atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem par teoloģisko izglītību
Ingars
Iesūtīts: 2007.12.07 10:04:34
kādas ir iespējas Lutera akadēmijā apgūt padziļināti kristīgo mācību, ja mērķis nav kļūt par mācītāju, bet lai varētu efektīvāk kalpot citās līdzīgās jomās, piem. par jauniešu vadītāju vai kristīgo skolotāju.

un vai var droši uzticēties, ka mācība būs pareiza un nesagrozīta?
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.11 11:56:19
Ingars, es neesmu neko studējis sistemātisku teoloģiju, taču vienu esmu gan sapratis... galu beigās vienalga paliec tu tava sirdsapziņa un Raksti. Neviens cits tavā vietā nedz mācīsies, nedz sapratīs nedz ticēs.

Es universitātes un skolas vispār uztveru kā tādu interesantu lietu, kur tu drīxti uzdot jautājumus un saņemt atbildes, kā arī skola sakārto to bardaku kas cilvēkam galvā ir.

Vienmēr jau var palūkoties uz tiem augļiem un tajos saskatīt izglītības stiprās/vājās puses!
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.11 12:57:18
kāds te minēja, ka ja saistīsos ar Augsburgas institūtu, tad tas būs pamatīgs pleķis manā biogrāfijā

bet dīvaini, ka tajā pašā laikā nekas netraucē iesaistīt cilvēkus no katoļiem un harizmātiem mācību procesā
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.11 13:13:06
Ingars, par Auksburgas Institūtu man nav viedokļa, nebūšu konsultants! Nu un tas ir skumji, ja cilvēku vērtē no cepures!
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.11 13:17:55
nu kā, jo dārgāka cepure, značit cilvēks dikti čakls ja daudz naudas sapelnījis
Balss
# Iesūtīts: 2007.12.11 20:21:05
Viens te kādu bleķi pasvieda, un jūs to ņemat par tīru naudu!
indriķis
# Iesūtīts: 2007.12.17 15:16:16
Savā (R.Slenskas) laikā LA bija augstvērtīgākā teoloģiskā mācību ietāde Latvijā, jo tā pārstāvēja gan prātīgāko Latvijas luterāņu mācītāju-teologu lielo pusi, gan vācu luteriskas dogmatikas skolu. Bet jau toreiz pastāvēja savdabīgs duālisms starp LA un LELB Konsistorijas uzstādījumiem, sadūrās LA luterisms ar Konsistorijas augstbaznīciskumu un episkopālismu. Tagad, padzenot luterāņu mācītājus - pasniedzējus gan ir iegūta lielāka ideoloģiska viengabalainība, bet LA līmenis un prestižs ir cietis. Savukārt AI nekad nav bijusi pilna laika teoloģiska mācību iestāde, augsburgiešiem ir Amerikas, LU TF , LA izglītības. Šobrīd AI piedāvā kursus draudžu locekļiem, līdzīgus mazajai LA.
infos [78.84.182.210]
# Iesūtīts: 2007.12.17 16:32:21
indriķis Vai AI LELB dr. locekļi arī var iet klausīties lekcijas un kur un kad tās notiek?" Luterānī" lasīju par 1-mo lekciju, bet `vai arī decembrī būs nodarbas mēneša pēdējā sestdienā? Vai ir kāds kontakat tālrunis?
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.12.18 11:53:51
Apmeklēt var droši , bet sīkāka informācija man ,diemžēl, nav. Pazvani uz Luterānī minēto telefonu, tur pateiks.
Draudzes loceklis [85.15.205.123]
# Iesūtīts: 2007.12.18 12:31:50
Palika decembra pēdējā sestdiena, cik atceros (kopā ar dāvanām).
infos [78.84.182.210]
# Iesūtīts: 2007.12.18 23:38:30
Paldies. Īsti nesapratu - jāņem līdzi kas dāvanai?
Draudzes loceklis [87.110.52.65]
# Iesūtīts: 2007.12.19 01:23:13
Dos dāvanas
lamby [87.110.9.24]
# Iesūtīts: 2007.12.19 22:40:42
Slenska ne jau no laba prata parcelaas uz Latviju - Vacijaa tik konservativu teologu neviens akademiskajaas aprindaas nenema par pilnu
indriķis
# Iesūtīts: 2007.12.20 11:44:05
lamby , protams, tur "teologiem" jāpilda sociālais pasūtījums - geju precināšanu apoloģētika un citas lietas no šīs pašas šļuras. Par akadēmiskajām aprindām labi teikts banālajā dziesminā - "agrāk zinātnieks un pētnieks, tagad nabagmājas sētnieks ".
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.27 09:58:01
gribētos jau gan tos AI kursus draudžu locekļiem iziet, būtu daudz vērt1īgāk, nekā alfa kursi, bet interesanti vai ar tādu "pleķi" biogrāfijā man vēl uzticēs kādu kalpošanu LELBā?
indriķis
# Iesūtīts: 2007.12.27 11:49:58
Ingar , lai noklausītos kursus tev jau nav "jāielogojas" pie LELB priekšniecības. Brīvs cilvēks brīvā valstī.
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.27 16:36:48
tā jau gan ir, turklāt man pazīstami luterāņi apmuļļājušies arī harizmātu dažādos kursos un neko - neviens viņus kalpošanai luterāņu draudzēs neatraida
Students007 [78.84.187.9]
# Iesūtīts: 2008.01.18 00:15:47
Visiem! Ja nepētīsiet Baznīcas Tēvu darbus, tad tādi nesaprašas vien paliksiet, jo Baznīcu dibināja Tas Kungs. Kā to varēja izdarīt Luters kopā ar Melanhtonu un Heimnicu to es nevaru saprast? Krievu laikos, ja nenokārtoji eksāmenus, tev skaidri pateica par tavām kļūdām, bet Lutera akadēmija nekādus paskaidrojumus nesniedz-Neesi uzņemts un viss. Man ir pamatotas šaubas vai LB vispār ir baznīca (katoliskā),bet tie kuri nevar cilvēkam pateikt viņa kļūdas, vai var saukties par mācītājiem.
vilks
# Labojis vilks: 2008.01.19 08:46:26
Ingar, Tu neesi īsti gudrs vai tikai izliecies? Ej un mācies,kur vien vēlies. Nevienā vietā Tev neielies ar karoti pareizo mācību,jāmācās un,galvenais, jādomā ir pašam. Pāvils arī iesaka visu pārbaudīt,ko māca. Tā ka mācies AI vai jebkur citur-ja mācēsi atlasīt graudus no pelavām,nepazudīsi.
Un kalpot Tevi ņems,nevis skatoties, kur un kā esi mācījies,bet skatoties,ko Tu vari izdarīt un kas Tu esi par cilvēku. Un,protams,pēc tā,kādu ticību Tu apliecini. Bet,ja pestīšanai pietiek ar ticību Kristum,tad kalpošanai cilvēkiem ir vajadzīgas arī kādas citas prasmes.
Ingars
# Labojis Ingars: 2008.01.19 23:03:24
LABRĪT un kādēļ, ar kādu mērķi tad studē teoloģiju??? vai lai vienkārši iegūtu kaut kādas zināšanas, vai lai padziļinātu izpratni par Dievu, līdz ar to arī stiprinātu ticību. Kādēļ tad ir iesvētes mācība, kādēļ ir bībeles stundas, kādēļ dievkalpojumos sprediķi. Redzams jau redzams, pie kā noved, ja atņem mācīšanu - tas redzams pie pareizticīgajiem, jo viņiem diez kas nav no sprediķiem un bībeles stundām, to vien kā tradīcijas māca.


mācies pie Skolotāja Kristus - kas gan cits ir Deiva vārda mācīšanās ja ne skološanās pie paša Kristus?

Vilks - tur jau tā atšķirība, ja mācību iestādes mērķis ir vienkārši sniegt teoloģisko izglītību, tad labs mācītājs no turienes neiznāks. Mērķim ir jābūt ticības stiprināšana un izpratnes padziļinšana, mācot tīru mācību un arī salīdzināt apoloģētiskos nolūkos ar citām mācībām


Kalpot ņems skatoties vai tev ir pareiza ticība, jo pietiekami daudz ir kalpot gribētāju, kuri tik grīdu slaucīšanai vien der, pie citu mācīšanas viņus laist NEDRĪKST, greizās izpratnes dēļ. Es šeti nenolieku nevienu kalpošanas veidu, bet gribu vērst uzmanību, ka teoloģisko mācību mērķim būtu jābūt audzināšanai pareizā ticībā.


No pareizas mācīšanas arī veidojas kalpošanai derīgs raksturs u spējas -TAS IR ĀRKĀRTĪGI SVARĪGI

Citādi jau pietiek šito bļem bļem sludinātāju, kuri tjipa pabeiguši kristīgās mācību iestādes un kursus, bet kāda jēga, ja tur herēzes vien māca? kāds labums no tādiem jampampiņiem, kuri sludina ačgārnības? Un tad arī rodas tādas "Jaunās Paaudzes" un "Prieka Vēstis", kur uzrodas "pravieši" un "apustuļi" ar saskalotām smadzenēm uun turpina maitāt citas dvēseles
vilks
# Iesūtīts: 2008.01.20 09:40:53
Nu kā lai Tev saka, Ingar..mēģināšu atbildēt pēc kārtas.
1.Ar kādu mērķi mācās teoloģiju.
Te,manuprāt, jānošķir 2 lietas-zināšanas un izpratne par ticību, katehisma pamati u.tml. Teoloģijas studiju uzdevums ir iegūt zināšanas un prasmi teoloģiski domāt. Sprediķu, Bībeles stundu un iesvētes mācības uzdevums ir radīt izpratni,ko tad Baznīca māca par Kristu. Pēdējais ir ticības nostiprināšanai un veidošanai. Pirmais,savukārt,rada izpratni par to, kā ir veidojusies tā Baznīcas ticība,kuru mēs apliecinām,kā arī,ja tās ir labas teoloģijas studijas,iemāca izvērtēt,kuri pamatojumi ir stabili,un kuri-pievilkti aiz matiem ērtības labad. Pēdējos vajag iepazīt,lai nemānītu cilvēkus ticības stiprināšanai paredzētajās aktivitātēs. Jo,ja mācītājs lieto neloģiskus argumentus,tas domājoša klausītāja ticību nevis stiprinās,bet vājinās,liekot domāt,ka mācītājs melo arī citās lietās.
<< . 1 . 2 . 3 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 98 , pavisam kopa bijuši: 36133