atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Draudzes attīstība
vilks
Iesūtīts: 2012.03.17 12:01:21
Kas jūsu pieredzē ir lietas, kas veicina draudzes attīstību? Un no kā noteikti jāizvairās?

Lūdzu konkrētākas atbildes par "lasi Bībelē" (nu vismaz iecitējiet konkrētas Rakstu vietas )
<< 1 ... 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 . 46 ... 49 . 50 . >>
AutorsZiņas teksts
Uldis
# Iesūtīts: 2012.08.19 19:35:56
Aivars

Es jau nečīkstu. Lasot šos komentārus, tikai liekas, ka baigais naids virmo. Nekā tamlīdzīga. Nekāda naida. Pat ne dusmas. Atmiņas gan. Man ir jautājuši, vai varētu būt tā, ka KLB pievienojas LELB. Teorētiski varētu būt. Nevaru runāt par visiem brāļiem. Bet par sevi teikšu. Es nebūšu tur, kur ir Vanags. Tas, protams, neliedz man paspiest viņam roku, parunāties. Es nevaru iedomāties sevi tur, kur ir Vanags. Tas nav naids, dusmas un ne atriebība. Tās ir pārlieku lielas atšķirības izpratnē un praksē.
Uldis
# Iesūtīts: 2012.08.19 19:45:21
Aivars

Lelb tur tiešām `ņipričom`, ka jūs valsts neņem pa pilnu. - Tagad situācija, protams, ir mainījusies. Bet 90.-o beigās un tūkstošgades sākumā situācijas bija stipri savādāka. Es domāju, ka tas likums agri vai vēlu mainīsies. Neviens vienkārši neuzstājas, jo visi jau ir pielāgojušies esošai kārtībai.
dafne
# Iesūtīts: 2012.08.19 19:53:16
Uldisa pie jums pieskaitāmi arī Aizputes luterāņi vai tie atkal paši par sevi?
Juris Saivars
# Iesūtīts: 2012.08.19 19:55:28
Pater Henricus
Paldies!
Neesmu gan vel sanemis ... un ta nebūs pirmā reize, kad gļuko foruma iekšējais pasts.
Pārsūti, lūdzu, vēlreiz uz macitajs@kancele.net
Aivars
# Iesūtīts: 2012.08.19 20:04:08
Uldis
Nu.. agrāk vai vēlāk pienāks tā diena, kad Vanags nevadīs LELB, Bākulis nevadīs KLB, `indriķim` un Uldim nebūs tēvzeme jādala utt...
Cerams, ka `taipusē` Dievs nožāvēs, kas žāvējams
Bet vai šobrīd šie personīgi konflikti ir īstā demarkācijas līnija starp draudzēm?
Uldis
# Iesūtīts: 2012.08.19 20:18:19
Aivars

Jā, es esmu domājis par to, kad nebūs vairs Fandejevs, Bākulis, Vanags utt. Esmu pārliecināts, ka "taipusē" visas žāvējamās lietas tiks nožāvētas. Kas būs tad - tas lai paliek Dieva ziņā. Es domāju, ka KLB dara savu svētīgo misiju Latvijā. Žēl gan, ka mums vairs nav "LL". Ceru, ka pienāks diena, kad mēs to atjaunosim. Mēs gatavojamies šim brīdim. No savām kļūdām esam mācījušies.
Uldis
# Iesūtīts: 2012.08.19 20:23:00
dafne

Nē! Tie, šķiet, ir Sproģa draudzes locekļi.
Uldis
# Iesūtīts: 2012.08.19 20:26:08
Aivars

Runājot par teorētiski iespējamo sadraudzību, tā būtu iespējama rūpīgi pārbaudot visus ticības mācības jautājumus.
Uldis
# Iesūtīts: 2012.08.19 21:07:05
Aivars

LELB attiecības ar PLF man rādās visai perversas: tur ir tas slikti un tas slikti, bet tomēr no tās neizstājas. Tajā pašā laikā LELB nolamā KLB par sektantu kopību. Visiem tiem, kas tā domā, gribu atgādināt, ka KLB sastāv CELC sadraudzībā, kur nekas nav apturēts un kas apvieno daudzus miljonus visā pasaulē. KUrš tad te ir sektants?
Juris Saivars
# Labojis Juris Saivars: 2012.08.19 21:58:38
tiesības laulāt Latvijā var iegūt garīdznieki no noteiktām – tā saucamajām „vēsturiskajām”, reliģiskām grupām: adventisti, baptisti, judaisti, luterāņi, metodisti, pareizticīgie un vecticībnieki. Īpašais statuss tām piešķirts tādēļ, ka tās bija reģistrēta Latvijā jau pirmās brīvvalsts laikā –

(par to uztraucas dievturi … bet pirmās brīvvalsts laikā tiem bija laicīgas, nevis reliģiskas biedrības satuss … Ja gribas ļoti precīzi – sākotnēji tā skaitījās reliģiska grupa, bet pēc Ulmaņa apvērsuma tiem šo statusu atņēma … par ko dievturi vēl aizvien dusmojas uz LU Teoloģijas fakultāti – uz kuras atzinuma pamata statuss tika mainīts. Patiesību sakot dievturību E.Brastiņš izveidoja kā ideoloģisku aizsegu valsts apvērsuma organizēšanai … Ulmanis paguva pirmais – Brastiņš uz ceļiem stāvot lūdzies žēlastību … pēc tam esot rakstījis Ulmanim runas … vēlāk pārdeva savu maizestēvu un tēviju NKVD … par ko saņēma jūdasa algu – lodi pakausī).

„vēsturisko” grupu īpašā statusa pamatā ir likumdevēju arogance … analfabēti reliģiju jomā būdami („te es stāvu un citādi nevaru, kā teica Mārtiņš Luters Kings” - I.Godmanis pie Brīvības pieminekļa), tie neatrada citu veidu kā tās klasificēt.

Mazliet vēlāk tika piestrādāts, lai zem viena brandname Latvijā būt tikai viena grupa – šeit pūles pielika austrumu kaimiņš, kuram galīgi negribējās lai русскоязычные латвии nonāktu ne-prokremliskā, piem. Konstantinopoles patriarhijas, ietekmē. LELB tas arī šķita izdevīgi – bet ne nu viņi paši varētu to panākt.

Ja kādai grupai Latvijā ir īpašs statuss – tad tie ir RKB, kuru tiesības nosaka Latvijas līgums ar Vatikānu … Teorētiski starptautiskie līgumi LR tiesību hierarhijā ir zem Satversmes, bet virs MK likumiem – praktiski tie ir virs Satversmes. Šā paša iemesla dēļ ir nozīmīga LELB piederība PLF – nav jau, protams, starptautisko tiesību subjekts, bet tomēr …
precizējums [82.145.209.135]
# Iesūtīts: 2012.08.20 12:01:10
Uldi, nesalīdzināmi lielumi ir respektablā WELS, kas veido 80% CELC sastāva , kurā ir ~pusmiljons locekļu un tās satelīts KLB sekta.
Uldis
# Iesūtīts: 2012.08.20 13:08:29
precizējums [82.145.209.135]

Godātais, kas ir sekta pēc jūsu domām?
Pater Henricus
# Labojis Pater : 2012.08.20 14:12:00
Uldis , es Tev paskaidrošu, kas ir sekta.
Mans bijušais cīņu biedrs J.D. kopā ar G.O. vēlējās aizvest savu (būdams tās priekšnieks) draudzi uz Klb ( kura sākotnēji bija LELB, tad Klb, pēc tam ELBL, tagad kopā ar somu Sārelā ),
pameta mūs,
pazemojās kur nu tālāk,
neņēmāt,
tagad ir sadraudzībā ar Somijas Sārelā,
labi, ka vismaz kaut kur pie vietas.
Lūk, tā ir sekta, garīgs geto,
kurš kalpo savu dibinātāju interesēm,
kurās nabaga dedzīgais brālis J.D. nepavisam vairs neiederējās!


Aivars
# Iesūtīts: 2012.08.20 14:22:56
Pater Henricus
Tev gan grūta dzīve- visi `bijušie cīņubiedri` vieni vienīgi nelieši un sektanti, pār kuriem smagas apsūdzības no Tevis veltin veļas. Tu viens visgudrs un svēts. Nez, par ko tas varētu liecināt?
Bet, šķiet, ka Uldis uzdeva jautājumu `šveices precizējumam`, ne tev. Jebšu tas tomēr, kā jau likās, ir viens un tas pats?
Aivars
# Iesūtīts: 2012.08.20 14:49:29
Uldis
Nu un kāda jēga būtu izstāties no LWF?
Aivars
# Iesūtīts: 2012.08.20 15:03:23
bu bu bū `visi` indriķi

starp citu par moralizēšanu, `jaukšanos pa vidu` un pasākumu slēgšanu ir kāds videosižets arī redzams norādītās lapas apakšā - http://www.ebaznica.lv/?p=4143
Aivars
# Iesūtīts: 2012.08.20 15:09:02
Tāds sakars, ka negribētos šādu villošanos redzēt LELBā. Bet pagaidām ņekijs Indriķis to te cenšas ievazāt, ij mājienus nesaprot
Pater Henricus
# Labojis Pater : 2012.08.20 17:18:21
Aivars , ja gribi pēc augļa apēšanas apsūkāt plūmes kātiņu, tad vari to darīt , bet nebrīnies, ja uz lūpām parādās čulgas, kā tam holopam Fandeijkam un šlupstēšana vien sanāk.
Uldis
# Iesūtīts: 2012.08.20 17:54:11
Aivars

negribētos šādu villošanos redzēt LELBā - šādas briesmas reāli pastāv.
Uldis
# Iesūtīts: 2012.08.20 17:58:01
Es tomēr nevaru saprast, kāpēc ir jālieto jēdziens, kura nozīmi neviens nezina. Piemēram, Amerikā par sektām sauc pilnīgi visas reliģiskās denominācijas, RKB ieskaitot. Kas tad ir galu galā sekta?
<< 1 ... 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 . 46 ... 49 . 50 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 81 , pavisam kopa bijuši: 35953