atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Draudzes attīstība
vilks
Iesūtīts: 2012.03.17 12:01:21
Kas jūsu pieredzē ir lietas, kas veicina draudzes attīstību? Un no kā noteikti jāizvairās?

Lūdzu konkrētākas atbildes par "lasi Bībelē" (nu vismaz iecitējiet konkrētas Rakstu vietas )
<< 1 ... 45 . 46 . 47 . 48 . 49 . 50 . >>
AutorsZiņas teksts
dafne
# Iesūtīts: 2012.09.10 12:00:58
Aivarstad sanāk tā,ka DIEVS pavēl mums to,ko pats dod?Kaū gan ir teikts,ka ne visi tie,kuriem sludināts...tic.No kā tad ir atkarīgs tas,ka viens notic,bet cits atkal ne?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2012.09.10 12:03:48
Aivars
Šai ziņā, varbūt var teikt, ka ticība top Dieva pavēlēta, ja ar to saprotam kaut ko līdzīgu Radīšanas `lai top!"

Tad tas ir Dieva darbs (kas, vērsts uz mums, tā pati dāvana vien sanāk).
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2012.09.10 12:10:49
dafne
Neiedziļinoties sarežģītās sistēmās un neiespringstot uz teoloģisku pamatojumu, kā saprotu "praktisko rezultātu", cilvēkam ir brīvība paklausīt Dieva garam. Ticība (kas ir pārliecība par noteiktu notikumu gaitu) - vai tā būtu bijusi "uzreiz" vai seko vēlāk - nav atkarīga no mūsu gribas. Tāpēc arī saku, ka pavēle (rīkojums) ticēt kā doktrināla ideja ir tukša. Šādas frāzes izmantošana sludināšanā kā retorisks elements ir cita lieta un ir atkarīga no konteksta.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.09.10 12:21:26
Mārtiņš
Protams. Par to jau nav nekādu šaubu. Es tikai domāju, ka vienīgi šādā veidā varētu arī runāt par pavēli. Šai gadījumā tā ir radoša, jo Dievs jau nemētājas `plikiem` vārdiem, vai ne?

Cita lieta, ka diskusijas gaita drusku atgādina, ja pareizi atceros Ferāra Keipona apceri, par to ko `mēs` izdarām ar Kristus līdzībām, kad līdzība par muitnieka taisnošanu top pārvērsta farizeja nicinājumā (varbūt varētu arī teikt, ka arī `pareizas grēknožēlas pamācībā`) līdzība par mīlošo tēvu, - vecākā dēla kaunināšanā utt.. Diemžēl tā nu ir, ka Kristus Evaņģēliju cilvēks bieži vien pamanās jaunā bauslībā pārvērst.

Ēvalds Bērziņš
# Labojis Ēvalds Bērziņš: 2012.09.10 13:17:51
Mārtiņš, dafne
Ticību (pats ar savu piekrišanu, gribu) nevar pieņemt, ticība nav arī iegūstama pēc pavēles - un Raksti (JD) to arī nepieprasa.
Nu tad esi konsekvents līdz galam. Piekrišana un griba arī nav Tava, bet Dieva, tāpat kā Tu viss līdz pēdējam sīkumam. Tad jau sanāk, ka Tevis nav, ir tikai Dievs, taču Raksti liecina ko citu. Man jau liekas, ka problēma ir tanī, ka nav skaidras ticības robežas, kur tā sākas un kur beidzas. Es teiktu, ka ticība ir līdzīga sirdsapziņai, neatkarīgi no Tavas gribas, Dievs Tev to dod. Bet ko Tu ar viņu izdari savas atbildības robežās, tā gan ir tava lieta.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.09.10 13:22:36
Tad jau sanāk, ka Tevis nav, ir tikai Dievs, taču Raksti liecina ko citu

Vai Tu negribētu šo teikumu paskaidrot?
dafne
# Iesūtīts: 2012.09.10 14:05:02
Ēvalds Bērziņštas laikam Mārtiņam bij domāts
dafne
# Iesūtīts: 2012.09.10 15:28:38
Par ticību diezgan skaidri ŗunā Ebr.11 ...pat ar dažiem piemēriem iz dzīves
Pater
# Iesūtīts: 2012.09.10 18:09:07
dafne Pirmais bauslis tomēr pavēl visiem ticēt,
bet Kristus evaņģēlijs ar Svētā Gara palīgu ticību uzdāvina - kad un kuram vēlas.
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2012.09.10 21:26:46
dafne
Abiem.
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2012.09.10 21:29:20
Pater
ticību uzdāvina - kad un kuram vēlas
Visiem ne?
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2012.09.10 22:22:16
Aivars
Tad jau sanāk, ka Tevis nav, ir tikai Dievs, taču Raksti liecina ko citu.
Vai Tu negribētu šo teikumu paskaidrot?

Ja jau Dievs dod ticību, tad tādiem, kuri var to pieņemt. Kāda jēga citādi dot? Ja Tu nevari Dieva doto ticību pieņemt, tad Tevis vienkārši nav. Bet ja esi, tad vari.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2012.09.10 22:33:13
Ēvalds Bērziņš
Es teiktu, ka ticība ir līdzīga sirdsapziņai, neatkarīgi no Tavas gribas, Dievs Tev to dod. Bet ko Tu ar viņu izdari savas atbildības robežās, tā gan ir tava lieta.

Ja ticība ir tik līdzīga sirdsapziņai, priekš kam lietot alternatīvu un prātu jaucošu apzīmējumu?
Varbūt jēga ir padomāt, kāpēc par sirdsapziņu saka, ka to var pazaudēt, bet par ticību - iegūt.
Ticības pieņemšanas pielīdzināšana izpildāmai pavēlei dikti velk uz labo darbu grāvi.

Ja jau Dievs dod ticību, tad tādiem, kuri var to pieņemt. Kāda jēga citādi dot? Ja Tu nevari Dieva doto ticību pieņemt, tad Tevis vienkārši nav. Bet ja esi, tad vari.

Šaubos vai varam spriest par to kāda jēga ko Dievam darīt un kā Dievam būtu jēdzīgāk ko darīt.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.09.10 22:49:24
Ēvalds Bērziņš
Ko Tu ieliec vārdā `pieņemt`? Un kā tas iet kopā ar domu, ka cilvēka nav, ja reiz ticība ir Dieva dāvana, un cilvēka piekrišana un griba nav gluži privāta iniciatīva no cilvēka puses? Un ko īsti Raksti liecina, Tavuprāt, šajā sakarā?
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2012.09.10 22:51:33
Mārtiņš
ticība nav arī iegūstama pēc pavēles - un Raksti (JD) to arī nepieprasa
Ja nav iegūstama, tad neviens to tiešām nepieprasītu, bet... pieprasa. Kāpēc tad kristāmajiem un iesvētāmajiem pieprasa ticību?? Un arī Raksti (JD) pieprasa: tam, kas pie Dieva griežas, nākas ticēt, ka Viņš ir un ka Viņš tiem, kas Viņu meklē, atmaksā Ebr 11,6
dafne
# Labojis dafne: 2012.09.10 22:56:30
Ēvalds BērziņšTiesi tā,piekrisana un griba ir Sv.Gara darbs cilvēkā...par šito var palasit.."Par brīvo gribu jeb cilvēka spēkiem"Vienpratibas gramatā...vispār tur diezgan sakarigii ir paskaidrots.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.09.10 23:00:45
Ēvalds Bērziņš
Ja nav iegūstama, tad neviens to tiešām nepieprasītu, bet... pieprasa.

Hm.. nu pastāsti, kā tu `ieguvi` ticību, dārgais mačo!
Vai varētu būt, ka ticība `ieguva` Tevi?
Ēvalds Bērziņš
# Labojis Ēvalds Bērziņš: 2012.09.10 23:38:14
Mārtiņš
Varbūt jēga ir padomāt, kāpēc par sirdsapziņu saka, ka to var pazaudēt, bet par ticību - iegūt.
Kas saka, ka sirdsapziņu var pazaudēt? Apcietināt, jā, bet pazaudēt... Un ticību var tikai iegūt?

Ticības pieņemšanas pielīdzināšana izpildāmai pavēlei dikti velk uz labo darbu grāvi.
Šo grāvi nevajag turēt acu priekšā, tad noteikti iekritīsi, bet iet gar viņu pa ceļu

Šaubos vai varam spriest par to kāda jēga ko Dievam darīt
Ak tā? Kur tad bez Rakstiem palika veselais saprāts? Ieteikt es Dievam neko netaisos, ja tik Tu atļausi.

Aivars
Ko Tu ieliec vārdā `pieņemt`?
atzīt (daļēji).
Un kā tas iet kopā ar domu, ka cilvēka nav, ja reiz ticība ir Dieva dāvana, un cilvēka piekrišana un griba nav gluži privāta iniciatīva no cilvēka puses? Un ko īsti Raksti liecina, Tavuprāt, šajā sakarā?
Tur jau tā lieta, ka nav gluži privāta. Taču, ja izslēdz privātumu pavisam, izslēdz pašu cilvēku it kā neesošu.
Raksti liecina, ka ticība ir Dieva dāvana (no žēlastības jūs esat pestīti ticībā, un tas nav no jums, tā ir Dieva dāvana Ef 2:8) un pienākums (bez ticības nevar [Dievam] patikt. Jo tam, kas pie Dieva griežas, nākas ticēt [jātic] Ebr 11:6). Ticības pienākumu vairāk gan izpilda griba, nekā arī miesa, un ne bez Dievpalīga, protams.

Hm.. nu pastāsti, kā tu `ieguvi` ticību, dārgais mačo!
Vai varētu būt, ka ticība `ieguva` Tevi?

Tāpat kā visi - no Dieva. Redzami - kristībā. To paturēju, pateicoties vecāku u.c. lūgšanām, dzīves piemēram. Tas viss, protams, Dieva visaugstākajā pārraudzībā. Ticība mani ir valdzinājusi un ieguvusi, taisnība, bet es arī esmu ieguvis viņu. Man tā ir, tāpat kā es viņai. Tāpat kā laulībā vīram ir sieva un sievai vīrs. Būtu stulbi katru sievas iniciatīvu laulībā uzskatīt par atentātu pret vīru. Tāpat ir stulbi katru cilvēka iniciatīvu (lai arī neizdevušos) uzskatīt par naidīgu ticībai. Tā būtu ticības tirānija. Es kaut kā to Rakstos nesaskatu.
Juris Saivars
# Labojis Juris Saivars: 2012.09.11 04:11:25
Par ko jūs, puiši, strīdaties?

Šī foruma labāko tradīciju iespaidā palasīšu jums Bībeli priekšā! Drīkst?

Jūsu sirdis lai neizbīstas! Ticiet Dievam un ticiet Man!
Ticiet Man, ka Es esmu Tēvā un Tēvs ir Manī; bet, ja ne, tad vismaz šo darbu dēļ ticiet!
Ticiet gaismai, kamēr jums ir gaisma, ka jūs topat par gaismas bērniem!
… dod šurp savu roku un liec to Manos sānos, un neesi neticīgs, bet ticīgs


neizklausās, ka ticību vajadzētu meklēt vai iegūt … ir rīkojums to lietot.

ticība ir stipra paļaušanās uz to, kas cerams
vai kādai ar iztēli apveltītai būtnei šādas spējas varētu trūkt? arī ļaunie gari tic ...
Pater
# Labojis Pater : 2012.09.11 09:15:56
Ēvalds Bērziņš, Visiem ne? vai tad visi ir ticīgi? Daudzi šai apdāvināšanai liek šķēršļus, spītīgi to noraidot.
<< 1 ... 45 . 46 . 47 . 48 . 49 . 50 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 131 , pavisam kopa bijuši: 3529