atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Aizsargāsim savu brīvību! Balsosim!
Balss
Iesūtīts: 2014.11.19 16:45:33
Vairs ir atlicis tikai 1 mēnesis līdz brīdim, kad Latvijas pilsoņiem praktiski tiks liegta iespēja ietekmēt likumu pieņemšanu Latvijā.

JA BALSOŠANAS LIKUMA GROZĪJUMUS PIEŅEMS, TAD SAVĀKT 155 000 PILSOŅU PARAKSTUS (UN SAMAKSĀT APM 0,5 MILJ.) NEVIENAM NEBŪS IESPĒJAMS!!!

Šis visai tautai bīstamais process ir jāapstādina, LĪDZ 31.DECEMBRIM parakstoties pie notāra!

http://balsosanasbriviba.lv/likums-jaatcel/

Notāri Rīgā: http://balsosanasbriviba.lv/notaru-saraksts-riga/
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Balss
# Labojis Balss: 2014.11.19 16:46:00
LAIKA IR ATLICIS ĻOTI MAZ!
Merlis [78.28.194.103]
# Iesūtīts: 2014.11.20 02:32:47
Balss !
labāk padomā kā LELB varētu demokratizēties. Citādi Tu esi ar Jāni vienīgie likumdevēji.
Aivars
# Iesūtīts: 2014.11.20 10:57:59
Atzīšos, ka nesaprotu, kā Latvijas brīvību var apdraudēt šīs likumdošanas iniciatīvas?
Es personīgi negribu piedzīvot vairs nekādus Latviju pazemojošus referendumus pret Latviešu valodu, kas šķiet ir vienīgais piemērs procesam, kurā kāds izmantoja līdzšinējās likuma normas.
Kur ir problēma, ja turpmāk Latviju šūpot varēs tad, ja vismaz 10%pilsoņu par to parakstīsies un nolocīs mazāk par 5 ērām no deguna? (Varētu padomāt, ka tagad notārs par velti jūsu parakstu apstiprinās)
Vai kāds var nosaukt to supervajadzīgo brīnišķīgo likumu, kas Latviju saulītē iecels, bet kura pieņemšanu nobloķēs jaunās normas?
Kas liek domāt, ka tie paši vēlētāji, kas šodien bezatbildīgi izturas pret Saeimas vēlēšanām, pēkšņi spēs atbildīgi likumus izsvērt un prezidentus ievēlēt?
Es, personīgi, negribu `tautas vēlētu` prezidentu Ušakovu vai Kaimiņu, un jaunus referendumus par Latvijas likvidāciju.
Kur ir problēma, kāpēc demokrātiska Saeima tiek pasniegta kā atmetama, apejama? Kas liedz vēlētājam kontaktēt savus priekšstāvjus, un paust savu attieksmi ne tikai katrās otrajās vēlēšanās, bet arī to starplaikos?
(Teiksim, ja tie paši, kas tur bija svītrojuši Aboltiņu un ievēlējuši Junkuru, būtu arī Saeimas zvērestu nodošanas brīdī redzami pieprasījuši, lai viņu izvēle top respektēta, vai tas drīzāk nebūtu solis demokrātiskas tautas varas virzienā, salīdzinājumā ar šo parakstu vākšanas kampaņu, kuru reāli savā labā izmantos varbūt vienīgi kādi krievijas algotņi)
Stāsta, ka reiz dzīvojis tāds vīriņš Vilberfors, kas vai visu mūžu pavadījis, iesniedzot verdzību aizliedzošus likumus, kas vienmēr atmesti atpakaļ. Bet kādā brīdī viņam tomēr esot izdevies ļaudis pārliecināt. Kur tad ir problēma šodien, pie visām mūsu komunikācijas līdzekļu iespējām, saprotami paskaidrot kaut 1/10 daļai iedzīvotāju, kādu labu un vērtīgu ideju, ar ko beigu beigās būs jāsadzīvo visiem 100% Latvijas dēlu un meitu?
Balss
# Iesūtīts: 2014.11.20 19:22:21
Merlis [78.28.194.103]
Tu Dens Brauns esi?
Vai Vampīru sāgas raksti?
Balss
# Iesūtīts: 2014.11.20 19:27:46
Aivars
10 000 bija par zemu slieksnis, fakts.
Domāju, ka 30 000 ir pietiekams (kā šobrīd)
150 000 ir būtībā neiespējams skaits.
Lai izvērstu kampaņu par labu kādai iniciatīvai, par kuru 150 000 LV pilsoņu būtu gatavi iet pie notāra un atraut no dienišķās maizītes tos pāris eirīšus, būtu jāizgāž milzu līdzekļi, kādi varētu būt tikai vovikam vai lembim.
Nevienam normālam cilvēkam vai pat organizācijai tādu nav un diez vai jebkad būs.
Rišeljē [212.93.105.149]
# Iesūtīts: 2014.11.20 19:57:49
Merlis!
Pastāsti dārgais, kā gan LELB var demokratizēties? Pestīšana tagad tiks piešķirta ar Balsu vairākumu?
Balss
# Iesūtīts: 2014.11.20 20:24:43
Rišeljē [212.93.105.149]Merlis [78.28.194.103]
Ziniet, kungi vai dalītā personība, runā (-jiet) par diskusijas tēmu!
Savas muļķīgās insinuācijas varat pietaupīt deltenajai presei.
Aivars
# Iesūtīts: 2014.11.20 20:48:00
Balss
Piekrītu, ka 30 tūkst. jau ir puslīdz pietiekoši un optimāli un tie 150 izklausās diezgan daudz, taču no otras puses ... grūti iedomāties, kas varētu būt tik ārkārtējs, kur nevarētu mēģināt vispirms runāt ar Saeimu un iet klasisko likumdošanas ceļu. Un ja arī kaut kas tik kliedzoši ārkārtējs, būtu, vai tiešām tie 150 tūkstoši nespētu vienoties, ja reiz pēc tam nobalsošanā tik un tā ar 150 tūkstoš balsīm varētu būt par maz pārliecinošam vairākumam?
Pieņemu gan, ka loģiski būtu šo balsu slieksni izteikt procentos no vēlēšanās piedalījušos skaita, nevis absolūtos ciparos, bet vismaz pagaidām neredzu arī iemeslu panikai, ja referendumu ierosināšana tomēr nebūtu pārāk ikdienišķs pasākums, jo īpaši ņemot vērā visādus Grigales, Ušakova, Kaimiņa, Zaķa fenomenus, ar visiem no tā izrietošiem secinājumiem.
Māris [46.109.187.63]
# Iesūtīts: 2014.11.20 21:13:23
Pēdējā laikā stipri apšaubu Latvijas tautas lemtspējas. Ko šī tauta ir lēmusi?
Eiroparlamentā ir Grigule,
Latvijas Saeimā ir Kaimiņš
Aptaujās tauta par premjera kandidātiem vēlamākajiem uzskatīja Lembergu un Ušakovu.
Kas man jādara, lūgt par šiem mežoņiem, brēkt pret debesīm, lai atpestī?
Aivars
# Iesūtīts: 2014.11.20 21:58:19
Māris [46.109.187.63]
Šķiet, ka aizmirsi vēl rubiku un ždanoku Eiroparlamentā, kas gan neraksturo tik daudz Latviešu lemtspēju, cik Latvijas politiskās arēnas nejēdzības un riskus
Rišeljē [212.93.105.149]
# Iesūtīts: 2014.11.21 03:08:00
Balss
Es zināmā mērā piekrītu aivaram. Nav jēgas uztraukties par samērā raibas tautas tiesībām karsti sastrēbt kaut ko populistisku. Lai lemj Saema. Viņi vismaz apdomās savu labumu lemjot. Karstu varbūt nestrēbs.
Vienīgais kas dara uzmanīgu, tā ir iespēja iet un `sarunāt" ar Saemu. Un šī iespēja ir ne tikai vienam Aivaram, bet arī Plineriem un visādām Ždanokām. Un pēc tam diskrētā klusībā var tik pieņemti ļoti pārsteidzoši likumi.
Māris [46.109.187.63]
# Iesūtīts: 2014.11.25 20:46:04
Piemērs tautas vēlētam prezidentam. Nav čehi stulbāki par latviešiem.
http://www.tvnet.lv/zinas/arvalstis/536779-zemans_pieprasa_ukrainas_finlandizaciju
Aivars
# Iesūtīts: 2014.11.27 12:58:41
Vēl viena savdabīga iniciatīva - http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/171987/vac-parakstus-zolites-ieklausanai-visparejas-izglitibas-macibu-programma

Vai kristiešiem vajadzētu parakstīties par šo `nacionālo vērtību` popularizēšanas programmu? Vai arī kristiešiem būtu jāsatraucas, ka vajag likumu, kas sargātu bērnus no azartspēlmaņu vēlmēm `pūderēt smadzenes` tiem obligātā kārtā, un atkal jāmeklē naudišs priekš notāra, kas parakstus apliecinātu?
Tīri filosofisks jautājums - vai parakstu kampaņas nav simptoms bailēm, ka pietrūks argumentu, lai pārliecinātu par savu ideju?
Jūlijs [195.154.64.214]
# Iesūtīts: 2014.11.27 13:41:05
Ir arī tāda versija: Tie paši, ar kuriem Saeimā nu vajadzēs iet sarunāt, izprasīja no Krievijas Lindermani un lika viņam sarīkot referendumu par otro valsts valodu. Ka referendums izgāzīsies, bija iepriekš zināms. Bet bija arī paredzama latviešu reakcija, kā Aivars to izteica: "Es personīgi negribu piedzīvot vairs nekādus Latviju pazemojošus referendumus pret Latviešu valodu.`` Uz šī izbīļa fona tiek izbīdīti likuma grozījumi par referendumiem. Ierosinājums, kas nāca no Dombrovska valdības, bija sakarīgs - 1) referendumu drīkst rosināt tikai reģistrētas apvienības; 2) jābūt atklātiem finansējuma avotiem. Taču otrajā lasījumā pēkšņi tiek iebīdīta barjeras pacelšana līdz nesasniedzamam līmenim. Vēl nekad Latvijas vēsturē nav savākti 150 000 paraksti.

Tas, ka tautai tiek atņemta iespēja paust savu gribu referendumā ir viennozīmīgi negatīva lieta.
Māris [46.109.187.63]
# Iesūtīts: 2014.11.27 20:32:30
Jūlij, tauta savu gribu var paust vēlēšanās. Tikai žēl, ka pusei nav savas gribas. Ja tautai ir griba, tad savākt 150 000 parakstus nav problēma. Ja nevar savākt, tad tas ierosinājums ir izmetams. Nekļūsti smieklīgs ar savu Lindermaņa sazvērestības teoriju.
muga34
# Labojis muga34: 2014.11.27 22:23:54
Māris => ...tauta savu gribu var paust vēlēšanās...

Kādu savu gribu tauta pauž vēlēšanās? Izvēlies starp LZZS, kas ir par pensiju paugstināšanau un veselības reformām vai "Vienotību", kas ir par mediķu algu paugstināšanu un pensiju reformu vai "Saskaņu", kas ir par pensiju reformu un veselības reformu u.t.t. - kādu gribu tauta var paust... kāda izvēle tad tai tiek dota - patiesībā pilnīgi nekāda... parādi man tās partijas kas nāk uz vēlēšanām ar atšķirīgām konsepcijām... kas reāli piedāvā dažādus ekonomiskos problēmu risinājumus ar dažādām koncepcijām... tas kas mums tiek piedāvāts tā ir pseido-izvēle pseido-demokrātijā... Likums ir tā rakstīts lai tie kam ir nauda tiktu pie varas un viss par ko mēs balsojam ir par naudu - kurš ir uztaisījis labāku reklāmas kampaņu, kurš vairāk samaksājis par TV raidlaiku, par benzīnu, par pagastu un pilsētu zālēm kur dzīt savu demagoģiju... Pieņemsim ka parādās jauns spēks (un nenoliedzu ka tādi ir), kas gatavi piedāvāt radikāli jaunu pieeju valsts pārvaldībai, bet vai viņi ir spējīgi tikai ar savu entziasmu novest savu vēstījumu līdz plašam tautas masām un ne tikai novet zināšanai bet arī pamatoti un kvalitatīvi aizstāvēt? Mums esot tautas vēlēti priekštāvji - muļķības - tie ir nopirkti un izkrāpti mandāti... ar lielas reklāmas kampaņas (1 miljons no pašas ES, kas jau ir interešu konflikts), referenduma likuma pielāgošanu u.t.t. palīdzību knapi tikām ievilkti ES un netika piedāvāta neviena cita alternatīva (bet daudzi, kas nobalsoja par ES teica citas iespējas jau nav - tātad nav piedāvāta), ES pretinieki godīgi pateica tad sadalam to naudiņu vienādi, lai paustu abus viedokļus - nē viņiem pateica figu Jums... Lielākā daļa Latvijas bija pret Eiro kampaņas sākumā tikai 16% (par) kampaņas laikā uzpumpēja līdz 30% - tik un tā ieviesa (kur ir vairākuma vēlmes izpausme, tautas vēlme) un atkal nekādas reālas, koncetpcionāls alternatīnas - viens ceļš komunism - AIZIET ... Mums vispār nav nekādas izpratnes par demokrātiju - kas tā tāda ir - kā tad demokrātiskie procesi tika nodrošināti tai pašā Grieķijā? Mēs pat to nezinām - neviens no jums par to pat nav painteresējies - pamatprincips bija nejaušība (nekādas kampaņas nekādas naudas) un jebkurš kam bija vēlēšanas tiesības varēja tikt ievēlēts.... vēlēšanas notika ik pēc četriem mēnešiem, lai nodrošinātu apriti un nepieļautu varas iesēšanao kādas konkrētas grupas rokās u.t.t. - un nevajag melkuļot ka tas mūsdienu pārvaldē nav izdarāms pie mūsdienu tehniskajām iespējām... bet vai demokrātija ir tas labākais arī vēl ir jautājums ir arī monarhija (mūsdienās to sauc par diktatūru), un ja mēs izprotam šādu iekārtu tās dziļumos mēs arī saprotam kādēļ tieši tāda valsts pārvaldes sistēma nāk no seniem laikiem, bet mūs tas neinteresē mums vajag pseido-brīvību, pseido-demokrātijā...
Par ko tad runā tā saucamie tautas pārstāvji ES prasības, ES kvotas, Valūtas fonds, u.t.t. bet kur tad paliek tauta - tās vajadzības, prasības... tam nav naudas - sorry....
Kas tad ir brīvība - ko tas nozīmē? Galu galā kas tad ir cilvēks un kāda ir tā jēga? - vai nav smieklīgi ka mēs vēl savā tautā uz šiem jautājumiem nēesam atbildējuši... Mēs tik bieži prasam kāpec Dievs pieļauj sāpes, ciešanas, asaras... pajautājiet kas būtu ja šo sāpju nebūtu, ja tu nejustu sāpes - mēs ir dienu nenovilktu šai pasaulē... sāpes pasaka tev ka kaut kas nav kārtībā (tev ir brūce, lūzums... ) un tu nenoasiņo jo tev sāp un momentāni zini ka kaut kas jādara lietas labā - tāpat paskatamies savā tutā (nabagi, slimi, nodzērušies, salauztas ģimenes, izbraukuši u.t.t.), paskatamies pasaulē - sāpes, sāpes, sāpes - tātad nav kaut kas kārtībā, nav kaut kas kā vajag... padomājiet....

https://www.youtube.com/watch?v=3aF9AJm0RFc

Ar cieņu...
Aivars
# Iesūtīts: 2014.11.28 11:39:52
muga34
momentāni zini ka kaut kas jādara lietas labā - tāpat paskatamies savā tutā (nabagi, slimi, nodzērušies, salauztas ģimenes, izbraukuši u.t.t.),

Negribu izklausīties cinisks, bet, ja sakies zinām, kas jādara, gaidu tavu politisko piedāvājumu. Varbūt pārliecināsi, ka jābalso par Tevi?
Mani gan māc zināmas šaubas par to, vai visi tevis uzskaitītie pastardienas simptomi ir politiķu vaina un politiķu atbildība. Domāju, ka neviens politiķis ar varu šnabi nav lējis rīklē tām divpadsmitgadniecēm, ko uz slimnīcu aizrauj komā, vai arī neviens pārlauzis kājas un padarījis slimus tos gandrīz piecdesmit procentus,kas nevar aizvilkties līdz vēlēšanu iecirknim, vien vaidēt, ka neesot jau par ko balsot. Tāpat, atšķirībā no kaut kādām `doņeckas tautas republikām` neviens tevi zem automāta stobra nespiež nobalsot tieši tādi un ne savādāk. Un ja tas, ka politiķi - tur visādi ušakovi, bērziņi, šķēles un viņķeles - laulību pārkāpj, pamudina arī tevi `laist pa kreisi`, tad tu pats esi muļķis, kas pats vien esi atbildīgs par savas ģimenes salaušanu

Bet ko no tā visa varētu atrisināt ar parakstu vākšanas kampaņām un referendumu par to, ka politiķiem ir vairāk jārūpējas par `tautu`.
Teiksim šodien `tauta` praktiskajā sadzīvē masveidīgi balso, ka laulības reģistrāciju var `uzkārt uz nagliņas`` Iedomājies referendumu, kas praksē nobalso, ka laulības institūcija ir zaudējusi spēku un visu izšķir atsevišķu liecinieku teiktais, ka konkrētie ļautiņi augām dienām mīlējušies un nemaz nav ķīvējušies. Bail pat padomāt, kādām krāpnieciskām mahinācijām tas paver ceļu, un ko `tauta` brēks uz debesīm jau pēc dažām nedēļām, kad izrādīsies, ka pat šķirties vairs nav iespējams, bet uz bezsamaņā gulošā īpašuma pārvaldīšanu momentā piesakās jau dažpadsmit profesionālas `atraitnes`, kuras ar negadījuma upuri saistot `dziļa garīga, emocionāla un fiziska tuvība` un ko liktenīgās dienas rītā nelaimīgais vēl esot bildinājis!

Domāju, ka drīzāk būtu jāsāk ar tādu referendumu, kur `tauta` nobalso, ka Latvija nav nicināma, bet visīpašākā `mana Latvija`. Bet šis balsojums ir drusku kas vairāk, nekā kārtējais paraksts pie notāra

muga34
# Labojis muga34: 2014.11.29 00:48:03
Aivar
Tev tiesa ka neviens par varu nevienam neko nespiež darīt – ne labu ne sliktu…
Man gan liekas ka taisīt kaut kādus referendumus ir absolūti muļķīgi par jebkuru jautājumu un nemaz vēl nerunājot par tādu referendumu, kur `tauta` nobalso, ka Latvija nav nicināma, bet visīpašākā `mana Latvija`. Dotā jautājuma nostiprināšana tautā jābūt jau ieliktai bērnībā (bērnudārzā, skolā) un mīlestībai pret tēvzemi tāpat kā cieņai pret autoritātēm jābūt jau asinīs no pašas mazotnes…
Es negribu tagad iztirzāt savu viedokli par to kāpēc mēs esam tur kur mēs esam, bet varu tikai pateikt ka jā pēc manām domām par lauvas tiesu pie mūsu pašreizējā stāvokļa vainīgi ir tieši mūsu priekšstāvji kā arī lielā mērā tas ka mēs nezinām savu vēsturi gan biblisko gan nacionālo - skolā mums nemāca vēsturi, bet gan (es pat īsti nezinu kā to nosaukt) mistificētu faktu uzskaitījumu, kuri neskatoties uz to, ka ir lielā mērā sagrozīti, bet arī nav iztirzāti (attiecīgā notikuma iemesli, cēloņi, sekas, secinājumi u.t.t.)
Kas tad pēc manām domām būtu darāms… pirmkārt sakārtot valsts pārvaldi. Var aplūkot dažādus pārvaldības modeļus demokrātisko, jau īsi esmu aprakstījis doto modeli, monarhiju (diktatūru – kā to tagad sauc), kas nosaka pirmkārt to ka jebkurā mājā, ģimenē, sabiedrībā, tautā, valstī jābūt vienam saimniekam un nevis 100 vai 300, kur katrs velk deķi uz savu pusi sagrupējušies savos mazajos mafiozajos interešu klubiņos -frakcijās, var veidot kādu atvasinājumu no vairākiem, bet lai kā nebūtu vispirms jānosprauž pamatprincipi, kurus jāpiepilda, lai panāktu maksimāli nesavtīgu, inteliģentu, godīgu un labestīgu pārvaldes sistēmu kuras pamatpienākums ir tautas vajadzību apmierināšana nevis ES prasību izpilde.
Dotos principus pēc manām domām var piepildīt tikai caur divām lietām – autoritāte un pārmantojamība. Mēs esam super brīvi un paši gribam visu noteikt kas un kā – taču mums jāsaprot ka to kādi mēs esam nosaka tas kādas ir mūsu autoritātes. Piemēram mēs sēžam mašīnā pie sarkanās gaisma un pēkšņi it kā sākam ripot (un nevar saprast, kas ripo tu vai priekšā esošais) – pirmais automātiski ko darām spiežam bremzi otrais meklējam absolūto referenci – gājējs tas nevar būt, blakus esošā mašīna arī nē, tas ir kaut kas statisks, nemainīgs – koks, māja, stabs. Un tā arī ir autoritāte uz ko vienmēr mums jāreferējas savā dzīvē, tā arī valsts pārvaldē un tieši tā nosaka morālos, kulturālos, sadzīviskos, ekonomiskos, tiesiskos standartus… pārmantojamība savukārt nosaka to ka tiek nezaudēta iegūtā pieredze, vērtības, izpratne u.c.. Šai jomā man patika ebreju rabīni un ķīniešu vadītāji. Ja kāds grib kļūt par rabīnu viņš seko pēda pēdā savam skolotājam (rabīnam) un dara visu ko tas dara, tāpat Ķīnā esošajam valsts vadītājam tiek izvēlēti trīs sekotāji, kas visu laiku seko viņam, katrā lietā, bet kad dotais vadītājs atstāj savu posteni viņš norāda, kas nāks viņa vietā no šiem trim… Pats galvenais to kas pārvalda valsti nekādā ziņā nedrīkst noteikt nauda, grupējumu intereses, tautas labestība vai naids, vai kādi ārējie faktori. Šī ir pirmā lieta kas jāsakārto un kā tu pats saproti pēc manām domām absolūtā autoritāte var būt tikai viena – Dievs.
Tālāk pirmais, kas jādara jādomā par nākamo paaudzi - izglītība. Tu runā par referendumu kas nosaka visīpašāko Latviju, bet vai nav smieklīgi ka tagad mēs bļaustāmies par Putinu, Kremli, Krieviju, bet tai pašā laikā paši par savu naudu mācām krieviem krievu kultūru, valodu… ja runājam par nacionālo tas bija pirmais kas jādara – jālikvidē krievu skolas un tas bija vienīgais integrācijas ceļš, neskatoties uz nekādām krievvalodīgo demonstrācijām un sašutumu kaprīzēm, nekas vairāk nebija jādara – taisi kādus valodas kursus negribi 40 vai 70 gadīgu tantuku vai onku nu tu nekādi neieintegrēsi mūsu kultūrā pat ja tu viņam iemācīsi valodu… mēs kliedzam par gejiem, slepkavām, pedofiliem u.t.t., bet kas tad mums nāk tam bērnam priekšā internetā un TV un radio – multenīte kur princesei pupi un pakaļa kā silikona ielejas, dekoltē līdz kaklam, kur Šreks uzpūš baloniņu no vardes un čūskulēna, kur katrā seriālā ir normāli visiem kopā gulēt zem vienas segas, kur tiek borēti supervaroņu sindromi, kur bērni vecākus uztaisa par muļķiem, kur radio dzied: http://www.azlyrics.com/lyrics/iconapop/iloveit.html ... jābūt visstingrākai cenzūrai, kas atbilst mūsu autoritātei, jo mēs – tieši mēs – esam atbildīgi par to kas tiek ielikts mūsu bērnos un bērns ir kā sūklis kas uzsūc visu… Vēsture ir tā kas nosaka mūsu tagadni un nākotni un tai jābūt pasniegtai korekti pamatoti analizējot visus notikumu iemeslus cēloņu sekas – negribu brist dziļāk šajā tēmā, lai arī Latvijas nacionālā valsts ir ļoti jauna notikumu ir ļoti daudz tāpat kā mistifikācijas un sanāks ļoti garš penteris, bet varu tev pateikt vienu – tu nezini Latvijas vēsturi, viss ko tu zini ir atsevišķi fakti un tie paši lielā mērā mistificēti –piedod es tevi nenosodu, tikai esmu atklāts… Tālak un pats galvenais jāiemāca autoritāte un izpratne par to jāatklāj absolūtā autoritāte un tieši gūstot izpratni par to viņš sapratīs cieņu, mīlestību, likumu, īstās vērtības… Uzskaitītais varbūt liekas asi, bet tas ir vitāls tautas nākotnei…
Pēc tam protams teritorija, viens no valstiskuma pamatnosacījumiem ir teritorija. Jāatjauno Latvijas teritorija. Dotā mirklī mums nav savas teritorijas, vienīgā robeža kas mums ir tā ir Krievija Baltkrievija un tā pati ES ārējā robeža, ja mēs būtu Eiropas vidū mums nebūtu nevienas robežas – respektīvi arī savas apsargātas noteiktas un konkrētas teritorijas. Šengens iznīcināja Eiropas valstu suverēno robežu sadalījumu… Jā ir ērti ceļot bez pases vicināšanas un braukāt kur acis rāda, bet ērtums nekādā ziņā neattaisno valstiskuma noteicošo pamatuzstādījumu graušanu. Tāpat dotā mirklī mēs esam situācijā ka mums nav kvalitatīvu robežas posteņu kurus izmantot dažādās ārkārtes situācijās, kritiskos mirkļos. Un šie ir tie trīs, kas nosaka Latviju kā valsti – tauta, pārvalde, teritorija…
Tālāk protams var aplūkot ekonomiku, armiju, tiesu un citus jautājumus un visnotaļ jā man ir savs viedoklis arī par to – varu izklāstīt ja vēlies…
Domāju, ka neviens politiķis ar varu šnabi nav lējis rīklē tām divpadsmitgadniecēm, ko uz slimnīcu aizrauj komā – atceries pamatprincipu => valdībai jādomā par katru valsts iedzīvotāju un katram valsts iedzīvotājam jādomā par visu valsti kopumā!
Tieši valsts pelna uz lombardiem, laimētavām (licenzēs), tabaku, alkoholu (akcīze), elektrības tirgus atvēršanas atlikšanu steidzām kārtā atrisināja divu mēnešu laikā, spaisu problēmu vilka divus gadus un atrisināja arī tikai tad kad augstas amatpersonas sāka teikt ka izskatās ka dotā jautājuma izstiepšanā kāds ir ieinteresēts….

Ar cieņu...
Aivars
# Iesūtīts: 2014.11.29 12:20:06
muga34
Vai zini tādu jēdzienu kā "pārnestā nozīme"?

Bet, runājot par robežām... laikam tomēr vienīgā Latvijas robeža, kas būtu fiziski jānostiprina ar prettanku grāvjiem un visu pārējo, tomēr būs tā, kas austrumos, lai krieviem nebūtu ērti nepieteiktu kariņu taisīt. Bet modernajā pasaulē fiziskām robežām nav vairs tik stratēģiskas nozīmes kā senāk.
Bet tā jau ir cita tēma
muga34
# Iesūtīts: 2014.11.29 14:26:54
Aivar Neiedziļinoties jautājumā es nepiekrītu par Krieviju - šī slimīgā rusofobiskā mānija patiesībā kaitē vairāk nekā risina kādas problēmas...
Bet robežas ir svarīgas un visas un pat ļoti! Katrs no augstāk minētajiem punktiem ir absolūti vitāls ikvienas tautas kā nācijas saglabāšanā - neatkarīga, augstākā autoritātē uz ko referēties balstīta pārvalde, autoritāti izprotoša un ar to saskaņotu nacionālo kultūru bagāta tauta, vienota nacionālās tradīcijās kopta un saudzēta teritorija. Paskaties kas notiek apkārt mēs vairs nesam latvieši - eiropieši, eiropas pilsoņi, tāpat kā kādreiz bijām padomju pilsoņi. Tieši caur atvērtajām robežām lien iekšā šī bezformīgā eiropeiskā identitāte, kas nespēj sadzīvot ar nacionālo identitāti un izspiež to, jo ir nesalīdzināmi plašāka un lielāka.

Kad šīs lietas ir stingri un stabili nostiprinātas un jau veido tautas morālo un nacionāli kulturālo stāju tad nāk ekonomika, drošība u.c.

Kas ir mājas - kur vienmēr atgriezties, kur tu zini katru stūrīti pēc smaržas, kur tu vienmēr esi saprasts un gaidīts un pieņemts… Pat pilsētas deviņstāvenē katrs identificē savas mājas ar konkrētu dzīvokli kam ir striktas robežas kur neviens nedrīkst iet un darīt kas ienāk prātā, kur durvis vienmēr ir zem atslēgas…

Ar cieņu...
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 94 , pavisam kopa bijuši: 32807