atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Draudzes attīstība
vilks
Iesūtīts: 2012.03.17 12:01:21
Kas jūsu pieredzē ir lietas, kas veicina draudzes attīstību? Un no kā noteikti jāizvairās?

Lūdzu konkrētākas atbildes par "lasi Bībelē" (nu vismaz iecitējiet konkrētas Rakstu vietas )
<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 ... 49 . 50 . >>
AutorsZiņas teksts
Uldis
# Iesūtīts: 2012.08.17 21:55:19
Aivars

Absolvo te! - Diemžēl ir tā, ka paranoja reizēm sāk šausmīgi mocīt. Vislabākās zāles tādos gadījumos ir šīs - Absolvo te! Kaut tā būt arī šajā diskusijā!
rainars
# Iesūtīts: 2012.08.17 21:57:23
Kaut kur ir teikt lai atstājam tiesāt Dievam.
Arī: ja tava acs gaiša tad visa tava miesa gaiša, ........ .
Ko mēs saskatām labu vai gaišu. Ja domājam labo tad sasaistām cilvēku labajā , ja domājam ļauno tad sasaistām viņu ļaunajā. Ja sasaistām kā tad var tajā cilvēkā ienākt apskaidrība , ja pārliecinātājs ir Dieva Svētais gars ?
Vai no mūsu bāršanās un runāšanas, zinot ka Dieva taisnību nesagādā cilvēka dusmas. Mīlēt tak esam aicināti un noliegt sliktās izpausmes jau iesākot ar mums pašiem.
Uldis
# Iesūtīts: 2012.08.17 22:01:29
Un vēl gribētu atgādināt apustuļa Jēkaba vārdus: "Mani brāļi, nekļūstiet daudzi par skolotājiem, jo jūs zināt, ka mēs, skolotāji, tiksim stingrāk tiesāti. Mēs visi bieži klūpam." (3:1-2) Mācītājiem jāatceras, ka mēs neesam privileģētā stāvoklī. Mēs esam draudzes labad.
rainars
# Iesūtīts: 2012.08.17 22:07:33
Paša vien sirdsapziņa tiesā ja neturam Dieva bausli mīlēt , ne tikkai būt taisnīgiem , bet arī to cienīgi nesot ar lēnību un patiesumu(iskrenno).
Pēc augļiem, būs pazīt, pēc mīera augļiem kas ticībā tiek sēts tiem kas mieru tur.
Juris Saivars
# Iesūtīts: 2012.08.17 22:46:37
Pater Henricus īsti nesaprotu tavu kritikas paketi …

bet vismaz centies – un tas ir labi …

Pirmkārt un galvenokārt – tā nav kritika … kritizēt kaut ko, zinot, ka objekta rekcija būs 0 … kāda gan tam būtu jēga?

Vienkārši nostalģiska atgriezta rieciena interese par klaipu, par kura daļu reiz būts … bet tā kā klaipu/LELB jau sen moka baltkrievu partizāņu sindroms – publiski tas par sevi runā tikai „Правда” ievadrakstu stilā (skat. nopietns: 2012.08.16 14:28:1), tad informācija jāmēģina iegūt netieši … un šis forums ir vienīgā man pieejamā vietne, kur notiek informācijas apmaiņa LELB locekļu starpā … ļoti ierobežotā apmērā, bet tomēr.

Šeit ir minimāla iespēja, ka kāds pateiks kaut vairāk, kā šablona lozungus: „rūpīgi apsvērts .. par darboties spējīgu atzīts .. uzticīgi kalpo ... За Родину! За Сталина”.

Vienkārši interesanti – kāpēc baznīcai vajadzēja atteikties no Preambulas formulējumiem, ko tā bija lietojusi gandrīz simts gadus?
Iepriekšējā Satversme nedarbojās? Un kā tieši nedarbojās tās Preambula? Pāris piemērus, ja drīkst …
Jeb tā ir atsevišķu personu maniakāla tieksme izmainīt visu esošo/bijušo, kamēr līdz pašiem pamatiem jauns viss tiks?

To ka daži bīskapi/mācītāji stāda baznīcu/draudzi kurai kalpo augstāk par savu paša personu – jā, to esmu pamanījis … un jā – tā nav pragmatiska pieeja.
Pater Henricus
# Labojis Pater Henricus : 2012.08.17 22:58:22
Juris Saivars, tomēr nesaprotu kur problēma.
Redzi, esmu ievērojis ka LELB nav īpaša sentimenta pret savu nokalpojušām Satversmēm un ar to tā patīkami atšķiras no LR Satversmes godināšanas.
Un ja lēmēji nolēma esošo redakciju, tātad tā vajag.
Redzi, tas kas Tev šķiet problēma, man ir mazsvarīga n-tā nozīmīguma lieta, kura nav pat uzmanības vērta.

Aivars , pašam nav apnicis moralizēt, mūsu gods, prāts un sirdsapziņa?
Juris Saivars
# Iesūtīts: 2012.08.18 08:30:12
Pater Henricus nesaprotu kur problēma.

tā jau arī domāju … lai nu paliek.

Tu sacīji, ka „tiesības laulāt” ELBL’ieši ieguva pēc aicinājuma kalpot LELB draudzēs.
Vai drīkst lūgt mazliet plašāku informāciju?

Kā izpaudās šī vokācija?

Viņi katrs individuāli pieteicās uz vakantām LELB draudzē, bīskaps atļāva draudzei kandidātu aicināt, un pēc „proves sprediķas” draudze/padome/valde ievēlēja to par savu mācītāju? Un tad katru jaunievēlēto LELB deklarēja valstij kā „laulāt-tiesīgu”mācītāju?

Jeb bīskaps viņus aicināja visus kolektīvi un tad komandēja pēc vajadzības uz draudzēm, un kad nu kāds bija komandējumam piekritis, tad arī tika „piemeldēts”?

Jeb aicināja visus, „piemeldēja” visus, un tikai pēc tam izsūtīja kalpošanai?

Un kā tehniski notika sarunas? Bīskaps viens pret visiem … bīskaps ar padomniekiem pret izraudzītu sarunuvedēju?

Vai sarunu rezultātu vajadzēja apstiprināt pie arhibīskapa?

Jau iepriekš pateicos!
rainars
# Iesūtīts: 2012.08.18 09:35:10
Eu, camon! Brāļi kāpēc izliekaties par to kas neesat? Jūs tak neesat farizeji un rakstu meistari. Nu tak beidziet būt par piedauzību un atceraties ka esat šķīstīti no veciem grēkiem. Sākat tak izrādīt mīlestību , tikumu ,atdzioņu,laipnību, labprātību.
Raksti tak mudina lūgt par ienaidniekiem un svētīt tos. Nu tad atļausim lai mūsu iegribu pārvar Dieva gars (Lk.11:20-23). Sāksim tak ar Jēzu sakrāt to labo.
Runājam par draudzes attīstību tik aizmirstam ka atmoda sākas no mums pašiem, ne no tā otra no kura pieprasām izmaiņas. Skatoties paliek skumji un prātā nāk no Jeremijas lasītais: Kādēļ šī tauta Jeruzālemē bez mitēšanās atkāpjas un tik stipri turas pie maldiem un liedzas atgriezties? Es esmu noklausījies un novērojis: tie nerunā patiesību, nav neviena, kas nožēlotu savu nekrietnību un teiktu: ko es esmu darījis? - Nē! Visi drāžas savā trauksmē tikai uz priekšu līdzīgi zirgam, kas satrakots traucas kaujā.
"Sargaities ikviens no sava drauga un nepaļaujieties uz brāļiem! Jo katrs brālis krāpj un māna, un katrs draugs aprunā un apmelo. Tie apkrāpj cits citu un nerunā patiesību; viņu mēle pieradusi pie meliem, un viņi nopūlas rīkoties netaisni, viņi pat citādi nevar. Varmācība kraujas uz varmācību, roku rokā iet viltība un liekulība. Tie negrib Mani pazīt!" - tā saka Tas Kungs.
: "Gudrais lai nelielās ar savu gudrību, stiprais lai nelielās ar savu spēku, bagātais lai nelielās ar savu bagātību! Bet, kas grib lielīties, lai lielās ar savu atziņu, ka viņš Mani pazīst un zina, ka Es esmu Tas Kungs, kas uztur virs zemes žēlastību, patiesību un taisnību; jo uz tādiem Man ir labs prāts, saka Tas Kungs.
paklausiet Manai balsij un dzīvojiet tā, kā Es jums pavēlu, tad jūs būsit Mana tauta un Es būšu jūsu Dievs, lai Es varētu izpildīt zvērestu, ko Es devu jūsu tēviem, proti, piešķirt viņiem zemi, kur piens un medus tek, kā tas ir līdz šai dienai!" Tad es atbildēju un sacīju: "Tiešām, Kungs! Lai notiek tā!"
"Ja tu piegriezīsies Man, tad Es tevi paturēšu pie Sevis, lai tu Man no jauna drīkstētu kalpot; ja tu izšķirsi patiesi vērtīgo no niecīgā, tad tu būsi it kā Mana mute. Lai tie tad griežas pie tevis un ne tu pie viņiem. Tad Es tevi darīšu pret šo tautu par augsti uzceltu un stipru vara mūri, ka tie, ja tie tev uzbruktu, tevi nepārspēs, jo Es esmu ar tevi, lai tev palīdzētu, tevi glābtu un tev piešķirtu uzvaru," - tā saka Tas Kungs. "Es tevi glābšu no ļauno rokas un tevi atsvabināšu no varmāku dūres!"


Nu ta mierīgā priekā un priecīgā mierā , sargājot patiesību, lēnību un taisnību! Un tava labā roka rādīs tev šausmu pilnus brīnumus! (45.Ps)
dafne
# Iesūtīts: 2012.08.18 09:43:28
Uldisneteicu,ka esat ļaundari..man nav vispār nekāda sakara ne ar šo gadijumu,ne draudzi.Tik no malas vērojot dīvaini izskatās,ka konflikti tiek risināti šādā veidā un tas arī viss.
atgādinājums [82.145.209.125]
# Iesūtīts: 2012.08.18 10:09:06
Juris, ELBL nav un nevar būt jurudisku laulāšanas tiesību, ja rūpīgāk būtu izlasījis Patera rakstīto un pārzinātu Latvijas reliģisko likumdošanu.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2012.08.18 15:33:50
atgādinājums [82.145.209.125]
ELBL nav un nevar būt jurudisku laulāšanas tiesību, ja rūpīgāk būtu izlasījis Patera rakstīto un pārzinātu Latvijas reliģisko likumdošanu.

Vai tad Latvijā valsts atzīto laulību neregulē civiltiesiskā likumdošana?
Juris Saivars
# Iesūtīts: 2012.08.18 19:58:46
atgādinājums [82.145.209.125]
Droši vien, ka tev taisnība …

Bet ko tad īsti domāja Pater Henricus [2012.08.14 21:11:15] atbildot: Viņi ieguva tiesības pēc aicinājuma kalpot LELB draudzēs ; -
uz jautājumu: vai pēc vienošanās ar Kurzemes diacēzi ELBL garīdznieki ieguva „tiesības laulāt”?

=======================

Pater Henricus
saprotu, ka tu esi tālu no lemšanas LELB
bet – pieņemot, ka tev ir kāds ieskats ex-KLB’istu deklarācijās – kāds pašidentitātes formulējumu tur lietots?
Uldis
# Labojis Uldis: 2012.08.19 18:18:03
atgādinājums [82.145.209.125]

nav un nevar būt jurudisku laulāšanas tiesību - tas, ka nav tiesību, tas ir skaidrs, jo valsts likumdošana to aizliedz. Jāsaka, ka LELB ļoti aktīvi piedalījās, lai šāda likumdošana būtu. Bet kāpēc nevar būt, to gan es nesaprotu. VAi nevarētu tuvāk paskaidrot!

Saskaņā ar vēsturiskajām perikopēm šodienas evaņģēlija teksts ir par farizeju un muitnieku, kad abi bija templī, lai lūgtu Dievu. Augstprātīga farizeja lūgšana un muitnieka pazemība. Tad, lūk, šī LELB augstprātība ir līdzīga šai situācijai.

Tas, ko tagad teikšu, ir vērsts nevis pret Latvijas Evaņģēliski Luteriskās baznīcas draudžu locekļiem, bet pret LELB politikāņiem, kam ar baznīcu ir niecīgs sakars. Tā saucamo, tradicionālo konfesiju pārstāvji ir ietekmējuši valsti, lai tā izdod tik nedemokrātisku, antikonstucionālu un pret valsts pilsoņiem vērstu likumu. Valsts ir ieinteresēt,lai pilsoņi veidotu organizācijas un tās būtu likuma priekšā atzītas. Bet tagad LELB augstprātības dēļ dažiem pilsoņiem ir jāslēpjas no valsts. Kauns un negods LELB!

Ja mēs (KLB) būtu nelojāli pret valsti, mēs būtu iesūdzējuši valsti Eiropas tiesā un būtu vinnējuši šo procesu. Turklāt valsts izmaksātu krietnu kompensāciju. Es to saku tāpēc, lai norādītu uz šā reliģijas likuma naidīgumu pret saviem valsts pilsoņiem.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.08.19 18:48:02
Uldis
Klau, nu nevajag muldēt kā pa ķešu. Ko gan laulāšanas likumā LELB daudz ir darījis, ja neskaita, ka atbalstījis pirmās partijas pūliņus ierakstīt, ka laulība ir starp vīrieti un sievieti.
Saprotu, ka Tev traumatiska ir bijusi šķiršanās no LELB, bet ne tādēļ ragi un aste visur jāpiezīmē.
Kas attiecas uz valsts likumu, skaidrs, ka likumdevējiem interesē kārtība un šai ziņā t.s. `tradicionālās` baznīcas tomēr vairāk saistās ar potenciālas kārtības nodrošināšanas iespēju, pat ja tajās ir bijuši gļuki (īpaši pareizticīgajā), kādēļ daži ir apcerējuši iespēju, tomēr dokumentu kārtošanu atstāt vienīgi dzimtsarakstu nodaļu ziņā.
Padomā pats- nu jūsu klb, ko gan jūs spētu ar to pašu Indriķi, kas aizvakar pie mums, vakar pie jums, tagad atkal neatkarīgs, bet sadraudzībā ar LELB. Un ja jūsu vietā būs kādi mormoņi, kas vispār taisīs poligāmās laulības?
Saproti, ka politikāņiem neinteresē smalkās konfesionālās fiškas, un viņiem pie vienas vietas vai jūs dievturi, vai ūberkatoļi, un LELB tur šoreiz `ņipričom"
Uldis
# Iesūtīts: 2012.08.19 19:09:01
Aivars

Es nemuldu. Es saprotu, ka tev ir jāaizstāv LELB karogs. Tāpēc arī negaidu, ka tu "dziedāsi" vienā meldiņā ar mani. Bet nevajag domāt, ka esmu muļķis.

Likumdevējs ļoti labi zina, ka kārtību valstī nodrošina nevis reliģijas likums, bet civillikums, krimināllikums utt. Nevajag baidīt ar mormoņiem. Šim mērķim ir attiecīgi likumi. Šeit nav Amerika. Taču reliģijas likums ir uzkrītošs atsevišķu konfesiju lobējums ar vienu nolūku - nepieļaut alternatīvu, piemēram, LELB. Reliģijas likums ir ietekmes sadalījums pār Latvijas sabiedrību. Lūk, padomju laikos par draudzi skaitījās tā, kurai bija 10 garanti. Tagad šis cipars ir pacelts līdz 20. Tāpat arī norma, ka garīga organizācija var būt tikai tā, kura sastāv no 10 draudzēm, kas izgājušas karantīnas laiku 10 gadu garumā. Tas ir ārkārtīgi pazemojoši. Lai kā būtu, tomēr Ozolnieku draudze un vēl dažas to ir izturējušas. ŠAjā likiumā ir ārkārtīgi daudz netaisnības. Lai par visu runātu, tad man jāvelk ārā likums un jāveltī tam vēlreiz uzmanība, ko man tiešām negribas. Tāpēc neizaicini mani.
Uldis
# Iesūtīts: 2012.08.19 19:11:58
Aivars

Kas attiecas uz laulībām, tad vienīgais, ko mēs zaudējam, ir kādi Ls 10,- vai nedaudz vairāk. Tas ir tik, cik jāmaksā par reģistrāciju valsts iestādē. Pārējais pie mums viss tas pats, ja ne vēl labāk.
Uldis
# Iesūtīts: 2012.08.19 19:14:09
Aivars

Saproti, ka politikāņiem neinteresē smalkās konfesionālās fiškas - un kā vēl interesē. Kā viņiem patīk pirms vēlēšanās sēdēt baznīcā pirmajās rindās blakus lielajiem bīskapiem.
Uldis
# Iesūtīts: 2012.08.19 19:18:39
Aivars

Saprotu, ka Tev traumatiska ir bijusi šķiršanās no LELB - trauma, tas vēl ir maigi teikts. Cietsirdība, kur tai nevajadzēja būt. Es jutos kā uz inkvizīcijas sola. Bet paldies Dievam, kas mani dziedināja un augšāmcēla.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.08.19 19:23:11
Uldis
nu ko tad čīksti?
Lelb tur tiešām `ņipričom`, ka jūs valsts neņem pa pilnu. Manuprāt arī LELB un visus pārējos neņem pa pilnu. Tikai uz elektorātu spēlējot izrāda dažu formālu reveransu.
Kas attiecas uz mormoņiem, tie pie mums ir, tāpat kā visas citas neiedomājamas sektas.
Tikai neiespringsti tik ļoti. Pieņemu, ka valsts attiecīgie dienesti seko līdzi gan Bākuļa, gan Vanaga, Brūvera, Alpes, gan Stankeviča, u.c. aktivitātei ik pa brīdim, un arī Ļeģājeviešu pasākumu apmeklējumi savulaik nebija nejauši. http://www.youtube.com/watch?v=6_5O-nUiZ_0
Aivars
# Iesūtīts: 2012.08.19 19:26:57
ok, čīkstēšana neattiecās uz `inkvizīciju`
Lai nu kā.. no Dieva žēlastības darām, kas mums katram jādara. Kā jau iepriekš minēju, manuprāt, jūs trīs nelelebieši/ekslelbieši arī esat lelb draudzes spazmatiskās attīstības liecības savā paradoksālā veidā. Bet laikam dažas lietas mēs sapratīsim tikai pēcgalā.
<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 ... 49 . 50 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 173 , pavisam kopa bijuši: 1859