atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Draudzes attīstība
vilks
Iesūtīts: 2012.03.17 12:01:21
Kas jūsu pieredzē ir lietas, kas veicina draudzes attīstību? Un no kā noteikti jāizvairās?

Lūdzu konkrētākas atbildes par "lasi Bībelē" (nu vismaz iecitējiet konkrētas Rakstu vietas )
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 49 . 50 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2012.07.25 08:44:33
Uldis
Nu tad jau Tu arī zini un saproti, ka tā ekumēne, kas man tiešām šķiet visreālākā, ir tā, kurā tie, kas zem Vienprātības Grāmatas parakstās, arī uz vienprātību tiecas
Ingars
# Iesūtīts: 2012.07.25 13:09:57
Aivars
Lūdzu kaut vienu piemēru ar manis teiktā citātu, kas būtu bezsakarīgs un nepamatots vai nepatiess attiecībā uz Baznīcu?

Uldis
Man tevi jāapbēdina, brāli – visas institucionālās draudzes, šie grupējumi, kas nodalās no pārējiem brāļiem un māsām Kristū ir nepareizas, atkritušas un ir grēkā. Stāv rakstīts
1.Jāņa 3: 14 Mēs zinām, ka esam no nāves pārgājuši dzīvībā, jo mēs mīlam brāļus; kas nemīl, paliek nāvē.
15 Katrs, kas savu brāli ienīst, ir slepkava, un jūs zināt, ka neviens slepkava nepatur sevī mūžīgo dzīvību.

Dieva priekšā nav tāda neitrāla stāvokļa starp naidu un mīlestību. Vienaldzība ir subjektīvs jēdziens, bet īstenībā jebkāds mīlestības trūkums vienmēr dod vietu naidam.

Saki man, kas tad tā par tādu „draudzi”, kuri atstumj citus, kurus arī Kristus ir pieņēmis tikai uz kādas doktrīnas interpretācijas pamata? Vai nav tā, ka Svētais Gars pārliecina par patiesību? Kopš kura laika tad cilvēka miesas prātam dotas tiesības izšķirt, kurš ir un kurš nav maldos?
Uldis
# Iesūtīts: 2012.07.25 20:17:18
Aivars

kas zem Vienprātības Grāmatas parakstās, arī uz vienprātību tiecas - par to jau nav runa. Runa ir par vienu tipiņu - "vilku avs ādā", lai vienam kristietim laupītu Evaņģēlija dāvāto mieru.
Uldis
# Iesūtīts: 2012.07.25 20:26:11
Ingars

Mēs zinām, ka esam no nāves pārgājuši dzīvībā, jo mēs mīlam brāļus; kas nemīl, paliek nāvē. Katrs, kas savu brāli ienīst, ir slepkava, un jūs zināt, ka neviens slepkava nepatur sevī mūžīgo dzīvību. - tavs citāts tiešām ir labs. Taču nošķiršanās tieši ir brāļu mīlestības dēļ. Dieva vārds arī liek būt mums uzmanīgiem: "Es lieku jums pie sirds, brāļi, ņemiet vērā tos, kas rada šķelšanos un pretestību tai mācībai, ko esat mācījušies: vairieties no viņiem! Tādi cilvēki nekalpo mūsu Kungam Kristum, bet savam vēderam un ar saviem saldajiem vārdiem un skaistajām runām pieviļ vientiesīgo sirdis."

Saki man, kas tad tā par tādu „draudzi”, kuri atstumj citus - Draugs mīļais, ja tu šos vārdus attiecini uz, piemēram, Ozolnieku draudzi, tad varu teikt, ka mēs nevienu neesam atstūmuši, kā vienīgi tos, kas ir naidīgi Kristus Evaņģēlijam.

Kā tu domā, kā Svētais Gars pārliecina par patiesību? Vai tu varētu dot kādu skaidrojumu?
konstatācija [213.226.141.75]
# Iesūtīts: 2012.07.26 11:55:07
Vai šis fakts, ka kāds uzdrošinās uzbrukt Dieva bērnam ar velnišķīgām apsūdzībām, jau nenozīmē, ka Euharistija ar šādu viltusbrāli nav iespējama?
Jums, Uldi, sanākusi loģikas kļūda - Eiharistijā nošķirieties no citiem,
bet tos, kas norāda uz šādu jūsu nošķiršanos kā nepareizu,
šī iemesla dēļ nodēvējat par tādiem, ar kuriem Eiharistija nav iespējama. Un tā pa apli.
Acīmredzot nošķiršanās kultivē jūsu uztverē sekojošu nekristīgu attieksmi pret citiem kristiešiem: nošķīrušos grupa - savējie brāļi un apkārtējie - viltus brāļi.
Bet tas taču ir pavisam parasts sektantisms, tikai ar luterisma spalvām izpušķots. Kur atšķirība?
Uldis
# Iesūtīts: 2012.07.26 15:35:50
konstatācija [213.226.141.75]

Loģiska kļūda radās pēc jūsu interpretācijas. Mani vārdi neatbilst jūsu interpretācijai.

Euharistija ar šādu viltusbrāli nav iespējama - nav tas pats, kas Eiharistijā nošķirieties no citiem. Es runāju par viltus brāli, jūs - par nošķiršanos. Atcerēsimies, ka Kristus ir brīdinājis savus sekotājus no "viltus praviešiem": "Sargaities no viltus praviešiem, kas pie jums nāk avju drēbēs, bet no iekšpuses tie ir plēsīgi vilki." (Mt. 7:9)

Ir konkrēts piemērs, konkrēts gadījums un vispārināšana šeit ir nevietā. Princips "savējie brāļi un apkārtējie - viltus brāļi" ir attiecināms tieši uz šo "velnu sutānā".
Aivars
# Iesūtīts: 2012.07.26 16:40:10
Uldis
nu kāds tev `velns sutanā"? Tiešām esi gatavs Kristum atbildēt, kāpēc tā lādē cilvēku, par ko Viņš miris, cilvēku, kas tāpat kā Tu mēģina sludināt Evaņģēliju un brīdināt no maldiem citus, pēc savas saprašanas un sirdsapziņas?
Te nu konstatācijam ir sava taisnība, ka no malas skatoties, nav novērojams, ka paštaisnības trūkums būtu piemeklējis vienu vai otru, vienalga, vai talārs, vai sutana, vai jērādiņa ir izvēlēta par goda tērpu.

Bet, ja reiz tēma pacelta, teic, kā pats redzi, ko vari darīt, lai luterisma mantojums Latvijā būtu par svētību pēc iespējas daudziem un Vieprātības Grāmatas apliecinātāji neizskatītos pēc savstarpēji kašķīgiem sektantiem?
Ēvalds Bērziņš
# Labojis Ēvalds Bērziņš: 2012.07.26 18:11:05
Uldis
Sargaities no viltus praviešiem
Nu tur jau tā lieta, ka sargaities, nevis izsakiet zaimu spriedumu, kā tu to izdarīji. Atceries, ka erceņģelis Miķelis neuzdrošinājās zaimot pat velnu (Jūdas 1:9). Un jāsargās ne jau no cilvēkiem, bet no viltības, tāpat no šķelšanās, kalpošanas vēderam utt., kā Tu jau pareizi nocitēji. Turklāt, tu zaimoji Dieva kalpu, tātad aizskāri Dievu pašu.

Nevienu brāli neesmu par velnu nosaucis.
Kas tad ir Tavi brāļi?
Uldis
# Labojis Uldis: 2012.07.26 18:31:54
Aivars

Vai tu tagad gribi visiem demonstrēt, kāds tu, ar kristīgu mīlestību piepildīts, esi, bet, lūk, tas no KLB - nu, redziet, kāds viņš ir ļaundaris, kāds tipisks sektants, kurā nav mīlestības? Tādu krietnu kristieti šitā ar lāstiem apkraut! Bet vai tev nemaz neuztrauc, kā jūtas tas kristietis, kam tika pasludināts šis evaņģēlijs "pēc savas saprašanas un sirdsapziņas"? Vēlos tev pateikt, ka manis sludinātais Evaņģēlijs tomēr stipri atšķiras no šā viltusliecinieka sludināšanas, kas grib šķelt draudzi. Ja tu nesaproti vai negribi saprast, tad varu tev paskaidrot, ka tas ir tipisks draudzes šķelšanas mēģinājums. Starp citu, šis cilvēks nekad nav apliecinājis Vienprātības Grāmatu. Viņš vienmēr ir vērsies pret to.

Tevi interesē, ko es atbildēšu Kristum? Es atbildēšu Viņam tā: Kungs, tu pats man mācīji: "Sargaities no viltus praviešiem, kas pie jums nāk avju drēbēs, bet no iekšpuses tie ir plēsīgi vilki!" Tāpat tu teici: "Tāpēc no viņu augļiem jums tos būs pazīt." Jo "katrs labs koks nes labus augļus, bet nelabs koks nevar nest labus augļus. Labs koks nevar nest nelabus augļus, un nelāga koks nevar nest labus augļus." Tad nu atbrauc uz Ozolniekiem, un es tev parādīšu savus augļus, bet tā cilvēka augļi ir visiem zināmi.
Uldis
# Iesūtīts: 2012.07.26 19:15:29
Ēvalds Bērziņš

Ko tad es esmu zaimojis? Ja ļaundari nosauc par ļaundari, vai tad tas ir zaims? Un fakts ir tāds, ka viņš ir mēģinājis ieviest draudzē šķelšanos. Un tas ir ļaunums. Bez tam, jūs taču paši viņu padzināt no mācītāja amata. Tas ir interesanti: kā viņš sludina un māca, tas jūs neuztrauc, bet ja viņš (kā tu saki) kalpojis vēderam, tad par to jūs tūliņ esat satraukti. Vai tā arī nav zaimošana? Ja viņš ir paņemts atpakaļ, tad droši vien devis kādu solījumu; varbūt pat grēkus nožēlojis. Bet Kristus saka: "Nesiet patiesus atgriešanās augļus."

Kāpēc tu necitē visu tekstu no Jūdas 1:9? Viņš teica: "Lai tevi soda Kungs!" Tad, lūk, mani vārdi tieši to arī nozīmē. Tas Kungs to zina. Bet tu gan esi jau trešais, kas mēģina mani notiesāt par ļaundari, šķeltnieku un vēl tur kaut kā, bet aizstāvat draudzes postītāju. Kauns jums, brāļi mīļie! Palasi arī tālāk, ko Jūda saka šajā sakarā! Kāpēc tu to nemini? Bet es tev tos tevis paša labad nocitēšu:

"Bet šie zaimo visu, ko tie nesaprot, turpretim visās tais lietās, kuras tie izprot dabīgi - līdzīgi neprātīgiem dzīvniekiem, tie iet bojā. Vai tiem, jo tie ir staigājuši Kaina ceļu, krituši peļņas dēļ Bileāma maldos un gājuši bojā, pretodamies kā Kora. Viņi ir kauna traipi jūsu mīlestības mielastos, bez bijības mielodamies līdz ar jums, sevis pašu ganītāji, vēja dzenāti bezūdens mākoņi, koki, kas rudenī bez augļiem, divkārt miruši, izrauti ar saknēm, trakojošas jūras bangas, kas izgāž putās savu pašu kaunu, nomaldījušās zvaigznes, kam lemta mūžīgā galējā tumsa."

Vai arī Jūda zaimo Dievu?

Kas tad ir Tavi brāļi? - ai, ai Ēvald! Mani brāļi un māsas ir kristieši, kas kristīti trīsvienīgā Dieva vārdā. Bet vai tavējie ir tāds, kā šis?
Uldis
# Labojis Uldis: 2012.07.26 19:27:51
Jums visiem es teikšu tā. Ja šis sludinātājs nožēlos savu rīcību publiski, ka savos vārdos ir pārsteidzies, es arī esmu gatavs atzīt, ka savos vārdos esmu bijis par strauju.

PS
Publiski - tas ir, šajā forumā.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.07.26 20:45:11
Uldis
Nē, man nav ambīcijas plātīties ar to, cik es mīļš un pūkains
Vienkārši, ja Tu man jautāji, kā es uz to visu skatos, tad es atbildu.
Piezīmēšu, ka nezinu, kas Vecaucē ko dara un negrasos tiesāt un mērīt, ka viņa kalpošanas auglis ir gurķis, bet tavas - banāns. Mani vienkārši kaitina visas šitās baznīcpolitiku spēles un intrigas, un kādu kristiešu `nokristīšana` par velniem
rainars
# Iesūtīts: 2012.07.26 21:47:01
Jā , piekrītu Aivara viedoklim. Negribu jau nostāties pret to darbu "Vienprātības grāmatu ", bet kamdēļ to novērtēt augstāk par pašu attiecībām ar Jēzu kurš runā caur mūsu sirdsapziņām.
KLausaties mācību spēki un tie kas sevi sauc par teologiem, kur tad jūsu teoloģija palikusi- Teologs tak saucas , tūlkojas Dieva Pazinējs ,zinātājs. KO jūs iemācat saviem ganāmiem ļaužiem ar to ja tas atvainosies publiski tad arī es to darīšu . Brrrrrr.
uz kurieni mēs aiziesim?
Es atrodu Rakstos citādas liecības par Dievu un tai skaitā piedošanu.
Uldis
# Iesūtīts: 2012.07.26 22:47:17
Aivars

Labi! Aizmirsti, ko es esmu par kādu teicis! Tad es teikšu citādi. Tu nepiederi pie īstās baznīcas. Tu neesi īstais. Īstie ir citur.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.07.26 23:17:38
Uldis
So what? Tu to saki
Tad, kad kādi no Zbišeka kompānijas sāks skaidrot savējiem, ka laulība ar tavējiem ir laulības pārkāpšana (t.i. nav atšķirības vai guļ ar maukām vai luterāņiem), tad gan jau Tev arī karsoņi pāries
Taču Tas Kungs, šķiet, uzspļauj `īstajiem, jo Tas Kungs ir atbalsts visiem, kas krīt, un padara atkal taisnus visu nomākto stāvus. (Psalmi 145:14)
dafne
# Iesūtīts: 2012.07.26 23:34:34
UldisTu sāc `laist` kā Ingaŗs.A kas jusu baznīcā ir īstāks...?
Ēvalds Bērziņš
# Labojis Ēvalds Bērziņš: 2012.07.26 23:44:08
Uldis
Mani brāļi un māsas ir kristieši, kas kristīti trīsvienīgā Dieva vārdā.
Un Tu gribi teikt, ka viņiem nevienam nevar neko pārmest, ja tik ir gribēšana?

Bet vai tavējie ir tāds, kā šis?
Kāds tad šis ir? Tāds, kas ATA Ozolnieku luterāņu draudzi raksturojis kā nepareizo jeb neīsto? Un nosaukt par velnu ir adekvāta reakcija?? Kā tad Tu gribi, lai par Tevi runā, ja Tu tā reaģē?

Kāpēc tu necitē visu tekstu no Jūdas 1:9? Viņš teica: "Lai tevi soda Kungs!" Tad, lūk, mani vārdi tieši to arī nozīmē. Tas Kungs to zina.
Kādu visu tekstu? Es atsaucos uz lasīto un runāju par erceņģeļa(!) pazemību. Faktiski Tavs citāts kopā ar kontekstu neko vairāk arī neizsaka, nesaprotu, ko vairāk Tu tajā saskati, attiecībā uz erceņģeļa nostāju, kuru Tu turklāt piedēvē sev. Viņš atstāja spriedumu tam, kuram tas jāspriež. Bet Tu savu tuvāko (es pat nesaku brāli un mācītāju) nosauci par velnu.
Ja `velns sutanā` un `Lai tevi soda Kungs!` ir viens un tas pats, tad man ir loģiskas bažas, ka Kungs zina citādi, nevis kā Tu pasniedz.
Jūda raksta: ir iezagušies bezdievīgi ļaudis (nevis Vecauces mācītājs velns). Bezdievīgs ir katrs, kas nododas kaunpilnām lietām. Runāšana Dieva kompetencē arī ir to skaitā. Jūda nevienam nepiešuj birku `bezdievis` vai `velns`, kā mūsu gadījumā. Viņš attiecina bezdievību uz katru, kas dara kaunpilnas lietas. Viņš liek katram izmeklēt sirdsapziņu, nevis šķiro garus, t.i. velnus un eņģeļus.
Vecauces mācītājs, ja nu reiz ir velns, tad vairs nevar atgriezties pie Kunga. Vai arī Tu sludini, ka velns var tikt atpestīts?
Uldis
# Iesūtīts: 2012.07.27 11:14:15
Aivars

Arī mani tādi "īsto kristiešu" uzbrukumi nespēj raustīt. Es tikai pasmejos. Tomēr cita lieta ir, ja šādi tiek "sludināts" uz kristiešiem, kas varbūt nav tik stipri savā ticībā vai kas nupat ir kļuvuši kristieši, vai kuri atrodas uzbāzīgā grēcinieku ielenkumā, ka viņu vēl vājā ticība ir apdraudēta.

Bet es tev noteikti nepiekritīšu, ka mans nolūks bija kaut kādas "baznīcpolitiku spēles un intrigas". Tas man tiešām neinteresē. Šo slimību esmu izslimojis. Runa nebija par to. Ja tāds līdzīgs gadījums būtu starp brāļiem KLB, es būtu rīkojies līdzīgi. Vari būt drošs par to.
Uldis
# Labojis Uldis: 2012.07.27 11:32:52
rainars

Vienprātības grāmata tāpēc ir laba, ka, lietojot tavu terminoloģiju, tā māca pareizās attiecības ar Jēzu Kristu.

Vienprātības grāmata nav un nevar būt tāds dokuments, kāda ir Bībele, kristiešu Svētie Raksti. Vienprātības grāmata ir ticības dokumentu apkopojums, kas panāca vienprātību galvenajos mācības jautājumos un izpratnē par Rakstu mācību starp luterāņiem. Šādā ziņā tas ir arī paraugs šodienas kristiešiem, kas ir tie mācības jautājumi, kuros ir nepieciešama vienprātība un kāds ir tas ceļš uz vienprātību ticības lietās. kolīdz novēršamies no šīs jau reiz panāktās vienprātības, tā starp kristiešiem iejaucas šķeltniecības apslēptais un graujošais spēks. Tāpēc šādi mēģinājumi ir jāatklāj un skaļi jānosauc. Pretējā gadījumā nemiers, strīdi, ienaids,intrigas utt. nemitīgi urdīs draudzi. Diemžēl mūsdienās daudzi luterāņi atsakās no šīs vienprātības, priekšroku dodami kaut kādai viltus mīlestībai, kas nav nedz filia, nedz agape (draudzība un Kristus mīlestība).

PS
Ja tu saki, ka "Jēzus runā caur mūsu sirdsapziņām", vai tu nepieļauj, ka Jēzus tādā veidā uzrunā jūs caur mani?!
Uldis
# Iesūtīts: 2012.07.27 11:36:42
dafne

Atgriezies sarunas sākumā!
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 49 . 50 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 86 , pavisam kopa bijuši: 4706