par mācītāju, bet lai varētu efektīvāk kalpot citās līdzīgās jomās, piem. par jauniešu vadītāju vai kristīgo skolotāju.

un vai var droši uzticēties, ka mācība būs pareiza un nesagrozīta?
<< . 1 . 2 . 3 .
AutorsZiņas teksts
vilks
# Iesūtīts: 2008.01.20 09:53:51
Piebilstot vēl-teoloģijas studijas līdz ar to ticību stiprina tikai daļēji,jo tajās students,kas ir godīgs pret sevi un citiem,ļoti iespējams, ieraudzīs,ka arī paša ticība balstās daļēji uz aplamiem pieņēmumiem. Un tas sāp. Tāpēc vajag lielu drosmi un aicinājumu,lai studētu teoloģiju. Ne velti klīst baumas par cilvēkiem,kas,studējot teoloģiju, zaudējuši ticību.
Tiesa,konfesionālās mācību iestādes vairumā gadījumu nodarbojas vairāk ar katehisma un savas Baznīcas vēstures mācīšanu,nemācot vai minimāli mācot teoloģiski domāt. Līdz ar to Lutera Akadēmija tādā ziņā būs `drošāka` vieta,kur studēt. Un tie paši AI kursi vēl ko vairāk,jo tie droši vien tīri domāti ticības stiprināšanai.
Ar šo es lielā mērā esmu pateikusi arī savas domas par to,kurā gadījumā mācību iestāde palīdzēs tapt par labu mācītāju. Es uzskatu,ka mācītājam ir ne tikai jāzin pareizā mācība,bet arī tās trūkumi,un to Tevis minētajā veidā grūti iegūt. Diemžēl tādēļ var izaugt arī dažs labs luterisks `smadzeņu skalotājs`.
vilks
# Iesūtīts: 2008.01.20 10:04:52
3. Ar to es nonāku pie pēdējā-kam tad ļauj un kam ļaut kalpot? Cik esmu novērojusi,LELB vairumā gadījumu laju kalpotāju trūkst un ar prieku tiek gaidīts ikviens. Protams,pārbaudot. Tādā ziņā vislabāk ir apmeklēt attiecīgos Baznīcas nozares kursus (ir gan jauniešu darbam,gan diakonijai,gan Sv.skolai un Baznīcas mūziķiem). Kursos un sarunās ar mācītāju vai nozares vadītāju draudzē arī izkristālizējas, kas katrs par cilvēku. Bet nepiekrītu,ka spējas un raksturs veidojas no pareizās mācības-esmu diemžēl satikusi cilvēkus,kuri zin katehismu perfekti,bet nespēj adekvāti komunicēt ar cilvēkiem. Vai,piemēram,cīnās ar kādām savām problēmām,un kalpošanā mēģina no tām aizbēgt. Ja cilvēks negrib būt godīgs pret sevi un to redzēt,neviena mācību iestāde nepalīdzēs. Tevis minētos harizmātiskos kalpotājus LELB gan esmu manījusi visai minimāli. Vairums mācītāju un nozaru vadītāju viņus pie teikšanas diez kā nelaiž.
<< . 1 . 2 . 3 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 158 , pavisam kopa bijuši: 4192