atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem par kristietību un citām reliģijām
+jean
Iesūtīts: 2013.02.27 12:23:01
Raimond, tu rakstīji tēmā par laulību: Es ceru, ka mūsu kristietība no tā neko nav aizguvusi?

Nav nācies iedziļināties senēģiptiešu rituālos. Tomēr viena atziņa man ir, caur kuru kā prizmu raugos uz visām reliģijām pasaulē. Tā saistās ar to, vai kristietība nav ko aizguvusi no citām reliģijām, jo tā tiešām ir liela skāde tajās vietās un laikos, kur tas tā notiek.
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 . >>
AutorsZiņas teksts
+jean
# Iesūtīts: 2014.02.25 14:11:27
skatījums [46.109.251.77],

jā, tā Jēzus Lūkas evaņģēlijā uzrunā savākušos pūli, bet Jāņa evaņģēlijā mācot savus mācekļus.

Tomēr kā jau teicu, apustuļu vēstulēs neatrodu, ka kāds no apustuļiem to īpaši uzsvērtu: sauciet Jēzu par savu draugu.

Jā, Viņš pats sauc mūs par draugiem. Un tomēr. Ko tas nozīmē? Tas būtu mans jautājums šai forumā.

Teiksim, vai Tu saviem draugiem saki: Jūs esat mani draugi , ja jūs darāt , ko es jums pavēlu .

(Šis ir no panta, ko Tu izlaidi. Tu ierakstīji no Jāņa ev. 15. nodaļas 15. un 13. pantus. Šis ir 14. pants.)

Mēs saviem draugiem un nedraugiem sakām: Lūdzu, izdari to! (vai man labāk patīk kā franči saka: Ja tev tas patīk (dara prieku), tad izdari to! ) Vai ne?

Iemetu internetā vārdu "draugs". Te saraksts no wiktionary. Ir dažādi draugi, dažādu līmeņu draugi:

bērnības, skolas draugs
tuvs draugs
sirsnīgi draugi
būt draugu pulkā
būt draugos
laulātais draugs
dzīves, mūža draugs
mājas draugs

četrkājainais draugs
zēns ar suni bija nešķirami draugi

dabas draugs
mūzikas draugi
grāmatu draugi
kino draugu klubs

Katrs apzīmē ko citu, vai ne?

Tā Kunga draugs, Tā Kunga draugi. Joprojām Viņš ir mūsu Kungs. Tikai pavisam citāds kungs, ne kā vairums kungu šai saulē. Kaut Jēzus ir mūsu Kungs, Viņš nāca šai pasaulē kalpot mums, Viņš nāca mums parādīt, ka esam viņa tuvākie.

Taču, kaut arī Viņš mūs sauc par draugiem, mēs joprojām Viņu turpinām saukt par Kungu! .. nu jau ar priecīgu sirdi, vairs ne izbaiļu pilnu.

Mēs no savas puses neienesam jaunu dimensiju attiecībās ar Dievu. Viņš ir tas, kas izmaina visu, un tāpēc vārds Kungs (ko jūdi pat baidījās izrunāt), kas līdz šim radīja izbailes, kad bija jātuvojas Viņam, tagad .. Tagad pie Viņa ikviens ticīgais var nākt ar priecīgu prātu, zinot, ka Viņš ir mūsu mīļais Tēvs Jēzū Kristū ..

Kopā savelkot iepriekš teikto, manuprāt, jāatceras: kaut arī cēzars Tevi ir nosaucis par savu draugu un attiecas kā pret draugu, tas nenozīmē, ka Tu tagad drīksti cēzaram tuvoties, kā savam skolas draugam, vai kā savam laulātam draugam, vai vēl trakāk - kā savam četrkājainajam draugam!! Cēzars joprojām paliek cēzars.

Labojiet mani, ja esmu kur "nošāvis garām"
Aivars
# Iesūtīts: 2014.02.25 16:32:34
+jean
Ja tev pašam būt cēzaram kārojas vairāk, nekā būt draugam, kādēļ Tu domā, ka Dievam būtu noteikti jāpiemīt šādiem kompleksiem? Ja nu Viņam līdz brošai jau visi tie neskaitāmie, kas ar Viņu komunicē kā ar cēzaru, nevis draugu?
+jean
# Labojis +jean: 2014.02.25 16:56:34
Aivars
vai tad Tu to uztver kā kompleksu no Dieva puses, kad Viņš saka: Es esmu Kungs – tas ir mans vārds, savu godu nevienam es nedošu ?

P.S. Cēzars bija līdzībā teikts. Līdzīgi būtu skolā. Ja skolas direktore ir draudzīga pret skolniekiem, tas nenozīmē, ka skolniekiem vajadzētu sākt uzvesties attiecībās ar viņu tāpat kā ar saviem klases draugiem.

P.P.S. Domāts bija komunicēt ar Dievu kā ar Dievu. Ar Dievu, kas ir debess un zemes Radītājs, utt.
Aivars
# Iesūtīts: 2014.02.25 17:03:15
+jean
Tevi nebaida tas, cik Tavs dievs tomēr ir mazs un liekulīgs?
+jean
# Iesūtīts: 2014.02.25 17:11:20
Aivars
tuvāk Rakstiem, s`il vous plaît (t.i., ja jums tā labpatiktu)!
rainars
# Iesūtīts: 2014.02.25 17:11:53
Aivars ar kā ir ar pašu???? vai no cita atprasīdams pazemīgas domas pats nemēdz paaugstināties un izmantot ļaunprātīgi savu stāvokli un ja pat neskatās uz to savas pārlieku lielās atdziņas augstumus. Fil.2:5 Savā starpā turiet tādu pat prātu, kāds ir arī Kristū Jēzū,6 kas, Dieva veidā būdams, neturēja par laupījumu līdzināties Dievam,7 bet Sevi iztukšoja, pieņemdams kalpa veidu, tapdams cilvēkiem līdzīgs;8 un, cilvēka kārtā būdams, Viņš pazemojās, kļūdams paklausīgs līdz nāvei, līdz pat krusta nāvei!
Pāvils: 5 Ar to es gribu lielīties, bet ar sevi pašu es nelielīšos, kā vien ar savu nespēku.
6 Ja es gribētu lielīties, es nebūtu neprātīgs, jo es runātu patiesību; bet es atturos, lai neviens par mani nedomā vairāk kā to, ko tas manī redz vai ko no manis dzird.
7 Lai es nepaaugstinātos īpašo atklāsmju dēļ, man ir dots dzelonis miesā, sātana eņģelis, lai tas sistu mani, ka netopu iedomīgs.
8 Tādēļ es To Kungu trīs reizes esmu lūdzis, lai tas no manis atkāptos.
9 Un Viņš ir sacījis: "Tev pietiek ar Manu žēlastību; jo Mans spēks nespēkā varens parādās." Tad nu daudz labāk lielīšos ar savu nespēku, lai Kristus spēks nāktu pār mani.
Aivars
# Iesūtīts: 2014.02.25 17:29:09
+jean
tuvāk Rakstiem
Kurš nu to būtu teicis!
Vai tas, kurš citē pārfrāzētu tekstu : Es esmu Kungs – tas ir mans vārds, savu godu nevienam es nedošu - un tūlīt pat turpina Dieva godu noreducēt līdz skolas direktrisei?

Vienkārši ievelc elpu un noskaiti līdz 128. Padomā par to, kā būtu, ja tu Jēzus teikto par draugiem uztvertu burtiski. Pakar to savu vikipēdiju uz nagliņas, bet pieķeries šiem Jēzus vārdiem un meditē par tiem. Tad arī tev varbūt sanāks `tuvāk rakstiem"
+jean
# Iesūtīts: 2014.02.25 18:07:45
Redzi, tas ir mans kalps, es viņu stiprinu,
mans izredzētais, kas manai dvēselei tīk, –
es viņam devu savu Garu,
viņš nesīs tautām tiesu!
2 Viņš nebrēks un neklaigās,
ielās nedzirdēs viņa balsi,
3 aizlauztu niedri viņš nenolauzīs,
kvēlošu degli viņš nenodzēsīs,
uzticīgi viņš nesīs tiesu!
4 Viņš nebūs nedz salauzts, nedz slābs,
iekams nepiepildīs tiesu uz zemes –
uz viņa bauslību cerību liek jūras salas!
5   Tā saka Dievs Kungs,
kas radījis debesis un tās izpletis,
kas izplājis zemi un to, kas tur dīgst,
kas dod dvašu ļaudīm uz tās
un garu tiem, kas staigā pa to!
6   Es esmu Kungs,
es tevi taisnībā saucu,
es tevi tveru pie rokas,
sargu tevi un ieceļu tevi
par derību tautai,
par gaismu visām tautām!
7 Lai atdarītu acis akliem,
lai no spaidiem izvestu ieslodzītos,
kas tumsā mīt!
8 Es esmu Kungs – tas ir mans vārds,
savu godu nevienam es nedošu,

nedz savu slavu elkiem!

(Jesajas 42. nodaļa, jaunais tulkojums)

Es esmu Tas Kungs, tas ir Mans Vārds, Savu godu Es citam nedošu
(8. pants, "vecais" tulkojums)
Aivars
# Iesūtīts: 2014.02.25 18:21:53
+jean

אני יהוה הוא שמי וכבודי לאחר לא־אתן ותהלתי לפסילים׃
Atceries žīdu tradīcijas Dieva personvārda sakarā!
Nevajag te tekstā ielasīt "es esmu boss, ķitvainazīt!" jo tā tur nav rakstīts. Tur ir rakstīts "es esmu tas, kas es esmu un man nav nekā kopīga ar jūsu iztēlē radītiem elku tēliem"
Vārdu יהוה "Jahve" žīdi bijās izrunā, tādēļ mēdza tā vietā sacīt "mans Kungs"
rainars
# Iesūtīts: 2014.02.25 18:26:15
Gal.4:28 Jūs, brāļi, esat apsolījuma bērni kā Īzāks.
29 Bet, kā toreiz miesīgi dzimušais vajāja garīgi dzimušo, tā arī tagad.
30 Bet ko saka raksti? "Padzen kalponi un viņas dēlu! Jo kalpones dēlam nebūs mantot kopā ar svabadās dēlu."
31 Tātad, brāļi, mēs neesam kalpones, bet svabadās bērni.


Nu jā protams ka no miesīgi dzimuša nav korekti atprasīt būt garīgi dzimušam, tas ir Ticības jautājums kas ir Dieva rokās(prātā)........
Pāvils pirms kļuva par Pāvilu bija Sauls kurš domājot ka dara pareizi aizstāvot tēvu tradīcijas vajāja Kristus mācības sekotājus uz ko Augšāmceltais Jēzus viņam atklājoties ceļā uz Damasku ka vajājot viņu pašu.......
kam ausis dzirdēt tas lai dzird
Kaut gan iespējams tas ir arī pašu vajāto ticība kalpot dzīvajam Dievam un pat nonāvēšanas mirklī lūgt debesu Tēvam lai nepielīdzina tiem viņu nodarījumā kā to lūdza pats pestītājs un pirmais moceklis Stefans........
+jean
# Iesūtīts: 2014.02.25 18:52:10
Aivar,

nu re, tātad tomēr tas ir Dieva vārds!!!

P.P.S. iepriekš jau ierakstīju: komunicēt ar Dievu kā ar Dievu. To arī biju domājis. Neko citu.

Dievs ir daudz, daudz augstāks un pārāks par visiem bosiem kopumā !

Dievs ir neredzams, ticībā satverams, tāpēc līdzības operē ar redzamiem, prātam saprotamākiem tēliem!!!


Dēls , būdams Dieva godības mirdzums un būtības atveids un nesdams visu ar savu spēka pilno vārdu, ir šķīstījis cilvēku no grēkiem un nosēdies augstībā pie visvarenā Dieva labās rokas. 4 Tā viņš tapis tik daudz augstāks par eņģeļiem, cik augstāku vārdu par tiem ir iemantojis. (Ebrejiem 1. nodaļa)
+jean
# Iesūtīts: 2014.02.25 19:02:49
Aivar,
nu, labi, varam pieiet arī no citas puses šim jautājumam, izejot no Tevis pieminētajiem iztēles augļiem.

Ja Tu komunicē ar Dievu kā savu draugu, kādu (kuru) draugu Tu ieliec savā iztēlē, kuram varētu pielīdzināt Dievu?
Aivars
# Iesūtīts: 2014.02.25 19:38:05
+jean
Nevienu. Un arī skolu direktrises, cēzarus, tēti, vecomāti un pat ne melno elektromontieri Frīmenu neiztēlojos. Dievs pats par sevi ir pietiekoši interesants, lai Viņu mēģinātu iepazīt un ar Viņu attiecības veidotu unikāli, nevis pēc kaut kāda defektīva modeļa.
Kursis
# Iesūtīts: 2014.02.25 19:46:33
Aivaram ir kāds īpašs interesantā Dieva modelis?
Aivars
# Iesūtīts: 2014.02.25 20:03:17
Kursis
Drīzāk metode - saucas Bībeles lasīšana un lūgšana. Iesaku arī Tev kādreiz pamēģināt!
+jean
# Labojis +jean: 2014.02.25 21:13:14
Aivar,

šoreiz piekritīšu Tev pilnībā.

Jo vismaz man nav tāda drauga modeļa, ka varētu teikt: nu, draugs tas ir super! - norādot uz kādu. Vai nu pats kaut ko izdari ne tā, vai arī otrs, kas reiz bija draugs, izdara, kaut ko dīvainu. Un skaties... Palicis tukšums no drauga. Kādu brīdi nešķirami, pēc tam vairs nepārmijam ne vārda.

Tādi draugi ir cilvēks cilvēkam. Tad nu daudzi meklē dzīvniekā savu labāko draugu. Un runā, ka esot labāki par cilvēkiem.

Bet ar Dievu tam nav nekāda sakara. Dievs ir pats par sevi, kā Tu teici..
Kursis
# Iesūtīts: 2014.02.25 21:58:54
+jeanam draugi ir tie, kas dara viņa prātu.
Raimonds
# Iesūtīts: 2014.02.25 22:27:31
Var pajautāt tā, vai Dievs pazīst normālu, veselīgu cilvēcisku draudzību, vai Dievs vēlas to svētīt - veselīgu draudzību starp brāļiem, māsām, zēniem un meitenēm, vīru un sievu utt.? Neatceros uzreiz, cik procentuāli liela vieta bija sociāliejiem kontaktiem, attiecībām, socializācijai. Tāpat fakts, ka veselīgi funkcionējoša ģimene pilda arī terapeitisko funkciju. Man jau šķiet, ka viss labais kas ir - nāk no Kristus iniacitīvas. Kā Viņš sacīja, kas uzņem vismazāko Manā vārdā, kas pasniedz kaut vai krūzi ūdens... tāpat iemantojiet sev draugus mūžīgai dzīvei. Jānis rakstīja, kas sakām mīl Dievu, bet ienīst savu brāli, tas nav kaut ko būtisku vēl atzinis. Var to visu izslēgt, kā nebūtisku pestīšanai, bet ja mēs to izmetam no savas dzīves, kas daudz vairs paliek pāri?
+jean
# Iesūtīts: 2014.02.26 12:03:45
Raimond,

re kas vēl ienāca prātā.

Kristus saka (kā skatījums mums norādīja):
13 Nevienam nav lielākas mīlestības par to, ja kāds savu dzīvību atdod par saviem draugiem. 14 Jūs esat mani draugi, ja jūs darāt, ko es jums pavēlu. 15 Es jūs vairs nesaucu par kalpiem, jo to, ko dara kungs, viņa kalps nezina. Es jūs saucu par draugiem, jo es esmu jums darījis zināmu visu, ko dzirdēju no Tēva.

13. pantā Viņš tātad uzsver, ka atdot savu dzīvību par saviem draugiem ir augstākā mīlestības izpausme.

Vai Viņš māca mums atdot savas dzīvības par saviem draugiem? [atdot dzīvību=mirt] Ne gluži (kaut arī raugoties plašāk varētu arī šos vārdus tulkot, kā pamācību mums mūsu attiecībās ar draugiem) , jo Viņš māca par Sevi saviem mācekļiem. Jēzus bija tas, kas atdeva savu dzīvību par mums, par saviem draugiem, bet kā Viņš saka citās vietās - par visiem cilvēkiem.

Tātad līdzīgi kā līdzībā par Žēlsirdīgo samarieti, Viņš māca: Neviens jūs tik ļoti nemīl, neviens par jums tik ļoti nerūpējas, neviens jums nav labāks draugs kā mans Debesu Tēvs!!

.. nu apmēram tā
rainars
# Iesūtīts: 2014.02.26 12:14:35
+jean liekas arī šis piederas no ebr.12:3 Ņemiet vērā To, kas panesis tādu pārestību no grēciniekiem, lai jūs nepiekūstat, savās dvēselēs pagurdami.
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 118 , pavisam kopa bijuši: 2185