atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu „Reformācijas 500 gadu jubileja ekumēniskās kustības un ekumēniskās teoloģijas perspektīvē”
armilo
Iesūtīts: 2013.01.12 22:35:09
Mācītāji, priesteri, teoloģijas studenti un visi interesenti ir aicināti apmeklēt Kristiešu Vienotības nedēļas ietvaros notiekošo pasākumu   „Reformācijas 500 gadu jubileja ekumēniskās kustības un ekumēniskās teoloģijas perspektīvē”     profesora Dr. Volfganga Tenisona vadībā   23.janvārī 10:00 – 16:00 Lutera Akadēmijas zālē, Alksnāja ielā 3   Ievērojamais teoloģijas profesors Volfgangs Tenisons sniegs priekšlasījumus un atbildēs uz jautājumiem par tuvojošos Reformācijas 500 gadu jubileju, jaunākajiem pētījumiem šajā jomā, kā arī ar to saistītās norises ekumēniskajā kustībā un ekumēniskajā teoloģijā.   Profesors Dr. Volfgangs Tenisons (Wolfgang Thönissen; dzimis 1955. gadā Brīlē, Vācijā) ir viens no ievērojamākajiem Eiropas katoļu teologiem, Reformācijas, Lutera darbības un ekumēniskās teoloģijas pētniekiem. Kopš 1999. gada Dr. Tenisons ir Padebornas Johana Ādama Millera Ekumēniskā institūta direktors un ekumēniskās teoloģijas profesors Padebornas Teoloģijas fakultātē. Doktora disertā
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2013.02.02 21:14:22
Confrater
Nu tad varbūt necenties atdarināt Hantingtonu un tos zviedrus, kas noniecinājuši savas saknes, ka neiekrīti tai grāvī.
Mēģinājumi sistemātiski noniecināt Rietumu luterāņus varētu būt triumfālisma perversākā forma
Ecclesia semper reformanda est Arī šodien. Tāpat kā 16. g.s. herēzēs ieslīgušajā Baznīcā
Aivars
# Iesūtīts: 2013.02.02 21:19:09
+jean
Redzi, man jau liekas, ka visur, kur sākas vispārinājumi un paļas, vispirms ir psiholoģiski ne teoloģiski iemesli
+jean
# Iesūtīts: 2013.02.03 00:00:19
Aivar, ne vienmēr
aivars.lapsans [83.187.153.84]
# Iesūtīts: 2013.02.03 00:43:00
+jean

varbūt tiešām tik sapuvuši, ja pat pāvests vairs negrib ņemt savā pulciņā??

Nu, te jau luterāņi maz apgrozās. Pa reizei parādās mācītājs Jānis Kalniņš , Kokins vienā brīdī bija. Tas arī viss. Pārējie , ja ir luterāņi, tad ar katoļu teoloģijas mācību. Ir arī ar pamatīgu teoloģisku putru kā Aivars. Visa vaina pie mācības. Cilvēki ir apkrāpti, pieņēmuši to ko viņiem borē.
Kas attiecas uz šo pāvesta skatījumu ...tad latvijā es redzu tādu ainu, ka ļoti daudzi pāriet uz katoļu konfesiju. Pujāts ir mācējis ļoti izcili un politiski lojāli atļaut katoļos darboties visiem kalpošanas virzieniem.
aivars lapsans [83.187.152.148]
# Iesūtīts: 2013.02.04 00:22:06
dafne
Šī lapa ir Luterāņu. Un uz Tavu jautājumu diemžēl neatbildēšu. varu tikai papaust , ka māku lūgšanu ar rožu kroni. Tas man interesēja no tā da aspekta -kā to darīja mana vecā mamma.kad biju mazs, es saplēsu viņas rožu kroni ..un vecmamma raudāja. Es toreiz nesapratu par ko. Tagad esmu atlicis atpakaļ vecajā zingerī rožu kroni.
Man nav nekas pret katoļiem. Pašam senči katoļi. Pujātu uzskatu par izcilāko Latvijas kristīgo līderi šajā un pagājušajā gadsimtā.

Te sarakstīju pietiekami lai varētu atkal man uzbrukt. Kā Tevi sauc? Neesi vēl uzrakstījusi
aivars lapsans [83.187.152.148]
# Iesūtīts: 2013.02.04 00:24:37
dafne

pat teloģisko putru. Konkrēti, vienā jautājumā kur man ir putra? Uzraksti ! Citādi Tev tādi maskačkas neēduša kaķa lāsti vien sanāks
Rūķis
# Iesūtīts: 2013.02.04 09:44:53
Konkrēti, vienā jautājumā kur man ir putra? Citādi Tev tādi maskačkas neēduša kaķa lāsti vien sanāks
- siekalas rijot lepni nošņācās uz miskastes vāka tupošs kastrēts runcis ar noplukušu banti ap kaklu, atcerēdamies savu žilbinošo pagātni, kādas vecmeitas apgādībā, lai gan pēc liktenīgā kritiena no palodzes uz paša galvas atmiņa mēdza viņu izjokot
+jean
# Iesūtīts: 2013.02.04 12:09:19
atkārtošu komentu. Tas vismaz par tēmu, tas ir, ekumēnismu, nevis personīgas ķengas -- kurš miskastes runcis, kuram putra galvā utt.

==>>

Kad vieni luterāņi saka, ka Pasaules Luterāņu federācijas (PLF), t.i., lielākā daļa, luterāņu ir sapuvuši -- sāls, kas jāizmet --, ka ar tiem ne tikai nevajadzētu, bet pat nedrīkst būt baznīcsadraudzībā, tad tie tiek apvainoti nemīlestībā un pārākuma izrādīšanā. Kad Benedikts pasaka to pašu - kaut raugoties no pavisam cita skatu punkta, t.i., pats sēžot savā septiņkalnu pilsētā, tad jau atskan domīgas balsis: varbūt tiešām tik sapuvuši, ja pat pāvests vairs negrib ņemt savā pulciņā??

Jo...

Jo jebkura veida (vienalga cik konservatīva vai liberāla, vai katoliska) ekumēnisms tomēr ir filtrēšana, ar ko tu ej pie viena altāra un ar ko neej?? Romas katoļiem savs filtrs, teiksim Zviedrijas valsts baznīcai (tā, kas ir iekš PLF) savs filtrs, baptistiem, pravoslaviem savs, utt.
Aivars
# Iesūtīts: 2013.02.04 12:44:38
+jean
Kad vieni luterāņi saka, ka Pasaules Luterāņu federācijas (PLF), t.i., lielākā daļa, luterāņu ir sapuvuši -- sāls, kas jāizmet
http://www.lutheranworld.org/lwf/index.php/who-we-are/people/member-directory - visus šos tā bezpersoniski apķengāt ir košer?
Vai Tevi tas uztrauc, ka `vienus luterāņus`, kas tā saka, neņem nopietni? Varbūt, ka pelnīti, ko?
+jean
# Iesūtīts: 2013.02.04 13:48:19
Draugs, kad bumvedēji ar Amerikas karogiem meta bumbas uz Tuvo Austrumu teritorijā esošām infrastruktūrām, tad teju visi nešauboties teica -- amerikāņi tādi un šitādi. Kad Krievijas valdība ar Vācijas valdību runāja par gāzes vadu pa jūru, kas apietu Baltiju, tad mēs runājām krievi un vācieši tādi un šitādi.

Un tas nebija nepareizi, jo valdības jau neko nevar darīt, kā vien tautas vārdā, jo tās ir tautas vēlētas. .. kaut visticamāk lielākā daļa ne vāciešu, ne krievu par tādu gāzes vadu nav nemaz dzirdējuši.

Tā arī šeit. Ja saku -- Pasaules Luterāņu federācija (PLF), tad tas reizē neapzīmē katru indivīdu, jo PLF ir redzamā galva, kas runā "visu" vārdā, bet reizē arī apzīmē, jo ..

.. jo tomēr arī katrs amītis bija pavisam nedaudz, bet līdzatbildīgs Irākas, Afganistānas u.c. bumbošanā.
+jean
# Iesūtīts: 2013.02.04 13:52:04
Aivar, par to jau mans koments, ka vienus (luterāņus) neņem nopietni, bet otru (katoli) -- tad sāk domāt: laikam jau tiešām kaut kas nav kārtībā!!
Aivars
# Iesūtīts: 2013.02.04 14:07:47
+jean
Tu protestēji pret Latvijas iesaistīšanos karadarbībā Tuvajos Austrumos? Vai esi kaut kā iestājies pret Latvijas okupāciju caur zemes izpārdošanu? Pret legalizētu parādu verdzību un augļošanu? Utt...
Tad vai nav liekulīgi žagoties par vidusmēra amerikāņu vai Luterāņu Federācijai piederīgas baznīcas locekļu `sapuvumu`. Kas zi` vai tā līķa smaka no paša pūstošā deguna neceļas

Kā jau Tev rakstīju, ka primitīvi vispārinājumi neba no diženas teoloģijas izaug.
Confrater
# Labojis Confrater: 2013.02.04 14:18:04
Aivars , perverss triiumfālisms neapšabāmi ir skarbās realitātes krāsošana rožainākās krāsās,

Bet jautājums ir par to vai luterisms,
kas sākās kā 16.gs. reformkustība,
ilgtermiņā var pastāvēt kā kādas valsts dominējošā baznīca, nepazaudējot baznīcas aicinājumu un uzdevumu radikāla sekulārisma izaicinājuma priekšā?
Un kādas šajā procesā atrodamas likumsakarības?
Un kādi risinājumi?

Ja tai pašā Zviedrijā būtu sekularizējusies valsts un sabiedrība, bet salīdzinoši neliela, tomēr ortodoksa luterāņu baznīca ( teiksim a la Bo Girc), nevarētu iebilst...Diemžēl, redzam ko citu.

Tātad - kas te ko noniecināt Rietumu luterāņus, paši sevi ir noniecinājuši.
"Semperreformējušies" ir - noteikti - bet uz kuru pusi.

Saknes? 21.gs. perspektīvā mums redzams plašāks mūsu sakņu sazarojums nekā tikai viena specifiskā konfesija,
kurai šai pašā 21.gs. ir grūti atrast kādu visus vienojošo serdeni.

P.S. Vai tu maz ar Hantingtona idejām esi iepazinies?

+jean kad bumvedēji ar Amerikas karogiem meta bumbas uz Tuvo Austrumu teritorijā esošām infrastruktūrām, tad teju visi nešauboties teica -- amerikāņi tādi un šitādi.
Man gan perversāka šķita Belgradas bombardēšana un amju sajūsmināšanās par visādiem Kosovas un Bosnijas muslimiem, iepretīm pareizticīgo tautu noniecināšanai.
Aivars
# Iesūtīts: 2013.02.04 14:31:18
Confrater
a kas tev liek domāt kategorijās `valsts dominējošā baznīca`, ja ne romiski imperiālistiskā triumfālisma āža rags
Pat Vanags intervijā starp puķēm pasaka, ka boļševisms nav īstā mēraukla kristietībai. Tā kā pataupi to visus vienojošo serdeni tēvocim Freidam tīkamām rotaļām, bet ticībā turies pie Kristus un Viņa Evaņģēlija, kā to darīja arī Luters un viņa domubiedri
Confrater
# Iesūtīts: 2013.02.04 14:43:37
Aivars kas man liek domāt - laikam jau tas,
ka baznīca, kuru reformatori centās reformēt,
pēc 500. gadiem ir salīdzinoši veselīgā savas identitātes apzināšanās stāvoklī,
bet pašu reformātoru aizsākumi ir , maigi izsakoties, sačākstējuši,
par spīti tavam triumfālisma pilnajam mēģinājumam pierādīt pretējo.
Aivars
# Iesūtīts: 2013.02.04 14:51:48
Confrater
Ar kādiem pagultes briesmoņiem Tu te cīnies? Triumfālisma kategorijās vienīgi Tu te domā. Ja šaurie vārti un šaurais ceļš automātiski tev šķiet sačākstējis, nu... ir jau arī populārā alternatīva
Confrater
# Iesūtīts: 2013.02.04 14:58:19
Aivars tu laikam domā, ka jādomā vienīgi par to šauro apvārsnīti (t.i.šaurajiem vārtiem un šauro ceļu), kuru tajā brīdī redz tavas acis?
Aivars
# Iesūtīts: 2013.02.04 15:04:15
Confrater
Jā!
Vari gulēt mierīgi. Viss ir slikti, viss ir nožēlojams, kā jau Tu domāji.
Confrater
# Iesūtīts: 2013.02.04 15:10:46
Aivars un būs vēl sliktāk...
Aivars
# Iesūtīts: 2013.02.04 15:16:14
Confrater
patiesi, patiesi ... sekojot savai triumfālisma kārībai pasūti sev kapakmeni ar vārdiem "Es taču jums teicu, ka tā būs!" - ij nejutīsies velti dzīvojis
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 157 , pavisam kopa bijuši: 9890