atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Kristīgas vērtības
Aivars
Iesūtīts: 2013.06.13 23:28:03
Kad tevi saņem aiz ausīm
Un izrēķina, cik tevī gaļas,
Kā jūties mana māsa?
Tu vari izlikties nepilngadīga.
Tikpat labi tu vari dziedāt itāliski
Vai uzdoties par speciālisti krustvārdu mīklās.
Tev ir ausis, aiz kurām saņemt,
Un gaļa, ko notaksēt.
2:0 pretinieku labā.
Kā jūties, mana māsa?

/no Knuta Skujenieka "Madrigāls Trusienei"/

Šodien bieži, daudz nedomājot un neatšifrējot, tiek lietots jēdziens "kristīgās vērtības," bet ko tas nozīmē. Kas ir šīs vērtības. Un vai pašā, šķiet, no Nīčes nākušā relativizējošā komercvalodā, kas runā par `vērtībām` nevis `patiesību`, `Dieva gribu`, `Kristus prātu" utt., nav iekodēti tie `trīsdesmit sudraba gabali` no Caharijas 11, vai Mateja 26:15. Kas ko vērtē? Kas par ko iestājas? Kurš ir tas, kas kādu saņem aiz ausīm un noteic taksi?
<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . >>
AutorsZiņas teksts
skatījums [46.109.251.77]
# Iesūtīts: 2014.01.29 12:40:05
tevi var saprast, ka gribi ap.d.4.nod. Bet kā to iemiesot šodien? Kā dzīvot šodien šajā kontekstā? Vai kaut kur Latvijā tā ir un tā notiek? Pastāsti, es personīgi to nezinu, varbūt kaut kur ir. Un ja mans jautājums par darbu uzrādīšanu un arī šis ir nevietā, tad piedod.
Kursis
# Iesūtīts: 2014.01.29 13:40:15
Ingars , vēl viens labs apzīmējums tādiem - reliģiskie boļševiki.

Aivars
# Iesūtīts: 2014.01.29 17:04:51
dafne
Paldies!
skatījums [46.109.251.77]
# Iesūtīts: 2014.01.29 17:51:06
Jā, es arī gribēju Aivar tevi sveikt
Aivars
# Iesūtīts: 2014.01.29 19:57:41
skatījums [46.109.251.77]
Paldies, paldies!
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2014.01.30 13:30:16
Te arī par vērtībām, vai pazīstamas ?
dafne
# Labojis dafne: 2014.01.30 19:53:11
Raimonds
Tas taču par latviešiem!Sakod zobus un smej
Ingars
# Labojis Ingars: 2014.01.30 22:06:10
skatījums [46.109.251.77]

Tu vēlies uzzināt patiesību vai vienkārši meklē iemeslus apsūdzībām?

dafne

Tur jau tā problēma, ka visas tās "neredzamās lietas" tā arī paliek neredzamas un teorētiskas. Tur jau tā problēma, ka reāli un praktiski jau nekas nemainās. Zini, es esmu redzējis pietiekami daudz šīs "neredzamās izmaiņas" un teorētiskās "ticības" un tā arī nav saprotams, kur tajā visā postažā ir Kristus. Vārds un Sakramenti nav nekāda maģija. Vārda klausīšanās neko neizmaina, tāpat arī piedalīšanās rituālā, kuru dēvē par "sakramentu" neko neizmaina. Izmaina tikai Vārds, kas tiek iemiesots ikdienas dzīvē un Sakramenti ir neredzmās garīgās realitātes ārējā liecība. Taisni vai vēmiens nāk no visas tās teoretizēšanas - n-tos gadus cilvēki sēž baznīcsolos un klausās vārdu...un tā arī paliek "vārda klausītāji" un pasīvi reliģiskā šova vērotāji.

Ak, par "pareizajiem" nemaz nerunāsim - tak garīdznieki vienmēr ir vispareizākie un vispatapīgākie solsēži, kas neērtus jautājumus neuzdod ir tie "pareizie" un "vēlamie".

Raimonds
# Iesūtīts: 2014.01.30 23:22:17
Ingars
Ja viss ir tik slikti, tad varbūt pienācis laiks, lielākajām pārmaiņām cilvēka dzīvē.
dafne
# Labojis dafne: 2014.01.31 00:05:07
Ingars
Jēzus viņiem sacīja:"Patiesi,patiesi es jums saku:ja jūs neēdat cilvēka Dēla miesu un nedzerat viņa asinis,jums nav dzīvības sevī.
Kas manu miesu ēd un manas asinis dzer,tam ir mūžīgā dzīvība,un es to augšāmcelšu pastarā dienā.Jo mana miesa ir patiess ēdiens un manas asinis ir patiess dzēriens.
Kas manu miesu ēd un manas asinis dzer,paliek manī un es viņā."
(Jņ.6:53-56)


"Gars dara dzīvu,miesa nelīdz nenieka.Vārdi,ko es jums runāju,ir Gars un dzīvība" (Jņ:6:63)
Aivars
# Iesūtīts: 2014.01.31 00:55:08
Ingars
Augstprātība + vēmiens no domas vien par Sakramentu un Dieva Vārda klausīšanos (lai atceramies Mariju, kas neko nedarīja, sēdēdama pie Jēzus kājām, kā vien klausījās).... nez par kādu garu tas varētu liecināt?

Tomēr lūgtu ievērot, ka šī diskusija ir par kaut ko citu!
skatījums [46.109.251.77]
# Iesūtīts: 2014.01.31 08:36:08
Es neapsūdzu nevienu, bet vēlos uzzināt patiesību, tāpēc mani jautājumi.
Ingars
# Iesūtīts: 2014.02.01 15:58:49
Raimonds

Āmen, tieši tā.

dafne

Un pareizi saprast, ko Jēzus ar to domāja - tas izšķir VISU.

Aivars

Ja par kristīgajām vērtībām runājam, tad vai pamatu lietas nav iederīgas šajā diskusijā?

Nez par ko liecina uzskats, ka Dieva Vārds un Sakramenti ir kāda maģiska programma, kas izraisa zināmu efektu. Un tad ir rezultāts - pat sātanists var kļūt par mācītāju, kāpt kancelē, "pasniegt vakarēdienu", nemaz nerunājot par to, ka tāds varētu gadiem ilgi sēdēt baznīcsolā, būt kristīts un ņemt dalību Vakarēdienā kopā ar ticīgajiem. Vai tad problēma svētdienās uz pāris stundām parādīt ārēji un vārdos to, kas neatbilst iekšienei?

Bet vai tā nav buršanās ar Dieva Vārdu un Sakramentu, ja uzskata, ka ārējās darbības un verbālā gaisa tricināšana pati par sevi ir kaut kas ar garīgu vērtību?
Ingars
# Iesūtīts: 2014.02.01 15:59:27
skatījums [46.109.251.77]

Piedod, bet tas nenotiek tādā veidā - pēc pasūtījuma
dafne
# Iesūtīts: 2014.02.01 18:18:11
Ingars
jā,Ingars noteikti,ka tikai tu pareizi saproti,ko Jēzus ar to domāja..pārējie kļūdās
Kursis
# Labojis Kursis: 2014.02.02 13:27:09
Ingars Vai tad problēma svētdienās uz pāris stundām parādīt ārēji un vārdos to, kas neatbilst iekšienei?
Interesanti, kāpēc neatbilst iekšienei?
Visi man zināmie kristieši, kas varbūt pat ir kūtri svētdienās uz dievkalpojumu apmeklēšanu, nezog, neslepkavo, nepārkāpj laulību, ir izpalīdzīgi.
Bet tie, kas skraida apkārt verbāli gaisu tricinādami, lai viņus piegrieztu saviem īpatnējiem šaurajiem novirzieniem, gan man rada dīvainu iespaidu.
Kādu laiku atpakaļ satiku vienu tādu (pat ne jehovistu) atvērtā dievnamā ar Bībelīti mēģinot piegriezt kundzes, kas tur dežurē.
Bet kundzes uz tādiem neuzķeras, jo pašas kristīgā ticībā ir norūdītas.
Saprotu, būtu gājis ielās neticīgos atgriezt, bet nē - vieglāk ir kristiešus musināt, viņu ticību šaubīt un nezin ko vietā mēģināt iespēlēt.
skatījums [46.109.251.77]
# Iesūtīts: 2014.02.02 14:24:49
Redzi, Ingar, arī tev jāatzīst, ka arī tava atziņa ir nepilnīga, jo tā darīja apustulis Pāvils. Bet gudrā lēnprātībā darītos darbus uzrādīt var tie, kas tādus dara pareizi dzīvodami, jo labie darbi kļūst visiem zināmi, tie nevar palikt apslēpti.
Aivars
# Iesūtīts: 2014.02.02 21:32:46
Ingars

"Nez par ko liecina uzskats, ka Dieva Vārds un Sakramenti ir kāda maģiska programma, kas izraisa zināmu efektu. Un tad ir rezultāts - pat sātanists var kļūt par mācītāju, kāpt kancelē, "pasniegt vakarēdienu", nemaz nerunājot par to, ka tāds varētu gadiem ilgi sēdēt baznīcsolā, būt kristīts un ņemt dalību Vakarēdienā kopā ar ticīgajiem. Vai tad problēma svētdienās uz pāris stundām parādīt ārēji un vārdos to, kas neatbilst iekšienei?""

Neņem ļaunā, draugs, bet sātanismā un maģijā neesmu tik pieredzējis kā Tu, tā kā nespēju atbildēt uz šo grūti saprotamo jautājumu
g....s t.....s [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2014.02.02 22:07:46
Kursis
Visi man zināmie kristieši, kas varbūt pat ir kūtri svētdienās uz dievkalpojumu apmeklēšanu, nezog, neslepkavo, nepārkāpj laulību, ir izpalīdzīgi.
Vienvārd sakot labi cilvēki.
dafne
# Labojis dafne: 2014.02.03 11:01:38
Ingars
he..he sātanista pasniegts Vakarēdiens vai Vārda pasludinājums..nekam nekaitē,jo tas,paldies Dievam nav atkarīgs no dalītāja,sludinatāja...ja vien tas nesludina absolūtas muļķības.Protams,es nezinu vai sātanistam izdotos kļūt par mācītāju..noteikti,ka ne un ja kādam vēlak pa fāzi aiziet,tad draudze parūpētos,lai tads mācītājs labak dodas atvaļinājumā.Tāpēc..tās ir tikai tavas fantazijas par sātanistu kancelē
Bet taja pašā laika tu pats par mēslu pataisi paša Dieva iedibinatas lietas un tikai tāpēc,ka kādi izskatās pēc nepietiekoši cienīgiem atrasties baznīcā.
<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 114 , pavisam kopa bijuši: 34731