atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Kristīgas vērtības
Aivars
Iesūtīts: 2013.06.13 23:28:03
Kad tevi saņem aiz ausīm
Un izrēķina, cik tevī gaļas,
Kā jūties mana māsa?
Tu vari izlikties nepilngadīga.
Tikpat labi tu vari dziedāt itāliski
Vai uzdoties par speciālisti krustvārdu mīklās.
Tev ir ausis, aiz kurām saņemt,
Un gaļa, ko notaksēt.
2:0 pretinieku labā.
Kā jūties, mana māsa?

/no Knuta Skujenieka "Madrigāls Trusienei"/

Šodien bieži, daudz nedomājot un neatšifrējot, tiek lietots jēdziens "kristīgās vērtības," bet ko tas nozīmē. Kas ir šīs vērtības. Un vai pašā, šķiet, no Nīčes nākušā relativizējošā komercvalodā, kas runā par `vērtībām` nevis `patiesību`, `Dieva gribu`, `Kristus prātu" utt., nav iekodēti tie `trīsdesmit sudraba gabali` no Caharijas 11, vai Mateja 26:15. Kas ko vērtē? Kas par ko iestājas? Kurš ir tas, kas kādu saņem aiz ausīm un noteic taksi?
<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . >>
AutorsZiņas teksts
Kursis
# Labojis Kursis: 2014.02.03 11:43:17
g....s t.....s [87.246.165.252] nu ja paņem nost visus tos saasināti reliģiskos stāstus par "īstajiem" kristiešiem - aizej tur, nezin kur, atnes to, nezin ko - paliek sekojošais un vienkāŗši nesarežģītais , proti, ka tie kas Dievam tic, cenšas veikt labus darbus.
dafne
# Iesūtīts: 2014.02.03 12:44:35
Kursis
arī tie,kas Dievam netic cenšas veikt labus darbus,nepārkāpj laulību,nezog,neslepkavo..vai tas ir galvenais?
Kursis
# Iesūtīts: 2014.02.03 13:15:43
Dafne galvenais ir - Dievam ticēt.
skatījums [46.109.251.77]
# Iesūtīts: 2014.02.03 14:16:59
Nu vienu uzsverot nedrīkst atstāt novārtā arī otru . Vienu vajadzēja darīt un otru neatstāt novārtā
Kursis
# Iesūtīts: 2014.02.03 14:50:35
Ja Dievam tici un ļaunu nedari, tad sanāk - ka labu dari.
skatījums [46.109.251.77]
# Iesūtīts: 2014.02.03 17:57:38
nu tam kas zina labu darīt un nedara, tam tas ir par grēku. Tā ka ar ticību vien nepietiks, lai to nosauktu par laba darīšanu, bet nu tas arī ir Dieva darbs, ka ticam Jēzum.
Kursis
# Labojis Kursis: 2014.02.03 18:25:22
nonākam pie tā, ka labāk ir zināt mazāk lai grēkotu mazāk.
Kas guļ, tas negrēko.
skatījums [46.109.251.77]
# Iesūtīts: 2014.02.03 18:35:46
nu nez, uzmosties kas guli ir rakstīts
Lūdzu Vārdu
# Labojis Lūdzu Vārdu: 2014.02.04 01:24:29
Ja Dievam tici un ļaunu nedari

Tādai ticībai ir līķa smaka.

Skat. mūsu Kunga brāļa vēstuli!

Un vēl Bībelē ir teikts - kas negrib strādāt, tam arī nebūs ēst!
Kursis
# Labojis Kursis: 2014.02.04 11:31:47
Par kristietību ir uzrakstītas neskaitāmas grāmatas,
kuras izlasīs retais,
jo atziņa uzpūš un kur daudz vārdu,
nav tālu no grēka,
bet tās būtību var pateikt arī dažos teikumos vai teikumā kā -
Dievam ( t.i.Kristum) tici un ļaunu nedari
(jo cilvēks pēc dabas ir darbīga būtne, tātad ļaunu nedarot, dara labu).
Bez līķa smakas neiztikt, bet tai seko augšāmcelšanās.
Ingars
# Iesūtīts: 2014.02.08 11:03:52
dafne

Atteicībā uz Jēzu nav praktiski nekā ko saprast ar prātu. Tā ir saprašana garā un es nesaku, ka es saprotu, bet tu nē. Īstenībā mēs (ticīgie) visi visu ļoti labi saprotam, tikai bieži vien ignorējam un nepaklausam daudzu un dažādu iemeslu dēļ. Bet es tev nesaku "atstāj šo" un "pievienojies tam", vai "tas ir nepareizi", bet "šis, lūk, ir tas, kam tev jātic". Runa nav par informāciju, par mācībām un tradīcijām. Runa nav par "pareizi" un "nepareizi" mūsu izpratnē. Runa ir tikai un vienīgi par to vai Jēzus ir vienīgais, Kura dēļ tu dzīvo, elpo, no rītiem spēj piecelties un vispār kaut ko darīt. Vai tu esi pārņemta ar Viņu - par to ir runa un pat vēl vairāk un dziļāk par to...

Kursis

Arī jaunais bagātnieks, kuru Jēzus reiz sastapa, turēja visus tos baušļus no bērnības, bet "vienas lietas viņam trūka". Lai nezagtu, neslepkavotu, būtu uzticīgs sievai un izpalīdzīgs pret līdzcilvēkiem, nav obligāti jābūt kristietim. Vai atceries kā Jēzus padziļināja izpratni par bauslību - dusmošana vien jau ir slepkavība, iekārošana vien jau ir laulības pārkāpšana. Un ārēja laipnība, ja tas neko daudz nemaksā (nav runa tikai par naudu vien) arī nav nekas unikāls - muitnieki un netikļi arī to dara.

Bet vai iksvētdienas verbālā gaisa tricināšana ir ko vairāk vērta, nekā kaktu sektanti, kas cenšas pārvilināt tantiņas no vienas sektas uz otru? Dažādu reliģisku grupējumu cīņa par varu un ietekmi - nekas vairāk. Ja tev šķiet, ka "jūs" esat pareizāki un labāki par "tiem tur" jehoviešiem, tad tu stipri maldies, jo "jūs" (juridiskā persona, reliģiskā organizācija, sekta utt.) esat tādi paši, tikai ar citām "novirzēm no patiesības".

skatījums [46.109.251.77]

Tev taisnība, bet, kad mēs katrs dalāmies ar to, kas mums ir, paturam visu labo un atmetam ļauno, tad arī pilnīgā patiesība kļūst redzama mūsu vidū.

Bet gudrā lēnprātībā darītos darbus var redzēt tikai tad, kad mēs "ikdienas" un "no mājas uz māju", un "cits citam", nevis reizi nedēļā, speciāli organizētā pasākumā, kur pārsvarā neko citu, ka vien viens otra reliģiozās maskas, neredzam.

Aivars

Lai atpazītu viltojumu, nav obligāti jāizstudē visi iespējamie viltojumu veidi, pilnīgi pietiekoši ir ļoti labi pazīt Oriģinālu. Vai tu gribi sacīt, ka nemaz neuzskati par svarīgu "izvākt raugu no abras", lai varētu izcept neraudzētās maizes? Nu, nezinu, nezinu, ļoti jāpiesargās no tādas "draudzes", kur nevar zināt, vai tas, kurš tiek uzskatīts par "ganu" un "mācītāju" gadījumā nav maskējies sātanists.

skatījums [46.109.251.77]
# Iesūtīts: 2014.02.08 11:09:21
redzi, tu esi visu saņēmis, kas tev ir, tad kāpēc lielies un runā tādā garā it kā nebūtu to saņēmis? Par darbiem darītiem gudrā lēnprātībā, vēlos lai tu aizdomājies vai tev tādi ir , nevis filozofē par to, ko var un nevar redzēt 7dienas dievkalpojumos.
Ingars
# Iesūtīts: 2014.02.08 11:13:43
dafne

he..he sātanista pasniegts Vakarēdiens vai Vārda pasludinājums..nekam nekaitē,jo tas,paldies Dievam nav atkarīgs no dalītāja,sludinatāja...ja vien tas nesludina absolūtas muļķības.Protams,es nezinu vai sātanistam izdotos kļūt par mācītāju..noteikti,ka ne un ja kādam vēlak pa fāzi aiziet,tad draudze parūpētos,lai tads mācītājs labak dodas atvaļinājumā.Tāpēc..tās ir tikai tavas fantazijas par sātanistu kancelē
Bet taja pašā laika tu pats par mēslu pataisi paša Dieva iedibinatas lietas un tikai tāpēc,ka kādi izskatās pēc nepietiekoši cienīgiem atrasties baznīcā.


Jau šāda attieksme vien, ka "sātanista pasniegts Vakarēdiens vai vārda pasludinājums ir nekaitīgs", pierāda aklumu un kurlumu un plaši atvērtus vārtus un iespējas sātanistam "kāpt kancelē". Ja ārišķības ir viss, kas tiek ievērots un uzskatīts, tad protams, ka tīri intelektuāli sātnista runu neviens neuzskatīs par muļķībām. Ja Vakarēdiens un "vārda pasludinājums" ir automātiska maģija, tad tā jau ir pirmā pazīme, ka kaut kas nav kārtībā. Runa nav par to, ka Dievs Saviem bērniem piešķir Gara dāvanas, neatkarīgi no brieduma pakāpes un cienīguma. Runa ir par to, kurš ir un kurš nav Dieva bērns - runa ir par Dieva bērnu atšķiršanu no velna bērniem (izmēziet raugu no sava vidus).

Kuras Dieva iedibinātās lietas esmu pataisījis par mēsliem? Vai varbūt tu kādas cilvēku iedibinātas lietas noturi par Dieva iedibinātajām?
Ingars
# Iesūtīts: 2014.02.08 11:23:13
skatījums [46.109.251.77]

Es nelielos, es dalos ar to, kas man ir, un mums ikvienam vajadzētu viens otram līdzdalīt to, ko katrs esam saņēmuši no Dieva.

Par darbiem darītiem gudrā lēnprātībā - tā patiešām ir tukša filozofēšana šeit forumā (vai man, vai tev tādi ir vai nav), bet tieši ikdienas dzīve Kristū ir atslēga. Svētdiena vai katra diena - tur ir tā sāls. Ja mums ir tikai "dievkalpojumi, ko apmeklēt", nevis ikdienas iemiesota Kristus dzīve, tad tā ir tukša filozofēšana.

Citiem vārdiem sakot - ir bezjēdzīgi šiet forumā vai uz "dievkalpojumu" apmkelēšanu balstītā "draudzē" (viss grozās ap pasākumiem un programmām) meklēt "darbus darītus gudrā lēnprātībā". Neko citu, kā plātīšanos ar saviem labajiem darbiem tu tādā veidā neatradīsi.
skatījums [46.109.251.77]
# Iesūtīts: 2014.02.08 11:32:53
Par darbiem, šeit forumā tos uzrādīt nevaram ne tu , ne es. Vēlējos, lai tu aizdomājies par tādiem, vai tev tādi ir? Kad tu runā savu runu, tā izklausās tāda it kā tu pats lielītos ar to, kas tev ir atklājies, bet nevis to pasniegtu pazemīgā garā, nepaaugstinādamies virs citiem.
dafne
# Labojis dafne: 2014.02.10 10:27:15
Ingars
Ej izvedini galvu
Vispār šī tēma ir par kristīgām vertībām.Bet muļķības runāt nav vērtīgi
Kursis
# Labojis Kursis: 2014.02.10 13:37:24
Ingars noprotu, ka svētdienas dievkalpojumos vis nepiedalies,
bet purpinot pret slikto Kristus Draudzi visu nedēļu, tu
sauc to par ikdienas iemiesotu Kristus dzīvi?
rainars
# Iesūtīts: 2014.02.10 21:17:03
Uzskatu ka prieks ir Kristīga (svaiditaa) vērtība .....
B
Ingars
# Iesūtīts: 2014.02.17 23:05:21
skatījums [46.109.251.77]

Nenoliegšu, ka ir man tāda problēma, ka samaisās pareiza motivācija ar nepareizajām, taču tāpēc jau mēs Kristus Miesā esam viens otram - lai palīdzētu atbrīvoties no visa, kas mūs katru kavē un uzkurināt to, kas ir no Dieva.

Tas, ko cenšos nodot jums, ir daļiņa no paša Kristus Dzīvības, un mums, kas piederam Viņam, katram tāda ir. No šejienes tālālā izvēle ir tava - likt savu Dzīvības daļiņu klāt un mudināt citus brāļus un māsas darīt tāpat, vai meklēt iemeslu, ar ko attaisnot savu nevēlēšanos iziet no komforta zonas, lai iegūtu Kristus pilnību.

Atzīstu, ka aizskāru ļoti "kutelīgas" un delikātas tēmas, aizskāru reliģijas "svētās govis". Jā - varam noslēpties aiz attaisnojumiem, kā "tu esi lepns un paaugstinies", "izvelc vispirms baļķi no savas acs", lai izvairītos likt zem jautājuma visu labi ieeļļoto reliģijas mašinēriju, kas vienus padara stāvus bagātus, bet citiem ļauj ērti un lēti apklusināt savu netīro sirdsapziņu ar pūkainām ilūzijām, bet kopumā vienkārši izvaro, noplicina un aplaupa dvēseles.

Cepos ne tik daudz dēļ "vecajiem bukiem", kuri jau ntās reizes lepni noraidījuši patiesību no vairākiem, kas te centušies to atklāt, bet gan dēļ jaunajiem entuziastiem, kuri citādi neko daudz citu, kā vien šito vienpusīgo sviestu vien dzird un redz. Jā esmu skarbs un dusmīgs, bet nespēju savaldīties, zinot, to postu starp jauniešiem un laulībās institucionālajās "baznīcās", tai pat laikā redzot šito augstprātīgi tukšo un pašapmierināto pļāpāšanu. BĻĀVIENS - tur katru svētdienu simtiem nelaimīgu un sakropļotu dvēseļu sēž solos un pasīvi vēro viena aktiera teātri, bet kur tad ir ieguvums, kur ir izmainītas dzīves???

Kursis

Izkopē kaut vienu citātu, kur esmu purpinājis pret Kristus Draudzi, nevis pret cilvēku radītām sektām?

dafne

Par kādām kristīgām vērtībām var būt runa nekristīgā vidē?
skatījums [46.109.251.77]
# Iesūtīts: 2014.02.18 10:12:59
redzi, tu labi pateici, ka tāpat kā tu piederi Kristum , tāpat tev jāspriež par otru, ka arī viņš pieder Kristum. Tavs dedzīgums ir laba lieta.
<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 27 , pavisam kopa bijuši: 2629