atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem TICĪBA- Kā Ābrahāmam.
rainars
Iesūtīts: 2013.03.04 16:12:58
Kā izpaužas?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
dafne
# Labojis dafne: 2013.03.11 09:12:15
Jēzus māceklis
Rahābai bija bail,tāpat kā pārējiem tās zemes iedzīvotājiem un tā bija iespēja izglabt sevi un savu ģimeni.Talak taču Rahāba saka,ka ir dzirdējusi par varenajiem Dieva darbiem un to,ka viņi nāks iekarot šo zemi,Rahaba saprot,ka joki mazi..un vini ir lemti iznicibai.Dievs ,patiesiba, izrādija žēlastibu Rahābai un vinas namam..tikpat labi izluki vareja satikt kadu citu...jo visi bij parbijušies un domaju butu uzradusies vel kadi,kas butu gatavi palidzet,lai izglabtu savu adu.Bet Rahabu..netikli...tas ko stāsta mums par Dievu

.."Es zinu,ka Kungs jums ir atdevis šo zemi.Mūs ir pārņēmušas bailes no jums,un visi,kas mīt šajā zemē ļimst jūsu priekšā."(Joz.2:10)

Tamdeļ tur arī tas darījums. ."ka es jums dariju labu,tad nu jus dariet labu manam teva namam "(12)
"Bet mauku Rahābu un vinas tēva namu,un visus,kas bija ar viņu,Jozua atstāja dzīvus.Tie dzīvo Israēlā līdz pat šai dienai,jo viņa paslēpa vēstnešus,kurus Jozua bija sūtijis izlūkot Jēriku"(Joz.6:25)
Jēzus māceklis
# Iesūtīts: 2013.03.11 10:46:19
Jā, bet kāpēc Kungs apžēloja Rahābu? Tādēļ, ka tas ko viņa izdarīja ir nosaukts par ticības darbu, un ne citu iemeslu dēļ.Tāpēc viņa ir taisnota no šiem ticības darbiem un ierindota starp ticības varoņiem ebr.11.nod.

31 Ticībā netikle Rahāba negāja bojā līdz ar neticīgajiem, draudzīgi uzņēmusi pie sevis izlūkus.

25 Līdzīgi arī Rahāba, netikle, vai ne no darbiem viņa tika taisnota,

Aivaram,
Tie grēku nožēlas cienīgie darbi ir ticības darbi, un mēs dzīvojam ticībā uz Jēzu, kas taisno bez nopelna, bet uz ticības pamata. Ja mūsu dzīvē šo darbu nav, tad mūsu ticība mūs nevar glābt.

14 Ko tas palīdz, mani brāļi, ja kāds teic, tam esot ticība, bet tam nav darbu? Vai ticība viņu var izglābt?
17 Tāpat arī ticība, ja tai nav darbu, tā pati par sevi ir nedzīva.
18 Bet gan kāds teiks: tev ir ticība, un man ir darbi. - Parādi man savu ticību bez darbiem, un es tev parādīšu ticību no saviem darbiem.
20 Bet vai tu gribi zināt, tukšais cilvēk, ka ticība bez darbiem ir nedzīva?
26 Līdzīgi kā miesa bez gara ir nedzīva, tāpat arī nedzīva ir ticība bez darbiem.



Aivars
# Iesūtīts: 2013.03.11 11:13:52
Jēzus māceklis
Tu vari nekopīpeistot tos dažus pantus atkal un atkal, bet labāk iedziļinies tekstā.
Ja runājam par to pašu Ebreju vēstuli, tad tur arī tie piemēri nebūt nav automātiski paraugi. Un kas tad Rahabu saudzēja - israēlieši vai Dievs? Vaitiešām domā, ka Dievs Jeftu taisnoja dēļ meitas slepkavības, Rahabu dēļ nodevības utt?
dafne
# Iesūtīts: 2013.03.11 11:18:17
Jēzus māceklis
bet ne tavs..ne mans darbs ir tas,ka mes ticam..saproti...
Jēzus māceklis
# Iesūtīts: 2013.03.11 11:27:24
dafne
tas gan jā.

Aivars
Mēs runājam par divām dažādām un atšķirīgām lietām. Tu atrodi ticības varoņiem tos "darbus" par sliktiem un nepareiziem esam, kas var būt arī ir tādi, bet vienmēr ir jautājums, kādi tie ir Dieva acīs-jo viņš izdala ticības darbus un vienkārši darbus-labus un sliktus, gar ko Dievam nav nekāda sakara. Tāpēc mēs nesaprotamies.
Jēzus māceklis
# Iesūtīts: 2013.03.11 11:31:11
Ticības darbi ir tie darbi, kas ir kā atbildes reakcija savā personīgā dzīvē uz Dieva Vārdu, kas ir saņemts. Tāpēc mēs kristieši dzirdam un pazīstam mūsu Kunga Jēzus balsi un reaģējam uz to savās dzīvēs ar konkrētām rīcībām. Un visu ko mēs darām mēs cenšamies darīt ticībā, jo viss , kas nenāk no ticības ir grēks.
Raimonds
# Iesūtīts: 2013.03.11 11:41:45
Jēzus māceklis
Paskaties Ech.14:14 "Ja arī tur būtu šie trīs taisnīgie vīri - Noa, Daniēls un Ījabs -, tie izglābtu vienīgi savu dzīvību, saka Kungs Dievs." īpaši jaunajā tulkojumā, Dievs ir tas, kurš glābj. Lasot VD karalaika stāstus jāņem vēra karalaika ētika, jo nebūt Israēls visur un vienmēr rīkojas taisnīgi. Tāds kā Rāhabas (svešinieces, netikles) piemērs dots, lai šokētu, "atsēdinātu" par sevi lepnos un paštaisnos, izredzētos Israēla dēlus.
Jēzus māceklis
# Iesūtīts: 2013.03.11 11:46:42
Raimonds
Dieva sodi šai ga`dijumā nav saistīti ar ticības darbiem vai personāžiem, kas ir taisni Dieva acīs. Ticības darbi ir atsevišķi Dieva acīs aplūkojami. Tāpēc tādi cilvēki kā Rahaba dabū taisnošanu. Tas pats attiecās uz mums. Mēs esam pēdējie no pēdējiem grēciniekiem, bet ticot Jēzum Dievs mūs taisno un piešķir mums Jēzus taisnību. Pēc tam , kad tas ir noticis, mēs šo taisnību " izstrādājam" savās dzīvēs ticības darbos, kas apliecina to, ka mēs ticam Jēzum.
rainars
# Iesūtīts: 2013.03.11 11:47:40
Nu tad tomēr te vēl tāds jautājums rodas: pareizie vai taisnotie?
kas tiek pielīdzināts par taisnību? Mūsu pareizība vai ticība tam Dievam kurš taisno grēciniekus?
Ja jau Dievs uz mums skatās ar attaisnojošām domām , kāpēc cilvēki mēdz tiesāt un paaugstināties pār grēciniekiem tos saistot grēkos un nepilnībās. kas tas par perfekcionismu ieviesies?
Pāvils raksta ka tas kas pasaulē zems to Dievs ir izredzējis lai kaunā liktu tos kas ir kas. Nu manuprāt tas nozīmē ka Dievs defektu rada par efektu.-!?
Nu tas skan tā ja par mani ir nākusi žēlastība kas manu efektu rada par efektu , tad tas dod man tiesības arī par cita defektu tā domāt. vai ne tā?
Jēzus māceklis
# Iesūtīts: 2013.03.11 11:53:46
rainars
Nu tad tomēr te vēl tāds jautājums rodas: pareizie vai taisnotie?
kas tiek pielīdzināts par taisnību? Mūsu pareizība vai ticība tam Dievam kurš taisno grēciniekus?


Mūsu pareizības te nav nekādas. Jēzus taisnība top pielīdzināta uz ticības pamata Jēzum. Tā tiek pielīdzināta mums bez darbiem un pareizuma. Tad , kad tā tiek mums pielīdzināta no/caur " iekšienes " , mēs to savās dzīvēs "dzīvojam" uz āru mainoties Jēzus līdzībā un mūsu dzīves ir kā liecība tam, ka mēs esam taisnoti. Tāpēc mūsu dzīvēs notiek izmaiņas, jo Jēzus svētums ienāk visās mūsu dzīves sfērās. Šie darbi ir ticības darbi, un tiem nav nekāda sakara ar glābšanu vai pestīšanu kā tādu, jo to Dievs piešķir no savas žēlastības. Lai redzētu, ka ticība ir īsta un neviltota, mūsu dzīvēs šie darbi par to liecinās.
Raimonds
# Iesūtīts: 2013.03.11 11:56:44
Jēzus māceklis
Atbilde Raineram - sakarīgi!
Jēzus māceklis
# Iesūtīts: 2013.03.11 11:58:26
Pāvils saskārās ar šīm problēmām, ka Jēzum ticīgo dzīves nemainījās. Tādēļ viņš viņiem ( ticīgajiem) rakstīja, lai tie nepieviltos:

9 Jeb vai jūs nezināt, ka netaisni neiemantos Dieva valstību? Nepievilieties! Ne netikli, ne elku kalpi, ne laulības pārkāpēji, ne malaki, ne vīriešu piegulētāji,
10 ne zagļi, ne mantrauši, ne dzērāji, ne zaimotāji, ne laupītāji neiemantos Dieva valstību.
rainars
# Iesūtīts: 2013.03.11 12:05:15

labi , tad nākošais jautājums , kāpēc mēdzam izlikties pareizāki par citiem un atļaujamiies vilkt skabargas no citu acīm , kas manuprāt ir tiesāšana, kaut gan Kunga likums ir ka ar ko atmērojam mums atmēro atpakaļ un vēl klāt pieliek. Kas mums dod likumīgās "tiesības" būt par brāļu apsūdzētājiem un absolūtās patiesības nesējiem?
Jēzus māceklis
# Iesūtīts: 2013.03.11 12:11:20
necenšos tiesāt , lai pasarg Dievs! un arī netiesāju nevienu savā sirdī. Es izklāstu to, kā es saprotu Rakstus šajā jautājumā. Ja tu esi ticis no manas puses aizskarts, ltad lūdzu piedošanu un atvainošanos.
rainars
# Iesūtīts: 2013.03.11 12:14:52
Brāli,Jēzus māceklis, esi brīvs no sirsapziņas nosodījuma, neatminos ka tu to būtu darījis
Kungs mani māca atbrīvot arī tos kas tā dara , lai tie kļūtu brīvi .......
dafne
# Labojis dafne: 2013.03.11 12:25:40
Jēzus māceklis
vai "neizmainita dzive" ir galvena problema par kuru raksta Pavils?
ari religisks fanatisms izmaina dzivi..un..jēga?
Jēzus māceklis
# Iesūtīts: 2013.03.11 12:30:23
dafne
šajā kontekstā jā, bet tā nav vienīgā vieta Rakstos. Arī citur Pavils raksta, lai nepievilas :

5 Jo to iegaumējiet: nevienam netiklim, netīram vai mantrausim, tas ir, elku kalpam, nav vietas Kristus un Dieva valstībā!
6 Neviens lai jūs nepieviļ tukšām runām , jo šādu lietu dēļ Dieva dusmas nāk pār nepaklausības bērniem.
7 Nebiedrojieties ar viņiem.

Pavils raksta kristiesiem nebiedrotiers ar tadiem, kas saucas par kristiesiem, bet dara sadas lietas. Jo te nav domati neticigie, jo citur vins saka, ka mes ar viniem varam biedroties lidz zinamai robezai.

9 Es jums rakstīju savā vēstulē, lai nebiedrojaties ar netikļiem.
10 Es nedomāju - vispār ar šīs pasaules netiklajiem vai mantraušiem, vai laupītājiem, vai elku kalpiem; tad jau jums vajadzētu aiziet no šīs pasaules.
11 Bet es rakstīju jums nebiedroties ar tādu brāli, kas gan saucas par brāli, bet patiesībā ir netikls vai mantrausis, vai elku pielūdzējs, vai zaimotājs, vai dzērājs, vai laupītājs; ar tādu jums nebūs kopā pat ne ēst.



Jēzus māceklis
# Iesūtīts: 2013.03.11 12:35:27
dafne
religisks fanatisms var iamzinit bez jegas dzivi, tas gan. mums vajag izmainitas sirdis un no tam izrietosus darbus.
Aivars
# Iesūtīts: 2013.03.11 19:10:18
Jēzus māceklis
Bet kāpēc gan Tu nepieļauj, ka Dievs taisnoja viņus vienkārši Savā žēlastībā, Jēzus dēļ? Un vēstules ebrejiem autors apraksta dažādus gan traģiskus, gan heroiskus, gan mulsinošus piemērus, runājot par ticīgo dzīves līkločiem un šķietamiem strupceļiem, vienlaikus uzsverot, ka lielais atrisinājums, pestīšanas piedzīvojums vēl ir priekšā mums visiem.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2013.03.12 10:27:32
**** nu ko var cepties?

Vai ir ticiiba, bez tai sekojoshiem darbiem? Es neesmu taadu ticiibu redzeejis... tikai parasti tos "ticiibas darbus" visaadi darbu teologjijas paarstaavji nemaz neatziist par "darbiem".

Un otraadi... pat Als Kapone ziedoja un uztureeja beernunamus... tik man ir pamatotas aizdomas ka tam ar ticiibu uz Kristu bij maz sakara.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 18 , pavisam kopa bijuši: 34923