atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Meli un kontracepcija
Aivars
Iesūtīts: 2012.03.28 19:37:14
Interesanta interpretācija šai sakarā no katoļu bīskapa puses - http://izklaide.delfi.lv/dzivesstils/stils/stankevics-skaidro-katolu-attieksmi-pret-kontracepciju.d?id=42243386

Skaidrs, ka loģisks būs iebildums par atbildību pret ģimeni arī jūtu uzplūdos.
Bet domu gājiens interesants. Vai tā tiešām nav savā ziņā melošana, ka viss nenotiek gluži `pa īstam`? (lai gan `dabiskā`` kontracepcija ir tieši tikpat melīga)

Bet vai mīlestība nozīmē obligātu konfrontēšanu ar izvēles iespējamām sekām?
Ko nozīmē būt godīgam/patiesam ģimenē?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
n.biča [91.188.34.253]
# Iesūtīts: 2012.04.04 16:33:38
Tikpat labi varētu nemācīt peldēt, lai bērns dziļā ūdenī nelien - ja gribēs, ielīdīs tāpat, par spīti visiem brīdinājumiem. Vai tiks ārā sveikā - nav garantēts.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2012.04.05 08:36:53
Jošs Mulders

Es tikai rakstu, ko redzēju filmā. Diezgan grūti būtu ticēt, ka dokumentālie kadri un foto ar Uļjanova kungu ir safabricēti....

Cita lieta, ka CCCP ļoti daudzi vēsturiski fakti ir slēpti, sagrozīti utt. Pilnīgi loģiski, ka šis fakts vēl šodien varētu būt daudziem ne visai patīkams. Gluži tāpat kā fakts, ka boļševiku apvērsumu faktiski finansēja tā laika Vācijas valdība, utt.
Pater Henricus
# Labojis Pater Henricus : 2012.04.05 19:06:19
Jošs Mulders Jānim Kalniņam taisnība. Sākotnējie boļševiki nāca ar radikālu ŗevolucionāru programmu visās lietās ( arī apskatāmajā ) un tikai pēc tam lēnām dzīve "normalizēja" viņu uzstādījumus. Un kas tad bija sākotnējie boļševiki - ekstrēmistiska teroristu grupa, kuri paši nobrīnījās, ka var tik viegli iegūt varu. Nežēlīgi un asinskāri avantūristi.
Arī tagad - kuri visvairāk atbalsta eksperimentus ar ģimeni un seksualitāti - vai ne visādu sugu sarkanie un rozā.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2012.04.10 12:39:49
PH, nuja... uz papiira visur un vienmeer var atrast visai trakas lietas... bet realitaatee to logjiski ka neieviesa... laigan pietiek jau ar to KO ieviesa... un uz taa fona voluntaara opaashanaas nebuutu nemaz tik briesmiiga (jemot veeraa, ka taa taapat uzplauka modernaa kapitaalisma 60-70os gados)
Zane55 [80.232.224.159]
# Iesūtīts: 2012.04.10 16:52:23
lasot dažu uzrakstīto saprotu, ka to raksta vīrietis, kuri ir bieži vien visai egoistiski pret visām kontracepcijas līdzekļiem, ko sieva lietos, tas būs labi, no tās sērijas.
Bet es kā sieviete varu pilnīgi piekrist bīskapa teiktajam. Jo lielākā daļa kontracepcijas tomēr guļas uz sievietes pleciem, ne vīriešiem, ieteiktu viņiem drusku tad paklusēt. Jo patiešām to es saku no pieredzes, uzticība ir saistīta ar kontracepciju, jo lielāka uzticība, cieņa no vīrieša, jo mazāk lieto kontracepciju, jo pastāv uzticība, jo jebkura kontracepcija ir savā ziņā neticība, vai tas ir sev, partnerim, vai pat Dievam, ka viņa rokās ir viss. Un tas traucē attiecībām tieši seksuālajā jomā atvērties, es jau saprotu vīriešu, kas tur ko atvērties....
Un jebkura kontracepcija ir tu domā.... kontrolē, uztraucies, tas visu bremzē un liela daļa ir arī kaitīgas un kaitīgas tieši sievietēm.
Zane55 [80.232.224.159]
# Iesūtīts: 2012.04.10 16:54:33
Jošs Mulders
nu pa to preci..., ka sieviete nejūt.. Vēl tāls ceļš līdz sievietes iepazīšanai, ja šādu tekstu var bīdīt!!!
Aivars
# Iesūtīts: 2012.04.10 19:48:02
Zane55 [80.232.224.159]
Izklausās gan, ka tu teoretizē, būdama no laulības tikpat tālu, cik stankēvičs. Šķiet, ka citas sievietes diskusijā te ir citos uzskatos
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2012.04.11 10:22:18
Zane55 nu baidos, ka SHAADI tevi iepaziit man nebuus lemts gan
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2012.04.11 10:25:35
Zane55 a tu savus beernus arii neesi vakcineejusi... ja jau tik ljoti uzticies Dievam Un kad ej paari ielai tad aizver acis, jo arii uz Dievu uzticies... jo staav tak rakstiits - Es savus engjeljus suutiishu, ka tu savu kaaju pie zemes nepiedauzi

Jeb varbuut tomeer vareetu izkaapt no vecaas deriibas domaashanas, un apjeegt, ka Dievs tomeer savu radiibu caur Kristu vada uz "pieaugushas autonomas sapraatiigas buutnes" celju... kas noziimee, ka Dievs vareetu, piemeeram, uzticeeties ka cilveeks citastarpaa arii Dieva doto praatu un speejas lietos sapraatiigi un taadeejaadi ne tikai cilveeki vareetu uzticeeties Dievam, bet kazi... Dievs vareetu uzticeeties cilveekiem? Jeb tev ar Dievu un uzticiibu ir kaa tai anjukaa, kur chalis pluudos gaidiija uz Dievu, un noraidiija 3x garaam peldoshus glaabeejus, jo redz uzticoties Dievam, ka shis tach glaabs... nesaprotot, ka tie glaabeeji arii bij Dieva suutiiti.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2012.04.11 10:30:19
Zane55 un vispaar taa ir taada jauka sofistika... apsuudzeet citus ticiigos neticiibaa balstoties tajaa, ka vinji riikojaas kaut kaa atshkjiriigi no teviim. Taa ir sevis paaugstinaashana... sak redz kaada man ticiiba, es ziemaa bez cepures staigaaju A juus kas ar cepuri, juus vienkaarshi neticiigi esat, ka neticat, ka Dievs juus pasargaas. Un ja tu atraujies saauksteeshanos... tad nu ok... DIeva griba.
zane55 [80.232.224.159]
# Iesūtīts: 2012.04.11 12:58:50
es nevienu neapsūdzu, es pati par sevi spriedu no sievietes viedokļa no pieredzes lietojos kontracepciju un es spriedu tikai par savu neticību vai ticību, ka lietošana/nelietošana balstās uz to, ka mēs neuzticamies/uzticamies sev, partnerim vai pat Dievam. Es nekur nenorādīju, ka es lietoju vai nelietoju, bet es izteicu, ka piekrītu bīskapa teiktajam, jo kontracepcija ir kā viens no šķēršļiem starp partneriem. Un to es saku kā sieviete, kura to saka no pieredzes ne no teorijas.
Man liekas, ka Jošs Mulders tev kaut kur aizķēra tava vīrišķība. Mierīgāk to uztver.
zane55 [80.232.224.159]
# Iesūtīts: 2012.04.11 13:01:55
un arī pieredze rāda, ka kontracepcijas izvēle gulstas tikai uz sievietes pleciem, lai gan es domāju, ka pie savstarpējās cieņas, tajā būtu atbildība un lēmums jāpieņem abiem.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.04.11 13:27:43
zane55 [80.232.224.159]
Nu izklausās, ka Tev vienkārši ir draņķīga un ne visai gara pieredze
Tikai, ja runājam par to `kontracepciju kā šķērsli starp partneriem`, pievelkot zem visa arī uzticību Dievam, nu nez vai bīskapa ieteiktā `dabiskā izsargāšanās` nebūs vēl lielāks šķērslis un neuzticēšanās Dievam. Vispār brīnos, ka nepamani, ka tajā interpretācijā kā reiz parādās maskulīns šovinisms, kur sievietes olšūna drīkst iet pazušanā, bet tēviņa spermijiem noteikti jātop iešļāktiem mātītē. Protams, to visu var `nokrāsot` reliģiskā garnējumā, bet āža kāja vienalga rēgojas.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2012.04.11 13:36:33
Jošs Mulders
Par vakcīnām labāk nevajag, daļa no tām ka tik pat nedara lielāku postu nekā labumu.

zane55 [80.232.224.159]
Īstas uzticēšanās liecība ir partnerattiecību pārvēršana un piepildīšana laulībā.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2012.04.11 16:19:05
zane55 nu luuk, taatad, ja tu rnaa no sava viedoklja tad tak nevispaarini

Ja tev kontracepcija tieshaam ir ticiibas jautaajums... nu ko nu... nu lai taa buutu. Jautaajums ir vai speej pienjemt variantu, ka kaadam kontracepcija vareetu nebuut ticiibas jautaajums... taapat kaaa... nu nezinu taa pati vakcinaacija vai ieshana paari ielai?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2012.04.11 16:19:57
un arī pieredze rāda, ka kontracepcijas izvēle gulstas tikai uz sievietes pleciem, lai gan es domāju, ka pie savstarpējās cieņas, tajā būtu atbildība un lēmums jāpieņem abiem.

Nu, piemeeram, gumija nekaadiigi negulstaas uz sievietes pleciem (skan jautri)...
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2012.04.11 16:20:45
Par vakcīnām labāk nevajag, daļa no tām ka tik pat nedara lielāku postu nekā labumu.

Gribi statistiku pameeriit? Ilji atkal argumenteesim par to ka nevar buut ka 1/3 populaacijas ir kjiinieshu, jo paziistu vairaak kaa 3 fruktus, bet neviens no tiem nav kjiinietis?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2012.04.11 16:22:57
Man liekas, ka Jošs Mulders tev kaut kur aizķēra tava vīrišķība. Mierīgāk to uztver.

Nu par tavu izteeli nevaru buut atbildiigs.

Aizkjer, kad par demograafiju ljurina tie, kuri ij 1u beernu nav izaudzinaajushi... un principaa nezin ko tas noziimee (es nesaku, ka tev nav beernu, es te vairaak par RKB priesteriem).

Taakaa tikai veelreiz pateikshu... viens kaartiigs lauku vecis kas paaris beernus izaudzinaajis ir daudz labaaks padomdeveejs lauliibas gultas nosleepumos, nekaa visgudraakais RKB Raacingers, kam neviena beerna nevaid.
vilks
# Iesūtīts: 2012.04.11 16:52:57
Aivars
Zane55 [80.232.224.159]
Izklausās gan, ka tu teoretizē, būdama no laulības tikpat tālu, cik stankēvičs. Šķiet, ka citas sievietes diskusijā te ir citos uzskatos

Nez, es vairāk piekrītu Zanei kā vairumam te runājušo vīriešu. Taisnība viņai ir par uzticēšanās trūkumu saistībā ar kontracepciju (ne vienmēr, bet bieži), kā arī par to, ka no sievietēm vairāk tiek sagaidīta atbildība + sievietēm arī rodas veselības problēmas.

Nē nu pie labas gribas āža kājas var saskatīt visur kur, protams.. vismaz visur tur, kur ir cilvēki.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2012.04.11 17:26:52
vilks, bet nu kaa...

Nu situaacija...

1. Gribam sexu
2. Negribam ienjemt beernu?

Nu kursh izjemot sievieti var atbildeet uz jautaajumiem vai ir "iistaa diena" vai ovulaacija bija, buus vai ir? Tobish taa augliibas jautaajums ir saistiits tieshi ar sievieti. Viirietis ir "augliigs" 24x7, bet sieviete paaris dienas meenesii...

A kas viirietim ir jaazin kad sievietei ir ovulaacija? A ja vinjsh vinjai paprasiis izstaadiit nezinu - temperatuuras vai kristalizaacijas grafikus, tad atkal ko breexiet, ka atkal no sievieteem tiek prasiita atbildiiba?

PAT RKB "pareizajaa" dzimstiibas kontroles metodee - atildiiba gulstas tieshi uz sievietes pleciem.

Paaris metodes, kad viirietis var uznjemt sho atbildiibu uz seviim ir gumija + vazektomija... Gumiju RKB aizliedz... par vazketomiju nav skaidrs... Taatad faktiski tas ir tieshi RKB filosofija, kas uzliek visu atbildiibu par dzimstiibas kontroli uz sievietes pleciem... jautaajumaa par to kad sieviete ir augliiga nav nekaadu "ABI" jo augliiga/neaugliiga ir tikai sieviete... viirietis ir visu laiku augliigs
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 116 , pavisam kopa bijuši: 3399