atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Gara dāvanas
Mulders
Iesūtīts: 2007.11.26 09:43:34
Šitāds jautājums!

Vai Gara dāvanu uzskaitījums Rakstos ir exkluzīvs, vai var runāt par daudzām, kuras nav explicitly uzskaitītas.
Šeit es nedomāju parastus talantus darīt garīgas lietas, bet tieši dāvanas ne no šīs pasaules.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
rainars
# Iesūtīts: 2008.02.22 20:32:37
Es neko neapstrīdu.
Luters jau ar ersot bijis harizmāts .Tev brāl laikam latviešu skaudība ,varbūt lēnprātība un neesi sagrēkojies nezinu,varbūt tāpēc tev neatklājas vairāk kā vajadzētu.
rainars
# Iesūtīts: 2008.02.27 22:24:53
1.Jāņ2:27 Arī jūs svaidījumu saņēmāt no Viņa, un tas paliek jūsos, un jums nevajag, ka kāds jūs mācītu; bet, kā Viņa svaidījums māca jums visas lietas un ir patiesīgs un nav meli un kā Viņš jūs ir mācījis, tā palieciet Viņā.
2.KOR 1:21 Bet tas, kas stiprina mūs un jūs Kristū un kas mūs ir svaidījis, ir Dievs;
Re atbilde kāpēc mēs esam atšķirīgi.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.27 23:17:06
rainars, vēl piemet klāt

Jan 14:26 Bet Aizstāvis, Svētais Gars, ko Tēvs sūtīs Manā Vārdā, Tas jums visu mācīs un atgādinās jums visu, ko Es jums esmu sacījis.

Tad sapratīsi, ka ne kura katra sajūsma un no zila gaisa izzīsts "pravietojums" ir no Svētā Gara, bet tas atgādinās un sacīs to ko Kristus ir sacījis. Tas mums ir zināms, un zināms, ka Sv. Gars nerunā pats sev pretīm... tad nu lai ko tava grēcīgā sirds izdod kā pravietojumu, tas tiks pārbaudīts ar Dieva Vārdu! Ja runāsi ko pretīm, tevi noraidīs, jo skaidrs būs tas Gars, kas runā!
rainars
# Iesūtīts: 2008.02.28 16:25:50
Mulderspaldies.Lieta tā ka luteriskās draudzes Bībeles stundā tikuši esam līdz 8.nodaļai.Tev vēl bišķi jāpagaida ,kad varēšu tev noņemt farizejiskumu ,lai tu pa īstam tuvotos Bībeles atspoguļošanai mūsdienās.Bībele jau nav vēstures grāmata ,bet reāls dzīvs Dieva vārdu kopojums kas kā uguns iedegas arī mūsdienu kristiešu sirdīs kuri paties meklē Dieva tuvumu un kuriem tad Dievs atbild ar atklāsmi.
.....ar tiem es turēšu maltīti un viņi ar manīm.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.28 16:32:11
rainars, "Bībele jau nav vēstures grāmata"

Jā tā nav TIKAI Vēstures Grāmata. Bet tas, kas tur aprakstīts ir noticies īstenībā, šajā Vēsturē šajā Laikā un Telpā? Vai tu tam tici?

Un ja tā, tad tas, kas tur rakstīts ir Dieva Vārds, to tak tu nenoliedz. Tā nu, ja kas tur ir rakstīts skaidri, tad nekāda atklāsme to nevar atcelt... Es saprotu, ka gribās ikvienu savu domu uzdot par Svētā Gara iedvesmu, bet ne tu pirmais ne pēdējais Vēsturē kas iekrituši šajos maldos... pirms tevis bij daudz jo daudz herētiskas grupas kas arī aizbildinājās ar Sv. Garu, lai attaisnotu savus maldus un pēc tevis arī būs!

Bet kā raksta Pāvils:

1 Kor 4:6 Bet to, brāļi, es esmu attiecinājis uz sevi un uz Apollu, jūsu labad, lai jūs pie mums mācāties nepacelties pār to, kas ir rakstīts, lai jūs viena cilvēka dēļ neuzpūšaties pret citu.

Rom 12:
6 Kad nu mums, pēc mums piešķirtās žēlastības, ir dažādas dāvanas, tad lai tās, ja tās ir pravieša spējas, izpaužas saskaņā ar ticības mēru,
7 kalpošanas spējas - kalpošanā, spējas mācīt - mācīšanā;

Redzi... pravietošanai jāizpaužas saskaņā ar ticības mēru (oriģinālā - analoģiju). Tāda mums ir viena - Svētie Raksti! Kā jau teicu, ikviens Pravietis tiks pārbaudīts! No viņu augļiem tos būs pazīt! Tā saka Tas Kungs!
rainars
# Iesūtīts: 2008.02.28 19:52:56
MuldersMan te uz dienām iznāca noskatīties filmu pa Mārtiņu Luteru.Ieteikšu tev ar.
Tev nav kas aiztaisījies ciet.Man liekas ka vajadzētu pagavēt ar šo diskusēšanu un vienkārši ielaist sevī Dieva Svēto garu caur Jēzu Kristu.
Mēs ar šo pravietošanu esam pa daudz aizrāvušies un gribam tik pašus pacelt un otru nolikt .
Zaurs
# Iesūtīts: 2008.03.01 13:55:23
Zaurs piekrīt rainaram
Un par Gara dāvanām domā to pašu, ko parasti - kādus cilvēkam vajag un kas nepieciešamas draudzes ceļam ar Dievu - tādas Gars dod, kad un kā un kam gribēdams. Jo Svētais Gars ir persona un staigā, kur gribēdams. Līdz ar to mēs gan varam Viņam lūgt ko darīt, bet Viņš pats lems, kā to piepildīt.
btw, Zaura iemīļotā dāvana ir Trauku Mazgāšanas dāvana. Ļoti noder draudzes darbā.
Grēciniece
# Iesūtīts: 2008.03.01 14:28:35
P.S. Un Grēciniecei svarīgākā dāvana ir Būt Labai Mammai. Ja slikti lieku lietā šo, tad arī citām nav vairs nozīmes.
Un par tām citām, par kurām ļaudīm vairāk tīk runāt, - piekrītu Zauram, ka Dievs dod tad, tam un tur, kur Viņam labpatīk. Pirmajos gados lūdzu par konkrētām dāvanām, tagad varu lūgt tik vienu - lai esmu Viņam uzticīga un mīlu Viņu un ļaudis visapkārt. Ja Viņš savā laikā gribētu dot man ko īpašu, tad tikai tad, lai tas nav man par paaugstināšanos un tiešām kalpotu citiem ļaudīm kā draudzē, tā ārpus.
Man personīgi kā lielākā dāvana un brīnums ir tie mirkļi "kalnā", kad var izjust un sajust Viņa pieskārienu. Tie palīdz nokāpt atpakaļ ielejā un tur pavadīt lielāko dzīves daļu. Viņa klātbūtnes apziņa ir kas tāds, ko negribētu mainīt ne pret ko citu.

Ingars
# Labojis Ingars: 2008.03.01 21:49:01
Gēciniec, citiem vārdiem - tu gribēji minēt mīlestības dāvanu, ja? Un patiešām, mīlestība kristiešu starpā liecina par Viņa klātbūni
rainars
# Iesūtīts: 2008.03.02 11:20:17
ĀMEN !
Grēciniece
# Iesūtīts: 2008.03.02 19:33:19
Jā, tas tiesa, mīlestības dāvana gan ir tā, ko lūdzu neatlaidīgi un gadiem!
Tā gan nav minēta pie labi zināmā Sv.G. dāvanu uzskaitījuma un tā nav tām, pēc kurām kādi pat pamanās "noteikt", esi vai neesi patiess kristieties (to saku ar smaidu, protams).
Par šo - mīlestības - dāvanu pagaidām gan varu tikai ar ilgošanos nopūsties un atkal un atkal sacīt "... un manu ledusauksto sirdi šķīsti ", taču man liekas, ka tā ir pārākā pār visām. Mīlestība uz Dievu un Viņa ļaudīm - ticīgiem un neticīgiem - ir lielāka par jebko citu. Esmu pārliecināta, ka tā ir atslēga, kas dabiski atver durvis uz citām Dieva veltēm, tām, kuras pēc Viņa prāta būtu lietderīgas, lai līdzkalpotu mīlestības darbiem kā instrumenti prasmīga meistara rokās.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.03.04 08:38:33
atļaušos palabot - tā ir gan pieminēta pie Svētā Gara dāvanu uzskaitījuma, taču Pāvils, lai to īpaši uizceltu, to aprakstīja atsevišķie no pārējām un galugalā skaidri apliecināja, ka tā ir Svētā Gara Dāvana kura stāv pāri visām iepriekšminētajām.

Tikai man nav skaidra pentakostu mācība - ka kristība Svētajā Garā notiek vienmēr ar līdzejošu zīmi runāšana mēlēs, turklāt šī zīme neesot tas pats, kas mēļu dāvana, bet gan kā apliecinājums, ka saņemta Svētā Gara kristība, bet tad jau sanāk, ka bez tās nevienam nav nekādu Svētā Gara dāvanu, katrā gadījumā neviena no uzskaitītajām. Tātad arī kaut vai atziņas runa, kas ir mācītājam - ja Viņš nav saņemis Svētā Gara kristību kā apustuļi ar līdzejošu zīmi mēlēm, tad viņš nemaz nevar būt mācītājs?
rainars
# Iesūtīts: 2008.03.07 00:09:03
klau Ingar utis ja grib sameklēt atradīsi jebkurā konfesijā .Atcerēsimies to galveno k kam tad domāta kristietība.O.K.Liekas ka ne jau tamdēļ ,lai liktu ,uz savu brāli Kristū no citas kofesijas kakas.tur jau gan gara dāvanu īpašu nevajag.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.03.08 08:28:41
Un tomēr jautājums paliek atklāts
rainars
# Iesūtīts: 2008.03.09 17:11:43
KAS TEV NAV ATKLĀTS ?
KO tev izsaka Jāņa kristītāja sacītā Lūkas evanģēlijā 3:16"Es kristīju jūs ar ūdeni, bet pēc manis nāks viens spēcīgāks, nekā es esmu, kam es neesmu cienīgs atraisīt kurpju siksnas. Tas jūs kristīs ar Svēto Garu un uguni. 17 Tam vēteklis ir rokā, un Viņš tīrīs Savu klonu caurcaurīm un sakrās kviešus Savā klētī, bet pelavas sadedzinās neizdziestošā ugunī." 18 Arī vēl daudz citas pamācības viņš deva ļaudīm, sludinādams evaņģēliju.
Batseba
# Iesūtīts: 2008.03.11 11:08:22
Mulders
Manuprāt, rainars trāpīja. Jo attiecībā uz Gara dāvanām, cilvēks neko nevar prognozēt (sk. Jņ 3., 7.,8.). Un galvenais - pastāv varbūtība, ka dažs labs, kurš "rotē ap sevi", var iedomāties, ka ir baigi apdāvināts. Un vēl, pastāv tāda lieta, kā garu atpazīšana. Ļo-o-o-ti derīga lieta!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.11 11:56:42
Batseba, bet NEKAS... es saku NEKAS nevar pacelties pār to, kas ir jau atklāts - tas ir pāri Dieva Vārdam... Rakstos!

Arī Praviešiem ir pavēlēts sludināt un pravietot saskaņā ar ticības analoģiju, un tāda mums ir viena tik dota - Raksti!

Tamdēļ atkal... kā es zinu, ka tava garu atpazīšana patiešām ir no Dieva, nevis tu tikai uzdodies par Garu pazinēju? Ar Rakstiem, jo neviens Dieva pravieties un kalps nevar izlēkt ārpus Dieva Vārda! Līdzko tas notiek un viņš nonāk pretīm Dieva Vārdam, tā atvaino... viņa Vārds pret Dieva vārdu lido miskastē!
rainars
# Iesūtīts: 2008.03.11 18:41:49
Redziet ne jau es trāpīju ,bet Dieva vārds trāpīja ,kurš uzrunāja.Muldersdēļ tavām šaubām man nācās vienam kapelānam stāstīt.Viņš man paskaidroja ja jūt garu pieskaramies var pajautāt ,vai gars zina Jēzu.Ja jušana nepārejot tad ir Jēzus gars japāriet tad....Nu redz un vienā no lūgšanās reizēm atkal man pieskārās mazliet galvas vidū,tad prasīju vai tu esi Jēzus gars un zini tā jušana nepārgāja bet pastiprinājās un spēcīgas tirpas nogāja pār visu ķermeni līdz pat papēžiem.
Muldersvaru tevi šai jautājumā nomierināt un teikt tādu lietu .Mēs kristieši tak lūdzam un pieminam Dievu tēvu ,Dievu Dēlu un Svēto garu un zinam ar to ka šie vārdi ir sātanam izgaismojoši kurus viņš nevar ciest un mūk.Pielikšu vēl tādu rakstu vietai tavas ticības stiprināšanai.Lk 10:22 Visas lietas Man ir Mana Tēva nodotas. Un neviens nezina, kas Dēls ir, kā vienīgi Tēvs un, kas Tēvs ir, kā vienīgi Dēls un kam šis Dēls to grib atklāt."
Lk 11:13 Ja nu jūs, ļauni būdami, zināt dot saviem bērniem labas dāvanas, cik daudz vairāk jūsu Tēvs no debesīm dos Svēto Garu tiem, kas Viņu lūdz?Svētīgu Dieva vārda sapratni un atklāsmi,Jēzus Krista- mūsu Kunga vārdā.ĀMEN.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.12 09:58:01
rainars, nevaru jau es iztiesāt tos garus kas ar tevi komunicē... kā arī, protams, Dievs nejautā man atļauju tev vai kādam citam atklāties! Mana rūpe ir par to, lai citi gari neuzdodas par Jēzu un neaizved cilvēkus maldos!
Tā jau ir, ka neviens nevar teikt "Kungs ir Jēzus" kā vien Svētajā Garā un neviens, kas ir Svētajā Garā nekad nenolādēs Kristu!

Es gan uz sajūtām nebalstu Dievatziņu, ja tu tā dari, lai tā būtu... Kāmēr Dieva Vārds ir klāt, tikmēr emocijām var ticēt, bet jāpielūko, ka tev nepaliek vienas sajūtas un emocijas bet Dieva Vārds tiek nostumts otrā plānā vai vispār aizvērts, lai netraucē "just"!
Rausītis
# Iesūtīts: 2008.03.12 13:23:04
atkal man pieskārās mazliet galvas vidū,tad prasīju vai tu esi Jēzus gars un zini tā jušana nepārgāja bet pastiprinājās un spēcīgas tirpas nogāja pār visu ķermeni līdz pat papēžiem.
labi, neņemot vērā, ka man neomulīgi paliek to lasot, kādā veidā ar šādu pieredzi tiek stiprināta indivīda un draudzes ticība?! ... nespēju noticēt, ka grūtos brīžos, lai paļautos uz Dieva vārdu man vēl vajag tirpas līdz papēžiem
es jau saprotu, ka ir dažādi cilvēki, bet šitais izklausās spooooky
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 11 , pavisam kopa bijuši: 33983