atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Svētā Gara kristības
Ingars
Iesūtīts: 2007.11.29 18:17:41
derētu reiz tad noskaidrot - kas un kā tur īsti ir ar to pentekostu mācību. man lasot bībeli ir grūti atspēkot mācību par Svētā Gara kristībām, jo ļoti daudz kas norāda vairāk par nekā pret šo mācību un praksi.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 27 . 28 . >>
AutorsZiņas teksts
edijs
# Iesūtīts: 2011.04.29 12:36:21
Svētais Jūdas1:20 un rom.8:26 nerunā par runāšanu mēlēs. Tur ir runa par lūgšanu Svētajā Garā un par to, ka Gars aizlūdz par mums ar bezvārdu nopūtām.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.04.29 12:44:56
Svētais
Paga, paga. Te tev nav nekāds merčendaizings. Nav ko izlocīties! Saki konkrēti kas un kā!
Cik zinu, tad nemaz nevar sacīt Kungs ir Jēzus kā vien Sv. Garā, tādēļ katra patiesa lūgšana Kristum ir lūgšana Sv. Garā. Bet tam nav nekāds sakars ar to ``džimlairūdirasasā` mēļošanu.
Izstāsti, pēc kā tu spried, ka `mēļošana`, ko pats nespēj iztulkot, palīdz kādam iztulkto Sv. Gara lūgšanas!
Izstāsti, kā mēļošana ir konkrēti stiprinājusi kādu lūdzēju vairāk par parastu lūgšanu!
Cik nojaušu, tad ar atbildētām lūgšanām `mēlēs` palielīties nevarēsi, jo ja pats nesaprot, ko lūdzis, būs neiespējami saprast, kā tas ticis atbildēts.
Svētais
# Iesūtīts: 2011.04.29 12:55:09
edijs
Mēlēs runāšana var ietvert un ietver šo lūgšanu Svētajā Garā. Taču lūdzoties ar saprotamiem vārdiem Svētajā Garā ar var lūgties bez mēlēm, jo neviens nevar teikt, ka viņa Kungs ir Jēzus kā vien Svētajā Garā. Tpāec es pieminēju šīs rakstvietas, lai gan tās neuzsver mēles.

Aivars
Kā jau teicu, ka var lūgties Garā, kad prāts paliek neauglīgs. To pašu apstiprina Raksti. Raksti arī norāda, lai tas, kas lūdz mēlēs, lai lūdz no DIeva, ka var arī izskaidrot. Es jau pieminēju, ka es tulkoju to, ko es lūdzu mēlēs un mans prāts pie lūgšanas ir auglīgs, jo es saprotu to, par ko es lūdzu.

13 Tādēļ, kas mēlēs runā, lai lūdz Dievu, ka viņš to var arī izskaidrot.
14 Jo, kad es, mēlēs runādams, lūdzu Dievu, tad mans gars gan lūdz, bet mans prāts paliek neauglīgs.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.04.29 13:15:29
Svētais
Vai t.s. "Kristīgā Meditācija" ar mantras skaitīšanu ir `mēlēs runāšana`?
Vai īstā lūgšana mēlēs ir šāda - http://www.youtube.com/watch?v=6JXbguOLBwM&feature=related
Aivars
# Iesūtīts: 2011.04.29 13:25:54
παλαιό ανόητος
Skaidri redzams, ka Rakstos tomēr ir runa par citādu valodu pārvaldīšanu, nekā tas fenomens, ko daži uzdod par "Sv. Gara Kristību"
Aivars
# Labojis Aivars: 2011.04.29 13:41:36
Lai nebūtu tikai teorija
Vai `mēļu tulkošana` ?
"Kristības Sv. Garā"?
dafne
# Iesūtīts: 2011.04.29 14:27:02
Svētais
tad tomert citi kristiesi tiek apdaliti,jo vini nespej..vai nav sis gara davanas dotas ar Dievu sarunaties debesu valoda..ta sanak,grozi ka gribi.
Un ja ta nav debesu valoda,kura tu runa..ja ta ir kada nezinu...sena valoda,kura tu piemeram zaka Dievu..vai esi pielavis sadu iespeju,ka gan valoda,gan tulkojums var nenakt no Dieva?Kas ir tas kriterijs pec ka tu nosaki,ka ta ir debesu valoda?
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.04.29 14:38:56
dafne
Starp citu šajā sakarā, viens interesants piemērs, kā Jēzus izdziedina kādu kurlmēmo. Tas ka kurlmēmi cilvēki prot skaņas radīt ir noteikti dzirdēts. Tā ir viņu valodiņa. Bet ko dara Jēzus! Skaties!
Mk.7:31-37
"Un atkal, izgājis no Tiras robežām, Viņš nāca caur Sidonu pie Galilejas jūras desmit pilsētu robežās. Un pie Viņa atveda kādu kurlmēmu un Viņu lūdza, lai Viņš tam uzliktu roku. Un Viņš to ņēma no ļaudīm savrup un lika Savus pirkstus viņa ausīs, spļāva un aizskāra viņa mēli, un skatījās uz debesīm, nopūtās un sacīja uz to: "Efata, tas ir: atveries." Un viņa ausis atvērās, un tūdaļ atraisījās viņa mēles saite, un viņš pareizi runāja. Un Viņš tiem pavēlēja to nevienam nesacīt; bet, jo vairāk to aizliedza, jo vairāk tie to izpauda un brīnījās ļoti par to un sacīja: "Viņš visas lietas ir labi darījis; Viņš dara, ka pat kurlie dzird un mēmie runā.""
edijs
# Iesūtīts: 2011.04.29 14:50:05
pārbaudiet garus
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.04.29 14:56:19
Svētais
Sarunā ir svarīgi noformulēt svarīgus faktus, t.sk.kopīgus atbalsta punktus.

Lai vai kā, bet par vasarsvētku notikumu tad esam vienojušies, ka tās bija saprotamas valodas / mēles .
Ap.d. 2:6, 8 „Kad šī balss atskanēja, ļaužu pulks sanāca kopā un izbijās, jo ikviens tos dzirdēja runājam savā valodā (ἰδίᾳ διαλέκτῳ ἡμῶν, idiai dialektoj hemōn –mūsu pašu dialektā / valodā) … Kā tad mēs ikviens dzirdam savu dzimto valodu.

Ļoti būtisks arguments nākamais, lai arī netiešs, bet ļoti svarīgs. Evaņģēlijos neatrodam, ka Jēzus mudinātu saņemt vai pat mācītu par nesaprotamām, garīgo valodu/mēļu dāvanām. Vienīgā vieta ir Mk.16:17 "Bet šīs zīmes ticīgiem ies līdzi: Manā Vārdā tie ļaunus garus izdzīs, jaunām mēlēm runās."
Šajā kontekstā pie mācekļu izsūtīšanas misijā, šī vārda mēles nozīme ir ļoti viennozīmīga. Mēles kā svešu tautu valodas. Īpaši redzot arī no Jaunās derības konteksta neebreju valodas vairāk sauc par mēlēm . Nu līdzīgi kā šodien, ja sarunā pieminām par svešām mēlēm , visi sapratīs, ka runājam par sveštautu valodām .
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.04.29 15:20:03
edijs
Pārbaudiet garus! Spilgta liecība, īpaši tie vārdi, ko pasaka mācītājs - mācieties runāt ar cilvēkiem tajā valodā, kurā viņi ieklausīsies... esiet uzmanīgi pret katru cilvēku...
Svētais
# Iesūtīts: 2011.04.29 17:35:37
Aivars
Vai t.s. "Kristīgā Meditācija" ar mantras skaitīšanu ir `mēlēs runāšana`?

es pat nesaprotu ko tu runā.


bet atbildot uz otru jautājumu mēles ir katram individuālas, tāpēc es nemaz neskatījos tavu linku, jo nav tādu īsto un neīsto mēļu runāšanas. tās katram ir citādākas un tās katrs personīgi var arī mainīt.
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2011.04.29 17:37:35
Sveetais... taas nav meeles, bet gan psihiski izraisiits zdvigs valodas centros, ko speej izraisiit gan shamanji gan modernie hipnotisti, un tam nav nekaada sakara ar valodu, sv. garu vai dajebkaadu gariigumu, bet gan smadzenju valodas centri taisa trikus... Liidziigi kaa cilveeks peec galvas traumas var mainiit pat akcentu savai valodai...

Tevi ir apchakareejushi!

Bet taa kaa tavas ticiibas objekts ir tevis pasha sajuutas un "valodas" tad neko dariit... Sho ticiibu tev neviens nevar atnjemt... mees ticam uz Kristu un vinja Vaardu.
Svētais
# Iesūtīts: 2011.04.29 17:41:48
dafne
viņi nav apdalīti, viņi netic par mēlēm, tāpēc nevar tās savā dzīvē atraisīt ( sākt runāt) , jo Dievs nav tas, kas piespiež cilvēku runāt. Es redzu Rakstos, ka ticīgie to saņēma kā atsevišķu pieredzi ar kristību SVētajā Garā un pamatā ar roku uzlikšanu.

Kritērijs pēc kā es nosaku ,ka tas ir no Dieva ir pamatots ar Rakstos izklāstīto pieredzi. Tad, kad lūdz Dievam Svēto Garu nevar saņemt akmeni vai čūsku. Tādu lūgšanu parasti lūdzam lai cilvēks saņem SV.G un sāk runāt mēlēs un cilvēks ( ticīgais) to saņem un sāk runāt.

Luk.11:9 Tā arī Es jums saku: lūdziet, tad jums taps dots, meklējiet, tad jūs atradīsit, klauvējiet, tad jums taps atvērts.
10 Jo ikkatrs, kas lūdz, dabū, kas meklē, atrod, un, kas klauvē, tam atvērs.
11 Kur būtu kāds tēvs jūsu starpā, kas dotu savam dēlam čūsku, kad tas lūdz tam zivi?
12 Jeb skarpiju, kad tas lūdz olu?
13 Ja nu jūs, ļauni būdami, zināt dot saviem bērniem labas dāvanas, cik daudz vairāk jūsu Tēvs no debesīm dos Svēto Garu tiem, kas Viņu lūdz?"
Svētais
# Iesūtīts: 2011.04.29 17:43:45
edijs
Gari ir jāpārbauda. Nenoliedzami, un ja kas ir pretrunā veselīgajai mācībai tas jānoraida. Taču Jēzus Kristus ir mans Kungs. To esmu apliecinājis ne tikai forumā, bet visā savā dzīvesveidā, katram kas mani pazīst. Es nevarētu to teikt, ja es to nedarītu Svētajā Garā.
Svētais
# Iesūtīts: 2011.04.29 17:47:18
Raimonds

Bet tu nevari apiet šo pieredzi nekādi savādāk. Kā lai izskaidro to? JO šīs nav valodas, bet mēles.

Ap. d. 10:46 jo viņi tos dzirdēja mēlēs runājam un Dievu teicam. Tad Pēteris atbildēja:


Ap. d. 19:6 Kad Pāvils uzlika tiem rokas, Svētais Gars nāca pār tiem: tie runāja mēlēs un pravietoja.


Turklāt, ja šajā gadījumā bija valodas, tad valodām bija jānāk no Pētera vai Pāvila mutes, lai pagāni, ja tie nesaprastos normālā viņu valodā, saprot un dzird vēsti par Kristu. Taču šajos piemēros runā paši pagāni mēlēs, kas norāda tikai uz to, ka šī nevar būt , nav un nebija lingvinistiskā valoda, jo tā nebija nevienam paredzēta , tiem ,kas atradās tajā vietā. Taču Pēteris un ar viņu esošie brāļi nomanīja, ka šīs mēles, kas ir kā zīme, kas pavada ticīgos, ir izlieta arī pār pagāniem, no kā nosprieda, ka SV.G. ir dots arī tiem.Pēteris un Pavils pirms tam, ar šo publiku komunicēja normālaā abām pusēm saprotamā valodā.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.04.29 17:48:45
Svētais
Žēl, ka Tu izvairies.
Svētais
# Iesūtīts: 2011.04.29 17:49:16
Aivars
No kā? No tava linka? Es taču paskaidoroju kādēļ!
παλαιό ανόητος
# Iesūtīts: 2011.04.29 17:53:30
Svētais
Es tā saprotu, ka runāšana mēlēs ir neatņemama Tavas kristīgās dzīves daļa? Ko Tev tā dod?
Svētais
# Iesūtīts: 2011.04.29 17:55:52
παλαιό ανόητος
Tā stiprina ticībā. Ne tikai man , bet tūkstošiem citus arīdzan. Mēles tulkojot saņemu arī pārdabisku Gara vadību, ko iepriekš tam nebiju domājis vai plānojis darīt. Gars runā un uzrunā, Viņš ir persona. Bieži tas notiek caur lūgšanu mēlēs.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 27 . 28 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 13 , pavisam kopa bijuši: 1975