atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Laulība. Kurā brīdi starp vīrieti un sievieti iestājas laulība.
viesturs
Iesūtīts: 2013.02.12 02:07:04
Sveicināti brāļi un māsas Kristū. Mani nomoka jautājums par pirmslaulību dzimumattiecībām starp vīrieti un sievieti. Kurā brīdī starp viņiem iestājas laulība? Vai pēc pirmajām dzimumattiecībām viņu starpā? Vai pēc laulību ceremonijas baznīcā? Ja sieviete nav precēta, bet viņai ar savu partneri ir dzimumattiecības. Viņa no partnera šķiras, vai es drīkstu viņu precēt? Vai es tādā gadijumā pārkāpju laulību, jo apprecu sķirtu sievu, vai kā?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 11 . 12 . >>
AutorsZiņas teksts
+jean
# Iesūtīts: 2013.02.26 19:49:46
Raimond,

par kādu močīšanu tu runā??!!

Ja tu esi kristietis, ja tici Dieva žēlastībai Jēzu Kristū, tad esi saņēmis no Dieva jaunu sirdi, lai ar prieku pildītu Viņa baušļus!

..tad Es tiem došu citu sirdi un jaunu garu, Es izņemšu viņiem no krūtīm akmens sirdi un iedošu tiem sirdi no miesas, lai tie staigā pēc Maniem likumiem, ievēro Manus baušļus un tos pilda. Tad tie būs Mana tauta, un Es būšu viņu Dievs. (Ec. 11)
Aivars
# Iesūtīts: 2013.02.26 19:53:06
+jean
vecīt Tu tiešām te mēģini kaut ko močīt tur, kur Dievs to nedara. Ja vēl tā būtu tīra bauslība, tad tā. Bet šitas jau ir no to Rakstu mācītāju sērijas, kas saraksta tādus talmudus un mišnas, ka paši pie pautu trūces tiek ij citus spīdzina bezjēdzīgām nastām
+jean
# Iesūtīts: 2013.02.26 19:55:09
Raimond,

bet galvenais, saproti, ka pildīt Viņa baušļus nozīmē ticībā darīt labu saviem tuvākajiem, iepriecināt ar labiem darbiem savus tuvākos (pārdomā šo augstākminētās "jaunās bauslības" sakarā) ...

Vai tad ir jābaidās darīt labu?
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2013.02.26 20:10:43
Nedaudz ir studēts par senēģiptiešu reliģiju un iniciācijas rituāliem. Un tur izrādās svarīgākais kritērijs, lai tiktu tālāk vai augstākā pakāpē (piemēram, gulēt zārkā, izolācijā utt.) bija vajadzīgs totāls "pofigs" resp.spēt visu apkārtējo jezgu ignorēt, jo pretējā gadījumā veselīgi paškritiskam cilvēkam "aizbrauc jumts". Es ceru, ka mūsu kristietība no tā neko nav aizguvusi?
vecāks [82.145.211.39]
# Iesūtīts: 2013.02.26 20:34:38
jean, bet vai tu vienpusīgi nepadomā, ka kādi nevar sajust Dieva aicinājumu kalpot,
būdami neprecēti kā ap. Pāvils?
Mūki, mūķenes, tie ir vien formalizēts un institucionāli sakārtots šāda aicinājuma piedāvājums.
vecāks [82.145.211.39]
# Iesūtīts: 2013.02.26 20:40:17
Raimonds, vai tad mūsu kristietībā var kā savādāk pastāvēt pie ticības Kristum,
kā vien ar veselīgu "pofig”attiecoties pret apkārtējo radīto jezgu?
Uldis
# Iesūtīts: 2013.02.26 20:44:33
vecāks [82.145.211.39]

Kāda reformācijai daļa, ko kāds ķēniņš darījis? Reformācija nereformēja ķēniņu guļamistabu, bet pāvestu.
Aivars
# Iesūtīts: 2013.02.26 21:05:26
Uldis
taisnību sakot, arī pāvests nebija reformācijas galvenais jautājums
Uldis
# Iesūtīts: 2013.02.26 21:24:29
Aivars

Bija gan.
Aivars
# Iesūtīts: 2013.02.26 21:34:44
Uldis
ej nu ej, vai neesi ko sajaucis? Kā tad ar Kristu un Viņa Evaņgēliju?
vecāks [82.145.208.77]
# Iesūtīts: 2013.02.26 21:49:14
Uldi, tātad, tu domā ka reformācija izrietēja no, mūslaicīgu terminoloģiju meklējor, Lutera un viņa draugu papofobijas?
Uldis
# Iesūtīts: 2013.02.26 22:23:18
Aivars

Vai tad tu gribi teikt, ka reformēt vajadzēja Kristu un Viņa Evaņģēliju? Reformācijas rezultātā Evaņģēlijs tika izrauts no pāvesta rokām un atgriezts baznīcā.

vecāks [82.145.208.77]

Ilgi gan tu domāji, lai tiktu pie pareizā termina. pat cauri internetam sviedru smaka ir izspiedusies.

Vienprātības grāmatā mēs atrodam divus dokumentus, kas veltīti tieši pāvestam. Lūk, tev viens citāts, kādu ir vesels lērums: "..pāvests labāk gribētu redzēt ejam bojā visu kristietību un pazušanā visas dvēseles nekā būtu ar mieru ļaut nedaudz reformēt sevi vai savējos un ierobežot savu tirāniju." (Šmalk., Dr. M. Lutera priekšvārds, 280; LELB redakcijā) Kur nu vēl "Par pāvesta varu un primātu"



Aivars
# Iesūtīts: 2013.02.26 22:36:38
Uldis
Reformēt vajadzēja Baznīcu, draugs. Un Evaņģēlijs nekad nav bijis pāvesta rokās sagrābts, jo priekš tam ne tikai pāvestam, bet arī Tev un jebkuram citam rociņas par īsu
Bet, ja neesi ievērojis, šī ir diskusija par laulības tēmu, ko pat seksuāli aktīvie Reformācijas laika pāvesti ne visai cienīja
dafne
# Iesūtīts: 2013.02.26 22:52:36
+jean
nevajag fantazēt par situācijām kā būtu, ja būtu? Ja kāda situācija nāks priekšā, tad domāsi. Bet savādāk esi droša, atteikuma nebūs!

..nebus,nebus..esmu droša

Bet, lai nebūtu tā, ka gluži bez piemēra, tad pretēji Rakstiem būtu būtu iebildums: mēs vēlamies, lai mūsu meita kļūtu par mūķeni un tā kalpotu Dievam!

cik tadus vecakus ir gadijies satikt,kuri gatavi iebazt meitu klosteri ..tas varbut Lutera laika ta bija..
Uldis
# Iesūtīts: 2013.02.27 08:56:26
Aivars
Es jau arī saku - kāds sakars. Taču es redzu, ka Tev ir selektiva pieeja aizradisana.
Kas attiecas uz Reformaciju, vai neesi lasījis tādu grāmatu "Baznīca Babeles gūsta"?
Aivars
# Iesūtīts: 2013.02.27 09:09:04
Uldis
Esmu lasījis, esmu! Un tā joprojām ir aktuāla, jo kā redzi, gūsts nebeidzas tikai ar pāvesta amatu. Tajos pašos slazdos mēdz krist arī nepāvestieši. Bet varbūt Tev ir padomā, ko labu no šīs grāmatas nocitēt atbildot uz Viestura tēmu?
skolnieks.
# Iesūtīts: 2013.02.27 10:05:26
visvieglāk ja kas nav izdevies, tad tajā vainot kādu. Tāpēc Jums nepieciešama paklausība, lai būtu ko vainot. Ir kam šādi ir vieglāk, bet ir arī cilvēki, kas par savu rīcību ir gatavi atbildēt paši, tad tie nevis paklausa, bet rīkojas atbilstoši situācijai - nevis atbilstoši rakstītajam, kas dod zināšanas nevis rīkošanās norādes konkrētajā situācijā.
Uldis
# Iesūtīts: 2013.02.27 12:59:03
Aivars

Izteikums par reformāciju bija tikai īsa replika tam, kas nespēj ieturēties tēmas rājos. Kas attiecas uz Viestura tēmu, tad savu jau esmu pateicis. neviens nesāk māju projektēt no jumta. Izskatās, ka disputanti šajā tēmā cenšas izdaiļot mājas fasādi, vēl nemaz neķērušies pie pamatiem.
skolnieks.
# Iesūtīts: 2013.02.27 13:08:38
Uldis Ja reiz pamati ir kārtīgi ielikti, tad dodiet tiem savu mūžu kalpot un netriciniet tos ik reiz kad taisāt kosmētisko remontu.
Uldis
# Iesūtīts: 2013.02.27 13:11:30
skolnieks.

Vai tiešām tev šķiet, ka diskusijas pamati ir kārtīgi ielikti?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 11 . 12 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 92 , pavisam kopa bijuši: 5327