atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Svētā Gara kristības
Ingars
Iesūtīts: 2007.11.29 18:17:41
derētu reiz tad noskaidrot - kas un kā tur īsti ir ar to pentekostu mācību. man lasot bībeli ir grūti atspēkot mācību par Svētā Gara kristībām, jo ļoti daudz kas norāda vairāk par nekā pret šo mācību un praksi.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 27 . 28 . >>
AutorsZiņas teksts
Svētais
# Iesūtīts: 2011.05.08 22:44:40
Aivars
Paldies par linkiem. Tur piedāvā mācīties grieķu val. un vienā grāmatu. Tas mani neinteresē.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.05.08 22:46:04
muga34
Dievs ir pāri dabai, tātad pārdabīgs.
muga34
# Labojis muga34: 2011.05.08 23:07:24
Mārtiņš --> nezinu man piriekštats par Dievu ir ka Viņš ir reāls, īsts - kas sevi ir atklājis rakstos, un neslēpjas mistiskās pārdabiskās parādībās, tas vairāk velk uz kristāla bumbu un 27 iemiesojumu...

bet nu ok saprotu tavu viedokli - pastāstīju savu...
παλαιό ανόητος
# Iesūtīts: 2011.05.09 07:35:17
Svētais krietnu daļu sava ticīgā mūža ir lūdzies mēlēs un Dievs viņu ir sapratis, bet tagad atnāk divi luterāņu gudrīši un saka - viss, ko tu esi darījis, ir s*ds.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.05.09 08:05:47
muga34
Pārdabīgs nenozīmē nereāls vai neīsts.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.05.09 09:34:43
suns, vispaar Dievs saprot pat stipri gruutaakaa formaataa murmuleejoshus cilveecinjus... taakaa nevis pateicoties Sveetaa murmuleeshanai, bet par spiiti Sveetaa murmuleeshanai Dievs vinju (iespeejams) ir paklausiijis... Galu galaa... murmuleeshana ar paarlieciibu, ka tas ir Sv. Gars nav gluzhi pac briesmiigaakais greeks kaadeelj Dievs vareetu savu zheelastiibu atraut no Sveetaa, ibo sameeraa svariigaam kristietiibas daljaam Sveetais gan tic...

Jociigi gan, ka vinjsh tik ljoti to Sv. garu izcelj, un tai pat laikaa negodaa vinju kaa Dieva personu... tas ir, piemeeram, nekad neluudz vinjU!
Aivars
# Iesūtīts: 2011.05.09 10:37:49
Svētais
Žēl gan, ka neinteresē. Bet tas Tev netraucē nākt klajā ar fiksām idejām par grieķu valodas vārdu nozīmi? Protams, arī Reformācijas laikā bija entuziasti, kam `iekšējais Vārds`, jeb `gara atklāseme` bija svarīgāka par Dieva Vārda studijām. Bet kā šajā sakarā Tu skaties uz to, ka Sv. Gars tiek pieteikts Rakstos kā Patiesības Gars? Vai ir iespējams, ka no Sv. Gara tad varētu nākt tik savāda "atklāsme": "valodas - γλωσσαις, mēles - γλωσση"? Ja nu ideja par verbālām un neverbālām mēlēm nemaz nenāk no Sv. Gara dotas atklāsmes?
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.05.09 10:59:04
παλαιό ανόητος
Viss ko Svētais ticībā ir darījis un dara t.sk. lūdzoties mēlēs nav pa tukšo . Īpaši zinot to, ka Dievs meklē ticīgas sirdis.

Lai runā Pāvils! "Es gribētu, ka jūs visi varētu runāt mēlēs, bet vēl vairāk , ka jūs pravietotu. Jo tas, kas pravieto, ir lielāks nekā mēlēs runātājs (5.p.)... ja visi pravieto un ienāk iekšā neticīgs vai svešinieks, visi viņu ved pie atzīšanas, visi spriež pār viņu.
Un viņa apslēptās sirds domas nāk zināmas, un tā viņš kritīs uz sava vaiga un apliecinās, ka tiešām Dievs ir jūsu vidū.(24., 25.p.)"


Svētais
# Iesūtīts: 2011.05.09 11:23:27
Aivars
Es jau prasīju kādu, kas saprot grieķiski, un kas var izskaidrot. Jo kāpēc gan lai no konteksta raugoties, tulki, būtu iztulkojuši mēles un valodas? ne latviešu valodā vien. Tomēr kā jau teicu, tas nekad nav bijis mans arguments runājot par šo tēmu. Jo ja būtu, tad es būtu ar to sācis.
Raimonds
Es gribētu, ka jūs visi varētu runāt mēlēs, bet vēl vairāk , ka jūs pravietotu. Jo tas, kas pravieto, ir lielāks nekā mēlēs runātājs (5.p.)

tad varbūt sāksim ar to mazāko? mēlēs runāšanu? lai varētu pāriet pie lielāka ? Pravietošanas?
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2011.05.09 11:29:24
Svētais
Es jau prasīju kādu, kas saprot grieķiski, un kas var izskaidrot. Jo kāpēc gan lai no konteksta raugoties, tulki, būtu iztulkojuši mēles un valodas? ne latviešu valodā vien. Tomēr kā jau teicu, tas nekad nav bijis mans arguments runājot par šo tēmu. Jo ja būtu, tad es būtu ar to sācis.

Bet tev taču te Aivars un Raimonds skaidroja šo vārdu nozīmi, ko vēl vajag?

Latviski mēs lietojam ļoti senu tulkojumu, bet valoda pa šo laiku nav stāvējusi uz vietas, tamdēļ arī tur ir pilns ar vārdiem, kuriem reizēm pat latvieši nesaprot nozīmi. Savukārt jaunais tulkojums tāds, kāds tas ir iznācis galavariantā, ir zināmā mērā "teoloģiski vēsturiskā stilīguma" upuris, kas nevēlas šķirties no virknes tradicionālisma elementiem.
Svētais
# Iesūtīts: 2011.05.09 11:31:25
Mārtiņš
es tev atbildēju otrā tēmā par bībeles studēšanu. Patiesībā šī tēma ir izsmelta un vairs arī netaisījos iedziļināties. Ja nu vienīgi atbildēt kādam, kas ko prasa utml.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.05.09 11:56:21
Svētais
Kā gan šī tēma var būt izsmelta, ja ir tik savstarpēji izslēdzošas izpratnes par to, ko nozīmē Kristība Sv. Garā?
Un tomēr, vai Tu varētu precizēt - tad tomēr pieļauj, ka tava ideja par `lingvistiskajām/nelingvistiskajām mēlēm` neatbilst Dieva atklāsmei?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.05.09 11:57:43
Sveetais, a moshj vienkaarshi iemaacies ebreju un koine valodas un lasi origjinaalaa... tad arii nomierinaasies, jo tur nav shkjirots jeedziens "meeles" vai "valodas"

Redzi... tev tulkojums ir kljuvis par teologjisku dogmu.

Tieshi taapat kaa Jehovas Lieciniekiem, daudz tuvaaks ir anglju tulkojums, jo tas iesmuglee anglju valodai specifisku gramatikas konstrukcijas tieshi tur kur Jehovas Lieciniekiem vajag - teologjisku aspektu deelj - un praktiski neexistee Jehovas Liecinieki, kas speetu normaali lasiit griekjiski, jo griekju valodas gramatika neljauj taadus teologjiskos akrobaatiskos trikus kaa anglju tulkojums.

Tieshi taapeec tu arii ciinies par sho vaardu daliijumu, jo LV valodaa "meeles" un "valodas" ir savaa zinjaa homoniimi un tai pat laikaa, pie vajadziibas - var tikt veidota dihotomija, ko tev neljautu Rakstu origjinaalaa valoda... taa valoda, kuraa rakstiija un domaaja Rakstu autori tad, kad to rakstiija!

Tas savukaart paraada, ka tev nav svariigi ko Raksti saka, tev ir svariii, lai Raksti runaatu tev pienjemamu teologjiju, nevis tu esi gatavs mainiit savus uzskatus Rakstu Vaardu gaismaa.
Svētais
# Iesūtīts: 2011.05.09 12:03:57
Aivars
Aivar, Dievs ir mans liecinieks es negribu strīdēties par to. Pat ja šī atziņa jeb atklāsme par mēlēm mūsu starpā atšķiras.

Par pieļaušanu jeb nepieļaušanu man nav komentāru. Es varu maldīties tāpat kā jebkurš cits. Es zinu to, ka nevienam nav pilnīgas atklāsmes kādā jautājumā, tāpēc nepretendēju uz savu viedokli kā uz vispareizāko. Viss, ko es varu liecināt ir manis paša liecība, ka es šo dāvanu regulāri izmantoju un tā ir par celsmi man pašam. Es mīlu Jēzu un gribu kalpot Viņam un viņa ļaudīm. Tāda ir mana motivācija izklāstot šo jautājumu, kā es to saprotu no Rakstiem.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.05.09 13:20:56
Sveetais, bet kaa tu zini, ka tas ko tu esi sapratis ir no Dieva nevis no tevis pasha?

Tas pats Peeteris... viena abriidii pasaka kaut ko un Kristus dod lieciibu, ka tas ir no Dieva, tuuliit peec tam tas pats Peeteris turpina un runaa shkjietami labus vaardus un Kristus vinjam saka - Saatan Atkaapies. Vai tieshaam tu domaa, ka Peeteris taa vot ljauni domaaja - vot kaa es tuliit vinjus maldinaashu!

Tak izraadaas... ka runaaja no sevis nevis kaa Dievam tiik?

Taatad... kaa tu zini, ka tu runaa taa kaa Dievam tiik, nevis no sevis?
rainars
# Iesūtīts: 2011.05.09 21:59:52
Apšaubīt var visu pēc kārtas . Mēs arī saprotam ka pestīšanu un vakarēdienu pieņemam ticībā raugoties uz to kā uz cerību ka tas tā ir , jo ir Dieva apsolījums. Pāvils saka ka tas kas ir Jēzū ir jauns radījums, kas bijis ir pagājis un vairs nav jāpiepilda pagānu griba, jo ja Dieva Gars vada tad nav vajadzīgs vienam otru apskaust un izaicināt. Pagānu griba vadoties no miesas darbiem Gal. 5: ir netiklība, nešķīstība, izlaidība, elku kalpība, buršana, ienaids, strīdi, nenovīdība, dusmas, ķildas, šķelšanās, ķecerība, skaudība, dzeršana, dzīrošana un tamlīdzīgas lietas, kā arī cilvēku apgrēcina tas kas nāk no cilvēka Mk.7 "Kas no cilvēka iziet, tas apgāna cilvēku. Jo no iekšienes, no cilvēka sirds, iziet ļaunas domas, nešķīstība, zādzība, slepkavība, laulības pārkāpšana, mantkārība, blēdība, viltība, ienaidība, skaudība, Dieva zaimošana, lepnība, vieglprātība. Viss tāds ļaunums iziet no iekšienes un apgāna cilvēku."
Līdz ar nākšanu pie Krista tādas lietas jāatmet jāsāk ciest miesā lai mitētos no grēka. Mēs arī zinām ka kur Dieva gars tur brīvība.1.Sam.10:5 Pēc tam tu nonāksi Dieva pakalnā, ..., un notiks, kad tu ienāksi pilsētā, tad tu sastapsi tanī vietā praviešu pulku, kas pašreiz nāks lejā no upuru kalna(Ciāna-garīgā). To priekšā skanēs arfas, bungas, stabules un cītaras, un tie pravietos.6 Un Tā K u n g a G a r s būs pār tevi spēcīgs, un tu kopā ar viņiem pravietosi, un tu tiksi pārmainīts par citādu cilvēku.7 Un redzi, kad šīs zīmes notiks un tās kļūs tev zināmas, tad dari pats, ko tava dvēsele atrod par pareizu, jo Dievs ir ar tevi.
Brāļi , Dievs mums nav devis bailības garu , bet svabadību un mums nevajag atkal ieģērbties baušļu un bauslības jūgā, nav vajadzīgs izaicināt un apskaust. Piedosim ja vienam ir ko sudzēties par otru un netiesāsim un neapšaubīsim , bet atstāsim lai tiesā tas kas to dara pareizi.
Dievs pieļauj mūsu kļūdas un mums jāpieļauj arī citam kļūdīties. Pieļauj lai mums nāktu par labu , lai labāk izprastu viņa sirdi un būtību.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.05.10 09:44:19
rainars, viss jauki... tachu MALDI nav no Dieva Gara, lai cik cukursaldi kaads justos sapiipeejies zaali...

Taadeejaadi... jau saku... viens un tas pats Peeteris vienaa briidii var runaat lielus Gara Vaardus un otraa briidii sarunaat pilniigu tuftu, kur Sv. Gars ij tuvumaa nav bijis...

Taapeec pareizi tu citee... jaatmet ir "elku kalpiiba". Un taa "briiviiba" kas naak no Gara taa ir taa, par kuru runaa Kristus sakot - atziisiet Patiesiibu (kas ir Patiesiiba?) un taa dariis juus briivus.
Kaameer mees nevaram atziit patiesiibu, kas no Patiesiibas Gara naak... tikmeer mees neesam briivi... un Gara briiviiba nav taa, kas dod valju miesai... runaat bleenjas un mulkjiibas... piemeeram par griekju valodas dazhaadu lociijumu vaardiem

rainars
# Iesūtīts: 2011.05.10 17:39:11
tikmeer mees neesam briivi... tad topi brīvs Jēzū Kristū.
Vai tad nu bauslība ir pret Dieva apsolījumiem? Nekādā ziņā ne. Jo, ja būtu dota bauslība, kas spēj dzīvu darīt, tad patiesi taisnība nāktu ar bauslību. Bet raksti ir it visu saslēguši grēkā, lai apsolījums taptu dots ticīgiem ticībā uz Jēzu Kristu. Bet, pirms nāca ticība, mēs bijām turēti ieslēgti bauslības važās, līdz parādītos ticība, kurai bija jānāk. Gal.3
Var jau arī neieslīgt vienas konfesijas tradīcijās, var ar paraudzīties apkārt kas notiek labo paturēt slikto atmest. Paraugies uz tautas labiem ceļiem un ņem mācību. Latvijā daudz vairāk labuma Kristus vēsts nešanai un tautas pacelšanai ir Brāļu draudzēm.
Te jau ir ka jaunu vīnu lej jaunos traukos , tajos kas grib mainīties un padodoties Dievam atmetot stereotipus un tradīcijas.
Paskat kāda apsūdzība Stefanam:: "Šis cilvēks nemitas runāt pret svēto vietu un bauslību; jo mēs esam dzirdējuši viņu sakām: šis nacarietis Jēzus nopostīs šo vietu un pārgrozīs paražas, ko mums Mozus devis." Un visi, kas sēdēja sinedrijā, skatījās uz viņu un redzēja viņa vaigu līdzināmies eņģeļa vaigam.
Nu ko darīt nav atklāme pašam tad priecājies par cita atklāsmu un kā tā brālim kalpo. Priecājies par Dieva daudzveidību , kādā viņš dala dāvanas un dod kalpošanu kā katram uzskata par vajadzību , lai celtu un pilnveidotu Kristus miesu. Lai Dievs tev palīdz tavā kalpošanā svētajiem un tiem ko Dievs tas kungs caur tevi piepūlcēs savai SVAIDĪTAJAI MIESAI.

Aivars
# Iesūtīts: 2011.05.10 17:55:09
rainars
Pāvils tomēr saka, lai netopam saprašanā kā mazi bērni. Tādēļ nu nevar tikai jautri priecāties par katru žagošanos vai jocīgāku uksēšanos. Tās var būt arī konvulsijas, kas liecina par ko bīstamu.
Ja jau nebūtu tā, ka dažā galīgi nekristīgā kultā ir redzami fenomeni, ko daži labprāt nosauc par `Sv. Gara dāvanām`, tad jau noteikti nebūtu arī ne tās bailības, ne aizdomu ēnas šajā jautājumā.
Svētais
# Labojis Svētais : 2011.05.10 18:52:11
Jošs Mulders
Sveetais, bet kaa tu zini, ka tas ko tu esi sapratis ir no Dieva nevis no tevis pasha?

Reizēm SV.G. uzrunā par lietām par kurām nebiju ne domājis, ne iedomājies. Tad, kad aizeju un izdaru ko saka SV.G izrādās precīzi desmitniekā trāpu, bet pats nebūtu nekad līdz tam aizdomājies! To es saņemu caur lūgšanām mēlēs un tulkojumu. Citreiz tās ir domas, impulsi un pamudinājumi. reizēm garā dzirdu.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 27 . 28 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 72 , pavisam kopa bijuši: 8805