atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Laulība. Kurā brīdi starp vīrieti un sievieti iestājas laulība.
viesturs
Iesūtīts: 2013.02.12 02:07:04
Sveicināti brāļi un māsas Kristū. Mani nomoka jautājums par pirmslaulību dzimumattiecībām starp vīrieti un sievieti. Kurā brīdī starp viņiem iestājas laulība? Vai pēc pirmajām dzimumattiecībām viņu starpā? Vai pēc laulību ceremonijas baznīcā? Ja sieviete nav precēta, bet viņai ar savu partneri ir dzimumattiecības. Viņa no partnera šķiras, vai es drīkstu viņu precēt? Vai es tādā gadijumā pārkāpju laulību, jo apprecu sķirtu sievu, vai kā?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 11 . 12 . >>
AutorsZiņas teksts
Uldis
# Iesūtīts: 2013.02.26 14:02:50
+jean

Tev ir problēma. Tev ir kāds funktieris, ko tu gribi visiem pateikt. Pieļauju, ka pats tu to zini, bet mēs gan nekādi nevaram saprast, ko tu īsti gribi pateikt. Vismaz es nevaru. Rodas iespaids, ka tu vēlies būt tik gudrs un pateikt kaut ko tādu ģeniālu, bet viens šurum burum vien sanāk. Īsi sakot, tava doma nav skaidra.
Aivars
# Iesūtīts: 2013.02.26 15:18:00
+jean
Tur jau tā nelaime, ka es izlasu, ko esi rakstījis
piemēram - de facto viņa iespējams pat savos 25 gados joprojām ir tādā pat stāvoklī kā de jure līdz 18 gadiem
Nu, piedod, cilvēk, bet tad tā grūtniecība ir stingri ievilkusies un sen jau bija laiks dzemdēt. Bet šāds gadījums izklausās pēc tāda, kur problēma nav tikai meitas galvā.
Starp citu Igaunijā un Lietuvā ar vecāku atļauju oficiāli laulā jau no 15 gadu vecuma. Cik saprotu, Lietuvā iespējama arī vēl agrāka laulība ar tiesas atļauju, ja skuķis ir mātes cerībās. Savukārt Papua Jaungvinejā laulāties varēsi no 21 gada. Tas tā par tiem defaktiem un dejurēm, un nepārejošo bērnību.
Aivars
# Iesūtīts: 2013.02.26 15:24:32
Raimonds
"Jautrākais`` jau ir redzēt, kā tie paši pārlieku aizbildnieciskie senči pēc tam, kad atvase paklausījusi, nemaz tā nesvētī šo izvēli ilgtermiņā.
+jean
# Labojis +jean: 2013.02.26 15:28:11
tā labi sanāk. jūs nesaprotat, ko saku, bet tomēr zināt, kas jāsaka pretim??

un tas nav: es nesaprotu, paskaidro, ko tu domā!
Aivars
# Iesūtīts: 2013.02.26 15:33:22
+jean
Vai varētu būt tā, ka Tu pats nesaproti, ko saki?
+jean
# Iesūtīts: 2013.02.26 15:51:29
Uldi, viss cepiens sākās, kad Aivars sāka ironizēt par manis 21. feb. pateikto: Tomēr, ja jūs abi vēlaties būt laulībā, tad, vispirms lūdz Dievu, tad, ej, lūdz viņas roku viņas vecākiem! Un, ja viņas vecāki ir ar mieru tev viņu atdot par sievu, tad bildini viņu, solot viņai mūžīgu uzticību priekos un bēdās!!


un tad vēl nāca kādi, kas teica, ka es izdomājot jaunu bausli.

P.S. es zinu, ka problēmsituācija sāktos, ja - vecāki nav ar mieru . Nu ko tad?? Vai atrisinājums būtu - bailēs no atteikuma - neiet? Un kāpēc tev būtu jābaidās? Ja domā, ka viņas vecāki ir *******i, tad zini -- nepaies ilgs laiks, kad pamanīsi, ka tava iecerētā arī ir tāda pati *******e, jo viņa NOTEIKTI ir līdzīga saviem vecākiem!!

mana atbilde būtu: ja vecāku atteikums ir pretējs Rakstiem, tad tev vairāk jāklausa Dievs. Ja ne, tad lūdz vēl un vēl, pierādot, ka esi gatavs uzņemties vīra pienākumus, un ka kaut nedaudz saproti, ko nozīmē laulība, un tad tev neviens nedos čūsku zivs vietā...


9 Jeb vai ir cilvēks jūsu starpā, kas savam dēlam, kad tas maizi lūdz, dotu akmeni?
10 Jeb, kad tas zivi lūdz, tam dotu čūsku?
11 Ja tad nu jūs, ļauni būdami, protat saviem bērniem dot labas dāvanas, vai tad jūsu Tēvs debesīs nedos daudz vairāk laba tiem, kas Viņu lūdz? (Mt. 7)
+jean
# Iesūtīts: 2013.02.26 16:03:22
vau!! vārdu k r e t ī n i un k r e t ī n e pārveido par zvaigznītēm atstājot tikai galotnes????
dafne
# Iesūtīts: 2013.02.26 16:06:21
+jean,mans jautajums...kads ir vecaku atteikums pretejs Rakstiem?
Aivars
# Iesūtīts: 2013.02.26 16:07:22
+jean
Nu bet tu jau arī uzspied jaunu bausli, pat ja pats to neaptver. Smieklīgākais jau ir tas, ka varas spēles šai jautājumā dažādos laikos ir bijušas dažādas. Kad dzimtcilvēkam jāizlūdzas kunga piekrišana līgavu ņemti. Kad militārpersonām vispirms jāatrāda iecerētā priekšniecībai un jālūdz atļauja precēties. Dažus gadus atpakaļ kāda Latvijas baznīca arī aizdziedājās līdz noteikumiem, kā nu mācītājiem pienāktos līgavas nosūtīt vispirms uz sarunu ar bīskapu. Var jau dzejot, ka tas atbilst 4. bauslim, bet tā nav. Un nav te ko sludināt infantīlismu.
Un arī šitās veču pasakas, kā izzīlēt, kāda būs dzīvesbiedre ilgtermiņā, atstāj pagātnei un Blaumaņa joku lugām.
Aivars
# Labojis Aivars: 2013.02.26 16:10:38
ja biji domājis vārdu `kretīni` kā lamuvārdu, ieteiktu pārdomāt, vai iedzimta ģenētiska saslimšana ir gaumīgs lamuvārds
Pieņemu, ka nebiji domājis šo vārdu kā komplimentu nespējai sagrēkot, kā daži tulko šī vārda etimoloģisko izcelsmi saistībā ar Kristus līdzību, akcentējot vientiesību un viltības trūkumu šo nabaga cilvēku sirdīs.
+jean
# Iesūtīts: 2013.02.26 16:29:00
lai jums būtu jautrāk, iedošu jums arī Lutera citātu par ko pasmaidīt:

Trīspadsmitais ir saistības, ja es apsolu precēt vienu meiču un pēc tam ņemu par sievu citu. Tā ir izplatīta un parasta lieta, kurā daudz kas ir jāpārbauda. Pirmkārt, ja šāda saderināšanās notiek bez tēva un mātes vai aizbildņu ziņas un gribas, tad jāpaliek pie meitas tēva gribas. Jo, kaut arī meita tiek piekrāpta, tā tomēr ir viņas vaina, viņai būtu jāzina, ka bērniem ir jāpakļaujas un jāklausa vecākiem, un nav jāsaderinās bez viņu ziņas. Tādējādi ar vecāku varu un paklausību tai beigtos un tiktu atmesti visi slepenie zvēresti, kuri nes tik daudz posta.

http://www.ebaznica.lv/?p=4724
Aivars
# Labojis Aivars: 2013.02.26 16:35:56
+jean
Un ko tu ar to gribi teikt? Pats vismaz saproti, par ko Luters te cepās?
Kuras ir tās situācijas šodien, kas atbilstu viņa kreņķim par sava laika `slepenajiem zvērestiem` ar ko meita top piekrāpta?
Un vai tiešām te Luters iztirzā 4. bausli, jeb drīzāk manipulē ar to, lai uzsvērtu nepieciešamību saņemt liecinieku atsauksmes par personas juridisko statusu laulību sakarā?


Un vispār `Lutera citātu bīskap", kā tu skaties uz turpat izlasāmo `pastorālo padomu laimīgai ģimenes dzīvei`: Es esmu teicis tā: ja dūšīga sieva saņem laulībā nespēcīgu vīru, viņa nevar atklāti apņemt kādu citu un negrib arī pati apkaunot savu godu (jo pāvests bez kāda iemesla šeit prasa daudzas liecības un nevajadzīgas lietas), tad lai viņa saka savam vīram: redzi, mīļais vīrs, tu nespēj mani padarīt grūtu un esi pievīlis manu jauno miesu, turklāt briesmās ir mans gods un dvēseles svētlaimība, un Dieva priekšā starp mums abiem nav laulības - atvēli man, lai man būtu slepena laulība ar tavu brāli vai tuvāko draugu, bet lai pēcnācējiem paliek tavs vārds, lai tava manta nenonāk svešā īpašumā, ļauj man tevi piekrāpt, tāpat kā tu bez manas gribas esi piekrāpis mani!

Tālāk es esmu teicis, ka vīra uzdevums ir to atļaut, gādājot par laulības pienākumu pildīšanu un bērnu radīšanu. Ja viņš to negrib darīt, tad viņai slepeni ir jādodas uz kādu citu zemi un tur jāapprecas. Tādu padomu es esmu devis tajā laikā, kad es vēl biju bikls. Bet tagad es gribētu dot daudz labāku padomu, - kā ieķerties vilnā tādam vīram, kas šādi savu sievu vazā aiz deguna. Tāpat arī sievām, lai gan tas notiek retāk nekā ar vīriem. Tas nekam neder, ka tādās lielās lietās, kas attiecas uz miesu, mantu, godu un svētlaimību, tik vieglprātīgi vazā savu tuvāko aiz deguna. Vajadzētu viņam likt par to godīgi samaksāt.
+jean
# Iesūtīts: 2013.02.26 16:44:20
dafne,

nevajag fantazēt par situācijām kā būtu, ja būtu? Ja kāda situācija nāks priekšā, tad domāsi. Bet savādāk esi droša, atteikuma nebūs!

Bet, lai nebūtu tā, ka gluži bez piemēra, tad pretēji Rakstiem būtu būtu iebildums: mēs vēlamies, lai mūsu meita kļūtu par mūķeni un tā kalpotu Dievam!
Aivars
# Iesūtīts: 2013.02.26 16:46:50
ak, Žani, Žani! Tāds naivums Tavā vecumā
+jean
# Iesūtīts: 2013.02.26 17:18:03
kur tieši naivums?
+jean
# Iesūtīts: 2013.02.26 17:28:16
Aivar, no Lutera es citēju to, ko es citēju. Tu citē to, ko tu citē. Par tevis izvēlēto citātu varu teikt, ka līdz galam to neizprotu, tomēr šis pastorālais padoms nav dots laimīgai ģimenei, bet gan tādai, kas jau vairs nav laimīga.

Slepeno zvērestu problēma gan ir daudz aktuālāka mūsdienās. Piemērus gan nestāstīšu, kaut ir daudzi. Gan jau tev pašam reiz sanāks padzirdēt par par tādiem no draugiem un paziņām.
+jean
# Iesūtīts: 2013.02.26 17:58:47
Raimond,

"sasieta" sirdsapziņa var būt tikai tiem,

kas turpina atkal un atkal kāpt uz tā paša grēka grābekļa un pat nožēlojot savus pārkāpumus, viņi tai pat brīdī zin, ka tas grēks ir tik mīļš, ka viņš pavisam noteikti turpinās.

vai arī, tad, ja netiek saklausīts (vai arī netiek pasludināts) Evaņģēlijs par Dieva žēlastību Jēzu Kristū, kura dēļ visi pārkāpumi tiek dzēsti un ka nekas mūs nevarēs šķirt no Dieva mīlestības, kas atklājusies Kristū Jēzū, mūsu Kungā!

Ja esi kristietis un ja tu uzzini, ka iepriekš es šādi un vēl citādi grēkojis, ko iepriekš nemaz neapjauti, tad tu tici, ka gan izsūdzētie, gan neizsūdzētie grēki -- Kristus ir apklājis tos pilnīgi visus. Tu zini, ka nekas tevi nespēj šķirt no Dieva žēlastības Jēzū Kristū pat, ja atklājas, ka reiz esi bijis arī nepaklausīgs saviem vecākiem vai skolotājiem...
vecāks [82.145.211.39]
# Iesūtīts: 2013.02.26 19:02:21
jean, kas tad nav pēc Rakstiem vecāku vēlmē lai viņu meita būtu mūķene, protams, ja tas netiek darīts ar varu un uzspiešanu?
Bet Luters jutās tik brīvs savā Rakstu izpratnē, ka ļāva Hesenes Filipam ņemt otru sievu blakus pirmajai. Lai arī labi gribēts, nesmukums Reformācijai vien sanāca.
Raimonds
# Iesūtīts: 2013.02.26 19:27:20
+jean
Es reiz pazinu vienu profesoru, kuram bija raksturīgi pret saviem studentiem uzstādīt ļoti augstas prasības, kuras faktiski nebija iespējams ievērot. Nu, bet noteikumos tas bija rakstīts un neaizmirsa to arī "līnijās" studentiem atgādināt. Savukārt praksē, kad šī lieta nonāca līdz reāliem šo noteikumu "pārkāpumiem", šis profesors izlikās, ka šie noteikumi nepastāv.
Tā vietā, lai noformulētu nedaudz jēdzīgākus noteikumus un uzlabotu attiecības, bet galvenais attieksmi vienam pret otru, tiek iets šis ceļš gan pret 4., gan 6. bausli. Kā saka, ar bauslību vajag "močīt", lai baidās un rodas respeksts pret autoritātēm. Vai Tava domu gaita par B@E nav līdzīga?
+jean
# Labojis +jean: 2013.02.26 19:38:36
vecāks [82.145.211.39],
nu, pirmāmkārtām, šis piemērs (ja to vispār var saukt par piemēru ) kā reizi ir par to, ka puisis un meitene vēlas precēties, bet vecāki pasaka: nē, jo gribam, lai meita būtu mūķene.
Otrāmkārtām, ja, kāds vēlas pildīt Dieva noliktos darbus, tad sievas kārtā viņa to pavisam noteikti darīs, bet mūķeņu kārta ir cilvēku izdomāta māžošanās, lai nepildītu tos darbus, ko Dievs ir nolicis darīt šai pasaulē.



Tevis pieminēto gadījumu es redzu, kā skādi, kas veidojas, kad baznīca saaug ar valsts varu. Izdomāja, ka jāprec, jo būtībā viņš jau dzīvoja ar šo kopā. Droši vien, iedomājoties Dāvida gadījumu, jo Filips tāpat kā Dāvids noteikti varēja atļauties uzturēt vairākas sievas. Tad nu izvēlējās it kā mazāko ļaunumu. Bet beigu beigās sanāca iespējams tas pats, kas, ja viņš būtu viņu nosodījis. Un to kā savu kļūdu, kā noprotu, Luters arī vēlāk atzina.

Nebija Luters nekļūdīgais

vecāks, un kā tu domā, kāda bija parastā prakse tajos laikos, kad lieli kungi sastrādāja šādas lietas?? Ko darīja Romas baznīca? Vai nebija tā, ka vienkārši izlikās nemanām šādus sānsoļus? Anglikāņi šo problēmu risināja pa savam - izšķīra un tad no jauna salaulāja; lai būtu autoritāte to darīt, tad vajadzēja tik vaļā no pāvesta autoritātes, jo braucot uz Romu uz šķiršanās tiesu, tas varēja arī beigties ne tā, kā karalim patiktos.

Vsjo mogut karaļi, kā tai dziesmā....
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 11 . 12 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 71 , pavisam kopa bijuši: 4105